Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ve İktidarın Nesnesi ile Sahibi arasındaki sıhhatli bağ koptu Merkez = Cemiyet iken Merkez ≠ Cemiyet oldu, sonra Merkez = Zümre oldu Zümre, kendisi dışındakileri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ve İktidarın Nesnesi ile Sahibi arasındaki sıhhatli bağ koptu Merkez = Cemiyet iken Merkez ≠ Cemiyet oldu, sonra Merkez = Zümre oldu Zümre, kendisi dışındakileri."— Sunum transkripti:

1

2 Ve İktidarın Nesnesi ile Sahibi arasındaki sıhhatli bağ koptu Merkez = Cemiyet iken Merkez ≠ Cemiyet oldu, sonra Merkez = Zümre oldu Zümre, kendisi dışındakileri hapsetmenin modellerini keşfetmeye azmetti Önce Cebir; herşey Çevre’den Merkez’e akmaya başladı Sonra Standart; herkes rızayla merkei yaşattı, büyüttü Zümre, sınırsız ve sürekli biriktirmek için sınırsız ve sürekli tükettirmeye başladı Önce Ayrıcalık Güzeldir; merkez herkes tarafından bilgilendiriliyor Sonra Tüketmek Güzeldir; merkez önünde kimsenin birbirinden farkı yokAB C İnsanoğlunun, adını «zaruretler» dediğimiz ‘ihtiyaçlarını’ kaçınılmazlar ve sakınılmazlar kabul ettiren cebrî modeller üzerinden o zümre; iktidarını donatan birikimler elde etmeye koyuldu. İnsanoğlunun, adını «hayatı kolaylaştıran» dediğimiz ‘ihtiyaçlarını’ hayat standardı kabul ettiren makinalaşma ve altyapı sistemleri modelleri üzerinden o zümre; iktidarını sürdürülebilir kılmakla beraber donatımını daha da kuvvetlendirdi. İnsanoğlunun, adını «özgürlük» dediğimiz ‘ihtiyaçlarını’ mükemmelleşme kabul ettiren okullaşma ve teşebbüs sistemleri modelleri üzerinden o zümre; iktidarını herkesi seferber kılmakla beraber alternatifsiz kabul ettirdi. İnsanoğlunun, adını «özerk emellenme» dediğimiz ‘ihtiyaçları’ haz kabul ettiren farkını farkettirme modelleri üzerinden o zümre; iktidarını herkesi yalnız, aciz ve aynı kılarak ebedîleştirdi.

3 Uzak dünkü günde kişiler sadece haberleşme halinde idiler Uzak dünkü günün iletişim manzarasını; haberleşme ihtiyaçları için üretilmiş olan cihazları kullanan özel yahut resmî kişi ve kurumlar oluşturmaktaydı. Yakın dünkü günde iletişim, kişiler-kurumlar arası bir etkileşim alanına dönüştü Bunun birincil etkeni; sıklık ve karmaşıklık artışıdır Bunun ikincil etkeni; sıklık ve karmaşıklığın doğurduğu bilgileşimdir ( acquaintment ) Şimdiki günde bizzat makine ve sistemler iletişim ve etkileşim halindedirler Çünkü iletişim ve bilişime dahil olan herşey dijitalleşmiştir Sonuçta dünkü günlerin DATA CENTER’ları da muvafık dönüşüm içindedirlerDE F Kişi ve kurumların kominikasyonunda yükselen sıklık ve artan karmaşıklık, aslında; kişinin kişiyle, kurumun kurumla, kişinin kurumla iletişim anında etkileşmesinin sonucu idi Gerçek yahut tüzel kişiler şimdi, burada ve sonuçlandırarak bilgi ve iletişim teknolojisini işlerinde kullanabilir kılındıkça bildirişimden ( notificatement ) bilgileşmeye geçtiler. Öyle ki bilişim ve iletişimin objesi kişi ve kurumlardan ibaret kalmadığı gibi, artık; amaçlar, olaylar, nesneler, sonuçlar da iletişim objesi olarak o etkileşime katılmaktadır. Sırf bu sirkülasyonun verisini değil, bu sirkülasyonun kendisini başarabilmek için dönüşecekler. O ihtiyaçlar için üretilmiş olan makine ve sistemler, uzun süre kişi ve kurumların sadece bilgi iletme hizmetlerine koşturulması sayesinde ilaveten geliştirilme gereği altında idiler.

4 Şimdiki günün başlarında veritabanı başarımında yenilikler denendi İlkin; html ile sql arasındaki ilişkide bazı arayışlar gündeme geldi Gerçek çare getirecek olan DATASPHERE’e geçiş belli bilinç tarafından erteleniyor Birincil etkeni; hal-i hazır teknolojiden öngörülen kazanç daha tahsil edilmedi İkincil etkeni; mukadder yeni teknolojinin müşterisi henüz yaratılmadı Yani Cloud ve Big Data ve Beyond Complexivity için New Marketing zamanıdır Böyleyse, DATA CENTER lansmanları ve yatırımları müthiş büyüyecektir DİJİTALLEŞME gündemlerinden, data center’a uygun marketing üretilecekGH I İşte CLOUD yaklaşımı işte böylesi bir yükün altında ezildiği gözlenen ama terkedilmeyen donanımlara imdat olmak için keşfedildi. CLOUD feda edilmesi göze alınamaz planlanmış kazançları garanti ettiği gibi aynı sıra yeni icatların potansiyel müşterilerini de yaratmaya yarıyor. Ccloud ucuzdur, big data maliyet artırır ikilemine mahpus bir marketing’in sadece esnek küçük bilişimcilere yaradığı ve fakat teknoloji patenti sahiplerine yaramadığı farkedilmiştir. En elverişli ticarî veyahut idarî, özellikle devlet politik kararları vesile edilecektir. ERP, sütun bazlı sıkıştırma, web 2.0, web 3.0 bu arayışlardan başat yer sahibi olanlar arasında yerlerini aldılar ve Uygulama Sunucular server-client yapılanmasını tamamen farklılaştırdılar. Devamla; bu tür yazılım çözümlerine ayak uyduran sistem yapıları araştırıldı

5 Dolayısıyla Cloud; üzerinde ve sayesinde çalıştığı minor-major çok sayıda Data Center’lara muhtaçtır: Ve Kamu Alanında; İş Alanında; I -Bir mahallede YEDİ-SEKİZ tane -Bir beldede Onlarca -Bir ilçede YÜZlerce -Bir ilde BİNlerce -Bir bölgede ONBİNlerce -Bir ülkede YÜZBİNLERCE -Bir lokasyonda ÜÇ-BEŞ tane -Bir departmanda BEŞ-ON tane -Bir networkte Onlarca -Bir markette YÜZlerce -Bir sektörde BİNlerce Hükümette; -Bir bakanlık merkezinde Onlarca -Bir bakanlık taşrasında ONBİNlerce -Sosyal sermaye tesisinde YÜZBİNlerce data center kurulacak ve durmaksızın işleyecektir.

6 Dolayısıyla Cloud; üzerinde ve sayesinde çalıştığı minor-major çok sayıda Data Center’lara muhtaçtır: Ve Kamu Alanında; İş Alanında; I -Bir mahallede YEDİ-SEKİZ tane -Bir beldede Onlarca -Bir ilçede YÜZlerce -Bir ilde BİNlerce -Bir bölgede ONBİNlerce -Bir ülkede YÜZBİNLERCE -Bir lokasyonda ÜÇ- BEŞ tane -Bir departmanda BEŞ-ON tane -Bir networkte Onlarca -Bir markette YÜZlerce -Bir sektörde BİNlerce Hükümette; -Bir bakanlık merkezinde Onlarca -Bir bakanlık taşrasında ONBİNlerce -Sosyal sermaye tesisinde YÜZBİNlerce data center kurulacak ve durmaksızın işleyecektir. BU PAZARIN İLK FIRSATI TÜRKİYE’DE MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN FATİH PROJESİDİR. BU PROJE;. 5 BİN İDARE MERKEZİNİ. 40 BİN OKULU. 700 BİN DERSLİĞİ. 1 MİLYON MEMURU. 17 MİLYON ÖĞRENCİYİ. 6 MİLYON HANEYİ. 100 BİN OUTSOURCING FİRMASINI EĞİTİM-ÖĞRETİMDE 5 YIL İÇİNDE İNTERAKTİVİTE İŞ-OLUŞU İÇİNE ÇEKECEKTİR. NETİCE… SIRF MEB EN AZ 45-50 BİN CİVARINDA DATA CENTER KURULMASINA ETKİ EDECEKTİR. ADINA E-DEVLET / E-AJANDA DENEN BU DEĞİŞİMİN GERÇEK TEMASI DİJİTALLEŞME GÜNDEMLERİDİR: AMAÇLARIN, OLAYLASIN, SONUÇLARIN, NESNELERİN VE KİŞİLERİN DİJİTALLEŞMESİDİR. AYRI AYRI DEĞİL, BÜSBÜTÜN DİJİTALLEŞMESİDİR. MEB’NIN, SEFERBERLİK ANLAMINA GELEN BU HAMLESİ, MAHALLÎ HİZMETLER VE GÜVENLİK HİZMETLERİ SEBEBİYLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAKİ İNTERAKTİVİTEYİ DE TETİKLEYECEKTİR.

7 Dolayısıyla Cloud; üzerinde ve sayesinde çalıştığı minor-major çok sayıda Data Center’lara muhtaçtır: Ve Kamu Alanında; İş Alanında; I -Bir mahallede YEDİ-SEKİZ tane -Bir beldede Onlarca -Bir ilçede YÜZlerce -Bir ilde BİNlerce -Bir bölgede ONBİNlerce -Bir ülkede YÜZBİNLERCE -Bir lokasyonda ÜÇ- BEŞ tane -Bir departmanda BEŞ-ON tane -Bir networkte Onlarca -Bir markette YÜZlerce -Bir sektörde BİNlerce Hükümette; -Bir bakanlık merkezinde Onlarca -Bir bakanlık taşrasında ONBİNlerce -Sosyal sermaye tesisinde YÜZBİNlerce data center kurulacak ve durmaksızın işleyecektir. AYNI SIRA SAĞLIK BAKANLIĞI’NI, ADALET BAKANLIĞI’NI… BELKİ BU ETKİ EDİCİ GELİŞMENİN EN ÖNCE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN BAŞLAMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTMELİYİZ. HATTA, ÖNGÖRÜMÜZÜN AKSİNİ İSPAT EDERCESİNE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NIN DİJİTAL TV YAYINCILIK VE MOBİL HABERLEŞME ALANINDAKİ PROJELERİN SEKTÖRÜMÜZE ETKİSİNE RAĞMEN, DATA CENTER KURULUŞU VE İŞLETMECİLİĞİNİN NİYE BÜYÜK ADETLERE VARMADIĞINI TEŞHİS ETMEK GEREKİYOR. BU TABLO, «DİJİTAL DEĞER» ÜRETİMİNİN ES GEÇİLMESİ DOLAYIMINDA ORTAYA ÇIKMIŞTIR. ANCAK, BENZER BİR GÖRMEZDEN GELİŞ MEB’NIN FATİH PROJESİ’NDE VAKİ OLABİLEMEZ. ZİRA İDARENİN, EĞİTİMİN, ÖĞRETİMİN DİJİTALLEŞMESİ ‘DİJİTAL DEĞER’ ÜRETİMİNİ ŞART KOŞAN BİR NİTELİK TAŞIMAKTADIR. KALDI Kİ, İLETİŞTİRMENİN VE ULAŞTIRMANIN ‘LOKASYONA DAYALILIĞI’ YÖNÜNE BAĞLI HİZMETLERDE GÖRÜLEN ARTIŞLAR; HABERLEŞME VE ULAŞTIRMA ALANINDA DATA CENTER KURULMASINI ARTIRACAK VE İŞLETİLMESİNİ YOĞUNLAŞTIRACAKTIR.

8 Dolayısıyla Cloud; üzerinde ve sayesinde çalıştığı minor-major çok sayıda Data Center’lara muhtaçtır: Ve Kamu Alanında; İş Alanında; I -Bir mahallede YEDİ-SEKİZ tane -Bir beldede Onlarca -Bir ilçede YÜZlerce -Bir ilde BİNlerce -Bir bölgede ONBİNlerce -Bir ülkede YÜZBİNLERCE -Bir lokasyonda ÜÇ- BEŞ tane -Bir departmanda BEŞ-ON tane -Bir networkte Onlarca -Bir markette YÜZlerce -Bir sektörde BİNlerce Hükümette; -Bir bakanlık merkezinde Onlarca -Bir bakanlık taşrasında ONBİNlerce -Sosyal sermaye tesisinde YÜZBİNlerce data center kurulacak ve durmaksızın işleyecektir. FATİH PROJESİ’NİN YARATACAĞI SİNERJİ VE DİNAMİZM İÇİŞLERİ (belediyeler, vilayetler, emniyet) SAĞLIK, ADALET, ULAŞTIRMA, TURİZM, TİCARET ALANLARINA VAZİYET EDEN AMİR KURUMLARDA DA GÖZLENECEKTİR. ÖZELLİKLE DATA CENTER İŞLETMECİLİĞİ YAPAN SEKTÖRÜMÜZÜN FİRMALARININ İŞ HACMİNİ ARTIRACAK OLAN YENİ TÜRK TİCARET KANUNU; İNTERNET SERVİSLERİNE MUHTAÇ 2 MİLYON CİVARINDA ŞİRKETE, DİJİTAL DEĞERLERİNİ YÖNETTİREN MINOR’DAN MIDDLE’A DATA CENTER DONANIMINI İLAVETEN SATIN ALDIRACAKTIR. VE’L-HASIL-I KELAM; DATA CENTER DİNAMİKLERİNE ANGAJE ARZDA BULUNAN FİRMALARIN; SEKTÖREL ENFORMATİKLERİN VE DIRECTORY MANAGER’LARIN ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE ÖNCELİKLE TÜRK KAMU YÖNETİMİ’NE VE PEŞİSIRA DA TÜRK KAMU YÖNETİMİNDEN BİRİNCİ DERECEDE ETKİLENEN EKONOMİK FAALİYET AKTÖRLERİNE TALEP UYANDIRMA YÖNÜNDEN YENİ MARKETİNG GAYRETLERİNE HIZ VERECEKLERİ MUKADDERDİR.

9


"Ve İktidarın Nesnesi ile Sahibi arasındaki sıhhatli bağ koptu Merkez = Cemiyet iken Merkez ≠ Cemiyet oldu, sonra Merkez = Zümre oldu Zümre, kendisi dışındakileri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları