Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın...

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın..."— Sunum transkripti:

1 ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın... İşte Ataol Behramoğlu'nun 'Ulu Tanrım' diye başlayan duası...

2 HER ZAMAN, HER YERDE VE HER KONUDA BENIM DE KONUSMAM GEREKTIGI DÜSÜNCESINDEN BENI ARINDIR. ULU TANRIM

3 ÇEVREMDEKI INSANLARIN HAYATLARINI YÖNLENDIRME VE HATALARINI DÜZELTME ARZUSUNDAN BENI KURTAR.

4 KONUSURKEN GEREKSIZ DETAYLARI ANLATMAMAM IÇIN BEYNIMI SERBEST BIRAK VE BIR AN ÖNCE KONUSMANIN SONUNA VARMAMI SAGLA.

5 BASKALARININ AGRI VE ACILARINI DINLEYEBILME NEZAKET VE SABRINI VER VE BU ARADA KENDI AGRI VE SIZILARIMI ONLARA ANLATMAMAM IÇIN DUDAKLARIMI MÜHÜRLE (ÇÜNKÜ YILLAR GEÇIP YASLANDIGIMDA, AGRI VE SIZILAR ARTIYOR VE BUNLARDAN HERKESE BAHSETMEK BANA AYRI BIR ZEVK VERIYOR).

6 LÜTFEN TANRIM BANA ARADA SIRADA BENIM DE YANILABILECEGIM GERÇEGINI ÖGRET; BENI OLABILDIGINCE IYI INSAN YAP. BENI MELEK YAP DA DEMIYORUM, ZIRA BU TIP INSANLARLA YASAMAK ZORDUR.

7 TANRIM UMMADIGIMIZ YERLERDE GÜZEL SEYLER, BEKLEMEDIGIMIZ INSANLARIN GÜZEL ISLER YAPABILDIKLERINI GÖREBILMEMI SAGLA VE BANA BUNU ONLARA SÖYLEYEBILME INCELIGINI VER.

8 BENI MANTIKLI BIR INSAN YAP, KÖTÜMSER YAPMA, BENIM INSANLARA YARDIMCI OLABILMEME YARDIMCI OL, FAKAT ONLARA HIÇ BIR ZAMAN PATRONLUK YAPMA HEVESI VERME BANA.

9 HER NE KADAR BENİM ÇOK DERİN BİR AKIL STOĞUM OLDUĞUNA VE BU STOKTAN BAŞKALARININ DA FAYDALANMAMASININ ÇOK BÜYÜK KAYIP OLDUĞUNA İNANIYORSAM DA ULU TANRIM, BIRAKIN BUNU GÖSTERMEYEYİM. BÖYLECE HAYATIMIN SON DÖNEMİNDE ETRAFIMDA BİRKAÇ ARKADAŞIM OLSUN İSTİYORUM.


"ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın..." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları