Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ECEABAT. Proje Yeri: Çanakkale, EceabatÇanakkaleEceabat Proje Ofisi: Yalın MimarlıkYalın Mimarlık Mimari Proje Ekibi: Ömer Selçuk Baz, Şehri Kaygısız,Ege.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ECEABAT. Proje Yeri: Çanakkale, EceabatÇanakkaleEceabat Proje Ofisi: Yalın MimarlıkYalın Mimarlık Mimari Proje Ekibi: Ömer Selçuk Baz, Şehri Kaygısız,Ege."— Sunum transkripti:

1 ECEABAT

2

3 Proje Yeri: Çanakkale, EceabatÇanakkaleEceabat Proje Ofisi: Yalın MimarlıkYalın Mimarlık Mimari Proje Ekibi: Ömer Selçuk Baz, Şehri Kaygısız,Ege Battal, Ece Özdür, Cihan PoçanÖmer Selçuk BazŞehri KaygısızEge BattalEce ÖzdürCihan Poçan İşveren: T.C. Çanakkale İl Özel İdaresiT.C. Çanakkale İl Özel İdaresi Elektrik Projesi: Pro Dizayn ElektrikPro Dizayn Elektrik Mekanik Projesi: Moskay MühendislikMoskay Mühendislik Aydınlatma Projesi: ALD AydınlatmaALD Aydınlatma Statik Projesi: Fonksiyon MühendislikFonksiyon Mühendislik Peyzaj Projesi: Omak MimarlıkOmak Mimarlık Proje Başlangıç Yılı: 2013 Arsa Alanı: 10.000 m² Toplam İnşaat Alanı: 14.479 m2

4 Yalın Mimarlık tarafından tasarlanan yapı Eceabat'ın güneyinde milli park sınırında yapılması planlanan bir konaklama tesisini içeriyor.

5 Yapı, programı yaklaşık 700 yatak kapasiteli ve daha çok Türkiye'nin çeşitli illerinden Çanakkale şehitliklerini ziyaret etmek için gelecek farklı yaş gruplarından genç, çocuk ziyaretçiler için planlandı. Programın büyüklüğü, Eceabat ölçeği ve Milli Park, Çanakkale Boğazı, deniz ilişkisi gözetilerek parçalı ve farklı fragmanlardan oluşan bir yapı oluşturma yolu benimsendi.

6 Alanın önünde geçmesi planlanan karayoluna mesafe koyarak büyük bir park, yeşil alan oluşturuldu. Böylece yapı önünde çözülmesi önerilen otobüs parkları yapının güney kısmında çözümlenerek 25 m genişliğinde 130 m uzunluğunda yapı boşlukları ve iç sokak ile ilişkili bir park elde edilmiş oldu. Yapı yayılı bir giriş katı, giriş katı işlevlerini birbirine bağlayan bir iç sokak ve bu iç sokak ile ilişkili birbirinden hem bağımsız hem bağımlı çalışabilecek 4 yatak bloğundan oluşturuldu.

7 Proje kapsamında üretilen kurgu ağırlık - hafiflik zemine oturma, taşıma-taşınma prensiplerini ifade edebilecek bir dil kurmak üzerine gelişti. Bu kurgu doğası gereği mimarlığın yüzyıllar içinde hem Anadolu coğrafyasında hem farklı coğrafyalarda benimsediği, geliştirdiği prensiplerin kullanımını da beraberinde getirdi. Değişen, ölçek ve teknolojiydi elbette. Ölçek ve teknolojinin de bu referansın içinden okunabileceği tutarlı bir durum üretebilmek tasarımın temel hedefi oldu.


"ECEABAT. Proje Yeri: Çanakkale, EceabatÇanakkaleEceabat Proje Ofisi: Yalın MimarlıkYalın Mimarlık Mimari Proje Ekibi: Ömer Selçuk Baz, Şehri Kaygısız,Ege." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları