Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E Ş REF AKYILDIZ ENDÜSTR İ MÜHEND İ S İ. UYGULAMA ………..….. İstasyonu 200. Oc.Şub.MartNis.May.Haz.Tem.Ağu.Eyl.EkimKas.Ara. 1. Yağış ölçer filtre kontrolü,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E Ş REF AKYILDIZ ENDÜSTR İ MÜHEND İ S İ. UYGULAMA ………..….. İstasyonu 200. Oc.Şub.MartNis.May.Haz.Tem.Ağu.Eyl.EkimKas.Ara. 1. Yağış ölçer filtre kontrolü,"— Sunum transkripti:

1 E Ş REF AKYILDIZ ENDÜSTR İ MÜHEND İ S İ

2 UYGULAMA ………..….. İstasyonu 200. Oc.Şub.MartNis.May.Haz.Tem.Ağu.Eyl.EkimKas.Ara. 1. Yağış ölçer filtre kontrolü, yabancı maddelerin temizliği(A) 2. Güneşlenme algılayıcısının cam bölümlerinin temizlenmesi(A) 3. Rüzgar hız ve yön algılayıcısının görsel olarak kontrolü(A) 4. Otomatik İstasyon rasat parkının bakım ve temizliği(A) 5. Hava sıcaklık ve nem algılayıcısı ve siperin fiziksel kontrolü, temizlenmesi(A) 6. Tüm sistemlerin montaj ve kablolama bağlantılarının gözden geçirilmesi, klemenslerin sıkılması(Y) 7. Topraklama kablolarının kontrolü ve topraklama direncinin ölçümü, topraklama direncinin uygun seviyelere düşürülmesi(Y) 8. Yağış ölçerin ölçüm değerinin, ısıtıcısının ve termostat kontrolü, (Y) 9. Basınç, sıcaklık ve nem algılayıcılarının kontrolleri (Y) 10. Sistemi besleyen UPS'in kontrolü(Y) 11. Güneşlenme algılayıcısının düzey kontrolü, ölçer gövdesindeki nem alıcı kartuşun kontrolü/değiştirilmesi(Y) 12. Rüzgar hız-yön algılayıcı hareketlerinin kontrolü ve rulmanların değişimi(Y) 13. Toprak sıcaklık algılayıcısının değer kontrolü(Y) Not1: A:Aylık, Y:Yıllık Not2: Aylık bakımlar istasyonda teknik bakım ve kullanıcı eğitimi almış personel tarafından yapılacak her ayın son günü bakım formuna paraf atmak suretiyle bir defa işlenecektir. İnsansız istasyonların aylık bakımı bölge teknisyeni tarafından 3 ayda bir yapılacaktır. Not3: Yıllık bakımlar EGS personeli tarafından yapılacaktır. Not4: Bakım formu’nun fotokopisi Ocak ayının ilk haftası DMİ G.M. EGS Ş.M.’ne gönderilecektir. DMİ-FR-42/1

3 UYGULAMA ………..….. İstasyonu 200. Oc.Şub.MartNis.May.Haz.Tem.Ağu.Eyl.EkimKas.Ara. 1.Yağış ölçer filtre kontrolü, yabancı maddelerin temizliği(A) 2. Güneşlenme algılayıcısının cam bölümlerinin temizlenmesi(A) 3.Rüzgar hız ve yön algılayıcısının görsel olarak kontrolü(A) 4.Otomatik İstasyon rasat parkının bakım ve temizliği(A) 5. Hava sıcaklık ve nem algılayıcısı ve siperin fiziksel kontrolü, temizlenmesi(A) 6. Tüm sistemlerin montaj ve kablolama bağlantılarının gözden geçirilmesi, klemenslerin sıkılması(Y) 7. Topraklama kablolarının kontrolü ve topraklama direncinin ölçümü, topraklama direncinin uygun seviyelere düşürülmesi(Y) 8. Yağış ölçerin ölçüm değerinin, ısıtıcısının ve termostat kontrolü, (Y) 9.Basınç, sıcaklık ve nem algılayıcılarının kontrolleri (Y) 10.Sistemi besleyen UPS'in kontrolü(Y) 11. Güneşlenme algılayıcısının düzey kontrolü, ölçer gövdesindeki nem alıcı kartuşun kontrolü/değiştirilmesi(Y) 12. Rüzgar hız-yön algılayıcı hareketlerinin kontrolü ve rulmanların değişimi(Y) 13.Toprak sıcaklık algılayıcısının değer kontrolü(Y)

4 Not1: A:Aylık, Y:Yıllık Not2: Aylık bakımlar istasyonda teknik bakım ve kullanıcı eğitimi almış personel tarafından yapılacak her ayın son günü bakım formuna paraf atmak suretiyle bir defa işlenecektir. İnsansız istasyonların aylık bakımı bölge teknisyeni tarafından 3 ayda bir yapılacaktır. Not3: Yıllık bakımlar EGS personeli tarafından yapılacaktır. Not4: Bakım formu’nun fotokopisi Ocak ayının ilk haftası DMİ G.M. EGS Ş.M.’ne gönderilecektir.

5

6

7

8

9

10 Bakım formları aylık bakım yapıldıktan sonra ilgili haneye paraf atılmak suretiyle işaretlenir. Formlar Otomatik İstasyonla ilgili bir dosyada muhafaza edilir. Yıl sonunda İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına gönderilir.

11 Arıza formları her arıza başlangıcında kaydedilir. Bildirilen kişinin adı, bildirim tarihi ve yapılan işlem kaydedilecek. Arıza formu Temmuz ve Ocak ayının ilk haftası İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına belgegeçer ile gönderilecektir. ARIZA FORMLARI

12 ARIZA G İ DERME VE B İ LD İ R İ MDE İ ZLENECEK YOL Öncelikle arıza bölge teknisyenine bildirilecek. Arızanın mahiyeti tespit edilecek. Bölge imkanlarıyla giderilebilecek bir arıza ise bölge teknisyeni giderecek. Bölge teknisyeninin yetenek ve imkanlarını aşıyorsa merkeze bildirilecek. Arızanın mahiyetine göre EGS Şube Müdürlüğü veya Telekom Şube Müdürlüğüne bildirilecek. Arıza giderildikten sonra mutlaka arıza formuna tüm aşamalar kaydedilecek.

13 Ar ı za ve Bak ı m Formlar ı n ı n Doldurulma Nedenleri İdari Nedenler KYS sisteminin zorunluluğu Uluslar arası kuruluşların istekleri Teknik Nedenler Arıza ve bakım ekibinin sistemin geçmişini bilmek işini kolaylaştıracaktır. Verileri üreten ölçer ve algılayıcıların geçmiş durumlarının bilinmesi gerekmektedir. Ticari nedenler Müşteriler istasyonlardan istedikleri verileri üreten ölçer ve algılayıcıların sicilini sorgulamaktadır.

14 Soru ve öneriler???

15 Dinlediğiniz için teşekkürler!!!

16 İ K İ NC İ BÖLÜM Kullanıcı Bakımında Yapılacak İşlemler

17 Otomatik İstasyon rasat parkının bakım ve temizliği(A)

18 Yağış ölçer filtre kontrolü, yabancı maddelerin temizliği(A)

19 Güneşlenme algılayıcısının cam bölümlerinin temizlenmesi(A)

20 Hava sıcaklık ve nem algılayıcısı ve siperin fiziksel kontrolü, temizlenmesi(A)

21 Rüzgar hız ve yön algılayıcısının görsel olarak kontrolü(A)

22 Soru ve öneriler???

23 Dinlediğiniz için teşekkürler!!!


"E Ş REF AKYILDIZ ENDÜSTR İ MÜHEND İ S İ. UYGULAMA ………..….. İstasyonu 200. Oc.Şub.MartNis.May.Haz.Tem.Ağu.Eyl.EkimKas.Ara. 1. Yağış ölçer filtre kontrolü," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları