Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 1 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 1 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 1 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV ( ) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. ( ) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. ( ) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. ( ) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. ( ) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

2 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 2 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV (Y) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. ( ) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. ( ) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. ( ) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. ( ) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

3 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 3 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV (Y) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. (Y) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. ( ) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. ( ) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. ( ) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

4 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 4 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV (Y) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. (Y) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. (D) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. ( ) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. ( ) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

5 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 5 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV (Y) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. (Y) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. (D) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. (Y) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. ( ) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

6 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 6 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON EKRAN VE TV (Y) 1- En çok kullanılan Projeksiyon TV’ ler front (ön) tipinde çalışanlardır. (Y) 2- CRT projeksiyon TV’ lerde tek bir tane CRT kullanılır. (D) 3- CRT arkadan yansıtmalı TV’ ler geniş ekranlı en ucuz televizyonlardır. (Y) 4- LCD projeksiyon TV’ lerde ekran sıvı kiristalden meydana gelmiştir. (D) 5- LCD projeksiyon TV’ lerde sanal görüntü mikro LCoS ekranlarda oluşturulur.

7 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 7 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI ( ) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. ( ) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. ( ) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. ( ) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. ( ) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.

8 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 8 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI (D) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. ( ) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. ( ) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. ( ) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. ( ) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.

9 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 9 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI (D) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. (D) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. ( ) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. ( ) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. ( ) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.

10 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 10 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI (D) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. (D) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. (D) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. ( ) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. ( ) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.

11 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 11 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI (D) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. (D) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. (D) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. (Y) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. ( ) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.

12 Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 12 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-2.PROJEKSİYON TV ARIZALARI (D) 1. Projeksiyon TV’ lerin en büyük mahzurları lambalı olmalarıdır. (D) 2. DLP teknolojisi mikro aynalardan oluşmuş bir işlemcidir. (D) 3. Lamba voltajı yaklaşık +370V tur. (Y) 4. Arkadan yansıtmalı TV’ lerde ekran olarak beyaz bir perde kullanılır. (D) 5. Projeksiyon TV’ lerde ekran kabin ile bütünleşik olarak yapılır.


"Hazırlayan:Şenol KUMSAR Elektronik Öğretmeni 1 AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TELEVİZYON DERSİ PROJEKSİYON TV MODÜL DEĞERLENDİRME SORULARI Öğrenme faaliyeti-1.PROJEKSİYON." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları