Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksekokulu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksekokulu."— Sunum transkripti:

1 Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksekokulu

2 Ziyareti sırasında Pertek ilçesinin doğal güzelliğine hayran kalan Ulu Önder halkevinde ilçe halkı ile bulunduğu bir sohbet sırasında: "Sen Pertek değil bir teksin !" diyerek ilçemizi çok beğendiğini ifade etmiştir.

3 Pertek ilçesi Elazı ğ il merkezine en yakın ilçedir ve Keban baraj gölü üzerinde önce feribot, ardından araçla 25 dakikalık (23 km) mesafededir, Tunceli Üniversitesi kampusüne ise 45 dakikalık (40 km) bir mesafededir. Elazı ğ Tunceli Tunceli Üniversitesi PERTEK Sakine GENÇ Meslek Yüksekokulu

4 Pertek İ lçe nüfusu Tunceli İ linin en fazla nüfusa sahip ilçesi olup, merkez ve köylerle birlikte toplam nüfusu 15.000 civarındadır.Tunceli ilinin Pertek İ lçesi Keban Baraj Gölü kıyısındaki hem tarihi ve do ğ al güzellikleri, jeotermal kaynaklarıyla ula ş ım kolaylı ğ ı açısından hemde turizm tesisleri ile ilgili yatırımların üst üste gelmesi ile bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmi ş tir. PertekKeban

5 Elazı ğ havalimanına 45 dakikalık uzaklıkta bulunan ‘’Pertek Termal Otel’’ 34 bin metre karesi açık ve kapalı hizmet alanı 412 bin metre karesi a ğ açlandırılmı ş ye ş il alan olmak üzere toplam 446 bin metre kare alan üzerine kurulmu ş 15 Haziran 2010 tarihinden itibaren hizmet vermeye ba ş lamı ş tır.

6 4’ü termal, 2’si yarı olimpik yüzme havuzu, 2’si aqua havuz olmak üzere 8 havuzu, saunaları, türk hamamı, restoranları semner ve toplantı odaları, organizasyon alanı, gezi teknesi, su sporları ile bölgenin en büyük sa ğ lık ve turizm komplexi olarak hizmet vermektedir.

7 Pertek sahillerinde “ I ş ıklar Dünya Offshore Ş ampiyonası ”nın 5. aya ğ ı, baraj gölü içindeki tarihi Pertek kalesi önünde gerçekle ş mi ş tir.

8

9 TermalTermal otel ve turizm tesisisin ardından ilçede 18 kişinin istiham edildiği günlük 4 ton süt işleme kapasitesi olan süt ürünleri tesisleri mevcuttur. Pertek'te ayrıca üzüm dut ve keçiboynuzu pekmezi gibi ürünleri üreten şimdilik 7 kişinin çalıştığı fabrika da faaliyetlerini sürdürmektedir.Pertek Fabrikalarda ürettilen süt, üzüm dut ve keçiboynuzu pekmezi gibi ürünlerin hammaddesini Pertek ve Tunceli bölgesindeki üreticiden alınmaktadır. Böylece hem üretici kazanmakta, hem de tesis de çalışan gençler, iş sahibi olmaktadır.PertekTunceli

10 İlçede Tunceli Üniversitesine bağlı olarak Hayırsever İş Adamı Av. Kemal Genç Pertek Sakine Genç Yerleşkesinin yapımını üstlenmiş ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete girmiştir. Böylece bölgede Tunceli Üniversitesi ile birlikte her geçen gün büyüyen Pertek Meslek Yüksek Okulu ilçenin ekonomik ve sosyal potansiyelinin gelişmesini sağlamıştır.

11 ’’Pertek Sakine Genç MYO da ‘’2013 -2014 Öğretim Yılı itibaryle 6 öğretim üyesi 15 Öğretm görevlisi 1 Şube Müdürü 4 İdari personel 4 güvenlik görevlisi 3 geçici personel ile 500 genç kardeşimize eğitim verilmektedir.15 Derslik, 1 Kütüphane, 1 çalışma salonu, 2 laboratuar, 1 konferans ve toplantı salonu ile kantin ve kafeterya bulunmaktadır. Öğrencilerimiz için eğitim olanaklarının uygun olmasının yanında konaklama ve ulaşım problemi yoktur.

12

13 Okulumuza çok kısa bir mesafede 150 ki ş i kapasiteli yurt 2013-2014 E ğ itim ve ö ğ retim yılının ba ş laması ile ö ğ rencilerimize hizmet vermeye ba ş lamı ş tır.

14

15 Tunceli Meslek Yüksek Okulu Pertek Sakine GENÇ Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksek Okulunda  Bankacılık ve Sigortacılık Programı (I. ve İ.Ö.)  Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı (Hazırlık Sınıfı, I. ve İ.Ö.)  Harita ve Kadastro Programı (I. Ve İ.Ö.)  Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı  Elektronik ve Haberleşme Teknolojisi Programı  Gıda İşleme Teknolojisi Programı  Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Programı Olmak üzere toplam 7 programda Öğretim yapılmaktadır.

16 Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksek Okulu Teklif Dosyamızda Açılması Talep Edilen Programlar  Çevre Koruma ve Kontrol Programı (I. ve İ.Ö.)  Laborant ve Veteriner Sağlık Programı (I. ve İ.Ö.)  Yerel Yönetimler Programı (I. ve İ.Ö.)  Yapı Denetimi Programı (I. ve İ.Ö.)  Evde Hasta Bakımı Programı (I. ve İ.Ö.)  İş Sağlığı ve Güvenliği Programı (I. ve İ.Ö.)

17 Tunceli'de su sporlarının tanıtımı için Valilik tarafından Munzur Nehri üzerinde düzenlenen RAFT İ NG ETK İ NL İĞİ

18 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası nedeniyle Ö ğ retim Elemanlarımız ile Ö ğ rencilerimizin ‘’GÖNÜL KÖPRÜSÜ’’ sosyal etkinli ğ i

19 Pertek Programları ö ğ rencilerinin “Futbol Turnuvası’’

20 Çanakkale Ş ehitlerimiz anısına 18 Mart 2013 Pazartesi günü Tunceli Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksek Okulu Pertek Koordinatörlü ğ ü Ö ğ retim Elemanları Ö ğ rencilerimizin ‘’KAN BA Ğ I Ş I’’Etkinli ğ i

21 Meslek Yüksek Okulu Pertek Termal de Mezuniyet Törenimiz Fidan Dikimi ve A ş ure Günü Etkinliklerimiz

22


"Tunceli Üniversitesi Pertek Sakine GENÇ Meslek Yüksekokulu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları