Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OSMAN GAZİ MAHALLESİ  Osman Gazi Mahallemiz 01.06.2001 Tarihinde belediye meclisinin 01.06.2001 Tarih 7/9-D nolu kararı ve il idare kurulunun 10.06.2001.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OSMAN GAZİ MAHALLESİ  Osman Gazi Mahallemiz 01.06.2001 Tarihinde belediye meclisinin 01.06.2001 Tarih 7/9-D nolu kararı ve il idare kurulunun 10.06.2001."— Sunum transkripti:

1 OSMAN GAZİ MAHALLESİ  Osman Gazi Mahallemiz 01.06.2001 Tarihinde belediye meclisinin 01.06.2001 Tarih 7/9-D nolu kararı ve il idare kurulunun 10.06.2001 Tarih 1570 sayılı kararı ile İbrahim Hakkı Konyalı ve Zembilli Mahallelerinden ayrılarak Osman Gazi Mahallesi adını almıştır. Mahallemiz 331092 m² yüz ölçümüne sahip içerisinde 31 adet sokağı 2 adet camii ve 3 adet parkı bulunmaktadır. Mahallemiz Karaman’nın güney doğu tarafında olup Doğusunda Tabduk Emre Mahallesi Batısında Zembilli Mahallesi Güneyinde İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi Kuzeyinde de Hamidiye Mahallesine bağlı yeni sanayi siteleri bulunmaktadır.

2 WEB SİTEMİZ  Osman Gazi Mahallesi Muhtarı Ramazan KEPİR: Seçim öncesi birinci sırada vadettiğimiz gibi mahallemizin kendi web sayfasını oluşturmuş bulunmaktayız.sitemizde mahallemizle ilgili bilmek istedikleriniz bilgiler,mahallemizin sokak fotoğrafları,videoları röportajlar ve önemli linkleri bu sitemizde bulacaksınız.Hayırlı olsun

3 PARKIMIZ  Parkımız Tamamlandı.Hayırlı Olsun  Vatandaş belediye işbirliği ile yapılan parkımız hizmete girdi.2009 yılında yapılan ilk ve tek olma özelliğini taşıyan parkımız hizmete açıldı.Karaman'a ve mahallemize hayırlı olsun.

4 Abdülhamit Han Camii Restorasyonu Tamamlandı.  Ramazan'dan önce tadilata soktuğumuz camimizi ibadete açtık.Camimizin çatısı komple yenilendi ve kaplama çatı yapıldı.Minaresi boyandı,iç kısmınında tavanı mantolama yapıldı.Mihrap,minber ve kürsü yaptırıldı.Boyısı yenilendi, sebeb olan kardeşlerimizden Allah c.c razı olsun.

5 YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR  Karaman’da yaklaşık 3 yıl önce temeli atılan Yavuz Sultan Selim Camii inşaatı devam ederken 2010 yılı Ramazan Ayı’na açılması hedefleniyor.  Yavuz Sultan Selim Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin üstün gayretleri sonucunda neredeyse tamamlanmak durumuna geldi. Camilerimiz bizler için çok önemli ki bu güzel camimizde mimari yapısı ve mevkisi ile fevkalade bir konumda. sadece mahalle halkını değil tüm karamanlı hemşerilerimizi bu camimize destek olmaya davet ediyoruz.  Camimiz Yaklaşık 1000 kişilik  İçten kubbeler dahil mantoloma sistemiyle ısı yalıtımı yapılan,Türkiyede bir ilk olma özelliği taşımaktadır.  Camimizin yaklaşık 150,000 TL. civarında masrafı bulunmaktadır yardımsever vatandaşlarımızın desteklerlini bekliyoruz.

6 OSMAN GAZİ MAHALLESİ MUHTARLIĞINDAN OKUL İÇİN BÜYÜK GİRİŞİM...  Osman Gazi Mahallesi muhtarlığı hizmette sınır tanımıyor Mahalle muhtarı Ramazan Kepir konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:Seçim öncesi röportajlarımızda da belirttiğimiz gibi mahallemizin enbüyük sorunlarından biri okul sorunuydu bununla ilgili seçimden hemen sonra çalışmalara başladık."Eğitim İlköğretim ve Lise Okulları Yaptırma ve Yaşatma Derneği" adı altında bir dernek kurduk. ALLAH nasip ederse Camimizin inşaatı bittikten sonra Okulumuzun temelini atacağız.  Hizmetlerimize bütün gayretimizle bundan sonra da devam edeceğiz. bundan sonra da devam edeceğiz.

7 Mahalle Muhtarlığımız Tarihinde ilk Defa Mahalle Meclisini Oluşturdu ve İstişare Toplantısını Yaptı.  Muhtar ve heyeti aylık istişare toplantısında seçimden sonra bugüne kadar olan zaman diliminde yapmış oldukları çalışmaları, mahalle halkıyla paylaştı.Mahalle halkının görüş ve düşüncelerini,şikayetleri ni dinlediler.

8 Muhtarımız Ramazan Kepir karamandan.com'da...  Muhtarımız Ramazan Kepir yerel medya organlarına yaptığı ziyaretlerine devam ediyor.Son olarak www.karamandan.com haber sitesi yetkilileri ile görüşen Ramazan Kepir mahallemizi ve hizmetlerini anlattı. Osman Gazi Mahallesi Muhtarından Örnek Girişimler Osmangazi Mahallesi sakinleri çok şanslı çünkü sıra dışı bir muhtarları var. 29 Mart Yerel Seçimlerinde muhtar olan Osmangazi Mahallesi Muhtarı Ramazan Kepir klasik muhtar anlayışının dışına çıkarak çalışmalarına, Osmangazi Mahallesi muhtarlığı web sitesini oluşturmakla başladı. Yapılan sitede mahalleli muhtarını ve azalarını tanıyabildiği gibi mahalle krokisi dahil mahalle hakkında bir çok bilgiye ulaşabiliyor. Bunların yanında sitede mahalle de yapılacak projeler, haberler, videolar ve fotoğraflarda yer alıyor. Göz atmak isteyenler için www.osmangazimahallesi.com Sadece Sanal Değil Gerçek İcraatlarda Var Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Muhtar Ramazan Kepir: “ WEB Sitemizi kurduk mahallelimizin hizmetine sunduk hayırlı olsun. Bu zamanda hizmette modern teknikleri kullanmak mecburiyetindeyiz. Fakat icraatlarımız sadece sanalla sınırlı kalmayacak, diğer yandan yine seçim öncesi çalışma yapacağımızı vaat ettiğimiz okul projemizin ilk ayağı olan okul yaptırma ve yaşatma derneğimizi kurmuş bulunmaktayız. Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Eğitim ilköğretim ve lise okulları yaptırma ve yaşatma derneği adı altında kurduğumuz derneğimizin amacı; daha önce belediyemiz tarafından okul yeri olarak vaat edilen okullar ve spor alanları yapılması sağlamaktır. Bu konuda belediye başkanımızdan gereken hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Ayrıca hayırsever vatandaşlarımıza ve iş adamlarımıza buradan sizlerin vasıtasıyla seslenmek istiyorum; Bu tür çalışmalar sadaka’i cariye hükmündedir amel defterine sürekli sevap yazılan hadiselerdir. İş adamlarımız içinde ayrıca eğitime %100 destek çerçevesinde harcadıkları miktarlar gelir vergisinden muaf tutulmaktadır. Bütün eğitim gönüllülerinin desteklerini bekliyorum.” dedi.

9 Parklarımıza Yeni Oturma Mobilyaları.  Parklarımızdaki oturma mobilyalarından eskiyenler revize edildi.Ayrıca yeni modern oturma mobilyaları konuldu Belediyemiz park bahçe ekibine teşekkür ediyoruz.

10 MAHALLEMİZ ASFALTLANDI  Karaman belediyesi bu yıl asfalt sezonunu bizim mahallemizde kapattı.İnşallah seneye kaldığımız yerden devam ederiz.Osman Gazi Mahallemiz tarihinde ilk defa sıcak asfaltla tanıştı.Yaklaşık mahallemizin üçte biri asfaltlandı.Karaman Belediyemize mahallemize yapmış oldukları katkıdan dolayı teşekkür ederiz.

11 MAHALLEMİZ YEŞİLLENİYOR  Ağaç dikmek kutsal görevlerimizden bir tanesi bu çerçevede bu yıl bütün mahallemizi ağaçlandırmayı hedefliyoruz. İlk sokağımızın (1063. sokağı) ağaçlandırması tamamlandı.Hayırlı olsun devamı gelsin inşallah diyoruz.Bir şeyi hatırlatmakta fayda görüyoruz.Ağaç çukurlarının kazımını hayırsever vatandaşlar karşılıyor tanesi 1 tl ilgilenen kişiler mahalle muhtarımızla görüşebilirler.


"OSMAN GAZİ MAHALLESİ  Osman Gazi Mahallemiz 01.06.2001 Tarihinde belediye meclisinin 01.06.2001 Tarih 7/9-D nolu kararı ve il idare kurulunun 10.06.2001." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları