Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEACHERTUBE KULLANIMI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEACHERTUBE KULLANIMI"— Sunum transkripti:

1 TEACHERTUBE KULLANIMI

2 TEACHERSTUBE NEDİR? Geçtiğimiz mart ayında açılan yepyeni site Teacher Tube, YouTube'dan ilham alan ancak öğretmenler tarafından hazırlanan bir internet paylaşım ortamı. ABD'nin Teksas şehrinde öğretmenlik yapan Jason Smith'in kurduğu Teacher Tube, dünyanın çeşitli yerlerinden öğretmenlerin katılımıyla hızla büyüyor. 

3 Yabancı dillerden tarih ve coğrafyaya, işletmeden matematiğe birçok alanda, ilkokul, lise ve üniversite düzeyinde ders konularına dair bilgilendirici video'ların yer aldığı site hem öğretmenlere, hem öğrencilere hitap ediyor; doğru ve sağlıklı bilgileri eğlenceli ve kolay bir şekilde sunuyor. Kullanımı herkese açık ve bedava olan Teacher Tube, şu anda günde bir milyon kez tıklanıyor.

4 Eğitimde neden kullanılmalıdır?
Çünkü burada paylaşılan videolar resimler veya diğer dosyala sadece bir bölgedeki öğretmenler tarafından değil. Bütün dünyada bulunan öğretmenler tarafından hazırlanmış bir çok bilgiye ulaşmak mümkündür. Öğrenecek olan kişi okulda aldığı bir bilgiyi buradanda daha geniş bir şekilde alarak öğrendiklerini pekiştirebilir.

5 Karma Eğitimde Kullanılırsa Ne Gibi Faydası Olur?
Karma eğitimde kullanıldığı taktirde öğrenenin yaşıtları üniversitede aldıkları bir bilgiden geride kalmaması için örgün eğitim alan bir öğrenende bu sanal ortamdan o bilgiyi alarak yaşıtları arasında onlarla hemen hemen o konu üzerinde arkadaşları ile ayni bilgilere sahip olur ve onun da konu hakkında görüşleri olarak arkadaşları ile paylaşımlarda olabilir.

6 Uzaktan Eğitimde Kullanılması?
Uzaktan eğitim veren bir öğretim görevlisi yapacağı uzaktan eğitim dersinin konusunu hazırlayıp siteye yükledikten sonra o uzaktan eğitimi alan veya almayan her öğrenime meraklı kişiler istedikleri zaman o konu ile ilgili konu başlığını teacherstube yazarak gerek video gerekse dokumanlara çok rahat bir şekilde ulaşabilir ve konuları okuyup öğrenerek uzaktan eğitimini tamamlayabilir. Burada paylaşılanlar uzaktan eğitime çok faydası olmaktadır diye düşünüyorum.

7 Siteye nasıl üye olunur?
Siteye girdikten sonra kullanıcı resimde ok ile gösterilen (free sing up) sekmesine tıklayarak siteye üye olmanın ilk adımını atmış olur.

8 Üyelik bilgileri: Bu sayfada birinci boşluğa kullanıcı isminizi, ikinci boşluğa şifresiyi altındaki boşluğa tekrar ayni şifreyi, altına isminizi, soyisminizi, cinsiyetinizi seçiniz, doğum tarihinini doğrulayın,ülkenizi ve son olarakta posta kodunuzu giriniz ve en son olarak bütün bilgilerinizin doğru olduğundan eminseniz submit butonuna tıklayarak üye olunuz.

9

10 Burada arama ayarlarını isteğe göre yapabiliriz.

11 Giriş için kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz
Giriş için kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Eğer girdiğiniz bilgisayarda hesabınız her girdiğinizde açık kalmasını istiyorsanız (remember me on this computer) sekmesini İşaretleyiniz. Faka girmek için şifrenizi unutmuşsanız forgot password sekmesinden gerekli bilgileri girdikten sonra şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

12 Bu sayfa sizin üye olduktan sonraki anasayfanızdır
Bu sayfa sizin üye olduktan sonraki anasayfanızdır. Burada en yaygın olan sosyal iletişim ağı olan facebook gibi arkadaşlarınız, mesajlarınız, yorumlarınız ve paylaşımlarınızı görebilir profil ayarlarını yapabilir ve video yükleyebilirsiniz.

13 Sağ üstteki menüden herşeyinizi yapabilirsiniz.
Home: anasayfaya girebilirsiniz. Hello...: giriş yaptığınız isminiz ve mesajlarınızı gösterir. İnvite members: arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz davet gönderebilirsiniz. DashBoad:buradan site üzerine hazırladığınız video, dosya,vs gibi bilgileri yükleyebilirsiniz. Log out: çıkışınızı yapabilirsiniz. Search: arama yapanilirsiniz.

14 Burada dosya ekleyeceksek; başlığı yazarız
Burada dosya ekleyeceksek; başlığı yazarız. Sonra dosyayı seçeriz aranacak Kelimesini yazıp katagorisini seçeriz.

15 Paylaşmanın devamı için paylaşım türünü seçeriz dünyada veya seçilenler arasında olması için. Sonra yorum ayarları yaptıktan sonra siteye eklemek için upload sekmesine tıklayarak paylaşımı gerçekleştirebiliriz. Paylaşılan her ne isterse olsun hepsinde de ayni ayarları yapmalıyız ki paylaşılan bir dosyamız veya videomuz arandığı zaman kolay bir şekilde bulunsun. Aksi taktirde paylaştıklarımız hiç bir şekilde yararlı olmayacaktır.

16 Erhan KILIÇER


"TEACHERTUBE KULLANIMI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları