Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sesli İzleyin Sesli İzleyin Kaynak : Sayfa Araları (Zamana Yolculuk) Resim Seçici ve Slayta Uyarlayan: Osman Sarı ~ Öykü ~ “Mal cimrilerde, Silah korkaklarda,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sesli İzleyin Sesli İzleyin Kaynak : Sayfa Araları (Zamana Yolculuk) Resim Seçici ve Slayta Uyarlayan: Osman Sarı ~ Öykü ~ “Mal cimrilerde, Silah korkaklarda,"— Sunum transkripti:

1

2 Sesli İzleyin Sesli İzleyin Kaynak : Sayfa Araları (Zamana Yolculuk) Resim Seçici ve Slayta Uyarlayan: Osman Sarı ~ Öykü ~ “Mal cimrilerde, Silah korkaklarda, Yönetim de akılsızlarda olursa iş bozulur.”

3 Devesiyle birlikte çölde yürümekte olan bir bedevi, güçlükle yürüyen, susuzluktan dudakları kurumuş bir adama rastlamış. Adam bedeviyi görünce su istemiş.

4 Devesinden inmiş ona su vermiş. Suyu içen adam birden bedeviyi iterek deveye atladığı gibi kaçmaya başlamış.

5 Bedeviarkasındanbağırmış: “Tamam, deveyi al git ama senden bir ricam var. Sakın bu olayı kimseye anlatma!”

6 Bu isteği tuhaf bulan hırsız biraz duraklayıp, nedenini sormuş: “Eğer anlatırsan, demiş bedevi, Bu her yere yayılır ve insanlar bir daha çölde muhtaç birini görünce yardım etmezler.”

7 Ufkumuzda şafak türküleri tütüyor olacaktı. Kardelenlerimizçoktanyeşermişolacaktı?.. Bedevi gibi derdimiz deve değil de, kötülüğün yayılmaması olsaydı, Millet olarak şimdiye dek çok şeyi halletmiş olacaktık.

8 Menfaatimize göre değil, vicdanımıza göre yaşayacağımız bir hayat dileğiyle, gönlünüzce olsun dostlarım...

9 osman.sari@yok.gov.tr Slaytizle.com’a Dön Slaytizle.com’a Dön Slaytizle.com’a Dön Slaytizle.com’a Dön


"Sesli İzleyin Sesli İzleyin Kaynak : Sayfa Araları (Zamana Yolculuk) Resim Seçici ve Slayta Uyarlayan: Osman Sarı ~ Öykü ~ “Mal cimrilerde, Silah korkaklarda," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları