Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı Kadıköy / İstanbul Kuruluş 1992.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı Kadıköy / İstanbul Kuruluş 1992."— Sunum transkripti:

1 GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı Kadıköy / İstanbul Kuruluş 1992

2 Görüntüleme Merkezleri Doğru, Kesin Teşhis Koyulabilmesine yönelik ve Tedavinin Yönlendirilmesi amacıyla yapılan Tıbbi Görüntüleme ve Girişimsel İşlemlerin yapıldığı Kompleks Merkezlerdir. ATT yönetmeliğinde “MÜESSESE” olarak tanımlanmışlardır.

3 GÜNÜMÜZDE İDEAL GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİNİN OLMAZSA OLMAZLARI MR (1.5 Tesla) Çok Kesitli CT (Minimum 64) Doppler US Sintigrafi (Nükleer Tıp) Digital Mamografi Digital Röntgen Girişimsel Radyoloji (US ve CT eşliğinde) Kemik Dansitometresi Laboratuvar (Pet CT)

4

5

6

7

8

9 TERCİH EDİLEN BİR GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ OLABİLMENİN KOŞULLARI EN İLERİ TEKNOLOJİ EN İYİ İŞGÜCÜ EN İYİ PAZARLAMA EN İYİ OTELCİLİK HİZMETİ EN İYİ YÖNETİM

10 Görüntüleme Merkezlerinin Birincil Hedef Kitlesi DOKTORLARDIR.

11 Görüntüleme Merkezleri Direkt Olarak SGK ile Anlaşma Yapamazlar Özel Hastaneler ve Tıp Merkezleri ile yapılan Hizmet Alım Sözleşmeleri aracılığı ile SGK’lı Hastalara Hizmet verebilirler.

12 ACR STANDARTLARI

13

14 Mükemmel, Aranılan, Tercih Edilen bir Görüntüleme Merkezi Olmak ve bunu Sürdürebilmenin Maliyeti Yüksek, Karlılığı ise Düşüktür. Örneğin bir MR incelemesinin maliyeti 228 TL’dir.

15

16 Radyoloji Uzmanı maliyeti Radyoloji Teknisyeni maliyeti Cihaz Bakım maliyetleri Diğer personel maliyetleri DSF ve Hizmetler maliyetleri ….

17 Görüntüleme Merkezlerinde Sadece Radyoloji Uzmanı mı Olmalı? EKO ? Miyokard Perfüzyon Sintigrafi ? CT Coroner Anjiografi ?

18 Dikkatiniz ve Sabrınız için Teşekkür Ederim. Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Kadıköy/İstanbul

19


"GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ Dr. Ayhan CİNGİ Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı Kadıköy / İstanbul Kuruluş 1992." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları