Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği 2009

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği 2009"— Sunum transkripti:

1 ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği 2009
T.C. ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği 2009

2 ŞARKİKARAAĞAÇ İLÇESİ KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ
Birliğin Kuruluşu Şarkikaraağaç İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarih ve sayılı resmi gazetede yayınlanan tarih 91/1427 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kurularak faaliyete başlamıştır. Birliğin Üyeleri Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Arak, Armutlu, Aşağıdinek, Aslandoğmuş, Başdeğirmen, Beyköy, Belceğiz, Çatlı, Çavundur, Çeltek, Gedikli, Muratbağı, Fakılar, Karayaka, Kıyakdede, Köprü, Ördekçi, Örenköy, Salur, Sarıkaya, Yassıbel, Yakaemir, Yeniköy, Yenicekale ve Yukarıdinek Köyü Muhtarları birliğin üyeleridir.

3 Üye Köylerin Nüfusları ve İlçe Merkezine Uzaklıkları
Köyün Adı Nüfusu İlçe Merkezine uzaklığı (Km) Arak Armutlu Aşağıdinek Aslandoğmuş Başdeğirmen Beyköy Belceğiz Çatlı Çavundur Çeltek Fakılar Gedikli Karayakla Kıyakdede Köprü Muratbağı Ördekçi Örenköy Salur Sarıkaya Yakaemir Yassıbel Yenicekale Yeniköy Yukarıdinek

4 Birliğin 2006 Yılı içerisindeki Faaliyetleri
İçme Suyu İlçemize bağlı 25 köyün tamamında içme suyu vardır. Kanalizasyon Aşağıdinek, Başdeğirmen, Beyköy, Çatlı, Fakılar, Muratbağı, Gedikli, Kıyakdede, Ördekçi, Örenköy, Yakaemir ve Yukarıdinek Köylerinde kanalizasyon şebekesi olup, diğer köylerde ferdi fosseptik mevcuttur. Yol İlçemiz köy yollarının uzunluğu 193 Km. olup, bu yolun 5 km. si tefsiye yol, 188 Km. si asfalt kaplamadır. Birliğin 2006 Yılı içerisindeki Faaliyetleri 1-Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan çiftçilerimizin gelirlerinin artırılması, üretilen sütün araçla toplama işinin ortadan kaldırılarak, sütün işlenmesine kadar oluşabilecek olan mikrobiyal bulaşmanın azaltılması, sütteki kalitenin artırılarak daha yüksek değerle pazarlanabilmesi amacıyla Tarım İlçe Müdürlüğünce hazırlanan Süt Toplama ve Soğutma Merkezleri Projeleri kapsamında, Proje bedelinin %50 si İl Özel İdare Müdürlüğünce Birliğimiz hesabına gönderilen ödenekle; Çeltek, Beyköy, Yeniköy, Aşağıdinek, Belceğiz, Arak Köyleri ve Çiçekpınar ile Çarıksaraylar Kasabasında kurulan süt toplama ve soğutma merkezleri için birer adet 3 tonluk süt soğutma tankı ve Arak Köyü için 2 addet kantar alınmış ve karşılığında YTL. ödene yapılmıştır. 2- Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından köylerimiz meydan düzenlemesi için gönderilen YTL. ödenekle;

5 Meydan düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere:
Köyün Adı Alınan Kilit Parke Taşı (Adet) Yukarıdinek Aşağıdinek Örenköy Beyköy Ördekçi Sarıkaya Çatlı Köprü Belceğiz Yassıbel Çavundur Karayaka Kıyakdede Fakılar Armutlu Salur Yakaemir Yenicekale Arak Başdeğirmen Gedikli

6 Yassıbel Köyüne 250 Adet bordür taşı,
Yeniköy Muratbağı Çeltek Aslan doğmuş TOPLAM : 3-İl Özel İdare Müdürlüğünden Birliğimiz hesabına aktarılan YTL. ile; İlçe Merkezindeki Kebir Camisinin rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin yapımı gerçekleştirildi. 4- İl Özel İdare Müdürlüğünden İlçemiz Anadolu Öğretmen Lisesi ve Belceğiz İlköğretim Okullarının bakım ve onarımı için Birliğimiz hesabına aktarılan YTL. ile adı geçen okulların bakım ve onarımlarının yaptırıldığı. 5-İl Özel İdare Müdürlüğünden İlçemiz Karayaka Köyü Sulama Tesisi için 2 adet pompa alımında kullanılmak üzere gönderilen YTL.ile pompaların alındığı. 6- İlçemiz Gedikli, Köprü, Örenköy, Ördekçi, Fakılar ve Yassıbel Köyleri meydan düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere kilit parke ve sordütr taşı alımı için İl Özel İdaresi Müdürlüğünden Birliğimiz hesabına aktarılan YTL ile; Yassıbel Köyüne 250 Adet bordür taşı, Gedikli Köyüne adet kilit parke, 150 adet bordür taşı Köprü Köyüne adet kilit parke, 150 adet bordür taşı, Örenköy Köyüne adet kilit parke,150 adet bordür taşı, Ördekçi Köyüne adet kilit parke, 150 adet bordür taşı, Fakılar Köyüne adet kilit parke ve 150 adet bordür taşı alımı yapılmıştır.

7 7- Kızıldağ Milli Parkı Su Temin Projesi kapsamında İl Özel İdaresi Müdürlüğü tarafından gönderilen YTL. ödenekle Kızıldağ İçme Suyu İnşaatı yaptırılmıştır. 8- Birlik tarafından YTL. sına bir adet Volkswagen passat oto alınmıştır Yılı KÖYDES Projeleri : Köy İçme Suları: 2005 Yılından artan ödenek : 2006 Yılında gelen ödenek : Toplam : Köy İçme Suları İçin Yapılan Harcamalar: Yakaemir Köyü İçme Suyu 100 M3 Gömme Depo yapımı : Salur Köyü İçme Suyu Şebeke İnş. Ve Depo Tamiratı : Sarıkaya Köyü İçme Suyu Gömme Depo yapımı : Başdeğirmen Köyü İçme Suyu Drenaj inşaatı : Çatlı Köyü şebeke inş. Ve Depo tamiratı : Beyköy Köyü İçme Suyu Şebeke İnşaatı :

8 Muratbağı Köyü İçme Suyu Terfi hattı İnş. :110.000.0
TOPLAM : YTL. olup, YTL Yılına devretmiştir. Köy Yolları: 2005 Yılından artan ödenek : 2006 Yılında gelen ödenek : TOPLAM : Köy Yolları İçin Yapılan Harcamalar: 8 Km. Şarkikaraağaç- Çarıksaraylar yoluna 2.kat asfalt yapımı için mıcır alımı : Km. Ş.Karaağaç-Yakaemir -Yenicekale Yolu 2.kat asfalt yapımı için mıcır al : Köprü Köyü giriş yoluna 5766 M2 kilit parke, 2148 ad. Bordür kaplama : Arak Köy giriş Yoluna m2 kilit parke,250 mt.bordür kaplama : TOPLAM : YTL olup, YTL Yılına devretmiştir.

9 Birliğin 2007 Yılı İçerisindeki Faaliyetleri :
1.İlçemizin aşağıda isimleri yazılı köy ve Kasabalarında Tarım İlçe Müdürlüğünce Hazırlanan Projeler kapsamında kurulan ve proje bedelinin %50 si İl Özel İdaresi tarafından birliğimiz hesabına aktarılan YTL. ödenekle; Gedikli, Yenicekale, Karayaka, Yakaemir, Çatlı, Muratbağı, Başdeğirmen, Kıyakdede Köyleri ve Çiçekpınar Kasabasında kurulan süt soğutma merkezleri için birer adet 3 tonluk süt soğutma tankı alımının gerçekleştirildiği. 2.İller Bankası Köy Kalkınma payından gönderilen YTL. Yukarıdinek Köyü Köy Konağı ikmal inşaatının yaptırıldığı. 3.Spor Toto Teşkilat Başkanlığından gönderilen YTL. ödenekle Gedikli Köyü Spor Tesisinin eksik işlerinin yaptırıldığı. 4- İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından birliğimiz hesabına aktarılan YTL. ödenekle Çiçekpınar Kasabası İlköğretim Okulu ek bina inşaatı yaptırıldı. 5- İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından birliğimiz hesabına aktarılan TL. ödenekle Karayaka Köyü sulama suyu elektrik nakil hattı A-G panosu ve motor kumanda panosu yaptırıldı. 6- Kızıldağ Eğitim merkezine çıkan yola kilit parke ve bordür kaplama yapımı için İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından gönderilen YTL ödenekle m2 kilit parke taşı ve 1500 mt. Bordür taşı kaplaması yaptırıldı.

10 6- 2007 Yılı KÖYDES Projeleri : 2006 Yılından artan ödenek : 35.977.00
Köy İçme Suları : 2006 Yılından artan ödenek : 2007 Yılında gelen ödenek : TOPLAM : Köy İçme Suları için Yapılan Harcamalar: Armutlu Köyü İçme Suyu 75 M3 Gömme Depo Tadilat inşaatı : Belceğiz Köyü İçme Suyu İçme Suyu İsale hattı inşaatı : Beyköy Köyü şebeke inş. Ve Gömme Depo yapımı : Karayaka Köyü İçme Suyu Gömme Depo Yapımı : Ördekçi Köyü İçme Suyu Gömme Depo Yapımı : Örenköy Köyü İçme Suyu isale hattı inşaatı : Yassıbel Köyü İçme Suyu Gömme Depo ve İsale hattı inşaatı : Aslandoğmuş Köyü İçme Suyu Şebeke inşaatı : Gedikli ve Kumluca Mahallesi İçme Suyu Gömme Depo Tadilat inş. : Yukarıdinek Köyü İçme Suyu Sondaj Kuyusu açtırılması : Yukarı Dinek Köyü İçme Suyu Gömme Depo Tadilat İnşaatı :

11 Köy Yolları için yapılan harcamalar :
Aşağı Dinek Köyü İçme Suyu Gömme Depo Tadilat inşaatı : Köprü Köyü İçme Suyu Gömme Depo tadilat İnşaatı : Fakılar Köyü İçme Suyu Gömme Depo Yapımı İnşaatı : Başdeğirmen Köyü İçme Suyu Gömme Depo Yapımı inşaatı : TOPLAM : YTL. olup, bakiye kalan YTL köy yolları yapım ve onarımına aktarılmıştır. Köy Yolları 2006 Yılında artan ödenek : 2007 Yılı içerisinde gelen ödenek : TOPLAM : Köy Yolları için yapılan harcamalar : 25 Km. Yassıbel-Fakılar Grd yoluna 2.kat asfalt yapımı için mıcır alımı : 3 Km. Beyköy yoluna 2.kat asfalt yapımı için mıcır alımı : 2 Km. Aşağıdinek-Yuarıdinek yoluna 2. kat asfalt yapımı için mıcır alımı : 2 Km. Köprü Köyü yoluna 2. kat asfalt yapımı için mıcır alımı : 2 Km. Kıyakdede yoluna 2.kat asfalt yapımı için mıcır alımı : 9 Km.Çarıksaraylar-Konya İl Hududu yoluna stabilize yapımı(filer Mlz.Al:

12 Birliğin 2008 Yılı İçerisindeki Faaliyetleri
9 Km. Yukarıdinek yoluna 1. kat asfalt yapımı : Örenköy Köyü köy içi yoluna 2280 m2 kilit parke,72 mt bordür kap. Yap.: Aşağıdinek köy içi yoluna 972 M2 kilit parke kaplama yapımı : Çarıksaraylar-Konya İl Hududu arasındaki yola büz alımı : Gedikli Köyü köy içi yoluna m2 kilit parke,1226mt bordür kapl.yap: TOPLAM : YTL. olup, fazla ödenen YTL. nın YTL. sı Köy İçme Suları için gelen ödenekten, YTL. sı ise birlik bütçesinden karşılanmıştır. Birliğin 2008 Yılı İçerisindeki Faaliyetleri 1.İlçemiz Köylerinde Silajlık Mısır ekimini teşvik etmek ve hayvancılığa kaliteli Kaba yem temini amacıyla tarım İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan Dekar alanda uygulanması planlanan Silajlık Mısır tohumu projesi kapsamında torba ( Kg) silajlık mısır tohumunun İl Özel İdaresi, Birliğimiz ve Çiftçi katkılarıyla YTL. sına alınarak katkı payı ödeyen çiftçilerimize dağıtılmıştır. 2.Aşağıda isimleri yazılı yerleşim yerlerinde kurulan süt soğutma merkezleri İl Özel İdaresi Müdürlüğü tarafından Proje bedelinin %50 si olarak gönderilen YTL ile: Köprü, Aslandoğmuş, Sarıkaya, Köyleri ve İlçe Merkezi ile Göksöğüt Kasabasına Birer adet 3 tonluk süt soğutma tankı alınmıştır. 3.İl Özel İdare Müdürlüğünce İlçemiz Örenköy, Köprü ve Karayaka Köyleri Meydan düzenlemesi için kilit parke taşı alımında kullanılmak üzere gönderilen YTL. ile her köye şer adet kilit parke taşı alınmıştır.

13 4. Birlik Bütçesinden Beyköy Köyü meydan düzenlemesi için 40
4.Birlik Bütçesinden Beyköy Köyü meydan düzenlemesi için adet, Gedikli Köyü meydan düzenlemesi için adet kilit parke taşı alınarak TL ödenmiştir 5.Birlik Bütçesinden Salur, Çeltek ve Örenköy Köyleri İçme Suyu Gömme Depo Tadilat İnşaatları yaptırılmış ve karşılığında YTL. ödeme yapılmıştır. 6.Kızıldağ yoluna asfalt kaplama yapımında kullanılmak üzere mıcır alımı için İl Özel İdaresinden gönderilen ödenekle YTL. lık mıcır alınmıştır. 7- Belceğiz Köyü İçme Suyu Gömme Depo ( M3) Tadilat İnşaatı için İl özel İdaresinden gönderilen YTL. ödenekle tadilat inşaatı yaptırılmıştır. 8- Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından gönderilen ödenekle Gedikli Köyü Kültür Merkezinin eksiklerinin tamamlanması. 9- Birlik Bütçesinden Aşağıdinek Köyü Muhtarlığına kanalizasyon bakım ve onarımı, Yukarıdinek Köyü Muhtarlığına kilit parke taşı alımı, Yakaemir Köyü Muhtarlığına meydan düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere para yardımı yapılması ve Arak Köyü İlköğretim Okulu kalorifer kazan dairensin yapımında kullanılmak üzere malzeme alımı.

14 2008 Yılı KÖYDES Projeleri. 2009 Yılı Faaliyetleri :
2008 Yılı İçerisinde KÖYDES Projesinden yol yapımı için YTL ayrılmış ve bu ödenmekle Çarıksaraylar-Konya İl Hududu yoluna 1. kat asfalt yapımı için m3 mıcır alınmıştır. İçme Suyu için ayrılan YTL. ile de Köprü ve Muratbağı Köylerine İçme Suyu Gömme Depo yapımına başlanılmış ve depo inşaatları bitirilmiştir. 2009 Yılı Faaliyetleri : Yılı İller Bankası Köy Kalkınma payından ayrılan ödenekle Aşağıdinek ve Yukarıdinek İçme Suyu İnşaatları yaptırıldı. 2- İl Özel İdaresi, 2009 yılı yatırım programında bulunan Aşağıdinek-Yukarıdinek Köy yolunun 1. kat asfalt yapımı için ihtiyaç olan mıcır ve filler malzemesin alındığı ve asfaltın yapıldığı. Yılı İller Bankası köy kalkınma payından Arak, Aslandoğmuş, Çaltı ,Yenicekale ve Yeniköy köylerine içme suyu gömme depo yapımı için köy başına lira olmak üzere toplam lira ödenek tahsis edilmiş olup, depoların yaklaşık maliyetleri hazırlanarak birliğimize gönderildiğinde ihalelerinin yapılacağı. 4- İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle, İlçemiz Yeniköy, Yenicekale Kıyakdede Köyleri İçme Suyu Gömme Depo tadilat inşaatlarının yapıldığı, Arak Köyü kanalizasyonu şebekesi için 701 metre boru alındığı. 5-Aşağıdinek-Yularıdinek köy yolunun yapımı için mıcır ve filler malzemesi alınıp İl Özel İdaresi yetkililerine teslim edilerek İl özel İdaresi tarafından köy yolunun asfaltlandığı, 6- Köylerimiz İçme Suyu Depolarına 16 adet klorlama cihazı alındığı. 7- İlçe Merkez. Köy ve Kasabalarında bulunan 24 İlköğretim Okulu ile 7 lise ve dengi eğitim kurumlarının badana ve boyasının yapılabilmesi için liralık boya alınarak okullara dağıtıldığı. 8- İlçemiz ve Köylerinde Ceviz ve Badem fidancılığını geliştirme projesi kapsamında adet badem ile adet ceviz fidanı alınarak talepte bulunan çiftçilerimize dağıtıldığı. 2009 Yılı KÖYDES Projesi 2009 Yılı KÖYDES Projesinden İlçemiz Yukarıdinek Köyü İçme Suyu Enerji Nakil Hattı yapımı için TL.ödenek ayrılmış olup, enerji nakil hattı ihalesi yapılarak nakil hattının liraya yaptırıldığı, artan lira ödenekle de Çavundur Köyü İçme Suyu Gömme Depo Tadilatı inşaatı yapılmıştır.

15 TEŞEKKÜR EDERİM. NİYAZİ ÖZER BİRLİK SEKRETERİ


"ŞARKİKARAAĞAÇ KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği 2009" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları