Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü"— Sunum transkripti:

1 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü

2

3 GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KURULUŞU
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KURULUŞU İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tarih ve 1038 sayılı kararı ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü kuruldu.

4 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Faaliyet Alanlarımız Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü

5 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Belnet Dershane Hizmetleri İzcilik Faaliyetleri Tercih Çadırları (ÖSS ve OKS) Üniversite Tanıtım Günleri Kariyer Eğitimleri

6 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | BELNET Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri İstanbul’un 36 İlçesinde 61 Şubede haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Üye sayısı: yaklaşık

7 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Dershane Hizmeti (1) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Toplam Üye Dershanecilik alanında bir ilk!!! Dershane” Sesli ve görüntülü ünite dersleri, Konu testleri ve çözümleri, Deneme sınav ve çözümleri, E-Rehberlik hattı, Yeni LGS, YGS sistemi başlıkları adı altında hizmet sunuluyor.

8 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Dershane Hizmeti (2) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü 2009’un Yeni Projesi Digiprotein Kültür Dershanesi ile yapılan işbirliği ile YGS, LYS, SBS Sınavlarına Hazırlık amaçlı programdır. Konu, Soru ve 224 Deneme sınavı içermektedir.

9 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Tercih Çadırları Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü OSS ve SBS sınav sonrasında öğrencilere tercih desteği İstanbul’un birçok ilçesinde kurulan çadırlarda öğrencilerimizin seçimlerine yardımcı olmak için uzman eğitmenler desteğinde bilgisayar ortamında ücretsiz olarak ÖSS ve SBS tercih danışmanlık imkânı sunuyoruz. Her yıl ortalama öğrenci yararlanıyor.

10 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Kariyer Eğitimleri Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kişisel Gelişim ve Eğitim Seminerleri İstanbul Aydın Üniversitesi ile yapılan işbirliğiyle; üniversite öğrencilerinin donanımlarını artırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek amacıyla her yıl kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz. Bu güne kadar 2500’ü aşkın üniversite öğrencisine verilen bu hizmetlerle gençler geleceğini bilinçli olarak planlıyor yılı takviminde ilki bu dönem olmak üzere 3 grup halinde yapılması planlanmıştır.

11 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | İzcilik Eğitimleri Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü “İzcilik faaliyetlerinde lider belediye” İzcilik Federasyonu Başkanlığı ile yapılan işbirliği ile yürütülen kamplarda izcilerimiz; Binicilik, Kano ve Kürek, Temel İzcilik Bilgileri, Arama Kurtarma, Tırmanma Duvarı, Yüzme, Çevre-Orman, Resim, Müzik, Bisiklet, İlk Yardım, Badminton, Kişisel Gelişim, Telsiz ve Haberleşme, Trafik, Tiyatro, Pentatlon, Balıkçılık, İtfaiye eğitimlerine tabii tutuluyorlar. 2009’daki izcilik hizmeti ile birlikte toplam gibi rekor bir sayıya ulaştık.

12 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Gençlik Meclisi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Meclisi İstanbul’un tüm ilçe ve beldelerini temsilen 301 üye ve 16 komisyondan oluşuyor.

13 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Gençlik Hizmetleri | Çocuk Meclisi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Çocuklar da yönetimde… 19 Mayıs 2005’te faaliyetlere başlayan çocuk meclisi yerel yönetimlerde herkese söz hakkı tanıyan anlayışın gereği olarak kuruldu.

14 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
SPOR HİZMETLERİ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü

15 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına; performans sporlarını İBB Spor Kulübü, Spor tesisi ve işletmeciliği hizmetleri Spor A.Ş. tarafından yürütülmektedir.

16 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Sporcular İçin (1) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ; Spor kulübünün koordinasyonunda görev alan akademisyen eğitimciler ve antrenörler tarafından verilen eğitimlerle geleceğin yıldız sporcularının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

17 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Sporcular İçin (2) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ; 12 spor branşında lisanslı sporcusu ile; Milli Takımlara en çok sayıda sporcu veren ve Türkiye’nin en büyük spor kulübü ünvanı ile Türk Sporunun Lokomotifi görevini yürütmektedir.

18 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Sporcular İçin (3) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Olimpiyatlardaki başarı… Son 3 Olimpiyatta 193 sporcudan 29’u ve kazanılan 7 altın, 5 gümüş, 9 bronz madalyadan 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalyayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sporcuları kazandı.

19 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Bahri Tanrıkulu 2007 Dünya Taekwondo Şampiyonu 2005 Avrupa Taekwondo Şampiyonası 2.si 2004 Atina Olimpiyatları Taekwondo 2.si Zeynel Çelik 2004 Dünya Karate Şampiyonu Şeref Eroğlu 2004 Atina Olimpiyatları Güreş 2.si

20 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Zeynep Murat 2005 Avrupa Taekwondo Şampiyonası Bayanlar Avrupa 2.si Yekta Yılmazgül 2005 Dünya Güreş Şampiyonası 3.sü 2005 Avrupa Güreş Şampiyonası 2.si Hamide Bıkçın 2007 Dünya Taekwondo Şampiyonası 2.si

21 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Hamza Yerlikaya 2006 Avrupa Güreş Şampiyonu 2005 Dünya Güreş Şampiyonu 2005 Avrupa Güreş Şampiyonu Mehmet Özal 2004 Atina Olimpiyatları Güreş 3.sü Esra Akbaş 2005 Avrupa Taekwondo Şampiyonası Bayanlar Avrupa 2.si

22 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Selçuk Çebi 2009 Dünya Güreş Şampiyonu Serhat Balcı 2009 Dünya Güreş Şampiyonası Dünya 3.sü

23 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Azize Tanrıkulu 2008 PekinTaekwondo Olimpiyat 2.si 2005 Avrupa Taekwondo Şampiyonası Bayanlar Şampiyonu Ramazan Şahin 2008 Pekin Güreş Olimpiyat Şampiyonu

24 Spor Faaliyetleri | Uluslararası Başarılar
Sezonu Voleybol 1.Lig Şampiyonu olarak CEV Indesit Şampiyonlar Ligine Katılma Başarısı

25 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Sporcular İçin Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 12 branşta biri profesyonel takım olmak üzere 74 takımla ilgili yaş kategorilerindeki liglerde mücadele etmektedir.

26 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Tesis Hizmetleri (1) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Spor A.Ş. Tarafından işletilen 30 Spor tesisinde, halkımıza sağlıklı ve güvenli spor yapma imkanı sağlıyoruz. 39 ilçede kapalı ve açık spor alanlarında ayda yaklaşık 250 bin İstanbulluya; 15 adet Spor Salonu, 13 adet Yüzme Havuzu, 8 adet Futbol Sahası, 41 adet Halı Saha, 2 adet Buz Pateni Salonu 15 adet Masa Tenisi Salonu, 4 adet Kamp ve Eğitim Tesisleri 19 adet Açık Basketbol / Voleybol Sahası, 20 adet Sauna / Türk Hamamı, 21 adet Salon Sporları İçin Antreman Salonu, 18 adet Step-Aerobik Salonu, 21 adet Fitness Salonu’nda hizmet veriliyor.

27 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Tesis Hizmetleri (2) Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor tesislerinde 20 branşta ; yılda ortalama yaklaşık kişiye seans olarak spor hizmeti verilmiştir.

28 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Spor Aktiviteleri Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Okul Spor Salonları Halka Açık Hale Getirildi İstanbul Büyükşehir tarafından yaptırılarak hizmete sunulan Okul spor salonu, öğrencilerin ders saatleri dışında da halkın kullanımına sunuldu. Okul Öğrencileri Hariç 2009’da Üye sayısı 89.791

29 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Kulüplere Yardım Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIMI Her yıl amatör spor kulüplerine yaptığımız malzeme yardımı ile amatör spor kulüplerine alt yapı desteği sağlıyoruz. Yapılan yardımlarda;yağmurluk, eşofman, çanta, t-shirt, shirt, çorap, basketbol, futbol, hentbol, voleybol topu ve kaban dağıtımı yapılıyor. 2009’da Amatör sporculara 76.569 Kalem malzeme

30 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü KITALARARASI AVRASYA MARATONU Asya ve Avrupa kıtası her yıl bu maraton ve organizasyonla buluşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen dünya çapında markalaşmış bir organizasyon. 32.si Kıtalararası Avrasya Maratonu’nun hazırlıkları yapılıyor.

31 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Formula 1,

32 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Moto GP,

33 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü 2005’teki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Olimpiyat Stadı-25 Mayıs 2005 Liverpool – Milan ( İngiltere ) ( İtalya )

34 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü 2009’daki UEFA Finali Şükrü Saraçoğlu Stadyumu 20 Mayıs 2009 Werder Bremen – Shakhtar Doneks ( Almanya ) (Ukranya )

35 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü 2004 tarihinden itibaren spor organizasyon ve yatırımlarına ivme kazandıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un dünyaya tanıtımının yanında sporda da büyük organizasyonlara her yönüyle hazır olduğunu gösterdi. 2004 yılında 11 ulusal; 3 uluslararası 2005 yılında 14 ulusal; 9 uluslararası 2006 yılında 22 ulusal; 6 uluslararası 2007 yılında 15 ulusal; 8 uluslararası 2008 yılında 12 ulusal; 12 uluslararası 2009 yılında 7 ulusal; 13 uluslararası organizasyona imza attık.

36 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Uluslararası Organizasyonlar Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü 2010 DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASI, 2012 DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK OLAN İSTANBUL’DA SIRA OLİMPİYATLARIN YAPILMASINDA… 2020 veya daha sonraki yıllar…

37 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü
Spor Hizmetleri | Sporcu Eğitimi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü MOVILISE PROJESİ İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilk Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi projesi olan Movilise (Hakemlere, Antrenörlere, Sporculara yenilikçi yöntemlerle yabancı dil eğitimi projesi) Kasım 2009 itibariyle start aldı.

38

39 “HAYATIN BOYUNCA SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTİYORSAN YORULUNCAYA KADAR
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü “HAYATIN BOYUNCA SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTİYORSAN YORULUNCAYA KADAR SPORA YÜRÜ! SPORA KOŞ! SPOR YAP!” Osman AVCI “YAŞAMIN HİÇBİR DÖNEMİNDE SPORA BAŞLAMAK İÇİN GEÇ KALINMIŞ DEĞİLDİR”


"Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları