Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İçmesinin bilene Zevk-u sefadır. İçme'yi bilmeyene Cevr-ü cefadır rakı. Bir münasip mikdarı Muhabbet anahtarı Kaçırırsan ayarı Can'a ezadır rakı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İçmesinin bilene Zevk-u sefadır. İçme'yi bilmeyene Cevr-ü cefadır rakı. Bir münasip mikdarı Muhabbet anahtarı Kaçırırsan ayarı Can'a ezadır rakı."— Sunum transkripti:

1

2

3 İçmesinin bilene Zevk-u sefadır. İçme'yi bilmeyene Cevr-ü cefadır rakı. Bir münasip mikdarı Muhabbet anahtarı Kaçırırsan ayarı Can'a ezadır rakı.

4 Ne dert kalır, ne keder, İçeni mes'ut eder. İçebilirsen Eğer Ruhu ciladır rakı. Ham ervahsan yanaşma Arif'sen ondan şaşma, İç ama, haddi aşma Ferahfezadır rakı.

5 Yarattığı ahengi, Ne saz verir ne çengi, Terbiyenin mihengi Dense sezadır rakı. Beyaz peynir, domates, Yanına bir kavun kes, Çiğ köfteyle ne enfes Bir iptiladır rakı.

6 Biraz tuzlu leblebi, Kadehin billur leb'i, Dudakları öpmeli, Yoksa hebadır rakı. Ehli kemal olana Zevkle hem'hal olana, Sohbette tad bulana, Yar'ı vefadır rakı.

7 Misten ala kokusu, Ana sütü gibi su, Şu ki sözün doğrusu Müstesna ma'dır rakı. Dost bezminde sohbette Neşe-i muhabbette Her manevi lezzete Bir vasıtadır rakı.

8 Nükte, cinas anlayan Ahengi-i bezm'e uyan, İçip zırvalamayan, İşte o'nadır rakı. Eşek içince zırlar, Köpek içerse hırlar Kedi içse tırmalar, İnsanlar'adır rakı.

9 Al kadehi eline, Dokun gönül teline, Muhabbet alemine, Bir merhabadır rakı. Adabı, erkanı var, Zamanı mekanı var, Kimin ki iz'anı var, O na şifadır rakı.

10 Gönül dargınlarına, Vefa kırgınlarına, Hayat yorgunlarına, Haza devadır rakı. Mirkelamoğlu der ki: Had bilmezsen eğer ki, Öyle rüsva eder ki, Başa beladır rakı.

11


"İçmesinin bilene Zevk-u sefadır. İçme'yi bilmeyene Cevr-ü cefadır rakı. Bir münasip mikdarı Muhabbet anahtarı Kaçırırsan ayarı Can'a ezadır rakı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları