Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Member of. İşe bağlılığı sağlayan en önemli adım işe alım ve işe alımdan sonraki ilk 3 ayda çalışanın kendini “değerli” hissetmesidir. Yapılan araştırmalar*

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Member of. İşe bağlılığı sağlayan en önemli adım işe alım ve işe alımdan sonraki ilk 3 ayda çalışanın kendini “değerli” hissetmesidir. Yapılan araştırmalar*"— Sunum transkripti:

1 Member of

2 İşe bağlılığı sağlayan en önemli adım işe alım ve işe alımdan sonraki ilk 3 ayda çalışanın kendini “değerli” hissetmesidir. Yapılan araştırmalar* gösteriyor işe bağlılığı sağlamak için ilk ve en önemli adım bu süreçte çalışanın kendini değerli ve işyerine ait hissetmesi.

3 Member of Çalışanın “kariyerinde başarıyla ilerlemesi” dağ tırmanışına benzer.Eğer “ana kampta” yeterli ekipmanlarla beslenmez ve daha tecrübeli dağcılardan destek görmezse daha yukarılara tırmanamaz.

4 Member of Kimdir? Birçok başarılı örneği de olan bu sistemde çalışana işbaşı yaptığı ilk günden itibaren adaptasyon sürecinde yardımcı olan aynı birimdeki iş arkadaşıdır.

5 Member of Buddy’nin görevleri Buddy olarak seçilen kişi yeni mesai arkadaşına adaptasyon sürecinde destek olur, yöneticisi ve İK arasında bir köprü görevi üstlenir. -İlk iş gününde / İlk hafta boyunca -İlk ay boyunca -Deneme süresinin sonuna kadar Yeni mesai arkadaşına destek olur.

6 Member of İlk iş gününde / ilk hafta boyunca görevleri Bina turu (Yemekhane, tuvaletler, çay-kahve temin alanı, acil durum çıkışları vb.) Kart ile geçiş hakkında bilgi vermek Servis Kalkış noktası hakkında bilgi vermek Değişik gruplardan çalışanlarla öğle yemeği organize etmek vb. konularda işbaşı yapan çalışana destek verir.

7 Member of İlk ay boyunca görevleri İhtiyaç durumlarında kimlerle veya hangi departmanlar ile iletişim kurulacağı İşbaşı eğitimleri Şirket doktorunun muayene saati ve şirketin genel sağlık uygulamaları prosedürleri vb. konularda yeni mesai arkadaşına bilgi verir.

8 Member of Deneme süresinin sonuna kadar ( 2 ay ) devam eden görevleri Tüm konularda yeni çalışanı asiste edilmesi Koordinasyon görevinin sürdürülmesi İşbaşı eğitiminin devamı Konularında görevini sürdüren “ METRO Buddy”deneme süresinin sonunda yeni çalışanın adaptasyonunu hızlandırır.

9 Member of teşekkürler!teşekkürler!


"Member of. İşe bağlılığı sağlayan en önemli adım işe alım ve işe alımdan sonraki ilk 3 ayda çalışanın kendini “değerli” hissetmesidir. Yapılan araştırmalar*" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları