Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ"— Sunum transkripti:

1 PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ
TAPU VE KADASTRO 1. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ SÜREKLİ KURUMSAL GELİŞİM PROJESİ ANAHTAR İYİLEŞTİRME TAKIMI PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ

2 TAKIM LİDERİ TAKIM RAPORTÖRÜ TAKIM ÜYELERİ :ERGÜN ÇOBAN :BERİVAN KILIÇ :GÖKHAN ŞİMŞEK NECDET GÜNDOĞAN AZİZ ARSLAN MEHMET DİLİBAL ÖZKAN YAŞAR TUBA ÇEVİK ERDİNÇ TİRYAKİ NİLÜFER DEMİRLİÇAKMAK AYŞE DERYA KILINÇ MAHİR BİNGÜL HALİL YALABIK MERAL ÇOBAN ENVER BUĞRA KİLİM GÖKHAN AKKAYA ZEYNEP SARICA

3 10.01.2012 GÜNÜ TAPU VE KADASTRO 1. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE YAPILAN İLK TOPLANTI İLE ;
TAKIM YÖNETİCİSİ : RAPORTÖR : TAKIM ADI : TAKIMIN TEKNİĞİ : ERGÜN ÇOBAN BERİVAN KILIÇ ANAHTAR İYİLEŞTİRME TAKIMI ALTI ŞAPKALI DÜŞÜNME TEKNİĞİ OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

4 PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRİLMESİ İLE İLGİLİ OLARAK ELİMİZDE HANGİ BİLGİLER VAR VE DAHA HANGİ BİLGİLER LAZIM -TAKBİS VERİ TABANI -TAKBİS VERİTABANINA KAYDEDİLEMEYEN İŞLEMLER İÇİN PERFORMANS ÖLÇME KRİTERLERİNİN KONULMASI -TAKBİS VERİ TABANINDA YEVMİYEYE ESAS TAŞINMAZ VE MALİK SAYILARININ TESPİTİ -GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN TAKBİS YAZILIMINDA YAPILACAK REVİZYON İLE PERSONEL PUANLAMASININ DAHA GERÇEĞE YAKIN ÖLÇÜLMESİ

5 PERSONEL PERFORMANSININ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİNDE
İŞLEM ÇEŞİTLİLİĞİNİN ÇOK GENİŞ OLMASI İŞLEM ÖNCESİ YAPILAN ÇALIŞMALARIN SOMUTLAŞTIRILAMAMASI İŞLEM OLARAK DEĞERLENDİRİLMEYEN İDARİ İŞLERİN ÖLÇME KRİTERLERİNİN KONULAMAMASI NORM KADRO UYGULAMALARININ HAYATA GEÇİRELEMEMESİ NEDENLERİYLE PERSONEL PERFORMANSININ %100 ÖLÇÜLEBİLİRLİĞİNDEN BAHSEDEBİLMEK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

6 PERSONEL PERFORMANS ÖLÇÜMÜ UYGULAMAYA ALINIRSA
MÜDÜRLÜKLERDE PERSONEL ARASI YARIŞ DOĞURUR. PERFORMANSI DÜŞÜK OLAN PERSONELİN (YAŞ,EĞİTİM,SAĞLIK VS)MOTİVASYONUNU DÜŞÜRÜR. PERFORMANS PUANINI YÜKSEK TUTMAK İSTEYEN PERSONELİN DAHA ÇOK YANLIŞ YAPMASINA SEBEP OLABİLİR. PERSONELLER ARASINDA REKABETTEN DOĞAN İLETİŞİM SORUNLARI YAŞANABİLİR. GİBİ SORUNLAR ORTAYA ÇIKABİLİR

7 PERSONEL PERFORMANSININ ÖLÇÜMÜ UYGULAMAYA ALINIRSA
PERSONELİN PERFORMANSINI YÜKSEK TUTMAK İÇİN SÜREKLİ KENDİNİ GELİŞTİRMESİNİ SAĞLAR. İDARECİLERE YAKIN OLMA KAYGISINI ORTADAN KALDIRIR. ÇALIŞANLARIN ETKİN OLARAK İŞ AKIŞINA KATILIMINI SAĞLAR. ZAMANIN ETKİN OLARAK KULLANILMASINI SAĞLAR. MÜDÜRLÜKLERİN İŞ DAĞILIMINDAKİ ROTASYON KENDİLİĞİNDEN OLUŞUR. AYRIMCILIĞI ORTADAN KALDIRIR. BİREYSEL VE KURUMSAL PERFORMANSI ARTIRIR.

8 MÜDÜRLÜKLERİMİZDE YAPILEN İŞLEMLERİN STANDART PUANLAMAYA TABİ TUTULMASI MÜMKÜN MÜ?
TAPU MÜDÜRLÜKLERİNDE MÜDÜRLÜKLERDE YAPILAN İŞLEMLERDEN MESELA SATIŞ İNTİKAL KAT İRTİFAKI İMAR UYGULAMASI İŞLEMLERİNİ SEÇELİM VE BUNLARA STANDART PUAN VERELİM SATIŞ:İNTİKAL: 25 PUAN KAT İRTİFAKI:İMAR: 100 PUAN OLARAK BELİRLESEK ÖRNEĞİN; -15 TAŞINMAZIN VE 10 MALİKLİ BİR SATIŞ İŞLEMİ: 25 PUAN -10 TAŞINMAZ,4 MURİS VE 20 MİRASÇILI BİR İNTİKAL İŞLEMİ: 25 PUAN -6 BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ 1 MALİKLİ BİR KAT İRTİFAKI TESİSİ İŞLEMİ: 100 PUAN -250 TAŞINMAZ VE BU TAŞINMAZLARDAKİ MUHTELİF MALİK SAYILARI OLAN BİR İMAR UYGULAMASI İŞLEMİ: 100 PUAN ELE ALINDIĞINDA YUKARIDA BELİRTİLEN STANDART PUANLAMANIN İŞLEM AĞIRLIĞINA GÖRE GERÇEK PERFORMANS PUANINI YANSITMADIĞI GÖZLEMLENMEKTEDİR.

9 KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİNDE PERSONEL PERFORMANS ÖLÇÜMÜ
ELE ALINDIĞINDA YUKARIDA BELİRTİLEN STANDART PUANLAMANIN İŞLEM AĞIRLIĞINA GÖRE GERÇEK PERFORMANS PUANINI YANSITMADIĞI GÖZLEMLENMEKTEDİR.

10 BİZCE YAPILACAK PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ SEGMENTASYONLARI ŞU ŞEKİLDE OLMALIDIR;
MÜDÜRLÜKLERDE YAPILAN İŞLEMLERDE İŞLEME KONU TAŞINMAZ ADETİ,TARAF,MURİS,MİRASÇI SAYILARI GİBİ SEGMENTLERE DE; MESELA İŞLEME KONU HER TAŞINMAZ İÇİN +5 PUAN İŞLEME KATILAN HER TARAF,MURİS,MİRASÇI SAYISI İÇİN +3 PUAN VERİLDİĞİNDE ÖNCEKİ ÖRNEKLERİMİZDEKİ PUANLAMA; SATIŞ: İŞLEM İÇİN ÖNGÖRÜLEN PUANI : 25 PUAN TAŞINMAZ ADETİ PUANI: 15*5:75 TARAF SAYISI PUANI: 10*3:30 OLMAK ÜZERE TOPLAM: 130 PUAN İNTİKAL: 25+(10*5)+4*3)+20*3): 147 PUAN KAT İRTİFAKI 100+(6*5)+1*3):133 PUAN İMAR UYGULAMASI 100+(250*5):1350 PUAN LIK BİR PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ ORTAYA ÇIKACAKTIR.

11 MÜDÜRLÜKLERİMİZİ ÖLÇEKLERİNE GÖRE GRUPLANDIRIRSAK
MÜDÜRLÜK ÖLÇEKLERİ (YEVMİYE - FEN KAYIT SAYISINA GÖRE ) 1.GRUP: A1 2.GRUP: A2 3.GRUP: B1 4. GRUP: B2 5.GRUP: C1 6.GRUP: YEVMİYE – FEN KAYIT ALTI C2

12 PEKİ BU DURAMDA MÜDÜR, MDR YRD
PEKİ BU DURAMDA MÜDÜR, MDR YRD., İŞLEM YAPMAYAN PERSONEL PERFORMANSI NASIL ÖLÇÜLMEL? MÜDÜRLÜKLERİMİZİN HER AY TAKBİS SİSTEMİ ÜZERİNDEN TOPLAM PERFORMANSI DİKKATE ALINARAK BİR PUANLAMA YAPILMALIDIR ŞÖYLEKİ; A MÜDÜRLÜĞÜNÜN AYLIK TOPLAM PERFORMANSI A MÜD.TOPLAMPER.SAY BU ORANA X DERSEK ÜNVANLARINA GÖRE KATSAYILARI BELİRLENMEK SURETİYLE X SAYISI ÜZERİNDEN PARFORMANS PUANLAMASI YAPILABİLECEKTİR.

13 C1 VE C2 GRUBUNDA KALAN MÜDÜRLÜKLERDE MÜDÜRLÜK PERFORMANSI DÜŞÜK ÇIKACAĞINDAN AYRICA GRUPLAŞMA SÖZ KONUSU OLAMAYACAĞI İÇİN 1 YADA 2 PERSONELİN MÜDÜRLÜK YÜKÜNÜ TAŞIDIĞI DÜŞÜNÜLÜRSE BU MÜDÜRLÜKLERDE KİŞİ SABİT İŞLERİNDENDE PUAN ALACAKTIR ŞÖYLE Kİ MUTEMETLİK+GELEN GİDEN+İŞLEM YAPILIYORSA X+X+TAKBİS PER. YİNE C1-C2 GRUPLAR DIŞINDA KALAN MÜDÜRLÜKLERDE SABİT İŞİ YAPAN PERSONELLER İŞLEM DE YAPABİLECEKLERİ İÇİN X+TAKBİS PER. ALMALIDIRLAR.

14 TEŞEKKÜR EDERİZ


"PERSONEL PERFORMANS ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları