Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

‘BU BENİM DÜNYAM’ MİGROS. TARİHÇEMİZ Türkiyede’ki en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.Sahibi BC Partners adında ki İngiliz bir fondur. Türkiyede’ki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "‘BU BENİM DÜNYAM’ MİGROS. TARİHÇEMİZ Türkiyede’ki en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.Sahibi BC Partners adında ki İngiliz bir fondur. Türkiyede’ki."— Sunum transkripti:

1 ‘BU BENİM DÜNYAM’ MİGROS

2 TARİHÇEMİZ Türkiyede’ki en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.Sahibi BC Partners adında ki İngiliz bir fondur. Türkiyede’ki en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.Sahibi BC Partners adında ki İngiliz bir fondur. 1954 yılında İstanbul belediyesi tarihi bir karar alarak İsviçre’de ‘UCUZLUĞUN KRALI’ adıyla bilinen Migros teşkilatının benzerinin Türkiye’de kurulmasını kararlaştırdı. 1954 yılında İstanbul belediyesi tarihi bir karar alarak İsviçre’de ‘UCUZLUĞUN KRALI’ adıyla bilinen Migros teşkilatının benzerinin Türkiye’de kurulmasını kararlaştırdı. İlk yıllarda Migros,tüketim maddelerini tüketicilere 20 satış arabasıyla ulaştırmış ve daha sonra 1957 de Beyoğlu Mağazası olmak üzere çeşitli semtlerde mağazalar açmıştır. İlk yıllarda Migros,tüketim maddelerini tüketicilere 20 satış arabasıyla ulaştırmış ve daha sonra 1957 de Beyoğlu Mağazası olmak üzere çeşitli semtlerde mağazalar açmıştır. 1975 yılında Migros’un çoğunluk hisseleri Koç’a devredilmiştir. 1975 yılında Migros’un çoğunluk hisseleri Koç’a devredilmiştir. Migros,bakliyat gibi ürünlerin hijyenik olarak depolanarak,paketlenerek sağlıklı bir şekilde satışa hazırlanması için yatırımlar yaptı.Et işleme merkezi devreye girdi.Ekonomik fiyatları ve sağlığa uygun kaliteli ürünleri ile tüketiciler tarafından ‘Dürüst Satıcı’ kimliği ile benimsenmiştir. Migros,bakliyat gibi ürünlerin hijyenik olarak depolanarak,paketlenerek sağlıklı bir şekilde satışa hazırlanması için yatırımlar yaptı.Et işleme merkezi devreye girdi.Ekonomik fiyatları ve sağlığa uygun kaliteli ürünleri ile tüketiciler tarafından ‘Dürüst Satıcı’ kimliği ile benimsenmiştir. 1988 yılında ilk defa İstanbul dışında İzmir’de bir mağaza açıldı. 1988 yılında ilk defa İstanbul dışında İzmir’de bir mağaza açıldı. 1991 yılında Türk tüketicisini alışkanlıklarında ki değişimi de göz önünde alarak,dünya normlarında çağdaş tüketiciye çok daha fazla seçenek sunan büyük mağazacılıkta öncülük yapmıştır.Değişimin devamında ise MMMler ve MMler gelmiştir. 1991 yılında Türk tüketicisini alışkanlıklarında ki değişimi de göz önünde alarak,dünya normlarında çağdaş tüketiciye çok daha fazla seçenek sunan büyük mağazacılıkta öncülük yapmıştır.Değişimin devamında ise MMMler ve MMler gelmiştir.

3 1990 sonunda Migros,bazı önemli değişiklikler yaptı. 1990 sonunda Migros,bazı önemli değişiklikler yaptı. o Bunlardan biri üniversite öğrencileri,ev hanımları,genç emeklilere yeni iş olanakları sağlayan part time uygulamasıdır. o o Ayrıca Migros,hızla yeni bölgelerden gelen taleplere çağdaş,kaliteli,güvenilir ve ekonomik hizmetini götürme ve bu bölgelerde büyüme yolunda ilk adımları atmıştır. 1991 yılında Migros,halka açık bir şirket haline geldi. 1995 yılında Migros,sinerjisinden daha geniş halk kitlelerine yararlandırmak amacıyla ŞOK ucuzluk marketini de devreye sokarak,sektörde bir yeniliğe imza attı. 1990 yılının sonlarından bugünlere kadar aksamadan her 15 günde bir yayınlanan ‘MİGROSKOP’aksiyonu ile avantajlı ve ucuz alışveriş duyurulmaya başlandı.

4 1954 yılında kurulan Migros heyecanla 2004 yılında tüm müşterileri ile birlikte 50.yılını kutladı.Yurtiçinde 7coğragi bölgede 72M,72MM,33MMM,283ŞOK ve alışveriş merkezi ve hipermarkette hizmet veren Migros,yurtdışında Bakü’de 3,Rusya’da 32,Kazakistan’da 5, Sofya’da 4 ve Ramstore olmak üzere toplam 507 mağazaya ulaşmıştır. 1954 yılında kurulan Migros heyecanla 2004 yılında tüm müşterileri ile birlikte 50.yılını kutladı.Yurtiçinde 7coğragi bölgede 72M,72MM,33MMM,283ŞOK ve alışveriş merkezi ve hipermarkette hizmet veren Migros,yurtdışında Bakü’de 3,Rusya’da 32,Kazakistan’da 5, Sofya’da 4 ve Ramstore olmak üzere toplam 507 mağazaya ulaşmıştır. 2005 yılında önemli bir atılımla perakende zinciri Tansaş’ı satın alarak sektördeki liderliği perçinleyen Migros,bu birleşmeyle yaratılan sinerji ile müşterilerine farklı formatlarda farklılaşan markalara hizmet sunabilecektir. 2005 yılında önemli bir atılımla perakende zinciri Tansaş’ı satın alarak sektördeki liderliği perçinleyen Migros,bu birleşmeyle yaratılan sinerji ile müşterilerine farklı formatlarda farklılaşan markalara hizmet sunabilecektir. Deloitte tarafından düzenli olarak her yıl hazırlanan perakendenin Küresel Güçler 2008 Raporun’da Türkiye’den ilk kez Migros’un listeye236.sıradan girmesini sağladı.Migros Ticaret A.Ş 2001-2006 yılları arasında en hızlı büyüyen 50 şirket arasından 12.sırada yer aldı. Deloitte tarafından düzenli olarak her yıl hazırlanan perakendenin Küresel Güçler 2008 Raporun’da Türkiye’den ilk kez Migros’un listeye236.sıradan girmesini sağladı.Migros Ticaret A.Ş 2001-2006 yılları arasında en hızlı büyüyen 50 şirket arasından 12.sırada yer aldı. Perakendenin küresel güçleri 2009 raporunda 190.sıraya yükselme başarısını gösterdi.Hızlı büyüme planını müşterileri için değer yaratacak yenilikçi uygulamalarla destekleyen Migros Ticaret A.Ş Türkiye ‘de bir ilke imza atarak ilk kez doğada çözülebilen poşet uygulamasını 2009 yılında hayata geçirdi. Perakendenin küresel güçleri 2009 raporunda 190.sıraya yükselme başarısını gösterdi.Hızlı büyüme planını müşterileri için değer yaratacak yenilikçi uygulamalarla destekleyen Migros Ticaret A.Ş Türkiye ‘de bir ilke imza atarak ilk kez doğada çözülebilen poşet uygulamasını 2009 yılında hayata geçirdi.

5 Türkiye’de ki Migros İsviçre’deki Migros’a çok benzemektedir.Türkiye’deki Migroslarda tıpkı İsviçre’deki gibi üç kategoriye ayrılır. Türkiye’de ki Migros İsviçre’deki Migros’a çok benzemektedir.Türkiye’deki Migroslarda tıpkı İsviçre’deki gibi üç kategoriye ayrılır.  M Migroslar yiyecek haricindeki ürünler sadece temel olanları satar.  MM Migroslar daha geniş ürün yelpazesi ile hizmet sunar.  MMM Migroslar market bünyesinde tekstil ürünleri,elektronik ürünleri,kitaplar ve kozmetik ürünleri de bulundurur.  5M Migroslar ise gelişmiş market bünyesinde tekstil ürünler, elektronik ürünler,kitaplar ve kozmetik ürünleri bulundurur.

6 KURUMSAL DEĞERLERİMİZ  Müşteri Odaklılık  Güvenilirlik  Duyarlılık  Liderlik  Verimlilik  Yenilikçilik

7 ORTAKLIK YAPISI VE İŞTİRAKLER ORTAKLIK YAPISI VE İŞTİRAKLER Migros T.A.Ş. Sermaye Dağılımı Migros T.A.Ş. Sermaye Dağılımı Adı Pay Oranı Pay Tutarı (TL.) MH Perakendecilik ve Ticaret A.Ş. 80,51%143.323.336,00 Diğer19,49%34.706.664,00 Toplam100,00%178.030.000,00 -YURTDIŞI İŞTİRAKLER Kazakistan-Ramstore Kazakistan LLC. Makedonya-Macedonia DOO -YURTİÇİ İŞTİRAKLER Sanal merkez T.A.Ş

8 Yurtdışı İştirakler Ramstore Kazakistan, 1998 yılında Kazakistan’ın eski başkenti Almaata’da kurulmuştur. Şirketin ilk mağazası Samal Alışveriş Merkezi, 1999 yılı Mayıs ayında faaliyetine başlamıştır. Şehirde bir ilk olan alışveriş merkezi, toplam 25.000 m² kapalı alan içinde, ithal ve yerli ürünlerden oluşan geniş ürün portföyü, 55 mağaza, fast food restoranlar, 2 sinema ve buz pateni pisti ile Almaata halkına hizmet vermektedir Ramstore Kazakistan, 2012 yılında, 3 yeni mağazayı hizmete açmıştır. Ramstore Kazakistan 2012 yılsonu itibariyle 1 alışveriş merkezi, 2 hipermarket ve 23 süpermarket ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2012 yılsonu itibariyle mağazaların toplam satış alanı yaklaşık 52.500 m²’dir. Ramstore Kazakistan, 2003 yılında “The Best Shopping Mall and Best Supermarket” ödülüne layık görülmüştür. Kazakistan – Ramstore Kazakistan LLC

9 Ramstore Macedonia DOO, Ramstore Bulgaria AD’nin iştiraki olarak 2003 yılı sonunda kurulmuştur. Şirket, ilk Alışveriş Merkezi yatırımı olan Ramstore Mall’u ve içindeki Vardar hipermarket mağazasını 11 Haziran 2005 tarihinde hizmete sokmuştur. Toplam 20 milyon Euro'ya yaklaşan yatırım maliyeti ile bu yatırım Makedonya'daki en büyük Türk yatırımlarından birisi olmuştur. Toplam kapalı alanı 25.000 m² olan Ramstore Mall içinde 2.348 m²’lik net satış alanına sahip bir Ramstore hipermarket yer almaktadır. Şehrin merkezinde yer alan Ramstore Mall; içindeki 90’dan fazla mağaza yanında, kafe, restoran ve eğlence alanları ile Üsküplülere hizmet vermektedir. Ramstore Macedonia DOO, Ramstore Bulgaria AD’nin iştiraki olarak 2003 yılı sonunda kurulmuştur. Şirket, ilk Alışveriş Merkezi yatırımı olan Ramstore Mall’u ve içindeki Vardar hipermarket mağazasını 11 Haziran 2005 tarihinde hizmete sokmuştur. Toplam 20 milyon Euro'ya yaklaşan yatırım maliyeti ile bu yatırım Makedonya'daki en büyük Türk yatırımlarından birisi olmuştur. Toplam kapalı alanı 25.000 m² olan Ramstore Mall içinde 2.348 m²’lik net satış alanına sahip bir Ramstore hipermarket yer almaktadır. Şehrin merkezinde yer alan Ramstore Mall; içindeki 90’dan fazla mağaza yanında, kafe, restoran ve eğlence alanları ile Üsküplülere hizmet vermektedir. Ramstore Makedonya 2012 yılsonu itibariyle, 1 alışveriş merkezi ve 7 süpermarket ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2012 yılsonu itibariyle mağazaların toplam satış alanı yaklaşık 9.000 m2’dir. Makedonya – Macedonia DOO

10 Yurtiçi İştirakler Sanal Merkez T.A.Ş. Migros Türk İştirak Oranı: %99,99 Sanal Merkez T.A.Ş. Migros Türk İştirak Oranı: %99,99 - 1997 yılında faaliyetlerine başlayan Migros Sanal Market, 2000 yılından beri faaliyetlerini Sanal Merkez T.A.Ş. çatısı altında devam ettirmektedir. Sanal Merkez’in sermayesi 450.000 TL olup, Migros Ticaret A.Ş., toplam sermayenin %99,99’una sahiptir. Migros Sanal Market, müşterilerine farklı kategorilerde adrese teslim satış hizmeti sunmaktadır. Türkiye’de internet üzerinden alışverişin önde gelen sitelerinden olan Migros Sanal Market, bir Migros mağazasında bulunabilecek tüm ürün ve hizmetleri aynı fiyat ve avantajlar ile 7 gün 24 saat müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. - 1997 yılında faaliyetlerine başlayan Migros Sanal Market, 2000 yılından beri faaliyetlerini Sanal Merkez T.A.Ş. çatısı altında devam ettirmektedir. Sanal Merkez’in sermayesi 450.000 TL olup, Migros Ticaret A.Ş., toplam sermayenin %99,99’una sahiptir. Migros Sanal Market, müşterilerine farklı kategorilerde adrese teslim satış hizmeti sunmaktadır. Türkiye’de internet üzerinden alışverişin önde gelen sitelerinden olan Migros Sanal Market, bir Migros mağazasında bulunabilecek tüm ürün ve hizmetleri aynı fiyat ve avantajlar ile 7 gün 24 saat müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. -Migros Sanal Market’i, 2012 yılında ayda ortalama 400 bin kişi ziyaret etmiştir. -Migros Sanal Market’i, 2012 yılında ayda ortalama 400 bin kişi ziyaret etmiştir.

11 MAĞAZALARIMIZ

12 YÖNETİM YAPISI ÖMER ÖZGÜR TORT-GENEL MÜDÜR FEVZİ BÜLEND ÖZAYDINLI- YÖNETİM KURULU BAŞKANI

13 YÖNETİM TAKIMI A.Fuat yanar-Genel Müdür Yardımcısı(Migros,5M,Macrocenter) A.Fuat yanar-Genel Müdür Yardımcısı(Migros,5M,Macrocenter) Erkin Yılmaz-Genel Müdür Yardımcısı(Mali İşler) Erkin Yılmaz-Genel Müdür Yardımcısı(Mali İşler) Demir Aytaç-Genel Müdür Yardımcısı(İnsan Kaynakları Ve Endüstri İlişkileri) Demir Aytaç-Genel Müdür Yardımcısı(İnsan Kaynakları Ve Endüstri İlişkileri) Cem Lütfi Rodoslu –Genel Müdür Yardımcısı(Pazarlama) Cem Lütfi Rodoslu –Genel Müdür Yardımcısı(Pazarlama) Hakan Şevki Tuncer-Genel Müdür Yardımcısı(Tansaş Operasyonları) Hakan Şevki Tuncer-Genel Müdür Yardımcısı(Tansaş Operasyonları) Tarık Karlıdağ – Direktör (İnşaat) Tarık Karlıdağ – Direktör (İnşaat) Murat Mustafa Bartın – Direktör (Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme) Murat Mustafa Bartın – Direktör (Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme) Bülent Kuntay– Direktör (Dağıtım Merkezleri ve Lojistik) Bülent Kuntay– Direktör (Dağıtım Merkezleri ve Lojistik)

14 YÖNETİM KURULU Fevzi Bülend Özaydınlı – Başkan ve Murahhas üye Fevzi Bülend Özaydınlı – Başkan ve Murahhas üye Nicholas Stathopoulos – Üye Nicholas Stathopoulos – Üye Stefano Ferraresi – Üye Stefano Ferraresi – Üye Ömer Özgür Tort - Üye ve Genel Müdür Ömer Özgür Tort - Üye ve Genel Müdür Giovanni Maria Cavallini – Üye Giovanni Maria Cavallini – Üye Glen Allen Osmond – Üye Glen Allen Osmond – Üye Jacob Cornelio Adriano de Jonge – Üye Jacob Cornelio Adriano de Jonge – Üye Tayfun Bayazıt – Üye Tayfun Bayazıt – Üye Hakkı Hasan Yılmaz - Üye Hakkı Hasan Yılmaz - Üye

15 VİZYONUMUZ Modern perakendecilikte Türkiye ve çevre ülkelere yayılma ve tüketici beklentilerinin hep önünde olma stratejisiyle, farklı formatlarda hizmet vererek tüketiciye en yakın olmaktır. Modern perakendecilikte Türkiye ve çevre ülkelere yayılma ve tüketici beklentilerinin hep önünde olma stratejisiyle, farklı formatlarda hizmet vererek tüketiciye en yakın olmaktır. MİSYONUMUZ MİSYONUMUZ Türkiye perakende sektöründe öncü konumunu güçlendirmek ve faaliyet gösterdiği ülkelerde lider ya da ikinci konumda olarak, sektörde örnek gösterilen, güçlü bir bölgesel zincir olmaktır. Türkiye perakende sektöründe öncü konumunu güçlendirmek ve faaliyet gösterdiği ülkelerde lider ya da ikinci konumda olarak, sektörde örnek gösterilen, güçlü bir bölgesel zincir olmaktır.

16 RAKİPLERİMİZ.

17 ÜRÜNLERİMİZ ET VE ET ÜRÜNLERİ ET VE ET ÜRÜNLERİ BEYAZ ET VE YUMURTA ÜRÜNLERİ BEYAZ ET VE YUMURTA ÜRÜNLERİ UNLU ÜRÜNLER UNLU ÜRÜNLER SÜT ÜRÜNLERİ SÜT ÜRÜNLERİ TAZE SEBZE VE MEYVE TAZE SEBZE VE MEYVE ALKOLLÜ İÇECEKLER ALKOLLÜ İÇECEKLER ALKOLSÜZ İÇECEKLER ALKOLSÜZ İÇECEKLER DONDURULMUŞ GIDALAR DONDURULMUŞ GIDALAR VÜCUT BAKIM ÜRÜNLERİ VÜCUT BAKIM ÜRÜNLERİ EV TEMİZLİK ÜRÜNLERİ EV TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

18 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ Felsefemiz Felsefemiz Çevre Çevre Eğitim Eğitim Sağlık Sağlık Kültür – Sanat Kültür – Sanat Spor Spor Sosyal Yardımlar Sosyal Yardımlar

19 FELSEFEMİZ Migros’un kurumsal sosyal sorumluluk anlayışına bakışındaki temel kriter, yürüttüğü projelerin toplumdaki bir ihtiyaca çözüm olması ya da o çözüme ulaşmak için öncülük etmesidir. Toplum yararına çalışan vakıf, dernek, sivil toplum kuruluşları, iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarının da katılımını sağlayarak, toplumsal duyarlılık ve sürdürülebilirlik bilincini tabana yaymak da Migros’un önem verdiği konular arasındadır. Migros’un kurumsal sosyal sorumluluk anlayışına bakışındaki temel kriter, yürüttüğü projelerin toplumdaki bir ihtiyaca çözüm olması ya da o çözüme ulaşmak için öncülük etmesidir. Toplum yararına çalışan vakıf, dernek, sivil toplum kuruluşları, iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarının da katılımını sağlayarak, toplumsal duyarlılık ve sürdürülebilirlik bilincini tabana yaymak da Migros’un önem verdiği konular arasındadır.

20 ÇEVRE Migros, çevre bilinci oluşturulması, farkındalık yaratılması ve gelecek nesillerin gereksinimlerinin ön planda tutularak doğanın korunması için Türkiye’de önemli uygulamalara imza atmakta, kaynakların verimli ve tasarruflu kullanımına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Doğa İçin El Ele Daha temiz bir çevre için çevre dostu poşet uygulamasını hayata geçiren Migros’un poşet kullanımını azaltmaya yönelik uygulamaları olumlu tepkiler almıştır. Çevreci Kiosk Migros’un çevreci yaklaşımı, mağazalardaki geri dönüşüm kiosku ile yayılarak devam etmektedir. Müşteriler barkodlarını okuttukları kağıt, cam, plastik, metal ve pil için ayrı ayrı hazırlanan kutulara attıkları boş ambalajlarla, hem bu atıkları geri dönüşüme kazandırmakta hem de puan kazanmaktadırlar.Çevre bilinci ile hareket eden Migros 2012 yılında mağaza ve yönetim birimlerinden toplanan 9.564 ton kağıt, karton, ambalaj ve metal atığı geri dönüşüm için değerlendirmiştir.

21 Atık Pillerinizi Çöpe Atmayın Migros Grubu’nun tüm Migros, Tansaş, 5M Migros, ve Macrocenter mağazalarında atık pil toplama kutuları bulunmaktadır. Kullanım süresi dolan yani atık pil halini alan pillerinizi, çöpe değil mağazalarda bulanan atık pil kutularına atabilirsiniz. Toplanan atık piller, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş kuruluş olan TAP Derneği’ne teslim edilmektedir.

22 EĞİTİM SAĞLIK Migros mağazalarında satışa sunulan özgün markalı ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmı, 2012 yılında da Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’na bağışlanmış ve Eğitim Seferberliği Kampanyası’na destek sağlanmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara güzel bir bayram hediyesi verme fırsatı sunularak Migros, Tansaş, 5M ve Macrocenter mağazalarında oyuncak, çocuk kitapları ve kırtasiye ürünlerinde %50 indirim yapılarak TEGV vasıtası ile çocuklara ulaşılması sağlanmıştır. Migros mağazalarında satışa sunulan özgün markalı ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmı, 2012 yılında da Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’na bağışlanmış ve Eğitim Seferberliği Kampanyası’na destek sağlanmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara güzel bir bayram hediyesi verme fırsatı sunularak Migros, Tansaş, 5M ve Macrocenter mağazalarında oyuncak, çocuk kitapları ve kırtasiye ürünlerinde %50 indirim yapılarak TEGV vasıtası ile çocuklara ulaşılması sağlanmıştır. Migros 2009 yılında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle, sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan verimli, insan, hayvan ve çevre sağlığını koruyan bir tarım modeli olan “İyi Tarım Uygulamaları” projesini başlatmıştır. Bu proje ile Migros, müşterilerine sunmuş olduğu meyve sebze ürünlerinde gıda güvenliğini tesis etmekle birlikte, iyi tarım uygulamalarının hem üretici hem de tüketici tarafından bilinirliğini artırmaktadır.

23 KÜLTÜR-SANAT Türkiye’de tiyatro ile ilgili en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan Migros Çocuk Tiyatrosu, “El Ele Geleceğe” sloganı ile bugüne kadar 48 farklı ilde binlerce çocuğu tiyatroyla buluşturmuştur. Toplumun ilerlemesinde önemli görevler alacak çocukların “duyarlılık” ilkesi doğrultusunda kültürel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, 2012 yılı boyunca Enis Fosforoğlu’nun yazıp yönettiği sevgi, mutluluk ve barış odaklı mesajlar içeren “ Gelin Bakın Neler Oldu” adlı oyunu 11 ilde toplam 86 defa sahnelemiştir. Türkiye’de tiyatro ile ilgili en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan Migros Çocuk Tiyatrosu, “El Ele Geleceğe” sloganı ile bugüne kadar 48 farklı ilde binlerce çocuğu tiyatroyla buluşturmuştur. Toplumun ilerlemesinde önemli görevler alacak çocukların “duyarlılık” ilkesi doğrultusunda kültürel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, 2012 yılı boyunca Enis Fosforoğlu’nun yazıp yönettiği sevgi, mutluluk ve barış odaklı mesajlar içeren “ Gelin Bakın Neler Oldu” adlı oyunu 11 ilde toplam 86 defa sahnelemiştir. Bunun yanı sıra Migros, 18 yıldır devam eden ve Devlet Tiyatrosu işbirliği ile 23 Nisan’ı içine alan iki haftalık süreçte sahnelenen “çocuk oyunları” sayesinde, binlerce çocuğun ücretsiz olarak tiyatro ile buluşmasına imkan sağlamıştır. Sahne sanatlarına ve özellikle çocuk tiyatrosuna destek vermeye devam eden Migros, Devlet Tiyatroları işbirliği ile düzenlenen “23 Nisan Tiyatro Şenliği” kapsamındaki farklı oyunlarla birçok temsil gerçekleştirmiş, çocuklara bayram sevinci ve tiyatro heyecanı aynı anda yaşatılmıştır.

24 SPOR 2008 yılında yepyeni bir misyon ile sporun bir yaşam tarzı olarak benimsenmesini sağlamak üzere TEGV ile işbirliğine giden Migros, bu kapsamda 11-12 yaş grubu çocuklardan oluşturulmuş amatör spor takımlarına TEGV eğitim parklarında sporcu etiği anlayışına dayalı futbol bilgisi verilmesini sağlamıştır. “Genç Formalar” projesi ile çocukların hayata fair play gözlüğünden bakmalarını amaçlayan Migros aynı zamanda, parklardaki mevcut futbol sahalarını da yenilemiştir.

25 SOSYAL YARDIMLAR Kurban Bayramı’nda, Migros mağazaları ve Sanal Market aracılığı ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV)’na bağış olanağı sunulmuştur. Acil İhtiyaç Projesi Vakfı’nın “Kıyafet Bağış Projesi” dahilinde Migros mağazalarından alınan her Ariel markalı ürünle, yardıma ihtiyacı olan 10 bin çocuğun yüzünü gülümsetecek yeni ve temiz giysiler hediye edilmesine aracı olunmuştur. Kurban Bayramı’nda, Migros mağazaları ve Sanal Market aracılığı ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV)’na bağış olanağı sunulmuştur. Acil İhtiyaç Projesi Vakfı’nın “Kıyafet Bağış Projesi” dahilinde Migros mağazalarından alınan her Ariel markalı ürünle, yardıma ihtiyacı olan 10 bin çocuğun yüzünü gülümsetecek yeni ve temiz giysiler hediye edilmesine aracı olunmuştur.

26 ÖDÜLLERİMİZ

27 Migros'a ABD'den 7 ödül Migros Grubu, dünyanın en prestijli ödüllerinden perakendenin Oscar'ı olarak kabul edilen ASTD Best'in ardından Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri'nde 3 farklı kategoride 6 ödül daha aldı. TÜRKİYE'DEN TEK ŞİRKET Migros Ticaret, ASTD Best'i, perakende alanında Türkiye'de ilk kez kazanan şirket oldu. Her yıl dünyanın dört bir yanından başvuran şirketler bu alanda değerlendirilirken, kurumun hedefleri doğrultusunda eğitimin ne kadar etkin olduğu, sürekli öğrenme kültürü yaratması, eğitim konusundaki yenilikçi uygulamaları gözönüne alınıyor. Yarışma başvuruları, Brandon Hall Group'un kıdemli uzman ve danışmanları ile bağımsız kıdemli uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Projenin ihtiyacı karşılama düzeyi, öğrenim tasarımı, işlevselliği, yenilikçiliği ve ölçülebilir faydası gibi kriterlere uygun olarak değerlendiriliyor.

28 Migros’a mükemmellik ödülü Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi kapsamında dağıtılan Asya Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu (FAPRA) ödülleri, törenle sahiplerine verildi. Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi kapsamında dağıtılan Asya Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu (FAPRA) ödülleri, törenle sahiplerine verildi. 4 kategoride 12 başarılı uluslararası firmanın ödül aldığı törende Migros Ticaret AŞ Müşteri Hizmetleri Mükemmeliyeti Ödülü’nü Genel Müdür Özgür Tort aldı. Perakende olimpiyatında Türkiye’den bir şirket olarak böyle bir ödülü almaktan gurur duyduklarını belirten Tort, başarıda ekip çalışmasının ve müşteri odaklı vizyonun büyük payı olduğunu vurguladı. 4 kategoride 12 başarılı uluslararası firmanın ödül aldığı törende Migros Ticaret AŞ Müşteri Hizmetleri Mükemmeliyeti Ödülü’nü Genel Müdür Özgür Tort aldı. Perakende olimpiyatında Türkiye’den bir şirket olarak böyle bir ödülü almaktan gurur duyduklarını belirten Tort, başarıda ekip çalışmasının ve müşteri odaklı vizyonun büyük payı olduğunu vurguladı.

29 Migros’a çevre ödülü Migros Grubu, Perakende Güneşi Ödülleri’nde, uygulamaya soktuğu çevreci projelerle ‘Çevre ve Sürdürülebilirlik’ ödülüne layık görüldü.

30 Türkiye’nin lider iş zekası yazılım üreticisi OBASE ve Türkiye’de perakende sektörünün öncülüğünü yapan Migros’un dünya gıda perakendeciliğinde bir ilk olan “Benim Ofisim” Projesi, dünyada başarıdan başarıya koşuyor. Migros’un OBASE ile gerçekleştirdiği “Benim Ofisim” adlı mobil uygulama Migros’u Türkiye ve dünyada diğer şirketlerden ayıran bir ilk olarak, EuroCIS 2013 “Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri” töreninde “En İyi Mağaza İçi Çözümleri” kategorisinde ödüle layık görüldü. Türkiye’nin lider iş zekası yazılım üreticisi OBASE ve Türkiye’de perakende sektörünün öncülüğünü yapan Migros’un dünya gıda perakendeciliğinde bir ilk olan “Benim Ofisim” Projesi, dünyada başarıdan başarıya koşuyor. Migros’un OBASE ile gerçekleştirdiği “Benim Ofisim” adlı mobil uygulama Migros’u Türkiye ve dünyada diğer şirketlerden ayıran bir ilk olarak, EuroCIS 2013 “Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri” töreninde “En İyi Mağaza İçi Çözümleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

31 Migros Perakende Akademisi, ABD'de düzenlenen Cubic Awards'da, 'En İyi Yeni Uluslararası Kurumsal Üniversite' birincilik ödülüne layık görüldü. Migros Perakende Akademisi, ABD'de düzenlenen Cubic Awards'da, 'En İyi Yeni Uluslararası Kurumsal Üniversite' birincilik ödülüne layık görüldü.

32 Migros, İş-Kur tarafından düzenlenen İzmir 1. İstihdam Zirvesi'nde "En Çok İstihdam Sağlayan İşletme" ve "En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme" dallarında iki ödüle birden layık görüldü. Migros, İş-Kur tarafından düzenlenen İzmir 1. İstihdam Zirvesi'nde "En Çok İstihdam Sağlayan İşletme" ve "En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme" dallarında iki ödüle birden layık görüldü.

33 Migros Grubu’nun ‘’Genç Formalar’’Projesine Ödül Migros Grubu’nun 2009 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV ) ile başlattığı ‘Genç Formalar’ projesi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen 2012 Türkiye Fair Play ödüllerinde ‘Şeref Diploması’ aldı.

34 NOSTALJİK AMBALAJLI ÜRÜNLER YİNE MİGROS’TA !

35

36 MİGROS KARTLARI

37 Migros Uygulama Reklamları

38

39 SALİHA ÖZDEMİR SALİHA ÖZDEMİR MELTEM YAZICI MELTEM YAZICI


"‘BU BENİM DÜNYAM’ MİGROS. TARİHÇEMİZ Türkiyede’ki en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.Sahibi BC Partners adında ki İngiliz bir fondur. Türkiyede’ki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları