Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DOĞA KORUMA ve MİLLİPARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ & AV YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Orm. Müh. Abdulğaffar KAYA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DOĞA KORUMA ve MİLLİPARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ & AV YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Orm. Müh. Abdulğaffar KAYA."— Sunum transkripti:

1 DOĞA KORUMA ve MİLLİPARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ & AV YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Orm. Müh. Abdulğaffar KAYA

2 Amaç ve Kapsam Sistem İçeriği Sistemin Anlatılması

3 Av Yönetimi Bilgi Sisteminin Amacı Kurum personeli ve avcılar tarafından kullanılacak tescil edilmiş ve av döneminde tescil edilecek genel, devlet ve örnek avlaklarının coğrafi konumlarının, kota ve tür bilgilerinin sunulup yönetilebileceği, avcılara ait kabahat işlemlerinin düzenlenebileceği uygulama eklentisi mevcut yaban hayatı veritabanı uygulaması üzerine geliştirilmiş web tabanlı bir sistemdir. Av ve Yaban hayatına yönelik tüm işlemlerin tek bir sistem üzerinden yönetilerek en güncel bilgi ve belgelere en hızlı ulaşımın sağlanması ve coğrafi bilgi sistemleri ile entegrasyonu sağlanmaktadır.

4 Av Yönetimi Bilgi Siteminin Kapsamı Av ve Yaban Hayatı Dairesi Başkanlığı İl Müdürlüklerinin ilgili birimleri tarafından kullanılacak, avcılık eğitimi takibi, avcılık belgesi takibi, av suçlarının sorgulanması, av turizmi kapsamında geçici avcılık belgelerinin takibi işlemlerinin yürütüleceği internet tabanlı bir sistem oluşturulmasıdır. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü personelinin, mevcut verilerin analizini, yeni verilerin oluşturulmasını ve düzenlenmesini, veritabanı yapısının oluşturulmasını, Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) arayüzlerini, “Milli Parklar Veritabanı” ile entegrasyonu ve gerekli raporlamaların sağlanmasını kapsamaktadır.

5  Avcılara ait eğitim, katılım ve başarı bilgilerinin zaman ve mekan bazında raporlanması,  Avcılık belgeleri ile ilgili kayıtların, vizelerin, nakil ve iptal işlemlerinin kayıtlarının yönetilmesi,  Kişilere ait av suçlarının, verilen para ve belge iptali cezalarının yönetilmesi, cezaların güncel miktarlara göre hesaplanması,  Av turizmi kapsamında verilecek geçici avcılık belgelerinin, avı yaptıran acentaya, avlanan kişiye ve av sırasında avlanan hayvana ait trofe bilgilerinin depolanması ve yönetilmesi,  Avlaklarda avlanabilecek av hayvanlarına ait tür ve kota bilgilerinin yönetilmesi

6 Av Yönetimi bilgi Sistemi iki modül şeklinde tasarlanmıştır. 1.Kullanıcı modülü: Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Taşra teşkilatının yöneticiler tarafından belirlenmiş bulunan; sisteme veri girişi yapabileceği, düzenleyebileceği, gerekli raporları alabilecekleri sistem parçasıdır. 2. Yönetim modülü Doğa Koruma ve Milli Park Genel Müdürlüğü merkez teşkilatının Sistemdeki kullanıcıların yapabilecekleri işlemlere karar verilmesi(rol belirleme), sistemdeki bilgilerin düzenlemesi, silnimesi ve yeni bilgi girişlerinin yapılabilmesini sağlayan sistem parçasıdır.

7

8 http:/avbis.ormansu.gov.tr Adresiyle sisteme ulaşılmaktadır. Kullanıcı adı ve parola girildikten sonra simgesine tıklanarak sisteme giriş yapılır.

9 Eğitim Planlanan EğitimlerEğitim Başlangıcı Tamamlanmış Eğitimler Eğitim Bilgileri

10 EĞİTİMEğitim Başlangıcı Planlanan Eğitimler Eğitim EklemeEğitim DüzenlemeEğitim Silme

11 EĞİTİMEğitim Bilgileri Tamamlanmış Eğitimler Eğitim EklemeEğitim DüzenlemeEğitim Silme

12 Avlak Yönetimi Belge İşlemleri Kota İşlemleri

13 Kişi Bulma ve Sisteme Ekleme

14

15 Kırmızı ile çıkan yazıları sisteme aktarmak için

16 Sisteme Aktardığımız kişiyi Kaydetmek için Kişi seçme işlemini tamamlamak için

17 Avlak YönetimiBelge İşlemleri Belge Ekleme Durum pasif olsaydı yada hiç belge olmasaydı

18 Vize İşlemiDurum pasif olsaydı

19 Nakil İşlemiDurum pasif olsaydı

20 İptal İşlemiVize Borcu varsa Vize Borcu yoksa

21 Rapor İşlemi

22 Avlak YönetimiKota İşlemleri

23 Kota sorgulama İşlemi

24 Kota Ekleme İşlemi Kota Düzenleme İşlemi Kota Bilgisi Silme

25 Kabahat İşlemleri Kabahat Ekleme

26 Tutanağa ilişkin bilgilerin girilmesi Kabahat göstermeKabahat Ekleme ve Çıkarma El Konulan Eşya Ekleme Tazminat Cezası Ekleme

27 Tutanak RaporlamaKabahat Göster

28 Av Turizmi Av Turizmi Ekleme

29 Detay BilgilerÜcret ve Pay Dağılımı Açıklamalar

30 Av Sahası DetaylarıHaritadan Seç

31

32 Acenta DetaylarıYeni Av Hayvanı Oluştur

33 Av Hayvanı Detaylarını Görüntüleme

34

35 Av Turizmi Raporlama Haritadan Seçme

36 Raporlamalar Eğitim Bilgileri sorgulanmak İstenen İl, İlçeler seçilir.

37 Infomab Harita, Toplulaştırma, Kamulaştırma, Cografi Bilgi Sistemi, Uzaktan Algılama, Yazılım, İnşaat, Danışmanlık, Müşavirlik, Proje Cyberplaza A Blok 3.Kat No: A307 06800 Bilkent / Ankara Telefon: 312 265 07 09 Faks: 312 265 07 10 E-posta: info@info-mab.cominfo@info-mab.com Web: www.info-mab.comwww.info-mab.com Infomab Harita, Toplulaştırma, Kamulaştırma, Cografi Bilgi Sistemi, Uzaktan Algılama, Yazılım, İnşaat, Danışmanlık, Müşavirlik, Proje Cyberplaza A Blok 3.Kat No: A307 06800 Bilkent / Ankara Telefon: 312 265 07 09 Faks: 312 265 07 10 E-posta: info@info-mab.cominfo@info-mab.com Web: www.info-mab.comwww.info-mab.com T.C. Orman ve su İşleri Bakanlığı Av ve Yaban Hayatı Dairesi Başkanlığı Söğütözü / Ankara Telefon: 312 207 60 34 Faks: 312 207 61 46 E-posta: skaraman@cevreorman.gov.tr T.C. Orman ve su İşleri Bakanlığı Av ve Yaban Hayatı Dairesi Başkanlığı Söğütözü / Ankara Telefon: 312 207 60 34 Faks: 312 207 61 46 E-posta: skaraman@cevreorman.gov.tr T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Söğütözü / Ankara Telefon: 312 207 56 38 Faks: 312 207 56 15 E-posta: cinan@cevreorman.gov.tr T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Söğütözü / Ankara Telefon: 312 207 56 38 Faks: 312 207 56 15 E-posta: cinan@cevreorman.gov.tr


"DOĞA KORUMA ve MİLLİPARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ & AV YÖNETİMİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Orm. Müh. Abdulğaffar KAYA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları