Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ATAMİKS EPOKSİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ATAMİKS EPOKSİ."— Sunum transkripti:

1 ATAMİKS EPOKSİ

2 ATAMİKS GENEL BİLGİLER

3 Atamiks ‘e İlk Bakış 2000 yılında Gebze/ KOCAELİ de kurulan ATAMİKS Boya ve Kimya San. Tic.Ltd.Şti. üretimine 2008 yılında geçtiği 2000 m² lik Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesi Tuzla/ İSTANBUL adresindeki yeni tesisinde devam etmektedir. ATAMİKS BOYA Yılların bilgi birikimini daima yeni teknolojilerle birleştirerek her zaman çevreye duyarlı, yenilikçi ve kaliteli ürünler üretmektedir. Firmamız tecrübeli ve dinamik kadrosuyla satış sonrasında da her türlü teknik desteği sağlayarak müşterileriyle kurmuş olduğu işbirliğini güçlendirmektedir.

4 Atamiks ‘e İlk Bakış Epoksi kaplama konusunda 8 yıldır profesyonel ekipleri ile uygulamalı malzeme ve işçilik garantili hizmetler vermektedir. Sadece standart ürünler ile bağlı kalmayıp müşteri isteğine yönelik müşteriye özel ürünlerde üreterek fark yaratmış ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. İleriye dönük büyük ve güçlü hedefleri olan ATAMİKS BOYA her geçen gün artarak devam eden güvenilirliği sayesinde iç piyasa ve uluslar arası pazarlarda ATAMİKS Ailesine yeni müşteriler katılmaktadır. Hedeflerimize doğru kararlı olarak ilerlerken Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

5 EPOKSİ NEDİR Epoksi; Likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve alkaliye dirençli bir madde haline gelen zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek, tekne yapımı ve onarımı dahil bir çok alanda kullanılan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Epoksi 1993 yılında Almanya'da bulunmuştur Epoxy adı, Yunanca "Epi (Üzerinde)" ve "Oxy (Keskin/Asitli)" kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Yalıtım (Kaplama)olarak , Aşınmaya karşı koruyucu kaplama yüzeyi olarak, ve yüksek dayanımlı zemin ve duvar boyası olarak kullanılır.

6 EPOKSİ ÖZELLİKLERİ Estetiktir,
Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur, Kolay temizlenir, hijyeniktir, Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir, Solvent içermez, Kokusuzdur, Kaymaz, Kolay ve Hızlı uygululanır, Hijyeniktir, Yüksek mekanik direnç sağlar.

7 EPOKSİ UYGULAMA ALANLARI
Gıda üretim tesisleri, Endüstriyel üretim tesisleri, Tekstil fabrikaları, İlaç fabrikaları, Entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, Hastaneler, Okullar, Elektrik santralleri, Depolar, Yükleme boşaltma alanları, Montaj alanları, Oto galeri, Gösteri alanları, Otoparklar, Servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır

8 Uygulama Aşamaları 1. Aşama : Zemin grinder makine ile silim işlemi Bu işlemde bir makinanın 8 saatte ortalama silebileceği metraj m arasındadır Aşırı tozu engellemek için silim makinalarına avrupa tipi SOL5 diye adlandırılan sanayi süpürgesi takılarak kullanılması gerekir. Çıkan tozun toprağın kabası normal süpürgeler ile süpürülüp çuvallara doldurulur. Kalan ince toz ise sanayi tipi süpürge ile tamamen zeminden alınır.(İnce toz zeminden iyice alınmaz ise tozdan dolayı yapısma sorunu olabilr.)

9 Uygulama Aşamaları 2. Aşama : Zemin Onarım ve astarlama işlemi
Zeminde var ise kırık çatlakların onarımı temizlenip epoksi macun ile onarılması. Zemin çift kompenantlı solventsiz epoksi bazlı 2/1 kullanım oranlı güçlü yapışma bariyerli bir astar ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astar 2/1 birim oranında mikser ile 3-5 dk karıştırılmalı sıyırla mala ile 0,250 gr olarak zemine çekilmelidir.

10 Uygulama Aşamaları 3. Aşama : Zemine self levelling uygulama işlemi
Zemine 3 kompenantlı solventsiz epoksi self levelling epoksi uygulaması Kullanılacak malzeme 3 kompenantlı birim oranında (A/ B/ C ) mikser ile 3-5 dk karıştırılmalı 3 milim mala ile 2 kg olarak zemine çekilmelidir. Mala ile zemine çekilen alana gaz attırmak amacıyla hemen kirpi rulo ile tarama işlemi yapılacaktır. Uygulamayı yapan çalışan çivili ayakkabı giyecektir. Renk ayırımı olan yerlerde bant uygulaması ile ayırma işlemi yapılmalı ve rengi farklı olan yerler belirlenmelidir.

11 Uygulama Aşamaları Zemine 2 kompenantlı mat koruyucu vernik uygulaması
4. Aşama : Zemine mat vernik uygulama işlemi Zemine 2 kompenantlı mat koruyucu vernik uygulaması Kullanılacak malzeme 2 kompenantlı birim oranında (A/ B) mikser ile 3-5 dk karıştırılmalı rulo yardımı ile zemine uygulanmalıdır. Rulo ile uygulanan hızlı kuruyan mat görüntüsü ile zemin kusurlarını ve çizikleri absorve eden koruyucu bir verniktir.

12 SOLVENTSİZ EPOKSİ KAPLAMA GRUBU
HİJYENİK ,ANTİBAKTERİYEL, YÜZYILIN ZEMİN KAPLAMASI ……………..

13 ATAMİKS BOYA ve KİMYA SAN. TİC.LTD.ŞTİ.
REFERANSLARIMIZ ATAMİKS BOYA ve KİMYA SAN. TİC.LTD.ŞTİ. Tuzla Kimya Sanayicileri O.S.B. Organik Cad.A-2 Blok No:28 Tuzla-İSTANBUL Tel: Faks: Web :

14

15

16

17

18

19

20 İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKELER
AZERBAYCAN GÜRCİSTAN GANA BULGARİSTAN MOLDOVYA CEZAYİR MAKEDONYA IRAK FAS

21 Teşekkürler


"ATAMİKS EPOKSİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları