Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (İKİNCİ 6 AY)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (İKİNCİ 6 AY)"— Sunum transkripti:

1 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (İKİNCİ 6 AY)
PROF.DR. KAMİL DİLEK ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ 5 HAZİRAN 2012

2 YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ Hesap verme ilkemiz çerçevesinde her 6 ayda bir bu toplantıları tekrar etme sözümüz vardı. Bu toplantı ile ikinci 6 aylık zaman diliminde yaptıklarımızı ana başlıklar halinde sizlerle paylaşacağız.

3 ÖNERİ MERKEZİ Kurumumuza özgü bir sistem ile çalışanlarımızı elektronik ortam üzerinden yönetimimize ortak ettiğimiz ‘öneri merkezi’ni açtık ve etkili bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz. İlk 6 ayda 204 olan öneri sayısı, ikinci 6 ayda 373’e yükseldi.

4 KENT, TOPLUM, SANAYİ VE PAYDAŞLARIMIZ İLE BÜTÜNLEŞME ÇALIŞMALARI

5 II. BİLGİLENDİRME VE AR-GE GÜNLERİ 13-15 KASIM 2012
‘Uludağ Üniversitesi Bilgilendirme ve AR-GE Günleri’ adında üniversitemize özgü bir platform oluşturarak inovasyona ve disiplinler arası işbirliğine yönelik çalışmaları teşvik etmek, üniversitemizde yürütülen çalışma ve laboratuarlar imkanlarını kamu ve sanayideki paydaşlarımıza tanıttık. Kentten oluşturduğumuz bu platforma yoğun bir ilgi vardı. Kurum dışından sanayi, kamu kuruluşlarını, meslek odalarını ve belediyeleri temsilen yaklaşık 300 kişi bu etkinliğe katıldı. Kurum içinden yaklaşık 900 akademisyen bu etkinliğe aktif katılım sağladı poster sunumu yapıldı. II. Bilgilendirme ve AR-GE Günlerine daha büyük hedefler ile hazırlanıyoruz. Etkinlik kapsamındaki panel ve çalıştayların sayısı artacak. Yurtiçi ve dışından etkili isimler davet edilecek. Çevre üniversiteler ve sanayi bölgeleri de etkinliğin içine çekilecek. Yurtiçi ve dışından bazı kuruluşlar ile düzenlemede stratejik ortaklıklar kurulacak. Etkinliğin somut çıktısı olarak Bosch ile Mühendislik Fakültemiz, May Tohumculuk ile Ziraat Fakültemiz yeni AR-GE projeleri başlatmışlardır.

6

7 ULUTEK’DE TEKNOLOJİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından "Bilim ve Teknoloji Haftası" kapsamında 17 Mart 2012 günü bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklerde üniversitemizin ve ULUTEK’in tanıtımı yapıldı ve üniversite sanayi işbirliği konusunda önemli isimler ile konu tartışıldı.

8 ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ
Sektörlerle protokoller yaparak işbirliği alanlarını genişletiyoruz. BUSİAD, KOSGEB, SÜTAŞ, ÖZTİMURLAR, Yeşilova, BESAŞ, Kapalı Cezaevi gibi birçok kurum ve kuruluşla ortak proje, işbirliği protokolü imzalandı ve uygulama başladı.

9

10 KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ (Eylül-Ekim-Kasım-Aralık-Ocak-Şubat-Mart)
Konferans Panel Söyleşi Konser Sergi Dans Açılış Tören AR-GE Günleri Festival Tiyatro TOPLAM Eylül-Ekim 1 2 8 Kasım 5 4 Caz Festivali 15 Aralık Film Festivali 10 Ocak 6 Şubat Mart 3 14 TOPLAM 63

11 KÜLTÜR SANAT Mete Cengiz Kültür Merkezi’nin hizmete açılmasıyla, kampus içinde çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi. Bunların hepsi halka açık ve ücretsizdi.

12 Dünyaca tanınmış Suna Kan, İdil Biret, Gülsin Onay, Tuluyhan Uğurlu gibi sanatçılarımızı yeni kültür merkezimizde dinledik, onlarla sohbet fırsatı bulduk.

13

14

15

16 Yüz Yüze Söyleşiler Etkinliklerin bir kısmını Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle yaptık

17

18

19 ADI EN ÇOK DUYULAN 5. ÜNİVERSİTE OLDUK

20 ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’Nİ AÇTIK
Çocukları bilim ve üniversite ile tanıştırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığımız ‘Çocuk Üniversitesi’ büyük ilgi gördü. Bu projede onlarca İlköğretim öğrencisi üniversitemiz laboratuarlarında uygulamalı eğitim olanağı elde etti.

21 ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ PROGRAMI (11-15 Haziran 2012)
1) BİYOKİMYA 2) SUDA YAŞAM 3) KURBAĞA-SÜRÜNGENLERİN DÜNYASI 4) PSİKOLOJİ-TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI-FELSEFE DÜNYASI 5) DOĞADA MATEMATİK-FİZİK 6) ARKEOLOJİ 7) SANAT TARİHİ 8) BİLİM İNSANI NASIL ÇALIŞIR: MERAKLI ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİKLER ANA TEMA: İLKYARDIM

22 EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK FAALİYETLER

23 AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI
Tıp Fakültesi Eğitim Akreditasyonunu tamamladı (UTEAK). Tıp Fakültesi’ndeki bazı Anabilim dalları (Dermatoloji, Kardiyoloji) uzmanlık eğitimi akreditasyonu tamamladı. Anestezi A.B.D. reakredite oldu. Mühendislik Fakültemizin bir çok bölümünün akreditasyon süreci tamamlanmak üzeredir. Ziraat Fakültesi’nin bazı bölümleri akreditasyon sürecine yeniden başlamıştır. Fen Edebiyat Fakültesi’nin bazı bölümlerinde süreç başlamıştır. Kurum içinde kaynakların dağıtımında ulusal ve uluslararası ölçekte akreditasyon çalışmaları yürüten birimlerimize mutlaka öncelik veriyoruz. Böylece, birimlerimizi kaliteyi arttırma anlamında üniversitemiz içinde ve dışında rekabet eder duruma getirmek istiyoruz.

24 FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI VE AKILLI KART PROJESİ
FARABİ PROGRAMI ile üniversitemize gelen öğrenci sayısı 61’den 267’ye yükselmiştir. Diğer üniversitelere giden öğrenci sayısı 93’ten 101’e yükselmiştir. FARABİ anlaşması imzalan üniversite sayısı 55’ten 75’e yükselmiştir. Üniversitemiz öğrencileri ve personeline yönelik akıllı kart projesi son aşamaya gelmiştir. Akıllı kart kütüphaneden yemekhaneye kadar bir çok alanda kullanılacak.

25 ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK FAALİYETLER

26 ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN AB PROJE ATÖLYESİ AÇILDI
Üniversitemiz öğrencilerin Avrupa Birliği olanaklarından daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla, 24 Ocak 2012 tarihinde “AB Proje Atölyesi” adıyla yeni bir ofis açılmıştır. Bu atölye topluluklar üstü bir konumda görev yaparak AB Gençlik projelerinden faydalanma konusunda toplulukların projelerini yazmaktadırlar. Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin, AB projeleri başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslararası projelere daha rahat ve etkin katılımlarını sağlamayı amaçlayan “AB Proje Atölyesi”, Öğrenci Kültür Merkezinde bulunan ofisi tüm öğrencilere açık olarak faaliyetlerine başlamıştır. Proje atölyesinin ilk projesi kabul edilmiş olup öğrenci hareketliliği için Euro destek alınmıştır Mayıs dönemi için 5 gençlik projesi sunulmuştur Projelerin tamamı gençliğin güncel sorunlarına yönelik projelerdir.

27 Proje Atölyemizin AB’ye sunduğu gençlik projeleri
1. Proje: Bu ekipte yer alan arkadaşların projesi,kültür-sanat projesi olacak. Doğu ile Batının geleneksel sanatının harmanlanarak tek bir platformda buluşmasını sağlamak. Sanatın popüler kültürden alakalı olmadığını vurgulamak projenin başlıca amacıdır.Proje, 1 Mayıs tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur. 2.Proje:Bu proje Unesco'nun somut olmayan kültürel mirası koruma sözleşmesini çıkış noktası belirleyerek geleneksel yörük hayatını baz almaktadır. Bursa'ya gelen Avrupalı gençlere yörük kültürünü tanıtıp geleneksel yörük hayatını bir parça göstermeyi amaçlamaktadır. Proje, 1 Mayıs tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur. 3.Proje:Türkiye de ve Avrupa'da balık tüketiminin azlığına dikkat çeken bu proje,insanların ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri haplardan ziyade balık tüketimi ile direk yollardan alınmasına vurgu yapacaktır.Bu çerçevede yapılacak etkinliklerle balık tüketiminin önemine vurgu yapılacaktır. Proje, 1 Mayıs tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur. 4.Proje: Bu proje,sokak hayvanlarına dikkat çekmek için uygulanacak bir projedir. Ulusal Ajans’ın 1.2 Eylemi ile yazılacak proje 3 ile 4 ay arasında uygulama süreci olacaktır.Bunun için Bursa da sokak hayvanlarına yönelik faaliyet gösteren derneklerle ortaklık kurulacaktır. Proje, 1 Mayıs tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur. 5.Proje: Ülkelerin birbirlerine karşı ön yargılarını kırmasını amaçlayan proje,Ulusal Ajans’ın 1.1 Eyleminde yer alacaktır. Proje, 1 Mayıs tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur. 6.Proje: Öncelikle yerelde uygulanacak proje, çevresel atıklara dikkat çekme amacını taşımaktadır. Bu çerçevede başta Üniversitenin desteği ile uygulanmasına başlanılması düşünülen proje ortaklığı için Nilüfer Belediyesi ile görüşmeler devam etmektedir(Proje de Genç Tema Topluluğu ile ortak çalışılmaktadır.) Bu proje 1 Ekim tarihinde Ulusal Ajansa sunulmuştur.

28 BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYORUZ
Öğrencileri, Akademisyenleri, İdari personeli ödüllendirmeye başladık. Hedefimiz, bunu sisteme bağlayarak kurumsallaştırmak.

29 ÖĞRENCİ İÇİN İLK KEZ DÜZENLENEN TÖREN
Akademik başarının yanı sıra bilimsel, sosyal ve sportif etkinliklerde başarılı olan lisans ve lisansüstü öğrenciler ilk kez ödüllendirildi. Başarılı öğrencilere projelerinde kullanmak üzere parasal destekler verildi.

30 ULUDAĞ’IN ZİRVESİNDEKİLER ÖĞRENCİ ÖDÜL TÖRENİ 2012
ÖĞRENCİ LİSTELERİ

31 LİSANSÜSTÜ – 18 ÖDÜL BİLİMSEL - 8 ÖDÜL ROBOT TOPLULUĞU - Enis DEMİR
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 3 DOKTORA - 3 YÜKSEKLİSANS SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 3 DOKTORA SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 3 DOKTORA - 3 YÜKSEK LİSANS EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 1 DOKTORA - 2 YÜKSEK LİSANS BİLİMSEL ÖDÜL ROBOT TOPLULUĞU - Enis DEMİR MAKİNE TOPLULUĞU - Burak ERDOĞAN ASTRONOMİ TOPLULUĞU - Güneş DÖNMEZ AB PROJE ATÖLYESİ - Yücel BBAŞTAN - İdris ŞAHİN ENES EFENDİOĞLU (Tıp Fak.Öğr.-Kongrelerde göstermiş olduğu başarı) SAĞLIK YÜKSEKOKULU (5 Öğrenci – 3.Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi Sözel Bildiri 1.’lik) AŞÇILIK PROGRAMI (18 Öğrenci - Harmancık MYO- 3.chef Oscar Ödülleri Yarışması Üniversiteler Kategorisi ve Junior Chef’de 22 Madalya ve 5 Kupa – 10.İstanbul Uluslar arası Gastronomi Festivalinde 1 Gümüş, 2 Bronz ve 2 Merit Madalya)

32 SPORTİF - 14 ÖDÜL KÜLTÜR – SANAT - 3 ÖDÜL
Alpay KIR - KİCK BOKS (Dünya Şampiyonu) Hatice Kübra İLGÜN -TEKVANDO (Milli Takımda – Dünya Şampiyonasına katılacak) Tanju ŞORLİ - JUDO (Avrupa Şampiyonu) BADMİNTON TAKIMI - 11 ÖĞRENCİ (İspanya’da Avrupa Şampiyonasına katılacaklar) SALON FUTBOLU TAKIMI - 14 ÖĞRENCİ (Bayanlar 3. ve Erkekler 1. oldu ve Süper Ligde Yarışmaya Hak kazandılar) KAYAK TAKIMI - 5 ÖĞRENCİ (Alp disiplininde birinci oldu, snowboard’da 5. oldu) ESKRİM TAKIMI - 14 ÖĞRENCİ (Erkek kılıç takımı birinci, bayan flöre takımı 2. oldu) HENTBOL TAKIMI - 14 ÖĞRENCİ (Başarılarından dolayı temmuz ayında İspanya’da yapılacak Avrupa şampiyonasına katılacak) KARATE TAKIMI - 9 ÖĞRENCİ (Ferdi Bayan Türkiye 1. ve 3., Ferdi Erkek 3. oldu) MASA TENİSİ - 4 ÖĞRENCİ (Erkek Takımı Türkiye 2. oldu) KÜLTÜR – SANAT - 3 ÖDÜL Şeyda ÜZER (Fen-Edebiyat Fak. – Şiir ve yazıları edebiyat dergilerinde yayınlandı) Güzel Sanatlar Fak. – 5 Öğrenci Yenişehir İbrahimOrhan MYO – ORF GRUBU 21 ÖĞRENCİ)

33 ENES EFENDİOĞLU (Tıp Fak. Öğr
ENES EFENDİOĞLU (Tıp Fak.Öğr.-Kongrelerde göstermiş olduğu başarı) SAĞLIK YÜKSEKOKULU (5 Öğrenci – 3.Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi Sözel Bildiri 1.’lik) AŞÇILIK PROGRAMI (18 Öğrenci - Harmancık MYO- 3.chef Oscar Ödülleri Yarışması Üniversiteler Kategorisi ve Junior Chef’de 22 Madalya ve 5 Kupa – 10.İstanbul Uluslar arası Gastronomi Festivalinde 1 Gümüş, 2 Bronz ve 2 Merit Madalya) SPORTİF ÖDÜL SUALTI TOPLULUĞU – Barış KOBAZİ DAĞCILIK TOPLULUĞU – Çağrı ELİCE ATLI SPOR TOPLULUĞU – Elif Fatma TAN İpek EMİROĞLU - TRAP (Türkiye Şampiyonası Genç Bayanlar 1.’lik - Kulupler arası Genç Bayanlar 2.’lik - Zafer Kupası Genç Bayanlar 2.’lik - Cumhuriyet Kupası Genç Bayanlar 3.’lük)

34 SOSYAL - 10 ÖDÜL Özel ödül - 6 ödül
KÜLTÜR-SANAT BİRLİĞİ - Musa İPEKTEN BİLİM BİRLİĞİ - Hakan AYDIN SPOR BİRLİĞİ - Önder ÇELEBİ KÖY PROJESİ - Sencan ARAS TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ - Musa İPEKTEN UÜ MATEMATİK TOPLULUĞU - Çisem ÖZÇELİK BİRGÜN PROJESİ - Ezgi TARAKLI KASAPOĞLU ÇADIR PROJESİ - Tıp Fak. 3 Öğrenci İLAHİYAT FAK. – 4 Öğrenci (Yetim çocuklar, van depremzedelerine maddi ve giysi yardımı) HUKUK FAK. – 4 Öğrenci (Huzurevi, çocuk yuvası ziyaretleri, van depremzedelerine maddi yardım) Özel ödül - 6 ödül E-GENÇLİK - Bora AKİNCE TANITIM GÖNÜLLÜLERİ DER. - Ali DİNDAR UÜ TANITIM KATALOGU - A.Nurullah KESKİN UÜ TANITIM BROŞÜRÜ - Recep KURGUNLAR UÜ ONUR/Y.ONUR BELGESİ - N.Deniz ÖZKAN UÜ TEŞEKKÜR BELGESİ - Buse AKGÜN

35 ÖĞRENCİ ÖDÜL TÖRENİNDEN…

36

37 ŞENLİK 2012 (15-19 MAYIS)

38

39 FİZİKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARI

40 YERLEŞKEMİZİ GÜZELLEŞTİRME ADIMLARI
BETON ALANLARIN ÇİÇEKLENDİRİLMESİ TIP FAK. TRAFİĞİNE KALICI ÇÖZÜM NİLÜFER BEL TL’lik yatırım TÜM KAMPÜSE YENİ ÇÖP KUTULARI

41 KAMPUSE GİREN ARAÇLARA SINIRLAMA GELECEK
İlk etapta metro son durağı ile İzmir yolu arasındaki yaklaşık 5 dönümlük alan toplu taşıma araçları için ring alanına çevrildi. Araçların bir kısmı burada indirme-bindirme yapacak, kampuse giremeyecek. Üniversite girişlerinde 2 kavşak çalışması başladı. Üniversite girişindeki üst geçitte (yoncada) çalışması başladı. Üniversite girişinden geçen NATO boru hattı projeyi yavaşlattı.

42 YENİ YOL VE KAVŞAKLAR

43 KAMPÜS GÜVENLİĞİ, KAMERA SİSTEMİ

44 Üniversitemiz kampusu, eğitim binalarıyla hastanelerin konumlanışı nedeniyle hasta ve öğrenciler açısından güvenlik zafiyeti yaratıyordu. TL’lik bir yatırımla yerleşkeyi 24 saat izleyebileceğimiz gelişmiş bir kamera sistemi kuruldu.

45 HASTANE HİZMETLERİ Üniversitemizde hastane hizmeti veren üç araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ ARUAM (Atatürk Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi) VETERİNER FAKÜLTESİ HAYVAN HASTANESİ

46 TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
HOCALARDAN ÜCRETSİZ MUAYENE-Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde öğretim üyeleri de artık polikliniklerde, hiçbir fark ücreti almadan hasta muayene ediyor. ÇAĞRI MERKEZİ-Hastanede yeni başlayan ve canlı olarak hizmet veren “Çağrı Merkezi” telefonlarını arayan hastalar, sisteme dahil olan profesör ve doçentlerden, normal poliklinik randevusu alıp, fark ücreti ödemeksizin tedavi olabiliyor.

47

48 HASTA HAKLARI ve HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ KURULDU

49 Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hasta ve yakınlarına yardımcı olmak amacıyla kuruldu.
Hastaneyi ve çalışanlarını bilen, tanıyan deneyimli bir personelimizin sorumluluğunda hizmet veriyor. Günde ortalama dolayında yazılı ve sözlü başvuru değerlendirilip çözüm bulunuyor.

50 TIP FAKÜLTESİ Ekonomik Durum
31 Mart 2011 tarihi itibariyle net borcumuz TL 31 Mart 2012 tarihi itibariyle net borcumuz TL

51 TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
31 Mart 2012 tarihi itibariyle Toplam borcumuz : TL Toplam likit alacağımız : TL NET FARK : TL Ambar stokumuz : TL

52 TEŞEKKÜR KATILIMINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM
BİR SONRAKİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA GÖRÜŞME DİLEĞİYLE SAYGILARIMI SUNARIM


"BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (İKİNCİ 6 AY)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları