Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi 1- www.kocaeli.edu.tr adresine girin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi 1- www.kocaeli.edu.tr adresine girin."— Sunum transkripti:

1 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi 1- www.kocaeli.edu.tr adresine girin.

2 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

3 2- E- Hizmetler’in üzerine gelip, E ğ itim Destek Sistemi’ni tıklayın.

4 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

5 3- Kullanıcı Adı: Ö ğ renci Numaranız. Şifre: Ö ğ renci Bilgi Sistemine girebilmek için kullandı ğ ınız şifrenizi kullanacaksınız. Ö ğ renci Şifre Güncellemeden şifrenizi de ğ iştirebilirsiniz. ÖNEML İ : Şifrenizi kimseyle paylaşmayınız. Sizin yerinize şifrenizi kullanıp sisteme girilmesinden do ğ acak problemlerden dolayı sorun yaşamayınız.

6 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

7

8 4- Ö ğ renci Numaranızı ve Şifrenizi yazıp, Oturum Aç’ı tıklayın.

9 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

10 5- Sayfanızda gördü ğ ünüz TÜM DERSLER’i tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada Ö ğ renci Rehberini tıklayarak, sistemle ilgili bilgileri okuyunuz.

11 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

12 6- E ğ itim Destek Sistemi’nde, A. İ. İ.T. Dersi 14 Haftalık konu anlatımı (Slaytlardan ve sesli konu anlatımından oluşur) ve Sanal Sınıf’tan oluşmaktadır. Konu Takibi/Paketler: Sisteme giriş yaptıktan sonra Derslerim’e tıklayın. Karşınıza AIT kodu ile çıkacak olan dersinizi tıklayın.

13 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

14 Burada karşınıza hafta hafta dersin slaytlarla ve sesli olarak hazırlanmış olan konu anlatımının oldu ğ u sayfayı göreceksiniz. Haftaların üzerini tıklayarak istedi ğ iniz gün ve saatte, istedi ğ iniz haftanın konularını takip edebileceksiniz.

15 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

16

17 Örne ğ in 1. Haftayı tıkladı ğ ınızda,karşınıza gelecek olan sayfada G İ R İ Ş’itıklayıp. O haftanın konusunu dinleyip, okuyabilirsiniz. İ stedi ğ iniz gün ve saatte takip edebilece ğ iniz için “Dersi kaçırdım, giremedim, bilmiyordum, haberim yoktu” gibi gerekçeler geçersiz olmaktadır. Vize ve Final sınavına çalışırken de geriye dönüp, istedi ğ iniz gün ve saatte tekrar ders anlatımını dinleyip, okuyarak, sınava hazırlanabilirsiniz. NOT: Slaytların altında yer alan durdur, ilerlet, geri al tuşları ile slaytlarıkendi istedi ğ iniz gibi yönetebilirsiniz.

18 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

19

20

21

22 Sanal Sınıf: E ğ itim Destek Sistemi’nde dersleri slaytlar eşli ğ inde sesli konu anlatımıyla takip etmenin yanında, her hafta belirtilen gün ve saatte gerçekleştirilecek olan Sanal Sınıf ile online/canlı olarak dinleyip, sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bu derslerin süresi 80 dakikadır. Dersin hocası, o haftaki konuları internet üzerinden görüntülü olarak anlatır ve sizlerin sorularını yanıtlar. Sanal sınıf gün ve saatleri sizlere her hafta Haber Forum’dan ve Ö ğ renci Bilgi Sistemi’nde yer alan mesajlar (mesaj oku) kısmından duyurulur. Sayfanıza giriş yaptı ğ ınızda sanal sınıf gün ve saatini görecek ve tıkladı ğ ınızda dersi takip edebileceksiniz. O gün ve saat gelmeden ders başlamayacaktır. Sanal sınıf dersleri kayıt edildi ğ i için kaçıranlar daha sonra istedikleri gün ve saatte dersi tekrar dinleyebilirler. İ kinci ö ğ retim oldu ğ unuz için sanal sınıf dersleri gündüz saatlerinde gerçekleştirilecektir.

23 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

24 7- İ letişim/Haberleşme: Sizlerle sürekli olarak internet üzerinden haberleşip, derslerimizle ilgili bilgilendirme yapıp, sorularınızı cevaplandıraca ğ ım. Sizlere tüm bilgileri ve hatırlatmaları Ö ğ renci Bilgi Sistemi mesajlar kısmı ile E ğ itim Destek Sistemi Haber Forum üzerinden yapaca ğ ım. Bunun için sizlerin sürekli olarak Ö ğ renci Bilgi Sistemin’e girip benim yolladı ğ ım mesajları okumanız, aynı zamanda da E ğ itim Destek Sistemi’nde yer alan Haber Forum’u takip etmeniz gerekmektedir. Haber Forum’u tıkladı ğ ınızda mesajları okuyabilirsiniz. Bu nedenle”duymadım, bilmiyordum, haberim yoktu, nereye bakacaktım” gibi gerekçeler geçersizdir. Ayrıca sizlerde birbirinizi Facebook, Twitter ya da Telefon gibi iletişim araçlarıyla haberdar edebilirsiniz.

25 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

26

27 8- Vize/Ara Sınav ve Final Sınavı: A. İ. İ.T. dersi için bir (1) Vize/Ara Sınav, bir (1) Final Sınavı gerçekleştirilecektir. Vize sınavını internet üzerinden, sisteme giriş yaparak olacaksınız. Vize sınavının %30’u alınacaktır. Vize sınavını isterseniz iki (2) kez olabilirsiniz. Bu elektirik kesintisi, internet ba ğ lantısının kopması gibi sizin elinizde olmayan teknik sorunlar nedeniyle ma ğ dur olmamanız için sizlere tanınmış bir haktır. E ğ er iki (2) kez olursanız aldı ğ ınız en yüksek notgeçerli olacaktır. İ stersenizbir (1) kez sınava girebilirsiniz. Bu durumda aldı ğ ınız not geçerli sayılacaktır. Vize sınavı öncesinde sizlere sisteme alışmanız için bir deneme sınavı yapılacaktı. Bu sınavda not verilmeyecektir. Yani geçerlili ğ i yoktur.

28 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi

29 Final Sınavınız internet üzerinden olmayacaktır. Okulunuzun sizlere duyuraca ğ ı gün ve saatte, belirtilen sınıfta gerçekleştirilecektir. Final sınavınız sadece bir (1) kez gerçekleştirilecektir. Final Sınavı’nın %70’i alıncaktır.

30 E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi 9- Devamsızlık: Di ğ er derslerinizde oldu ğ u gibi bu dersiniz içinde devam zorunlulu ğ u vardır. Sistem sizlerin hangi gün ve saatte sisteme gidi ğ inizi, ne kadar kaldı ğ ınızı ve takip etti ğ inizi rapor etmektedir. Sistembir konu bitmeden di ğ er konuya geçmenize izin vermeyecek şekilde düzenlenmeye çalışılmaktadır. Böylelikle otomatik olarak devam etmiş olacaksınız. Bu gerçekleşmedi ğ i takdirde, Sanal Sınıf’a en az %30, konu anlatımlarına en az %70 devam zorunlulu ğ unuz bulunmaktadır.


"E ğ itim Destek Sistemi A. İ. İ.T Dersi 1- www.kocaeli.edu.tr adresine girin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları