Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

UNA-USA GCI Middle School MUN Conference. Nasa Eğitim Programı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "UNA-USA GCI Middle School MUN Conference. Nasa Eğitim Programı."— Sunum transkripti:

1 UNA-USA GCI Middle School MUN Conference

2 Nasa Eğitim Programı

3 Apple Store, New York Apple’ın 5 th Avenue’daki görülmesi gereken dükkanıdır.

4 Apple Store

5 Times Square, New York New York City'nin büyük kan dolaşımını sağlamak için Manhattan’la kesiştikleri yer. Asıl adı "Longacre Square"dir. 1904 yılında the New York Times’ın merkezini buraya taşımasının şerefine meydanın adı Times Square olarak değiştirilmiştir.

6 Times Square

7 Columbia University, New York New York eyaletinin en eski, Amerika'nın ise 5. eski üniversitesidir. Amerika Birleşik Devletleri kurulmadan önce kurulan 9 üniversiteden biridir.

8 Columbia University

9 St John’s Cathedral

10 Birleşmiş Milletler- BM 193 ülkenin temsilcilikleri bulunduğu Birleşmiş Milletler Örgütü’nün yönetim binasıdır.

11 Birleşmiş Milletler Eğitim Turu

12

13

14 Empire State Binası Dünya'nın en yüksek binası olan Chrysler Building'in bu unvanını elinden almıştır. Yapımı 1932 yılında bitmiştir. Dünya'da da tek başına yükselen en yüksek üçüncü yapıdır.

15 Özgürlük Anıtı, New York ABD'nin New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika'nın simgesi olan anıtsal heykel ve gözlem kulesidir. Dünyanın en tanınan abidelerinden biridir.

16 Özgürlük Anıtı

17 South Sea Port

18 Ground Zero, New York Dünya Ticaret Merkezi olarak kullanılan ikiz kuleler, 11 Eylül 2001 terör saldırılarında yıkılmış ve Groun Zero (sıfır noktası) olarak adlandırılıp, ölenlerin anısı için anıt haline getirilmiştir.

19 Chinatown

20 Little Italy

21 Maryland Science Center

22 Baltimore Harbour

23 Steven F. Udvar-Hazy Center, Virginia Steven F. Udvar-Hazy Center, Virginia, ABD'de bulunan hava ve uzay müzesidir. Müzede havacılıkla ilgili çok önemli olaylara ait eşyalar bulunmaktadır. İlk atom bombasını atan Enola Gay adlı uçak, Black Bird casus uçağı ve Discover Uzay mekiği burada sergilenmektedir.

24 Steven F. Udvar-Hazy Center

25 The National Air and Space Museum,Smithsonian Institute müzelerinden en popüleri olan The National Air and Space Museum,dünya çapında da en çok ziyaretçi çeken müzelerden biridir. Bugüne kadar oluşturulmuş en kapsamlı havacılık ve uzay müzesi olmasının yanı sıra bu alanlarda kapsamlı bilimsel çalışmaların da yürütüldüğü bir araştırma merkezidir.

26 The National Air and Space Museum

27 National Geographic İletişim temasına bağlı olarak planlanan bu projede öğrencilerin uluslararası bir derginin oluşum aşamalarını yerinde gözlemleyerek öğrenilmesi hedefleniyor. Öğrenciler, National Geographic ‘in çalışanlarıyla röportaj yaparak bir medya iletişim aracı olan ‘’dergi’’nin ve bu mesleğin en can alıcı yönleriyle tanışma fırsatı yakalayacaktır.

28 Old Post Office Eski Posta Ofisi aynı zamanda Eski Saat Kulesi olarak da anılır ve resmi olarak 1983’te Nancy Hank Merkezi olarak ismi değiştirilmiştir. 1892-99 yılları arasında inşa edilmiş ve Amerikan politikasında iletişim alanında lokomotif rolü oynamıştır.

29 Union Station, Washington Yıllık 32 milyon kişinin ziyaret ettiği Washing DC’nin 1907’de açılmış merkez tren istasyonudur.

30 Union Station

31 Newseum

32 National Mall

33 The Capitol

34 Kongre Binası, Washington ABD’nin başkenti Washington’un sembollerinden biri olan, mimarisi ve tarihiyle dikkat çeken Kongre Binası; Senato ve Temsilciler Meclisi’nin toplantılarını düzenlediği yapıdır.

35 National Mall

36 Lincoln Anıtı, Washington Lincoln Anıtı, ABD'nin başkenti Washington D.C.'de Başkan Abraham Lincoln‘ün anısına yapılmış anıttır. Hoşgörü, doğruluk ve kararlılığı simgeler. Henry Bacon tarafından Atina Akropolisi'ndeki Parthenon'u anımsatacak biçimde tasarlanmıştır.

37 Lincoln Anıtı

38 Vietnam Veterans Memorial, Washington Vietnam Şehitleri Anıtı ABD’nin başkenti Washington DC’de yer alan ve Vietnam Savaşı’nda savaşmış ve şehit düşmüş veya kayıp olan Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri mensuplarına adanmış ulusal bir anıt mezardır.

39 World War II Memorial, Washington 60 yıl önce, Nazi Almanyası’yla Japon İmparatorluğu’na karşı savaşa katılan Amerikalıların anısına yapılmış anıttır.

40 White House, WashingtonBeyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington'da bulunan resmî ikametgâhıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk başkanı George Washington, başkentin yerini tespit edip planlar çizdirdi. Ancak yeni kurulan başkentte hiç oturamadan 1799 yılında öldü.

41 Thomas Jefferson Memorial, Washington Thomas Jefferson Anıtı Birleşik Devletlerin kurucularından ve üçüncü başkanı Thomas Jefferson'a adanmış ve de ABD'nin başkenti Washington, D.C.'de yer alan bir anıttır.

42 www.majole.com WORLD IS IN YOUR HAND WITH


"UNA-USA GCI Middle School MUN Conference. Nasa Eğitim Programı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları