Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CelluBor Nedir ? Selüloz ve Bor’un mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan CelluBor; ısı, ses, yangın yalıtımlarını aynı anda yaparak yalıtımda profesyonel.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CelluBor Nedir ? Selüloz ve Bor’un mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan CelluBor; ısı, ses, yangın yalıtımlarını aynı anda yaparak yalıtımda profesyonel."— Sunum transkripti:

1 CelluBor Nedir ? Selüloz ve Bor’un mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan CelluBor; ısı, ses, yangın yalıtımlarını aynı anda yaparak yalıtımda profesyonel çözümler sunmaktadır. Düzensiz ve yoğun elyaf dokusu sayesinde yankılanmayı ve çınlamayı engelleyerek iyi bir ses ve akustik yalıtımı sağlar.

2 CelluBor’un Teknik Özellikleri ÖzellikÖlçüm Değeri Isı iletim katsayısı0,0365 W/m.K Yangın sınıfıB1 – F30 – F90 Isı kapasitesi1946 J/kg.K Yoğunluk30 - 80 kg/m 3 NRC değeri0.65 Kullanılabilir kalınlık20-400 mm Performans ömrü60 yıl

3 CelluBor’un Özellikleri Uygulama ekyersizdir. Her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller %80 selüloz %20 bordan oluştuğu için tamamen doğaldır.

4 CelluBor’un Avantajları Isı ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağlar. ( Ekonomiktir ) Böcek ve bakterilere karşı etkilidir. ( Haşerat Barındırmaz ) %70’ e kadar yakıt tasarrufu sağlar. ( Sıcaktan/ Soğuktan Korur ) Bor bileşikleri sayesinde yangın geciktiricidir. ( Yangına Karşı Güvenlidir )

5 Yangın anında duman ve damla oluşumu yapmaz.( Yangın Önleyicidir ) Kimyasal ve kansorejen içermez. ( Sağlığa Zararsızdır ) Gürültüyü, çınlamayı ve yankıyı önler. ( Ses İzolasyonu Yapar ) Toz, sıcak, soğuk ve sudan etkilenmez. ( Uzun Ömürlüdür ) Her türlü yüzeye uygulanabilir. ( Yüzey Seçmez )

6 CelluBor Uygulama Alanları Endüstriyel tesisler Tavan Arası Gemi Ve Tren Vagonları Otel ve Kaplıcalar İzolasyonu Soğuk Hava Depoları Hayvan Çiftlikleri

7 Çelik Yapılar Yeni Yapılar Mevcut Yapıların İzolasyonu Prefabrik Yapılar Çatılar Ahşap Yapılar

8 CelluBor İle Isı Yalıtımı Selüloz ve borun uyumuyla yüksek bir ısıl dirence ve düşük ısıl iletkenlik katsayısına sahiptir. Bu nedenlerle yüksek ısı yalıtımı özelliği taşır. Ayrıca; %70’ e varan yakıt tasarrufu sağlar.

9 CelluBor İle Ses Yalıtımı CelluBor doğal lifli yapısı sayesinde çok iyi bir ses yalıtıcısıdır. Gürültü azaltma katsayısı NRC: 0,70’e kadar çıkabilmektedir. Uygulandığı mekanlarda çınlama yankılanma gibi etkileri ortadan kaldırır.

10 CelluBor İle Yangın Yalıtımı CelluBor yangın yalıtım özelliğini içerisindeki bor bileşenlerinden elde eder. Yapılar için gerekli olan; – Duman miktarı – Damla oluşturmama – Yangın ilerlememesi – Yangın süresi geciktirme gibi konularda avantaj sağlamaktadır. Araştırmalar sonucunda CelluBor B1, F30-F90 yangın sınıfı özelliğinde olduğu anlaşılmıştır. – B1 = Zor alev alan – F30 = yangına dayanıklılık süresi 30-59 dakika – F90 = yangına dayanıklılık süresi 90-119 dakika

11 Yalıtım Gelecek Nesillere Yatırımdır… Ayrıntılı bilgi için: Tunç-Pa Yapı Mark. San. Tic. LTD. ŞTİ Adres: Sabuni Mah. Eski İstanbul Cad. NO: 55Merkez/EDİRNE Tel: 0284 214 25 26 - Fax : 0284 212 24 99 Web: www.izorien.com - E-mail: info@izorien.comwww.izorien.com


"CelluBor Nedir ? Selüloz ve Bor’un mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan CelluBor; ısı, ses, yangın yalıtımlarını aynı anda yaparak yalıtımda profesyonel." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları