Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GEZİ - GÖZLEM KULÜBÜ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GEZİ - GÖZLEM KULÜBÜ."— Sunum transkripti:

1 GEZİ - GÖZLEM KULÜBÜ

2 KULÜP REHBER ÖĞRETMENLERİ: Süreyya KARAKAYA Ali Naci DURMUŞ

3 KULÜP ÇALIŞMALARININ AMACI
Kulüp çalışmalarının amacı, Türk Milli Eğitimi genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak; öğrencilerin, Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Anayasanın başlangıcında ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk olmanın gururunu duyan, vatan ve milletini seven; Milli, ahlaki ve insani değerlere sahip; demokrasi ilkelerini benimsemiş; yapıcı, yaratıcı; hür ve ilmi düşünceye ve sorumluluk duygusuna sahip kişiler olarak yetişmelerine, milli ve sosyal hayatta etkin bir şekilde katılabilmelerine yardımcı olabilmek için öğrencilere; a. Kendilerini anlayabilme yeteneklerini geliştirebilme ve toplum yararına kullanabilme, b. Planlı çalışma alışkanlığı kazanabilme, c. Ferdi girişimde bulunup başarı ile sürdürebilme, d. Yeni durum ve ortamlara uyum sağlayabilme, e. Kendine ve başkalarına güvenebilme, f. Boş zamanlarını yararlı bir şekilde değerlendirebilme, g. Başkalarını istek ve dikkatle dinleyebilme, h. Kendi görüşlerini başkalarına etkili bir şekilde anlatabilme,

4 i. Ferdi olarak veya guruplar halinde, çevresindeki sorunlarla ilgilenebilme, bunları çözücü nitelikteki projeler geliştirebilme ve yürütebilme, davranışlarını kazanmalarına katkıda bulunmaktadır. j. Sosyal ilişkilerinde anlayışla, saygılı ve ölçülü olabilme, k. Gurupça verilen görevleri tamamlamak için istekli çalışabilme ve guruba karşı sorumluluk duyabilme, l. Ferdi olarak veya gruplar halinde çevresindeki sorunlarla ilgilenebilme. Bunları çözücü nitelikte projeler geliştirebilme ve yürütebilme, davranışlarını kazanmalarına katkıda bulunmaktır. Kulüplerin amacına ulaşabilmesi için her şeyden önce, bu etkinliklerin yararına ilgili rehber öğretmenleri, okul yöneticilerinin inanmaları, öğrencileri de bu yönde bilinçlendirmiş bulunmaları gerekir.

5 GEZİ - GÖZLEM KULÜBÜ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI
EYLÜL – EKİM – KASIM Kulüp tüzüğünün hazırlanması. Okul genelinde kulübe seçilen öğrencilerin belirlenmesi. Genel kurul toplanma tarihinin belirlenmesi. Belirlenen tarihte toplantının yapılması. Yönetim kurulunun seçilmesi. Denetleme kurulunun seçilmesi. Kulüp faaliyetlerinin belirlenmesi. Sosyal kulüp panosunun hazırlanması. Tüyap Kitap Fuarı’na gezi düzenlenmesi. İlçemizdeki turistik değerleri tanıtan resimlerin kulüp panosunda sergilenmesi. Belirli günler ve haftalarla ilgili çalışmaların yapılması.

6 ARALIK – OCAK Yönetim kurulunun toplanması. Yapılacak faaliyetlerin tartışılması ve karara bağlanması. Genel kurul faaliyetlerinin gözden geçirilmesi. “Turiste Nasıl Davranmalıyız?” konulu yazı ve resimlerin kulüp panosunda sergilenmesi. Belirli günler ve haftalarla ilgili çalışmaların yapılması. ŞUBAT – MART Genel kurulun toplanması. Uygulanacak yöntem ve yapılacak çalışmaların karara bağlanması. Panorama 1453 Tarih Müzesi ve İstanbul Akvaryum’a gezi düzenlenmesi. Bursa Uludağ veya İzmit Kartepe kayak merkezlerinden birine gezi düzenlenmesi.

7 NİSAN – MAYIS Ülkemizin turizm değerini anlatan yazıların hazırlanması. Öğrencilerin ilgi ve merak duydukları bir yere gezi düzenlenmesi. Topkapı Sarayı’na gezi düzenlenmesi. Sosyal kulüple ilgili formların doldurulup değerlendirilmesi. Belirli günler ve haftalarla ilgili çalışmaların yapılması. Riva’da yer alan cam ocağına gezi düzenlenmesi. Çanakkale Gelibolu Yarımadası’na gezi düzenlenmesi. İzmir-Efes-Pamukkale bölgelerine gezi düzenlenmesi. HAZİRAN Genel kurulun toplanması. Ankara ve Anıtkabir ziyaretlerinin düzenlenmesi. Yıl sonu pikniğinin düzenlenmesi. 5. Yıl içinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi

8 Çanakkale Gezisinden…

9

10 Öğretmen sadece öğretmez… Yemez, yedirir
Çanakkale Gezisinden dönerken…

11 İstinye ENKA’da Klasik Müzik dinletisi…

12

13 İstanbul Büyük Akvaryum Gezisi…

14

15 Uludağ Gezisi…


"GEZİ - GÖZLEM KULÜBÜ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları