Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

RENISHAW XL 80 LASER MEASUREMENT SYSTEM

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "RENISHAW XL 80 LASER MEASUREMENT SYSTEM"— Sunum transkripti:

1 RENISHAW XL 80 LASER MEASUREMENT SYSTEM
LAZER ÖLÇÜM SİSTEMİ RENISHAW XL 80 LASER MEASUREMENT SYSTEM

2 Lazer kontrolü Hassasiyet ve dinamik performans Lineer ölçüm hassasiyeti, hassasiyeti sabitleştirilmiş lazer kaynağı ve doğru çevre kompanzasyonu sayesinde ±0,5 ppm garantili sonuç anlamına gelmektedir. Okumalar, 4 m/s maksimum lineer ölçüm hızı ve 1nm lineer çözünürlük ile, en yüksek hızlarda bile, 50 kHz'ye kadar alınabilir. Tüm ölçüm seçenekleri (sadece lineer değil), kayıt edilen verilerin hassasiyetinde güvence veren interferometrik ölçümlere dayandırılmıştır.

3 Tezgahlarin lazer doğrulamasinin avantajlari
Tezgahlarin lazer doğrulamasinin avantajlari Tezgah veya hareket sisteminiz her ne olursa olsun, malzemeleri kesmeye veya işlemeye veya bileşenleri ölçmeye başlamadan önce, işe uygun olduklarını bilmeniz gerekmektedir. Tezgahın konumlandırma performansının her bir özelliğinin zaman içinde nasıl değiştiğinin detayli bir şekilde kavrayabilirsiniz. Özellikli tezgahların ne zaman bakım gerektireceğini tahmin edebilir ve önceden beklenmedik durum planlari oluşturabilirsiniz.

4 Tezgah performansini arttirir
Bu performans ölçüm ekipmanI, hedeflenmİş bakim ve hata kompanzasyonu vasItasI İle, tezgahIn performansInI fİİlİ olarak arttIrabİlİr. özel toleranslI İşlerİ, bu toleranslarI karşIlayacak tezgahlarda gerçekleştİrmek GEREKİR. BUNU YAPARKEN TEZGAHIN GERÇEK PERFORMANSINI ÖLÇMEK VE DÜZELTMEK İÇİN LAZER KALİBRASYONU YAPMAK GEREKİR.

5 TezgahlarIn performanslarInI kanItlar
Müşterİler tezgahlarI veya prosesİnİn kalİtesİ hakkInda güvence İstedİğİ zaman, tezgahlarIn kalİbrasyon grafİklerİ ve düzenlİ performans değerlendİrme sonuçlarI mükemmel kanItlanIr olacaklardIr. Bunlar bİze, bu tür testlerİ gerçekleştİrmeyen dİğer fİrmalar karşIsInda, değerlİ rekabet avantajlarI sağlayacaklardIr.

6 Eksendeki fazla ya da eksik hareket
Tekrarlanabilirlik Dinamik test

7 YANDAKİ GÖRÜNTÜDE VCS 510 MODEL TEZGAHTA YAPILAN LINEAR TEST GÖRÜNMEKTEDİR. BURADA DA X EKSENİNİDE BULUNAN 0.06MM LİK POZİSYONLAMA HATASI 0.002MM YE AYARLANMIŞTIR.

8 YUKARIDA ÖRNEK OLARAKVCS 530 C TEZGAHINDA Y EKSENİNDEKİ ÖLÇÜM DEĞERİ BULUNMAKTADIR. POZİSYONLAMA HASSASİYETİ 0.047mm ve TEKRARLANABİLİRLİK İSE 0.02mm DİR.

9 Y EKSENİNDEKİ DÜZELTİLMİŞ DEĞERLER İSE POZİSYONLAMA HASSASİYETİ 0
Y EKSENİNDEKİ DÜZELTİLMİŞ DEĞERLER İSE POZİSYONLAMA HASSASİYETİ 0.007mm ve TEKRARLANABİLİRLİK İSE 0.005mm DİR

10 YANDA Kİ FOTOGRAFTA VRX630-5X MODEL TEZGAHTA YAPILAN LINER ÖLÇÜM GÖZÜKMEKTEDİR. YAPILAN LINEAR ÖLÇÜMLE EKSENDEKİ POZİSYONLAMA HATALARI EN AZA İNDİRİLMEKTEDİR. LAZER ÖLÇÜM SİSTEMİ 5 EKSEN TEZGAHLARDA ÖZELLİKLE DÖNER EKSENLERDE KLASİK YÖNTEMLERLE ÖLÇÜMÜN ZORLUĞUNU ORTADAN KALDIRMIŞ, ÖLÇÜM VE AYAR KISA SÜREDE VE BASİT BİR ŞEKİLDE YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR.

11 A EKSENİNDE YAPILAN ÖLÇÜMDE AYAR ÖNCESİ DEĞER 55
A EKSENİNDE YAPILAN ÖLÇÜMDE AYAR ÖNCESİ DEĞER 55.6 ARC/SEC OLARAK GÖRÜLMÜŞTÜR

12 LAZER ÖLÇÜM SONRASINDA A EKSENİNDEKİ HATA MİKTARI 9
LAZER ÖLÇÜM SONRASINDA A EKSENİNDEKİ HATA MİKTARI 9.5 ARC/SEC A DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR

13 C EKSENİNDE AYAR YAPILMADAN ÖNCEKİ DEĞER 64 ARC/SEC OLARAK ÖLÇÜLMÜŞTÜR
C EKSENİNDE AYAR YAPILMADAN ÖNCEKİ DEĞER 64 ARC/SEC OLARAK ÖLÇÜLMÜŞTÜR.BU DEĞER 0.018/1 DERECEYE DENK GELMEKTEDİR.

14 C EKSENİNDEKİ ÖLÇÜM SONRASI YAPILAN DÜZELTME SONUCU HATA ORANI 18
C EKSENİNDEKİ ÖLÇÜM SONRASI YAPILAN DÜZELTME SONUCU HATA ORANI 18.5 ARC/SEC OLARAK AYARLANMIŞTIR. BU DEĞER 0.005/1 DERECEYE DENK GELMEKTEDİR.

15 YANDA İSE QTN 200-II MY TEZGAHINDA C EKSENİNDE YAPILAN BİR UYGULAMA BULUNMAKTADIR. BU MAKINADA C EKSENİNDE 189 ARC/SEC OLAN HATA LASER ÖLÇÜM VE DÜZELTME SONUCU 25.2 ARC/SEC SEVİYESİNE İNMİŞTİR.

16 DÜZELTME YAPILMADAN ÖNCE POZİSYONLAMA HASSASİYETİ 189
DÜZELTME YAPILMADAN ÖNCE POZİSYONLAMA HASSASİYETİ ARC/SEC BU DEĞER 0.06/1DERECE YE VE 0.9mm/m ye DENK GELMEKTEDİR.

17 DÜZELTME YAPILDIKTAN SONRAKİ POZİSYONLAMA HASSASİYETİ 25
DÜZELTME YAPILDIKTAN SONRAKİ POZİSYONLAMA HASSASİYETİ ARC/SEC BU DEĞER 0.006/1 DERECE VE 0.1 mm /m YE DENK GELMEKTEDİR.


"RENISHAW XL 80 LASER MEASUREMENT SYSTEM" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları