Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TARTIŞMA TÜRLERİ DİL VE ANLATIM-10.SINIFLAR HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ www.edebiyatogretmeni.net ERDENİZ SAYDAM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TARTIŞMA TÜRLERİ DİL VE ANLATIM-10.SINIFLAR HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ www.edebiyatogretmeni.net ERDENİZ SAYDAM."— Sunum transkripti:

1 TARTIŞMA TÜRLERİ DİL VE ANLATIM-10.SINIFLAR HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ www.edebiyatogretmeni.net ERDENİZ SAYDAM

2 AÇIK OTURUM TOPLUMUN TÜMÜNÜ YAKINDAN İLGİLENDİREN BİR KONUNUN, DİNLEYİCİLER HUZURUNDA, BİR BAŞKANIN YÖNETİMİNDE, DEĞİŞİK DÜŞÜNCELERE SAHİP YETKİLİ KİŞİLERCE, ÇEŞİTLİ YÖNLERDEN TARTIŞILMASINA VE İNCELENMESİNE AÇIK OTURUM DENİR.

3

4

5 PANEL BİR KONUNUN KARARA VARMAKTAN ÇOK, ÇEŞİTLİ YÖNLERDEN AYDINLATILMASI İÇİN, KÜÇÜK BİR TOPLULUK ÖNÜNDE, BİR SOHBET HAVASI İÇİNDE TARTIŞILMASINA PANEL DENİR.

6

7

8

9 FORUM PANELİN DEVAMI OLARAK YAPILIR. PANEL SONUNDA DİNLEYİCİLER DE TARTIŞMAYA KATILIR VE SORULAR SORARSA PANEL FORUMA DÖNÜŞÜR.

10

11 MÜNAZARA BİR KONUNUN OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİNİN İKİ GRUP ARASINDA KARŞILIKLI OLARAK TARTIŞILMASINA MÜNAZARA DENİR. ÖZELLİKLE OKULLARDA ÖĞRENCİLER ARASINDA UYGULANIR. MÜNAZARADA ÖNEMLİ OLAN DOĞRUYU ORTAYA ÇIKARMAK DEĞİL, TEZİMİZİ EN İYİ BİÇİMDE SAVUNMAKTIR.

12

13

14 BİLGİ ŞÖLENİ-SEMPOZYUM BİR KONU ÜZERİNDE UZMAN KİŞİLERİN BİR ARAYA GELEREK GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ TOPLANTI. ŞÖLEN HAVASI İÇİNDE GEÇER. BİR VEYA BİRKAÇ GÜN SÜRER.

15

16

17

18 KONFERANS DİNLEYİCİLERE BİLİM, SANAT, EDEBİYAT, TOPLUMSAL GİBİ KONULARDA BİLGİ VERMEYİ AMAÇLAR. TEK KİŞİ DE KONFERANS VEREBİLİR.

19

20

21 LÜTFEN TARTIŞMA KURALLARINA UYALIM… KAVGACI OLMAYALIM!

22

23


"TARTIŞMA TÜRLERİ DİL VE ANLATIM-10.SINIFLAR HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ www.edebiyatogretmeni.net ERDENİZ SAYDAM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları