Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nükte, cinas anlayan, aheng-i bezme uyan, içip zırvalamayan; işte onadır rakı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nükte, cinas anlayan, aheng-i bezme uyan, içip zırvalamayan; işte onadır rakı."— Sunum transkripti:

1

2

3 Nükte, cinas anlayan, aheng-i bezme uyan, içip zırvalamayan; işte onadır rakı.

4 Rakı ağızdan değil, kulaktan içilir. Biz ona içki değil, dem deriz ! BİR BEKTAŞİ

5 ÖNCE KENDİNE GEL, SONRA MEYHANEYE, KALENDER OL DA GİR KALENDERHANEYE, BU YOL KENDİNİ YENMİŞLERİN YOLUDUR, ÇİĞSEN BAŞKA BİR YERE GİT EĞLENMEYE.

6 İZMİR TRENİNDE, BİR KÖTÜ VİSKİ MEZESİ FISTIK, HEMDE ESKİ KEŞKE ŞARAP OLAYDI, BİR DOLU TESTİ RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR. MEZEN ZAHMETLİ, SOHBETİN TATLI KADEHTE DUBLESİN, İKİYE KATLI BU BUZU İÇİNE, GARSON MU ATTI RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR. TUZU MEZE ETTİM, TEKİLA İÇTİM SEN YOKSUN DİYE, LİKÖRÜ İÇTİM GÜNDÜZ SEANSINI, BİRAYLA GEÇTİM RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR.

7 ÖNCE PEYNİR, SONRA KAVUN SU MASAYA GELİRSİN, USLUMU USLU TANIRIM SENİNLE, DÜŞMANI DOSTU RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR. ÖNCE PEYNİR, SONRA KAVUN SU MASAYA GELİRSİN, USLUMU USLU TANIRIM SENİNLE, DÜŞMANI DOSTU RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR. BURAYA KADAR, HEP SENİ METHETTİM PASTIRMAYLA, SEVİŞMENİ SEYRETTİM SABAHLEYİN, KOKUNDAN NEFRET ETTİM RAKI SENİN YERİN DOLMUYOR.

8 İçmesini bilene Zevk-u sefadır. İçme'yi bilmeyene Cevr-ü cefadır rakı. Bir münasip mikdarı Muhabbet anahtarı Kaçırırsan ayarı Can'a ezadır rakı. Ne dert kalır, ne keder, İçeni mes'ut eder. İçebilirsen Eğer Ruhu ciladır rakı. R A K I N A M E

9 Ham ervahsan yanaşma Arif'sen ondan şaşma, İç ama, haddi aşma Ferahfezadır rakı. Yarattığı ahengi, Ne saz verir ne çengi, Terbiyenin mihengi Dense sezadır rakı. Beyaz peynir, domates, Yanına bir kavun kes, Çiğ köfteyle ne enfes Bir iptiladır rakı.

10 Biraz tuzlu leblebi, Kadehin billur leb'i, Dudakları öpmeli, Yoksa hebadır rakı. Ehli kemal olana Zevkle hem'hal olana, Sohbette tad bulana, Yar'ı vefadır rakı. Misten ala kokusu, Ana sütü gibi su, Şu ki sözün doğrusu Müstesna ma'dır rakı.

11 Dost bezminde sohbette Neşe-i muhabbette Her manevi lezzete Bir vasıtadır rakı. Nükte, cinas anlayan Ahengi-i bezm'e uyan, İçip zırvalamayan, İşte o'nadır rakı. Eşek içince zırlar, Köpek içerse hırlar Kedi içse tırmalar, İnsanlar'adır rakı.

12 Al kadehi eline, Dokun gönül teline, Muhabbet alemine, Bir merhabadır rakı. Adabı, erkanı var, Zamanı mekanı var, Kimin ki iz'anı var, O na şifadır rakı. Gönül dargınlarına, Vefa kırgınlarına, Hayat yorgunlarına, Haza devadır rakı.

13 Mirkelamoğlu der ki: Had bilmezsen eğer ki, Öyle rüsva eder ki, Başa beladır rakı. NECİP MİRKELAMOĞLU

14


"Nükte, cinas anlayan, aheng-i bezme uyan, içip zırvalamayan; işte onadır rakı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları