Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DAVRANIŞSAL İŞ GÜVENLİĞİ Meryem Melis LİMAN Çevre Komisyonu Üyesi Schneider Electric San. Ve Tic. A.Ş. İş Güvenliği ve Çevre Yöneticisi(B Sınıfı İSG Uzmanı)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DAVRANIŞSAL İŞ GÜVENLİĞİ Meryem Melis LİMAN Çevre Komisyonu Üyesi Schneider Electric San. Ve Tic. A.Ş. İş Güvenliği ve Çevre Yöneticisi(B Sınıfı İSG Uzmanı)"— Sunum transkripti:

1 DAVRANIŞSAL İŞ GÜVENLİĞİ Meryem Melis LİMAN Çevre Komisyonu Üyesi Schneider Electric San. Ve Tic. A.Ş. İş Güvenliği ve Çevre Yöneticisi(B Sınıfı İSG Uzmanı)

2

3

4 Kazaların ;  % 88’ i Güvensiz Davranış  % 10’ u Güvensiz Durumlar  % 2’ si Doğal Afetler

5 Yönetimin Benimsemesi (Taahhüt, politika,stratejiler, vb) Eğitim (Periyodik, tek nokta dersleri,kaza sonrası bilinçlendirme, vb) Uygulama (Güvensiz ortamların,davranışların tespiti,risk analizleri, vb) İletişim (Panolar, duyurular, SIM toplantıları,etkinlikler) Ekip çalışması (Kaizen çalışmaları, analizler, vb)

6

7 ÖNERİ SİSTEMİ

8 . KAZA GELİYORUM FORMLARI

9 . İLETİŞİM

10

11 .

12 . KAIZEN ÇALIŞMALARI

13 EĞİTİMLER

14

15 SİGARA BIRAKMA SEMPOZYUMU

16 İŞ GÜVENLİĞİ GÜNÜ

17

18

19 Dinlediğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Çevre Komisyonu İletişim Bilgileri: Web adresi : http://cevre.mosb.org.tr Elektronik İleti : komisyon@cevre.mosb.org.tr


"DAVRANIŞSAL İŞ GÜVENLİĞİ Meryem Melis LİMAN Çevre Komisyonu Üyesi Schneider Electric San. Ve Tic. A.Ş. İş Güvenliği ve Çevre Yöneticisi(B Sınıfı İSG Uzmanı)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları