Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DÜNYA TASARRUF HAFTASI HER CANLININ GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMEYE DEĞER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DÜNYA TASARRUF HAFTASI HER CANLININ GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMEYE DEĞER."— Sunum transkripti:

1 DÜNYA TASARRUF HAFTASI HER CANLININ GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMEYE DEĞER

2 TASARRUF NEDİR? NE DEĞİLDİR?  TASARRUF:  GÜNLÜK OLARAK SÜREKİ YAPTIĞIMIZ ŞEYLERİ (ELERİMİZİ YIKAMAK, TV İZLEMEK GİBİ)KULLANIRKEN OLMASI GEREKENDEN DAHA AZ KULLANMAK VE BAZI ŞEYLERİ KISITLAMAKTIR.

3 SU TASARRUFU

4 * TASARRUFLA İLGİLİ SÖZLER * Damlaya damlaya göl olur * Sakla samanı gelir zamanı

5 KUMBARA YAPALIM…….  ÇOCUKLA YAPILIP VE BU KUMBARANI N ONUN GELECE Ğİ İ Ç İ N OLDU Ğ UNU ANLATNAK ONA YALNIZCA TASARRUFU Ö Ğ RETMEK DE Ğİ LD İ R….

6  KUMBARA YAPMAK İÇİN ÖNCE RENKLİ BİR KARTONLA DİKDÖRTGEN ŞEKLİ OLŞTURULMALI DAHA SONRA BU DİKDÖRTGENE BİR ÇATI YAPARAK EN SON SÜSLEMELER YAPILALI

7 OYUNLU TASARRUF  ÇOCUK TASARRUFU AİLEDEN ÖĞRENİR ÖNCE ÇOCUK ANNEYİ VE BABAYI TAKLİT EDER VE ONLARIN SERGŞLEDİĞİ DAVRANIŞLARI SERGİLER  TASARRUF OYUNU  BU OYUNDA ÇOCUKLARLA YAPILAN KUMBARAYA HER GÜN IŞIKLARI KAPATMA SUYU BOŞA HARCAMAMA KARŞILĞINDA ÖĞRETMENİN VERDİĞİ RİR YILDIZI KUMBARAYA ATAR VE TASARRUF HAFTASININ SONUNDA SINIFIN EN TUTUMLU ÇOCUĞU BELİRLENİR VE KAZANAN ÖDÜLLENDİRİLİR.

8  YALNIZCA SU VE PARAYLA TUTUMLU OLUNMAZ LAMBALARI BOŞUNA YAKMAK VETV KAPATMADAN UYUMAK DAHA DÜŞÜK ENERJİLİ LAMBA VB. ŞEYLER KULLANMAK

9 TASARRUFUN SLAGONU  BU GÜNKÜ TUTUM YARINKİ GELECEĞİMİZ OLSUN…………….


"DÜNYA TASARRUF HAFTASI HER CANLININ GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMEYE DEĞER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları