Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2001 Yılından itibaren sinsi plan devrede!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2001 Yılından itibaren sinsi plan devrede!"— Sunum transkripti:

1 2001 Yılından itibaren sinsi plan devrede!
Ted Okulları Fethullah Gülen çizgisinde mi yürüyecek? Tez ve Anti tez aynı hedefe yürüyecek ve hissedilmeden büyüyecek mi? Rakip gözüküp yeni kitleler elemi geçirilecek? Abiler, hizmet verdikleri cemaat okullarından yeni imajlarıyla gizlice TED okullarına geçiş mi yaptı? TED, Fethullah Gülen’in ideolojisini körpe beyinlere mi aktaracak? TED Üniversitesi’ni bu yeni oluşum mu kuracak? AMAÇLARI; FETHULLAHÇI ÜNİVERSİTEYİ TED’İN SIRTINDAN KURMAK.

2 Selçuk Pehlivanoğlu TED Yönetim Kurulu Başkanı Anap kurucularından eski Milletvekili Cavit Şadi Pehlivanoğlu’nun oğlu. Eski Anap Genel Başkan Yardımcısı Fethullah Gülen sempatizanı. 2001’den itibaren TED Yönetim Kurulu Başkanı.

3 Selçuk Pehlivanoğlu başkanlığında TED’in şaibeli yönetim kadrosu.
Ziya SELÇUK - AKP 56. Hükümet Dönemi Talim Terbiye Kurulu Başkanı - TED Vakfı Üniversitesi Kurucusu Emin KARİP -TED Genel Müdür Yrd. - AKP 56.Hükümet Dönemi Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Sevinç Atabay - AKP 56.Hükümet Dönemi Talim Terbiye Kurulu Üyesi - TED Genel Müdürü Servet Özdemir - AKP 56.Hükümet Dönemi MEB İlköğretim Genel Müdürü - AKP 56.Hükümet Dönemi YÜKSEK Öğrenim genel müdürü - TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Danışmanı Bu kişiler hangi amaca hizmet eder ve Vakıftan ne kadar maaş alırlar?

4 Konuşandan şüphe etmeli !
Gülen'in vatana hizmet ettiğini söylerken ANAP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Pehlivanoğlu, da, "Fethullah Hocanın bu ülke, bu toprak , bu bayrak için yaptıkları hayallere değil, gözle görülür gerçeklere dayanmaktadır. Bunu yurt içi ve dışında devletin uzanamadığı, etkin olamadığı yerlerde görebiliyoruz. Eğer vatana hizmetin karşılığı ajan olmakla suçlanmaksa onu söyleyenlerden şüphe etmek gerekir." diye konuştu. 2001 – Kaynak F.Gülen Resmi Web Sitesi

5 Aslında hiç şüphe etmemek lazım ! ÇÜNKÜ O DA FETHULLAHÇI !
Siyasi parti temsilcileri, hakkında gıyabî tutuklama kararı verilen Fethullah Gülen'e büyük haksızlık yapıldığını belirttiler. Siyasîler, Türkiye ve dünyada bu kadar önemli hizmetler yapan Gülen'le ilgili kararın bağımsız Türk adaleti tarafından mutlaka düzeltileceğine inandıklarını vurguladılar. tarihinde ANAP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk PEHLİVANOĞLU’nun konuyla ilişkili açıklamasıve beyanatı: “Hoşgörü, diyalog ve sevgi Engellenemez.” “Fethullah Gülen, bu ülkeye büyük hizmetlerde bulunmuştur” Selçuk Pehlivanoğlu ANAP genel başkan yardımcısı Zaman Gazetesi

6 Cemaat sistemi uyguladık !
Yeni yönetimin ilk icraatı Fethullah Gülen’in talimatıyla cemaat okulları sistemine geçiş oldu. Cemaat sistemi uyguladık ! “Turkiye'de cemaat yapısı disinda başarılı çocukları, tüm ihtiyaçlarını karşılayarak okutan ilk sivil toplum örgütüyüz. Cumhuriyet ilkelerine bağlı gençler yetiştireceğiz. Bu gençler başarılılar dolayısıyla boş geçen dersler, kalabalık sınıflar, daha da önemlisi 'acaba okuyarak aileme yük olur muyum" diye sorunları olmadan egitim almayı hak ediyorlar. Daha önce öğrencilere verilen yardım paraları ile ilgili araştırma yaptık. Çoğunun ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için harcandığını saptadık. Bunun üzerine az sayıda öğrencinin her turlu ihtiyacını karşılayarak onların okul hayatları boyunca yanında olmaya karar verdik. “ Selçuk Pehlivanoğlu 5/11/2003 Sabah Gazetesi Tabiî ki bu sistemdeki bursta hocaefendininkiler gibi tek bir kız öğrenci yok!

7 AKP ve Selçuk Pehlivanoğlu Yönetimi Elele
Zaman Gazetesi

8 Türk Eğitim Derneği'nin (TED) Sheraton Otel'de düzenlenen 79
Türk Eğitim Derneği'nin (TED) Sheraton Otel'de düzenlenen 79. kuruluş yıldönümünde eski ve yeni birçok TED mezunu bir araya geldi. Geceye, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile çok sayıda davetli katıldı. Dışişleri Bakanı Gül, TED mezunu olan Devlet Bakanı Ali Babacan ve İHA'nın Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar ile bir süre sohbet etti. Kokteylde bir konuşma yapan TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED'in yıllardır beklediği üniversite hayalinin artık gerçek olacağını belirterek, bu konuyla ilgili ilk adımı attıkları müjdesini verdi. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül ise, TED'in Türkiye'de modern eğitimin öncü kuruluşlarından olduğunu belirterek, birçok siyasetçi, işadamı ve bilim adamının TED mezunu olduğunu hatırlattı. Eğitimin önemine değinen Bakan Gül, bu nedenle hükümetin Cumhuriyet tarihinde ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesinin oran olarak ilk sıraya yerleştirdiğini ifade etti. "Bütçeden en büyük kaynağı Milli Eğitim Bakanlığı alıyor" diyen Bakan Gül, yine bu dönemde başlayan eğitime yüzde 100 destek kampanyası sayesinde de tüm toplumun dikkatini eğitime çektiklerini söyledi. Bakan Gül, eğitim alanında iyi bir çalışma yapmak isteyen herkese destek olacaklarını bildirerek, ayrıca, üniversite kurmaya hazırlanan TED'in hükümet olarak arkasında olacaklarını ifade etti. Tabiî ki öyle olacak !

9 17.Milli Eğitim Şurasında Komisyona Seçilen TED Yönetimi ile “ İmam Hatiplinin Önünü Tamamen Açıyor”
Başkanımız! Bakan Hüseyin Çelik’in danışmanı Hamza Aydoğdu, Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eski Talim ve Terbiye Kurulu üyesi Sevinç Atabay ile öğretim üyeleri Adnan Kulaksızoğlu ve Ayşegül Ataman tarafından bir önerge hazırlandı. Genel kurulda Çelik tarafından oylamaya sunulan önerge, oyçokluğuyla kabul edilerek alt komisyonun "sıfır katsayı" önerisi değiştirilmiş oldu. Önergede "Yükseköğretime girişle ilgili olan katsayı ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı (AOBP) uygulaması pedagojik ve bilimsel değildir" denildi. Kaynağı değiştir.!

10 TED, Cemaatin Truva atı olamaz !
AMAÇLARI Fatih Üniversitesi marka olamayınca Fethullah Gülen’in emriyle TED’i kullanarak Cemaat Üniversitesi kurmak ! TED, Cemaatin Truva atı olamaz !

11 Fethullah Gülen’e kefil olan örnek TED’li, Yeni TED yönetimiyle elele
Murat Saraylı TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı. Fethullah Gülene yeşilkart vizesi için ABD’de kefil olan 27 isimden birisiydi. Kamu oyu kefaleti öğrenince TÜGİAD basına "Murat Saraylı'nın görüşleri yönetim kurulumuzu bağlamaz" açıklaması gönderdi.

12 Selçuk Pehlivanoğlu’nun Fethullahçı Dönem Arkadaşı AKIN İPEK (TED 63) Kanal Türk’ü Satın Alıyor.
KANAL TÜRK’ü Fethullah Gülen’in emriyle aldı. SARIKLI CÜBBELİ BİR ADAM DEĞİLİM Akın İpek hakkında en çok konuşulan dedikodu ise Fethullah Gülen"in en yakınındaki isim olduğu. İpek Gülen"i tanıdığını inkar etmiyor. Ve "Bence Hocaefendi bu ülkedeki radikal İslamın da önündeki en büyük engellerden bir tanesidir." Diyor ve kendini şöyle tanımlıyor: "İnançlı bir insanım, eşim de inançlıdır. Alkolü, yaklaşık 11 yıl önce inançlarım nedeniyle bıraktım. Ama modern bir aileyiz biz. İyi bir eğitim gördük. Ama sanki beni dünyadan kopmuş cübbeli, sakallı bir adam gibi görüyorlar." Tempo

13 Abdullah Gül’ün kabulu.
Selçuk Pehlivanoğlu başkanlığındaki TED Yönetimine Abdullah Gül’den destek! İşler tıkırında… Abdullah Gül’ün kabulu.

14 VELİLER OLARAK TED YÖNETİMİNE SORUYORUZ VE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.
1- Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı mısınız? 2- Fethullah Gülen’le hiçbir ilişkiniz olmadığını , Fethullah Gülen ve ideolojisine karşı olduğunuzu ilan edebilir misiniz? 3- Neden iki farklı burs sistemi uyguladığınızı açıklayabilir misiniz? Cemaat burs sistemiyle iç içe olmadığını ispat edebilir misiniz? 4- TED markasını diğer illere verip okul açarken hangi kriterlere ve kimlerin tavsiyesine göre hareket etmektesiniz? 5- TED yöneticilerini hangi kriterlere göre seçmektesiniz. 6- Daha önce cemaat okullarında görev yapmış kaç öğretmen TED okullarında eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır? 7- TED ve bağlı okullara hizmet veren firmalar hangi düşüncenin sempatizanı, hangi kriterlere göre seçilmektedir. Şeffaf bir ihale sistemi mevcut mudur? Mevcut ise ihaleler nerede yayınlanmaktadır?


"2001 Yılından itibaren sinsi plan devrede!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları