Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“Tüketim Alışkanlıklarımız”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“Tüketim Alışkanlıklarımız”"— Sunum transkripti:

1

2 “Tüketim Alışkanlıklarımız”
EKO OKULLAR PROGRAMI “Tüketim Alışkanlıklarımız”

3 EKO OKULLAR PROGRAMI NEDİR?
Eko-Okullar Programı ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Program,okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

4 Eko-Okullar Programı Nasıl Yürür: 7 ADIM

5

6 Türkiye’de Programı Kim Yürütüyor?
Program ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülmektedir. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının üyesi olarak 1995 yılında Ankara’dan bir okulla başlayan projemiz, 2002 yılı sonu itibariyle, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Rize ve Van illerimizden toplam 104 ilköğretim okulumuzda yürütülmektedir.

7 “Yeşil Bayrak” Hakkında
Yeşil bayrak uluslar arası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir. Projenin uygulanması, öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek özellikler kazandırır.

8 KAYNAKLARINI TÜKETME, GELECEĞİNİ YOK ETME !!!
SLOGANIMIZ KAYNAKLARINI TÜKETME, GELECEĞİNİ YOK ETME !!!

9 BU YIL Kİ EKO-OKUL PROJEMİZ HAKKINDA
Bu yıl okul olarak “Tüketim Alışkanlıklarımız” konusu üzerinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz, ayrıca önceki senelerde başlatılan “Enerji” ve “Katı Atık/Geri Dönüşüm” konularında çalışmalarına devam edeceğiz.


"“Tüketim Alışkanlıklarımız”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları