Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SDÜ IEEE Öğrenci Kolu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SDÜ IEEE Öğrenci Kolu."— Sunum transkripti:

1 SDÜ IEEE Öğrenci Kolu

2 IEEE Tarihçe 1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmıştır En başından beri IEEE,  elektro teknolojinin ve bununla bağlantılı bilimlerin kuram ve uygulamalarını ileriye götürmüş, teknolojik yenilik ve gelişmeler için katalizör görevi yapmış ve üyelerinin ihtiyaçlarını geniş çeşitlilikteki program ve hizmetleriyle desteklemiştir.

3 IEEE Dünyanın en teknik ve en profesyonel topluluğu olan IEEE, tüm dünyaya yayılmış 10 merkez bölgesi, 300'ü aşkın alt bölge ve 800 öğrenci koluyla 'den fazla üyesine hizmet etmektedir.

4 IEEE Vizyonu ve Misyonu
Teknolojik gelişme ve yenilikleri teşvik ederek küresel zenginliği artırmak, üyelerinin kişisel gelişimini sağlamak ve topluluğu dünya çapında ilerletmek. İnsanlığın ve mesleğin yararı için elektro teknoloji, bilgi teknolojileri ve fen bilimleri hakkındaki mühendislik yöntemleri olan  yaratmayı, geliştirmeyi, bütünlemeyi, paylaştırmayı ve bilgiyi uygulamayı teşvik etmektir.

5 IEEE’nin Görevi IEEE’nin görevi, insanlığın ve mesleğin yararı için, elektrik-elektronik ile bilişim teknolojileri ve bilimlerinde bilgi üretme, geliştirme, tümleştirme, paylaşma ve uygulamadan oluşan mühendislik sürecini ilerletmektir. Teknik Buluşculuğu İlerletmek Elektrik, elektronik ve bilgisayar mühendisliği alanlarındaki tüm dünyadaki yayınların %30’u IEEE tarafından yayınlanmaktadır. Üyelerinin Mesleki Becerilerini İlerletmek IEEE yaşam-boyu eğitim olanakları ile üyelerinin mesleki becerilerini güncel tutar ve ilerletir

6 IEEE = Teknolojide Lider
Elektrik ve elektronik alanında en çok atıf alan ilk 20 derginin 18’i Telekommünikasyon alanında en çok atıf alan ilk 10 derginin 9’u Bilgisayar donanım teknolojisinde en çok atıf alan ilk 10 derginin 9’u Bilgisayar yazılım teknolojisinde en çok atıf alan ilk 20 derginin 8’i Bilgi sistemleri alanında en çok atıf alan ilk 10 derginin 8’i # 1 Görüntüleme Teknolojileri # 1 Robot Teknolojisi # 2 Yapay Us # 3 Biyomedikal Mühendislik # 3 Uzaktan Algılama # 3 Nükleer Bilim & Mühendislik # 6 Uzay Mühendisliği

7 SDÜ-IEEE Süleyman Demirel Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu ırk ve cinsiyet ayrımı yapmayan,siyasi ve dini yönelimi olmayan, ''bilgi paylaştıkca çoğalır'' sloganıyla yola çıkmış,arayan eleman değil de aranan eleman olmak isteyen genç üniversitelileri bir araya toplayan bir topluluktur.

8 SDÜ-IEEE Komiteler SDÜ-IEEE daha etkili çalışabilmek için şu komitelerden oluşmaktadır. Sosyal Aktiviteler Komitesi Proje ve AR-GE Komitesi Kariyer ve Staj Komitesi Reklam ve Sponsorluk Komitesi Bilişim Komitesi

9 Sosyal Aktiviteler Komitesi
Sosyal Organizasyonlar Komitesi, etkinlikleri ile SDÜ IEEE Öğrenci Kolu üyelerinin ve SDÜ IEEE'ye katılmak isteyenlerin üniversite ortamı dışında bir araya gelerek birlikte vakit geçirmesini ve dolayısıyla da  organizasyonların, aktif çalışmanın en büyük tetikleyicisi olan arkadaşlık ortamının pekişmesini sağlar ve bu yönde organizasyonlar yapar.

10 Proje ve AR-GE Komitesi
Mühendislik öğrencilerine hitap eden bir kol açısından düşünüldüğünde SDÜ IEEE Öğrenci Kolu'nun amaçlarına uygun olarak, Proje ve AR-GE Komitesi teknik içerikli seminerler, lab çalışmaları,proje araştırma geliştirme, paneller, teknik topluluklarla ortak etkinlikler gibi organizasyonlar düzenleyerek, katılımcıların dersleri dışında daha pratik ve zevkli bir ortamda teknik becerilerini geliştirmelerini sağlar.Ayrıca etkinliklerin organizasyonunda görev almak Öğrenci Kolu üyelerinin bu etkinliklere katılımını sağlamak da görevlerindendir.  

11 Kariyer ve Staj Komitesi
“Kariyer ve Staj” temel amacı staj yapacak öğrencilerle firmaların uygun şekilde eşleşmesini sağlamak olan bir SDÜ-IEEE komitesidir. Bu komite, sanayi ile SDÜ öğrencileri arasında köprü görevini üstlenecektir. Bu amaçlarını gerçekleştirmek için çeşitli organizasyonlar düzenler.

12 Reklam ve Sponsorluk Komitesi
SDÜ IEEE Öğrenci Kolu'nun tanıtımını yapmak Diğer komitelerle birlikte çalışaraketkinliklerin reklamını ve duyurusunu yapmak IEEE ve SDÜ IEEE Üyeliği ile ilgili çalışmalar yaparak bunların öğrenciler arasında daha iyi anlaşılmasını ve yaygınlaşmasını sağlamak Üyelerin üyelikle ilgili sorunlarına çözüm bulmaya çalışmak. Bu amaçlar doğrultusunda Reklam ve Sponsorluk Komitesi,etkinliklerin ve Öğrenci Kolunun genel tanıtımı için afişler, duyurular, e-postalar hazırlar ve bunların dağıtılmasını sağlar. Etkinliklerin ve Öğrenci Kolu üyeliğinin dikkat çekici hale getirilmesi için çalışır. IEEE Üyeliğinin tanıtılması, cazip hale getirilmesi ve üyelere danışmanlık gibi konularda görev yapar. Yukarda belirtilen amaçları gerçekleştirmek için çeşitli projeler üretir ve uygular. 

13 Bilişim Komitesi

14 SDÜ-IEEE Organizasyon Yapısı

15 Yönetim Kurulu Başkan Başkan Yardımcısı Sekreter Sayman Komiteler
Sosyal Aktiviteler Proje ve AR-GE Kariyer ve Staj Reklam ve Sponsorluk Bilişim WebMaster

16 Öğrenci Üyelik Avantajları
IEEE Spectrum 'i aşkın basımıyla dünyanın en çok okunan, aylık elektrik-elektronik dergisi IEEE Spectrum - kariyer - eğitim - teknolojik uygulamalar - ve teknoloji tarihi ile ilgili makaleler içerir

17 IEEE Potentials IEEE öğrenci üyelerince düzenlenen, 2 ayda bir basılan IEEE Potentials - kariyer dünyası yazıları - Teknik konular - Öğrenci kolları aktiviteleri - Öğrenci üyelerin ilgisini çekecek genel konular içermektedir.

18 THA Institute Spectrum dergisiyle beraber verilen aylık gazete The Institute - IEEE tarihi,IEEE üyeliği ve diğer çeşitli birçok konuda bilgiler verir. - Mühendisler ve mühendis adayları için ilginç haberler içerir.

19 Ayrıca, Üyelerle ve endüstri liderleriyle tanışma
- Bölümünüzün teknik problemleri, beklentileri ve bir mühendisin yaşamı hakkında bilgi edinmek için kaçınılmaz bir fırsat Öğrenci kolumuzun aktivitelerinde ve komitelerinde görev alarak, liderlik deneyimi kazanmak, kişisel yeteneklerinizi geliştirmek

20 IEEE elektronik kütüphanesine erişim
IEEE dökümanlarına dağıtımda yaklaşık %50 ucuz ücretle erişim IEEE kişisel Alias Servisi (Ücretsiz virüs tarama yazılımlı) IEEE topluluklarının yayınları ve IEEE konferansları, elektrik, elektronik, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliklerinde dünyanın en çok saygı duyulan bilgi kaynaklarıdır.

21 Sizde IEEE üyesi olun ve…
‘‘Prestij IEEE üyesi olmanın gücünü hissedin’’

22 İŞTE FIRSAT Üye olmak için resimli anlatımı takip edebilirsiniz…

23 İlk adım IEEE nin resmi sitesine girin…

24

25 Join linkine tıklayın…

26 Sıradaki adım;

27

28

29

30 Eğitim bilgilerinizi doldurun

31

32 Açılan pencereden next linkine tıklayın ve İnaktif üyeliğinizi başlatın…

33 Gerisini SDÜ-IEEE ye bırakın…

34


"SDÜ IEEE Öğrenci Kolu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları