Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan : Yunus KÖKVER. Oluşturulan Sayfaların, Mevcut Sayfalardan Farkı Her fakültenin,yüksekokulun,bölümün,daire başkanlığının ve merkezin kendine.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan : Yunus KÖKVER. Oluşturulan Sayfaların, Mevcut Sayfalardan Farkı Her fakültenin,yüksekokulun,bölümün,daire başkanlığının ve merkezin kendine."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan : Yunus KÖKVER

2 Oluşturulan Sayfaların, Mevcut Sayfalardan Farkı Her fakültenin,yüksekokulun,bölümün,daire başkanlığının ve merkezin kendine ait bir subdomain’i(alt sayfası), ftp adı ve şifresi mevcut. örnek: http://mf.kku.edu.tr http://bidb.kku.edu.tr

3 Veri tabanı ve yönetim paneli mevcut değil. Yapılacak değişiklikler ve eklenecek bilgiler,Web tasarım aracı üzerinden yapılıp,FTP ile sisteme atılacak. Sayfada bir yere link verirken veya resim eklerken editör kullanılmıyor, her şeyi Web tasarım aracıyla yapıp, sisteme atıyoruz.

4 Oluşturulan Sitelerde Değiştirilmeyecek Kısımlar Logo değiştirilmeyecek. Üst kısımda bulunan bağlantı isimleri değiştirilmeyecek. Standardı yakalamak adına, oluşturulmuş şablon taslağını değiştiremezsiniz.

5 Değiştirilebilir Kısımlar Sağ taraftaki yazılar ve linkler değiştirilebilir.(Staj bilgileri vs.) Değiştirilmeyecek linklerin içerikleri değiştirilebilir. Bölüm resmi değiştirilebilir (Bölümle alakalı bir resim konulabilir).

6 FTP Nedir? File Transfer Protocol (Dosya Transfer Protokolü) İnternet tarayıcımıza ftp://194.27.51.11 yazıyoruz.Size verilen ftp kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yapıyoruz. Filezilla,Winscp gibi ücretsiz ftp paket programları yardımıyla da dosyamızı sisteme atabiliriz.

7 Web Tasarım Araçları Expression Web Dreamweaver Notepad FrontPage OpenOffice Web Araçları vs.

8 Expression Web’in Avantajları Tasarım yapmak kolaydır. Hem görsel tasarım, hem de html kodlarıyla tasarıma müsaade eder.

9 Örnek bir Uygulama 1. Öncelikle size verilen ftp kullanıcı adı ve şifresiyle,sorumlu olduğumuz sisteme giriş yapıyoruz. 2. Sizde bir yedeği bulunması açısından,tüm dosyaları kopyalayıp,bilgisayarımıza bir yedeğini alıyoruz. 3. Sonra tüm sayfalarımızı Expression Web’ de açıyoruz. 4. Tasarımsal yapılacak her şey zaten yapılmış durumda.Sayfaları tanıyalım.

10 Bir sayfaya link nasıl verilir? Yeni bir sayfa yapılıp,link nasıl verilir?.doc,.xls,.pdf uzantılı dosyalar nasıl atılır ve bu dosyalara nasıl link verilir? Son olarak, bilgisayarımızda kayıtlı olan değişiklikleri, sisteme ftp ile nasıl aktarırız?

11 Dikkat!! Dosya ve klasör isimlerinde Türkçe karakter kullanmamaya özen gösterelim.

12 Dinlediğiniz İçin Teşekkürler…


"Hazırlayan : Yunus KÖKVER. Oluşturulan Sayfaların, Mevcut Sayfalardan Farkı Her fakültenin,yüksekokulun,bölümün,daire başkanlığının ve merkezin kendine." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları