Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eko- okullar; ilköğretim okullarında öğrencilere çevre bilinci kazandırmak amacıyla uygulanan uluslar arası bir projedir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eko- okullar; ilköğretim okullarında öğrencilere çevre bilinci kazandırmak amacıyla uygulanan uluslar arası bir projedir."— Sunum transkripti:

1

2 Eko- okullar; ilköğretim okullarında öğrencilere çevre bilinci kazandırmak amacıyla uygulanan uluslar arası bir projedir.

3 Bu okullar, proje kapsamında yaptıkları çalışmalarla ve aldıkları çevre bilinciyle üstün başarı sağladıklarında uluslar arası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan YEŞİL BAYRAK ödülünü almaya hak kazanacaklardır.

4 Bu sene biz eko-tim ve eko-komite olarak “Alışkanlıklarımızı Değiştirelim “ projesi kapsamında birçok çalışma yaptık: 1)Drama kulübü “Atık kağıt” konulu bir drama çalışması gerçekleştirdi. 2)2. sınıflar “Kaynakların Bilinçli Tüketimi” konulu bir çalışma yaptılar. 3)3. ve. 4. sınıflar “Atık Kağıt” konulu bir seminere katıldılar. 4)İngilizce bölümü “Alışkanlıklar” konulu bir çalışma gerçekleştirdi.

5 Bütün bunları web sitemizde yer alan “EKO-OKULLAR” bölümünden takip edebilirsiniz!

6 Son çalışmamız, plastik torbalar ile ilgili!

7 Plastik torbalar, doğal hayata tahmin edemediğiniz kadar zarar veriyor. Hayvanların ölmesine, göl ve denizlerdeki yaşamın tehlikeye girmesine neden oluyor. İşte bu yüzden sizin yapmanız gereken bez torba kullanımı konusunda bilinçlenmek ve çevrenizdekileri bu konuda uyarmaktır. Haydi bakalım, YEŞİL BAYRAK için iş başına!!!


"Eko- okullar; ilköğretim okullarında öğrencilere çevre bilinci kazandırmak amacıyla uygulanan uluslar arası bir projedir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları