Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BADEM ÇEŞİTLERİ HAZIRLAYAN Abdulmuttalip KARADENİZ Mühendis.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BADEM ÇEŞİTLERİ HAZIRLAYAN Abdulmuttalip KARADENİZ Mühendis."— Sunum transkripti:

1 BADEM ÇEŞİTLERİ HAZIRLAYAN Abdulmuttalip KARADENİZ Mühendis

2 Badem Çeşitleri NONPAREİL: Kaliforniya'da (ABD) mevcut çeşitlerin en iyisi olarak kabul edilir. Ağacı kuvvetli ve verimlidir. Çabuğu ince, iç badem kalitesi yüksektir. İç randımanı % 60-70, çift badem oranı ise % 5- 10'dur. Tozlayıcıları Ne plus Ultra ve Teksas çeşitleridir.

3 Badem Çeşitleri TEXAS: Kaliforniya'da (A.B.D.) yetiştiricilik açısından Nonpareil'dan sonra gelir. Ağacı çok kuvvetli, dış şartlara dayanıklı ve verimliliği yüksektir. Kabuğu yumuşak, iç badem kalitesi ortadır. İç randımanı %45-50, çift badem oranı ise %15- 30'dur.

4 Badem Çeşitleri FERRANGNES : Geç çiçeklenir. İç meyve ağırlığı 1.4 gram'dır.Randıma nı %32'dir. İkiz meyve yapmaz. Ferraduel ile döllenir.

5 Badem Çeşitleri FERRASTAR : Geç çiçeklenir.İç randımanı % 20-25 civarındadır. İkiz badem oranı % 8-10 civarındadır.Tozlayı- cıları Ferragnes ve Ferraduel'dir.

6 Badem Çeşitleri YALTINSKİ : Geç çiçeklenir.İç meyve ağırlığı 1.4 gramdır. Randımanı %' 32'dir.İkiz meyve oranı %'44'dür. Prımorskı ile döllenir

7 Badem Çeşitleri CRİSTİMARTO : İtalya orijinli bir çeşittir. Çiçek tomurcukları bir ve iki yaşlı dallarda oluşur.İç randıman %20-25 civarındadır. İkiz badem oranı%10-30 arasındadır. İç bademleri çok iri; kalitesi ortadır.Kabuğu serttir.

8 Badem Çeşitleri GARRİGUES : Orta-Geç Çiçeklenir. Verimli bir çeşittir. İç meyve ağırlığı 1.1 gramdır. Randımanı %29'dur. İkiz meyve yapmaz. Garrignes çeşidi ile döllenir.

9 Badem çeşitleri


"BADEM ÇEŞİTLERİ HAZIRLAYAN Abdulmuttalip KARADENİZ Mühendis." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları