Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar."— Sunum transkripti:

1

2 KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü

3 1.“Bakıma muhtaçlık” kavramının tanımı nedir? Türkiye’de bakıma muhtaç kaç kişi var? Hedef kitle konusundaki farkındalığımız hangi düzeydedir? (10 DAK.)

4 2. Bakıma muhtaç bireylerin ve ailelerinin talepleri nelerdir?  (10 DAK.)

5 3. Bakıma muhtaç bireylere devlet ve özel sektör tarafından hangi hizmetler sunulmaktadır / sunulmamaktadır? (10 DAK.)

6 4. Bakım güvence sistemi neden gereklidir? Yararları nelerdir? (10 DAK.)

7 5.Bakım güvence sisteminin sağlık güvence sisteminden (Genel Sağlık Sigortasından) farkı nedir? (10 DAK.)

8 6. Bakım güvence sisteminin oluşturulmasında koordinasyonu üstlenen (sorumlu) kurum hangisi olmalıdır? (10 DAK.)

9 7.Bakım güvence sistemi oluşturmada ilk adım ne olmalıdır? (10 DAK.)

10 8.Bakım güvence sisteminin finansmanı nasıl olmalıdır? Primli/Primsiz, Primi kim ödemelidir? Nasıl bir model Türkiye için uygundur? (10 DAK.)

11 9.Bakım güvence sistemi için varolan fonlardan destek alınabilir mi? Yeni bir fon nasıl oluşturulabilir? (10 DAK.)

12 10. Bakım güvence sisteminin sürdürülebilir ve etkin olması için neler yapılmalıdır, planlama nasıl olmalıdır? (10 DAK.)


"KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü KONUŞMA Dr. Aylin ÇİFTÇİ-Aile ve Sosyal Politikalar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları