Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1967 yılında kurulan ş irket 1969 yılında İ stanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1967 yılında kurulan ş irket 1969 yılında İ stanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları."— Sunum transkripti:

1

2 1967 yılında kurulan ş irket 1969 yılında İ stanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları İ zzet Özilhan,Adnan Ellialtı idi.Bu ortaklık uzun sürmesede konulan isimden vazgeçilmedi.

3 “Adel” markasının yanısıra Faber- Castell’in lisansı ile “Johann Faber” markası altında da milyarlarca kalem üretildi. ADEL için 1995 yılı yeni bir dönüm noktası oldu. Faber-Castell’in ş irkete ortak olmasıyla ADEL, hem üretti ğ i ürünlerde “Faber-Castell” markasını da kullanmaya ba ş ladı, hem de Faber-Castell’in Türkiye’deki münhasır distribütörü haline geldi.

4  1996 yılında halka açılan ADEL’in günümüzde %27.71 hissesi İ stanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda i ş lem görmektedir.  ADEL ile Faber-Castell’in %50-%50 ortaklı ğ ıyla, Eylül 2011’de Rusya’da “LLC Faber-Castell Anadolu” ünvanlı bir ş irket kuruldu.

5 MİSYON VİZYON  De ğ erlerimiz ı ş ı ğ ında tüketiciye yüksek kaliteli ve güvenilir ürünleri uygun fiyata sunmak.  Türkiye ve di ğ er ülkelerde büyümek.  Uluslararası operasyonları da olan, Türkiye’nin en büyük Kırtasiye Grubu olmak.

6 DEĞERLERİMİZ KALİTE POLİTİKAMIZ  Toplumsal sorumluluk ve ça ğ da ş lık  Yetkinlik ve gelenek  Kalite ve mükemmeli hedeflemek  Yenilikçilik ve yaratıcılık  Takım çalı ş ması giri ş imcilik  Mü ş terileri ve süreçleri için mükemmelliyetçi; topluma, çevreye saygılı ve katkıda bulunan; payda ş larının çıkarlarını gözeten ve adil; çalı ş anlarının ve ürünlerinin güvenli ğ i için tavizsiz; gelene ğ i unutmadan, ça ğ da ş ve yenilikçi; e ğ itime ve gelece ğ e yatırım yapan bir politikadır.

7  ADEL’in fabrikasında yılda 195 milyon adet a ğ aç cidarlı kalem, 21 milyon adet keçeli kalem, 15 milyon adedin üzerinde tükenmez, roller ve mekanik kur ş un kalemin yanısıra 3.5 milyon kutu pastel boya, 3.5 milyon kutu suluboya üretilmektedir.

8 GENEL MÜDÜR

9 İZZET ÖZİLHAN KONT FABER-CASTELL VE TANER DURSUN


"1967 yılında kurulan ş irket 1969 yılında İ stanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları