Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL OKULLARI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL OKULLARI"— Sunum transkripti:

1 TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL OKULLARI
TEOG Süreci Neden TED Koleji TED Başarı Bursu

2 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TEOG SINAVI YOL HARİTAMIZ
DEVLET OKULLARINDA TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİNDE Türkçe : 5 Saat Türkçe : 6 Saat Matematik : 5 Saat Matematik : 9 Saat Din Kültürü : 2 Saat Din Kültürü : 2 Saat Fen ve Teknoloji : 4 Saat Fen ve Teknoloji : 6 Saat İnkilap Tar. Ve Vat. : 2 Saat İnkilap Tar. Ve Vat. : 5 Saat İngilizce : 4 Saat İngilizce : 8 Saat TOPLAM : 22 SAAT TOPLAM : 37 SAAT

3 DANIŞMANLIK PROGRAMIMIZ
8. Sınıf öğrencilerimize, akademik, sosyal ve duygusal anlamda takip eden, branş derslerinde sorgulayan; günlük, haftalık ve aylık takiplerimiz rutin olarak velilerle, öğrencilerle, öğretmenlerle paylaşan "Danışmanlık Programı"’nı uyguladık.

4 BİRE BİR ÇALIŞMA (BİREYSEL ETÜT)
15:30 – 17:30 arası, etüt saatlerinde TEOG öğrencilerimize; istedikleri dersten bire bir (Bireysel Etüt) öğretmenlerimizle çalışma imkanı sunduk. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri hafta içi 4 gün öğrencilerimizle bire bir çalıştık. Cuma günleri 3. ve 4. ders Beden Eğitimi derslerine girmeyen öğrencilerin tamamıyla "Bire Bir" çalışma yapıldı. Hafta içi 4 gün "Soru Saatleri" uygulaması yaptık. 2’si TEOG prova olmak üzere 15 tane "Deneme Sınavı" Uyguladık. Deneme Sınavları, Ölçme Değerlendirme Merkezimizce aynı gün içerisinde değerlendirildi. Konu taramaları yapıldı. Geriye dönük çalışıldı. Eksik konular giderildi.

5 "Kişiye Özgü Ödevlendirme Takip ve Kontrol Sistemi" uyguladık
"Kişiye Özgü Ödevlendirme Takip ve Kontrol Sistemi" uyguladık. Öğrencilerimizin günü gününe çalışmasını ve elimizdeki kaynakların bitirilmesini sağladık. Tüm öğrencilerimize "Bireysel Destek" uyguladık. "Sınıf Öğretmenliği" sistemiyle paylaşımlarımızı arttırdık. "Veli Bilgilendirme Toplantıları"nı gerçekleştirdik. Rehberlik Programımızla sınav süreçlerinde öğrencilerimizin hep yanında olduk. Sınav öncesi "Oryantasyon Etkinliği" yaparak öğrencilerimizin kaygısını azalttık. Motivasyon etkinliği kapsamında TEOG öğrencilerimizle dışarıda "Yemek Etkinliği" yaptık.

6 TEOG BAŞARI YOLCULUĞUMUZ 7
TEOG BAŞARI YOLCULUĞUMUZ 7. SINIFTAN 8 BDS 1 TEOG 1 TEOG 2 KARŞILAŞTIRMALARI

7

8

9

10

11

12

13 BİRÇOK ÇALIŞMA PROGRAMI BİRÇOK ETKİNLİK SONUÇ
Öğretim Yılı 1. Merkezi Sınavı TEOG İLÇE 1.’sİ TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ

14 Neden TED KOLEJİ İyi bir eğitim almak önemlidir. Mükemmel olanı bulmaya çalışmak ise bunun daha ilerisidir. TED Koleji'nde amacımız ,öğrencilerimizi her alanda kendi zirvesine çıkarmak, kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamak ve Dünya insanı olarak yetiştirmektir. TED Koleji öğrencileri; evrensel değerleri yaşam biçimi olarak özümserler. Öğrencilerimizin yemek yemesinden, konuşmasına; akıl yürütmesinden, sorumluluk duymasına kadar her konuda diğer insanlar arasında fark edilirler.

15 Okulumuzda her öğrenci özeldir ve özel ilgi görür.
Her öğrencinin özel olduğunu, kendilerine ait öğrenme stilleri olduğunu biliyoruz. Bireye özgü öğrenmeyi destekleyerek farklılaştırılmış eğitim modeli ile öğrencilerimizin tüm eksikliklerini hızla tamamlıyoruz. ( Zenginleştirilmiş Eğitim Programı )

16 Bir okulun kalbi öğretmenleridir.
Öğretmenlerimiz ulusal ve uluslararası okulların en iyilerinden mezun olmuş ve çalışmış, empati yetenekleri yüksek, stres altında dahi en iyi çözümleri üretebilen araştırmacı bireylerdir. Öğretmenlerimiz, her öğrencinin yeni bir deneyim olduğunu bilir ve her öğrencisiyle beraber yeni öğrenme serüvenlerine yelken açarlar.

17 BİZİM ÖĞRETMENLERİMİZ;
Eğitimdeki yenilikleri takip eden, sabırlı, özverili mesleğini seven ve duyarlı, deneyimli bölgenin hatta Türkiye’nin en iyi öğretmen ve yönetici kadrolarından birine sahiptir.

18 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Fen Lisesi Matematik : 6 saat Fizik : 4 saat Kimya : 4 saat Biyoloji : 3 saat Türkçe (Dil Ant.) : 2 saat Toplam : 19 saat TED Koleji Matematik : 11 saat Fizik : 7 saat Kimya : 7 saat Biyoloji : 6 saat Türkçe (Dil Ant.) : 3 saat Toplam : 33 saat

19 Akademik Süreçlerimiz ;
Yazılılardan önce yapılan tarama sınavları, Okul bitiş saatinden sonra yapılan Bire Bir yapılan etüt saatleri Yine Bire Bir gerçekleştirilen Soru saatleri

20 Bunların sonucu Yazılı notlarının yüksek olması; Diploma notunun yüksek olması bu da YGS- LYS Süreçlerinde “BAŞARI” demek. Zengin dokümanlar ile TEOG ve YGS – LYS’ye hazırlık programları Her Öğrenciye Danışman öğretmenlik sistemiyle eğitim koçluğu

21 SONUÇ AKADEMİK BAŞARILARIMIZ
2014 YGS -3 YGS -4 Zonguldak ve Ereğli 1.’liği YGS başarımız %100’dür. 2013 LYS’de ilk 'de 44 derecemiz vardır. 2013 LYS’de 61 öğrencimizin 59’u üniversiteye yerleşmiştir. Kdz. Ereğli’de son 17 yılın en büyük derecesi olan 2012 LYS Türkiye 13.lüğü okulumuz öğrencisine aittir.

22 2012 YGS Türkiye 22.si, il ve ilçe 1.si okulumuz öğrencisidir.
2012 LYS’de ilçemizde ilk 16'ya giren öğrencilerin 14’ü okulumuz öğrencisidir. 2012 LYS yabancı dil sınavında ilk 5.000’de 22 derecemiz vardır. Son 7 yılda 50 öğrencimiz tıp fakültesini, 40 öğrencimiz hukuk fakültesini, 120 öğrencimiz mühendislik-mimarlık fakültesini kazanmıştır.

23 2012 LYS 10 Tıp Fakültesi 2 Boğaziçi Üniversitesi 9 İTÜ
2 Sabancı Üniversitesi 32 Mühendis-Mimarlık Fakültesi 10 tane Hukuk-İşletme-İktisat-Ekonomi-Ekonometri vb.

24 2012 LYS GURUR TABLOMUZ

25

26 2013 LYS GURUR TABLOMUZ

27 Çocuklarımıza; yabancı dil eğitiminde "İki Yabancı Dil" (İngilizce ve Almanca)
PLEP/SLEP sınavlarında 68 öğrencimiz Kanada’da eğitim hakkı kazanmıştır. Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği YLE (Starters, Movers, Flyers) KET, PET, FCE (İngilizce Düzey Belirleme) sınavlarında öğrencilerimizin başarıları yüksek düzeyde çıkmaktadır. Öğrencilerimiz her yıl yurt içi ve yurt dışında İngilizce yapılan Model United Nations (Birleşmiş Milletler Modeli)  konferanslarına katılırlar. Öğrencilerimiz yurt dışı değişim programları ile ilgili “AFS” ve “SLEP” sınavlarında üstün başarı gösterdiler

28 Derslerden sonra yine okuldayız
After School programı ile öğrencilerimizin hem akademik desteklerini sağlıyoruz.Sanata, spora, bilime ve kültürel faaliyetlere olan yeteneklerini keşfediyoruz. Bu dalların birçoğu ile tanışık olmalarını sağlıyoruz ve en az bir dalda profesyonelleşmeleri konusunda destek oluyoruz. ( Okul Sonrası Eğitim , Sosyal Aktiviteler ve Kulüp Çalışmaları)

29 Sosyal Kültürel Başarılarımız
Hürriyet Liseler Arası Müzik Yarışması'nda Türkiye 1.liği kazandık ve geçmiş yıllarda birçok müzik yarışmasında Türkiye 1, 2 ve 3.sü olduk. Voleybolda okullar ve kulüpler arası turnuvalarda iki kez Türkiye 2.si, bir kez Türkiye 3.sü olduk.  yıllarında Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvalarda Türkiye 1.liği, 2.liği ve 3.lüğü  kazandık. Vodafone FreZone 17.Liselerarası Müzik Yarışması Finalisti

30 Dünyanın ve Türkiye’nin Sorunlarına Çözüm Üretiyoruz.
TİUF ( TED İstanbul Ulusal Forumu ) TBUF ( TED Bursa Ulusal Forumu ) MUN ( Model United Nations ) TED’EF ( TED Ereğli Forumu )

31 Çocuklarımıza 20 kişilik teknolojik sınıflar Eğitim Modeline bağlı olarak Zenginleştirilmiş Tematik Sınıflar   Aktif Öğrenme Modeli Eğitim: Eğitim müfredatı devlet okulları ile aynı olmasına karşın özel okullar, müfredattaki teorik bilgileri uygulamaya dönüştürmeleri bakımından farklılık yaratırlar. Özel okullar müfredatın uygulamaya dönüştürüleceği, derslik ve laboratuvar imkanları sağlar. Teknoloji donanımlı yabancı dil, müzik, bilgisayar, satranç derslikleri; fen bilimleri laboratuvarları; görsel sanatlar atölyeleri; dans ve spor salonları, bunlara örnek olarak verilebilir

32 DEĞERLER EĞİTİMİ Milli ve manevi değerleri önemseyerek, çocuklarımızın eğitiminde bu değerlere de yer verdiği için,

33 TED MEZUNU OLMAK,TED FARKINI YAŞAMAK
Okul ruhu ve birlik beraberlik: Bazı özel okulların okul yıllarında oluşturmuş oldukları birlik ve beraberlik duygusu o kadar güçlüdür ki, bu duygu öğrencilerin iş yaşantılarında da devam eder. İşe girişte okulun önemi: Bazı işverenler, işe alım tercihlerini yaparken aday çalışanlarının özgeçmişlerini de göz önünde bulundururlar. Bu noktada,, öğrenim görülen okullara da önem verirler. Adaylarının hangi disiplinle yetiştirildikleri önemlidir çünkü.

34 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Okulumuz, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçemizde sayısız akademisyenin katıldığı öğretmen sempozyumunu gerçekleştirmektedir Engelleri kaldıralım. Kardeş okul projesi. Sokak hayvanlarını koruma projemiz. Yazar söyleşi , forum, panel, sunumlar. Bilim Şenlikleri.

35

36 Disiplin Anlayışımız TED Koleji olarak biz, öğrencilerimizin sorumluluk almaları gereken davranışlar için pozitif disiplin uygulamayı benimsemiş bir okuluz. Dünya yurttaşı niteliğine uygun bireylerin edinmesi Bununla beraber, düşünsel, yaratıcı zeka, kendini ifade etme gibi alanlarda sınırsız düşünmeyi teşvik edip, sonsuz özgürlük alanları oluşturmaktayız. Öğrencilerimizin tüm yaşamları boyunca başkalarının sınırlarını aşmayacak şekilde, kendi sınırları dahilinde tamamen özgürce hareket etmelerini teşvik ediyoruz..

37 Bu Okulun Mezunları; 21. yüzyılın Dünya İnsanları
Öğrencilerimiz ve mezunlarımız evrensel değerlere önem veren, hızla değişen teknolojiyi kullanabilen, diğer ülkelerdeki bireylerle bağlantılar kuran ve sürdüren, pozitif disiplini öğrenmenin bir parçası olarak kabul eden, çift dilli, lider vasıflı, iletişime açık bireylerdir.

38 TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ LİSESİ BAŞARI BURSU
TED Kdz. Ereğli Koleji Lisesinde öğrenim görmek isteyen öğrencilere; Akademik ve sosyal alanlarda başarılarını sürdürmelerine destek olmak ve eğitim giderlerinin karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla "TED Başarı Bursu" verilir.

39 BURS VERİLECEK DURUMLAR
Liseye giriş sıralamasını belirtmek amacıyla yapılan ulusal sınav TEOG’da Türkiye genelinde dereceye giren ve TED Koleji Lisesinde okumak üzere kayıt yaptıran öğrencilere

40 TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları 2014 – 2015 Öğretim Yılı Burs ve İndirim Uygulamaları
2014 – 2015 öğretim yılından itibaren TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesine burslu öğrenci kabulü, MEB tarafından yapılan  TEOG sınav sonuçlarından sonra belirlenen ilçe sıralamasına göre yapılır. Vakfımızca verilecek burslardan okulumuzdan mezun ve devlet okullarından mezun olan öğrenciler yararlanır.   TEOG sınavı Kdz.Ereğli sıralamasına göre; İlçede ilk 50’ye giren ve okulumuza başvuran en yüksek puanlı 14 kişi eğitim ücretinden yüzde %100 muaf tutulur.

41 Kdz.Ereğli İlçesinde ; 1     -   120.sırada yer alan öğrencilerin, eğitim ücretinden yüzde 60 indirim yapılır. 121 – 250.sırada yer alan öğrencilerin, eğitim ücretinden yüzde 50 indirim yapılır. 251 – 500.sırada yer alan öğrencilerin eğitim ücretinden yüzde 20  indirim yapılır.

42 501 – 800. sırada yer alan öğrencilerin eğitim ücretinden yüzde 10  indirim yapılır.
Belirlenen burs imkanlarından ülke genelinde eğitim alıp, devlet okullarından mezun olup ilçe sıralamasında yer alan öğrencilerden daha yüksek ve/veya eşit puan alan ve başvuran kişilerde yararlanır. TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Ortaokulundan mezun olup burs hakkı kazanarak, TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel  Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerimizin, kalan eğitim ücretinden  yüzde 5 indirim yapılır.

43 TEŞEKKÜRLER


"TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL OKULLARI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları