Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ""— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56 GÜNDEM A. ŞU ANA KADAR ALINAN KARARLAR ve ÖZET B. İSİM KONUSUNUN GÖRÜŞÜLMESİ C. UYULACAK İLKELER VE TAMİM D. MALİ KOMİSYON E. GEÇİÇİ İCRA HEYETİNİN GENİŞLEMESİ F. İLLERDE İSİM TESPİTİ H. GÖRÜŞ-TEKLİFLER VE SONUÇ

57 A. ŞU ANA KADAR ALINAN KESİNLEŞMİŞ KARARLAR

58 -ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLECEKTİR. -ÇALIŞMA SONUCU HEDEF SİYASALLAŞMAKTIR. -ÇALIŞMA BAŞLANGIÇ TARİHİ 27 ARALIK 2007 DİR.

59 -HEDEF KİTLEMİZ TÜRK MİLLETİ VE AKRABA TOPLULUKLARIDIR. TÜRK MİLLETİ VE AKRABA TOPLULUKLARIDIR.

60 TOPLUMUMUZUN OMURGASINI OLUŞTURAN VE GÜÇLENMESİNE DESTEK VEREN HERTÜRLÜ STK, KİŞİ VE KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ SAĞLANACAKTIR.

61 -ÇALIŞMA MERKEZİ ANKARA’DIR. ŞUAN İSTANBUL VE İZMİR BÖLGESEL MERKEZLERDİR. GELİŞMELER İSTİKAMETİNDE YENİ BÖLGESEL MERKEZLER İHDAS EDİLECEKTİR.

62 ANKARA,İSTANBUL VE İZMİR İLLERİNE PARALEL OLARAK DİĞER İL VE İLCELERDE, SİYASALLAŞMA ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULUP FAALİYETE GEÇİRİLECEKTİR.MÜTEAKİBEN İLLER GRUPLANDIRILARAK MERKEZE BAĞLI BÖLGELER OLUŞTURULACAKTIR.

63 ANKARA,İSTANBUL,İZMİR GEÇİÇİ SEKRETERYALARI OLUŞTURULULMUŞTUR. DİĞER İL SEKRETERYALARI OLUŞTURULACAKTIR.

64 -ÇALIŞMALARIMIZ; SÖZKONUSU İLLERDE ENAZ 2 DERNEĞİN OLUŞTURACAĞI PLATFORM BÜNYESİNDE,YASAL ZEMİNDE YÜRÜTÜLECEKTİR.

65 -SİYASALLAŞMA SÜRECİ TAMAMLANMADAN PLATFORM VE PARTİ SÖZCÜKLERİ KULLANILMAYACAKTIR.

66 GEÇİCİ İCRA HEYETİ İLKELER DOĞRULTUSUNDA ALACAĞI KARARLA SAYISINI ARTTIRABİLİR.

67 İSİM KONUSUNDA GÖREVLENDİRMELER YAPILMIŞTIR. 15 MART 2008 TARİHİNDE İSİMLER OYLANARAK ÇALIŞMA GRUBUNUN PLATFORM VEYA PARTİ İSMİ KESİNLEŞECEKTİR. YAPILAN TOPLANTI SONUCU ÇALIŞMA GRUBUMUZUN ADI ‘YURTTA BİRLİK’OLARAK OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR.(MİNİ KURULTAYA KADAR DAHA ÇARPICI BİR İSİM BULUNDUĞU TAKTİRDE OYLAMA SONUCU DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

68 MALİ KOMİSYON-PROĞRAM VE TÜZÜK KOMİSYONU VE İL TEMSİLCİLERİ TESPİT KOMİSYONU KURULARAK AŞAĞIDAKİ İSİMLER TESPİT EDİLDİ. MALİ KOMİSYON-PROĞRAM VE TÜZÜK KOMİSYONU VE İL TEMSİLCİLERİ TESPİT KOMİSYONU KURULARAK AŞAĞIDAKİ İSİMLER TESPİT EDİLDİ. MALİ KOMİSYON: MALİ KOMİSYON: A.REYİZ YILMAZ A.REYİZ YILMAZ ALAADDİN BAYRAKTAR ALAADDİN BAYRAKTAR FUAT ŞAYLAN FUAT ŞAYLAN AZMİ EKİNCİ AZMİ EKİNCİ NUR NADİ ÇAMER NUR NADİ ÇAMER İRFAN CALPAN İRFAN CALPAN ERCAN SOYDAN(MALİ KOM.GEN.KOORD.) ERCAN SOYDAN(MALİ KOM.GEN.KOORD.) M.ATEŞOĞLU M.ATEŞOĞLU ALEV ALEV (İZMİT-İZMİR-KAYSERİ-G.ANTEP-K.MARAŞ TARAFINDAN BİLDİRİLEN İSİMLER KOMİSYONA ALINACAKTIR.) (İZMİT-İZMİR-KAYSERİ-G.ANTEP-K.MARAŞ TARAFINDAN BİLDİRİLEN İSİMLER KOMİSYONA ALINACAKTIR.)

69 PROĞRAM VE TÜZÜK KOMİSYONU: PROĞRAM VE TÜZÜK KOMİSYONU: DOÇ.DR.GÜLTEKİN KAVUŞAN DOÇ.DR.GÜLTEKİN KAVUŞAN MUSTAFA DAĞCI MUSTAFA DAĞCI HÜSEYİN TOKER HÜSEYİN TOKER S.NAZİF BAYDAR S.NAZİF BAYDAR İSMET TAŞ İSMET TAŞ NACİ ÜNVER NACİ ÜNVER SEVİL TUĞ SEVİL TUĞ HAFİZE ŞAHİNER HAFİZE ŞAHİNER DERYA ÇELEBİ DERYA ÇELEBİ (TALEP DOĞRULTUSUNDA KOMİSYON GENİŞLETİLECEKTİR.) (TALEP DOĞRULTUSUNDA KOMİSYON GENİŞLETİLECEKTİR.)

70 İL TEMSİLCİLERİ TESPİT KOMİSYONU: İL TEMSİLCİLERİ TESPİT KOMİSYONU: İSMET TUNCER METİN KUMAL HAKAN ARIKAN HÜSEYİN SÖĞÜTÇÜ İSMET TAŞ HÜSEYİN TOKER HAFİZE ŞAHİNER S.NAZİF BAYDAR (İSTANBUL GRUBU) MUSTAFA DAĞCI A.KERİM VURAL GÜLTEKİN KAVUŞAN EKREM ATAER DERYA ÇELEBİ VECDET ÖZ DÜCANE ERGEZEN TOLGA YARMAN ŞUAYİP ÖZCAN YÜKSEL KILIÇ MÜSLÜM ÖZTÜRK AHMET KAYA

71 İZMİR GRUBU İZMİR GRUBU SÜLEYMAN CAN SÜLEYMAN CAN NEVZAT KAVUN NEVZAT KAVUN HALİL YERLİ HALİL YERLİ (GEREKTİĞİNDE KOMİSYONLAR GENİŞLETİLECEKTİR.) (GEREKTİĞİNDE KOMİSYONLAR GENİŞLETİLECEKTİR.)

72 KÜÇÜK KURULTAY YETİŞTİRİLEBİLİRSE 10 MAYIS 2008 CUMARTESİ GÜNÜ KAYSERİ VEYA ANKARADA TOPLANARAK KÜÇÜK KURULTAY YETİŞTİRİLEBİLİRSE 10 MAYIS 2008 CUMARTESİ GÜNÜ KAYSERİ VEYA ANKARADA TOPLANARAK PARTİLEŞME KARARI ALINACAKTIR. PARTİLEŞME KARARI ALINACAKTIR.

73 B. İSİMLER

74 UMUT UMUT GÜNEŞ GÜNEŞ UFUK UFUK ADALET VE EŞİTLİK ADALET VE EŞİTLİK BARIŞ VE İŞ BARIŞ VE İŞ GENÇLİK ve GELECEK GENÇLİK ve GELECEK UYANIŞ UYANIŞ DAYANIŞMA DAYANIŞMA MİLLETİN SESİ MİLLETİN SESİ

75 MERKEZ MERKEZ KURTULUŞ KURTULUŞ BÜYÜK TÜRKİYE BÜYÜK TÜRKİYE YURTTA İTTİFAK YURTTA İTTİFAK ANAYURT((AY) ANAYURT((AY) YURTTA BİRLİK YURTTA BİRLİK

76 C. İLKELER

77 OY BİRLİĞİ İLE AŞAĞIDAKİ İLKELER KABUL EDİLMİŞTİR. 1.İLKELER

78 İLKE 1 OLUŞUMUN AMACI, AKIL VE BİLİMİN IŞIĞINDA, TOPLUMUMUZUN YARINLARA GÜVENLE BAKABİLMESİ İÇİN HİZMET TALEBİDİR. OLUŞUMUN AMACI, AKIL VE BİLİMİN IŞIĞINDA, TOPLUMUMUZUN YARINLARA GÜVENLE BAKABİLMESİ İÇİN HİZMET TALEBİDİR.

79 İLKE 2 KİŞİLERİN GEÇMİŞ POLİTİK ŞAHSİYETLERİ KONUŞULMAYACAKTIR. KİŞİLERİN GEÇMİŞ POLİTİK ŞAHSİYETLERİ KONUŞULMAYACAKTIR. HER KİŞİ, ORTAK OLARAK BELİRLENEN AMAÇ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEKTİR. HER KİŞİ, ORTAK OLARAK BELİRLENEN AMAÇ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEKTİR.

80 İLKE 3 TOPLUMU OLUŞTURAN BÜTÜN UNSURLARIN SAHİP OLDUĞU DEĞERLERE HASSASİYETLE SAHİP ÇIKILACAKTIR. TOPLUMU OLUŞTURAN BÜTÜN UNSURLARIN SAHİP OLDUĞU DEĞERLERE HASSASİYETLE SAHİP ÇIKILACAKTIR.

81 İLKE 4 BİREYSEL OLARAK ÖNE ÇIKMA ÇABASINDA OLANLAR, LİDER VE ÖNDER TABANLI BİR HAREKETİ DÜŞÜNENLERE BÜTÜN KAPILAR KAPALIDIR. BİREYSEL OLARAK ÖNE ÇIKMA ÇABASINDA OLANLAR, LİDER VE ÖNDER TABANLI BİR HAREKETİ DÜŞÜNENLERE BÜTÜN KAPILAR KAPALIDIR. İCRA HEYETİNE KATILAN KİŞİLER ASLA ALINMIŞ İLKE KARARLARINDAN TAVİZ VERMEYECEKTİR. İCRA HEYETİNE KATILAN KİŞİLER ASLA ALINMIŞ İLKE KARARLARINDAN TAVİZ VERMEYECEKTİR.

82 İLKE 5 İCRA HEYETİ VE DİĞER YÖNETİM EKİBİNİN BİREYLERİ, ALINAN KARARI KABUL ETMESE BİLE ÇOĞUNLUĞUN KABULUNE UYMAK ZORUNDADIR. İCRA HEYETİ VE DİĞER YÖNETİM EKİBİNİN BİREYLERİ, ALINAN KARARI KABUL ETMESE BİLE ÇOĞUNLUĞUN KABULUNE UYMAK ZORUNDADIR.

83 İLKE 6 GENÇLER VE GENÇLER VE HANIMLAR ÖN PLANDA OLMALIDIR;OLUŞTURULACAK ÇALIŞMA GRUPLARINDA ASGARİ % 20 0RANINDA TEMSİL EDİLECEKLERDİR. HANIMLAR ÖN PLANDA OLMALIDIR;OLUŞTURULACAK ÇALIŞMA GRUPLARINDA ASGARİ % 20 0RANINDA TEMSİL EDİLECEKLERDİR.

84 İLKE 7 HAREKETE KATILAN HER DÜZEYDEKİ KİŞİLERDE: HAREKETE KATILAN HER DÜZEYDEKİ KİŞİLERDE: 1. DÜRÜSTLÜK, 2. ASGARİ BİR KONUDA YETERLİLİK, 3. HOŞGÖRÜLÜ OLMASI 4. GEÇMİŞİNİN TEMİZ OLMASI, ZORUNLULUKTUR. ZORUNLULUKTUR. YETENEKLİ,DONANIMLI VE LİYAKAT SAHİBİ OLANLAR DESTEKLENECEKTİR. YETENEKLİ,DONANIMLI VE LİYAKAT SAHİBİ OLANLAR DESTEKLENECEKTİR.

85 İLKE 8 AÇIK,ŞEFFAF VE HUKUKA UYGUN SİYASET YAPILACAKTIR. AÇIK,ŞEFFAF VE HUKUKA UYGUN SİYASET YAPILACAKTIR.

86 SÖYLEMLER TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞ OLUP,BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZCA GÖZDEN GEÇİRİLİP,İLAVE VE DÜZELTMELER YAPILIP,SÖYLEM KOMİSYONU OLUŞTURULUP,TASLAK BU KOMİSYONA SUNULACAKTIR. SÖYLEMLER TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞ OLUP,BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZCA GÖZDEN GEÇİRİLİP,İLAVE VE DÜZELTMELER YAPILIP,SÖYLEM KOMİSYONU OLUŞTURULUP,TASLAK BU KOMİSYONA SUNULACAKTIR.

87 SOSYAL SOSYAL

88 -BİRLİK BERABERLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN, KAMU, STÖ VE ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞACAK,UNUTMAYALIM Kİ BERABERLİK SAĞLANAMADIĞINDA,BÜTÜN ŞER GÜÇLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLECEK,GÜNÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ KAYBEDİLECEKTİR, -BİRLİK BERABERLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN, KAMU, STÖ VE ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞACAK,UNUTMAYALIM Kİ BERABERLİK SAĞLANAMADIĞINDA,BÜTÜN ŞER GÜÇLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLECEK,GÜNÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ KAYBEDİLECEKTİR,

89 KALKINMANIN TEMELİ BİRLİK –BERABERLİK SONUCU ASAYİŞ VE EMNİYETİN SAĞLANMASI HUZUR ORTAMINDA YATIRIMLARIN YAPILMASI,İSTİHDAMIN SAĞLANMASI VEÜRETİMİN GERÇEKLEŞMESİ SONUCU,YOKSULLUĞUN ORTADAN KALDIRILMASI YLA HEDEFLENEN ÇAĞDAŞ,MUTLU,ZENGİN VE ÇOÇUKLARIMIZIN GELECEĞİ TEMİNAT ALTINA ALINACAKTIR,BUNUN İÇİN HOŞGÖRÜ,SAYGI VE SEVGİYLE BERABER GEREK DIŞ GEREKSE İÇ ŞER ODAKLARIYLA ETKİN BİR MÜCADELE GEREKİR. KALKINMANIN TEMELİ BİRLİK –BERABERLİK SONUCU ASAYİŞ VE EMNİYETİN SAĞLANMASI HUZUR ORTAMINDA YATIRIMLARIN YAPILMASI,İSTİHDAMIN SAĞLANMASI VEÜRETİMİN GERÇEKLEŞMESİ SONUCU,YOKSULLUĞUN ORTADAN KALDIRILMASI YLA HEDEFLENEN ÇAĞDAŞ,MUTLU,ZENGİN VE ÇOÇUKLARIMIZIN GELECEĞİ TEMİNAT ALTINA ALINACAKTIR,BUNUN İÇİN HOŞGÖRÜ,SAYGI VE SEVGİYLE BERABER GEREK DIŞ GEREKSE İÇ ŞER ODAKLARIYLA ETKİN BİR MÜCADELE GEREKİR.

90 ONURLU VATANDAŞ -ONURLU TOPLUM- ONURLU DEVLET ONURLU VATANDAŞ -ONURLU TOPLUM- ONURLU DEVLET VATANDAŞIN HERBİRİNİN ONURU İADE EDİLECEK.BAĞIMLI FAKİRLİKTEN,HORGÖRÜLMEKTEN BÜTÜN ÜLKE VATANDAŞLARI KURTARILACAK Kİ ONURLU BİR ÜLKE OLALIM. VATANDAŞIN HERBİRİNİN ONURU İADE EDİLECEK.BAĞIMLI FAKİRLİKTEN,HORGÖRÜLMEKTEN BÜTÜN ÜLKE VATANDAŞLARI KURTARILACAK Kİ ONURLU BİR ÜLKE OLALIM.

91 -HER VATANDAŞ ÖNCELİKLE DEVLETİNE, KURUMLARINA,DİĞER VATANDAŞLARINA GÜVENMELİDİR. -HER VATANDAŞ ÖNCELİKLE DEVLETİNE, KURUMLARINA,DİĞER VATANDAŞLARINA GÜVENMELİDİR.

92 ÇOÇUKLARIMIZA GÜZEL VE MUTLU BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ ÇOÇUKLARIMIZA GÜZEL VE MUTLU BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ

93 -TÜM HİZMETLERİMİZDE HER VATANDAŞI KENDİ YAKINIMIZ YERİNE KOYMALIYIZ,KENDİMİZE VE YAKINLARIMIZA NASIL HİZMET EDİLMESİNİ VE DAVRANILMASINI İSTİYORSAK,ÖYLE HİZMET EDİP DAVRANMALIYIZ. -TÜM HİZMETLERİMİZDE HER VATANDAŞI KENDİ YAKINIMIZ YERİNE KOYMALIYIZ,KENDİMİZE VE YAKINLARIMIZA NASIL HİZMET EDİLMESİNİ VE DAVRANILMASINI İSTİYORSAK,ÖYLE HİZMET EDİP DAVRANMALIYIZ.

94 -BİR İNSANIN ONURU KIRILIRSA,ÖMÜR BOYU ONU KAYBEDERSİNİZ. -BİR İNSANIN ONURU KIRILIRSA,ÖMÜR BOYU ONU KAYBEDERSİNİZ.

95 SOSYAL GÜVENLİK SOSYAL GÜVENLİK

96 -KAMUDA,ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞANLAR, EN ALT NOKTADAKİLER SAĞLIKLI GELİŞİM İÇİN UYGUN KRİTERLERDE HESAPLANMIŞ AÇLIK SINIRININ ÜZERİNDE ÜCRETLENDİRİLMELİDİR -KAMUDA,ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞANLAR, EN ALT NOKTADAKİLER SAĞLIKLI GELİŞİM İÇİN UYGUN KRİTERLERDE HESAPLANMIŞ AÇLIK SINIRININ ÜZERİNDE ÜCRETLENDİRİLMELİDİR

97 VATANDAŞ GELECEK KAYGISI TAŞIMAMALI VATANDAŞ GELECEK KAYGISI TAŞIMAMALI EMEKLİLİK YAŞI SEKTÖRLERE GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ EMEKLİLİK YAŞI SEKTÖRLERE GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ BAŞTA SAĞLIK OLMAK ÜZERE SOSYAL HİZMETLERDEN UYGUN VE EŞİT OLARAK YARARLANMALIDIR. BAŞTA SAĞLIK OLMAK ÜZERE SOSYAL HİZMETLERDEN UYGUN VE EŞİT OLARAK YARARLANMALIDIR.

98 EĞİTİM EĞİTİM

99 -EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI,KATKI PAYLARI AİLE FERTLERİNİN GELİRİNE GÖRE ALINMALI,İMKANI OLMAYANLARIN EĞİTİM MASRAFLARI TAMAMEN DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMALI,EĞİTİM DEVLETİN GÜVENCESİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMELİ -EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI,KATKI PAYLARI AİLE FERTLERİNİN GELİRİNE GÖRE ALINMALI,İMKANI OLMAYANLARIN EĞİTİM MASRAFLARI TAMAMEN DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMALI,EĞİTİM DEVLETİN GÜVENCESİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMELİ

100 EĞİTİMDE RESMİ DİLDEN TAVİZ VERİLMEMELİ,EĞİTİMCİLİK CAZİP HALE GETİRİLMELİ,GELECEĞİN TÜRKİYESİ,NİTELİKLİ EĞİTİCİLER TARAFINDAN KURULMALI,KÖY ENSTİTÜLERİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR. EĞİTİMDE RESMİ DİLDEN TAVİZ VERİLMEMELİ,EĞİTİMCİLİK CAZİP HALE GETİRİLMELİ,GELECEĞİN TÜRKİYESİ,NİTELİKLİ EĞİTİCİLER TARAFINDAN KURULMALI,KÖY ENSTİTÜLERİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR. YÖK KANUNUNUN ÇAĞA VE ÜLKE KOŞULLARINA UYGUN OLARAK GÖZDEN GEÇİRİLMESİ, YÖK KANUNUNUN ÇAĞA VE ÜLKE KOŞULLARINA UYGUN OLARAK GÖZDEN GEÇİRİLMESİ,

101 YÜKSEK ÖĞRETİM ÜZERİNDE HÜKÜMET TASARRUFUNUN AZALTILMASI, YÜKSEK ÖĞRETİM ÜZERİNDE HÜKÜMET TASARRUFUNUN AZALTILMASI, ÇEŞİTLİ KÜLTÜREL DİL VE LEHÇELERDEKİ DİL VE KÜLTÜR EĞİTİMLERİNİN ÖZEL KURULUŞLAR TARAFINDAN,DEVLET DENETİMİNDE YAPILMASI İMKANI SAĞLANMALI, ÇEŞİTLİ KÜLTÜREL DİL VE LEHÇELERDEKİ DİL VE KÜLTÜR EĞİTİMLERİNİN ÖZEL KURULUŞLAR TARAFINDAN,DEVLET DENETİMİNDE YAPILMASI İMKANI SAĞLANMALI,

102 SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA FONUNUN MÜLKİ İDARE DENETİMİNDE YEREL İDARELERE AKTARILMASININ SAĞLANMASI,HER YÖREDE EĞİTİM ÖNCELİKLİ OLMALI VE EĞİTİME GÖRE YÖRESEL İŞ ALANLARININ AÇILMASI,DESTEKLENMESİ VE EĞİTİM KURUMLARININ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA FONUNUN MÜLKİ İDARE DENETİMİNDE YEREL İDARELERE AKTARILMASININ SAĞLANMASI,HER YÖREDE EĞİTİM ÖNCELİKLİ OLMALI VE EĞİTİME GÖRE YÖRESEL İŞ ALANLARININ AÇILMASI,DESTEKLENMESİ VE EĞİTİM KURUMLARININ

103 AİLE AİLE

104 -ÜLKENİN TEMEL DİREĞİ AİLE KUTSİYETİ KORUNMALI,BİLİNÇLİ,KATILIMCI ANNE BABA VE ÇOÇUKLARIN YETİŞTİRİLMESİ İÇİN EĞİTİM KURUMLARI VE BASINA GÖREVLER VERİLMELİ,AHLAKLI,KÜLTÜRLÜ,DUYARLI AİLELERDEN OLUŞACAK ÜLKE GELECEĞE KOŞARAK GİDER. -ÜLKENİN TEMEL DİREĞİ AİLE KUTSİYETİ KORUNMALI,BİLİNÇLİ,KATILIMCI ANNE BABA VE ÇOÇUKLARIN YETİŞTİRİLMESİ İÇİN EĞİTİM KURUMLARI VE BASINA GÖREVLER VERİLMELİ,AHLAKLI,KÜLTÜRLÜ,DUYARLI AİLELERDEN OLUŞACAK ÜLKE GELECEĞE KOŞARAK GİDER.

105 -HER AİLENİN BAKIP,YETİŞTİRİP,TOPLUMA FAYDALI OLACAK KADAR ÇOÇUK SAHİBİ OLMASI -HER AİLENİN BAKIP,YETİŞTİRİP,TOPLUMA FAYDALI OLACAK KADAR ÇOÇUK SAHİBİ OLMASI

106 GENÇLİK GENÇLİK - BİLGİLİ,AHLAKLI,HOŞGÖRÜLÜ,YURTTAŞLIK BİLGİLERİ İLE DONATILMIŞ,SAYGILI VE SEVGİ DOLU BİR GENÇLİK GELECEĞİMİZDİR. - BİLGİLİ,AHLAKLI,HOŞGÖRÜLÜ,YURTTAŞLIK BİLGİLERİ İLE DONATILMIŞ,SAYGILI VE SEVGİ DOLU BİR GENÇLİK GELECEĞİMİZDİR. GENÇLİGE CESARETİNİ İADE ETMELİYİZ. GENÇLİGE CESARETİNİ İADE ETMELİYİZ.

107 SPOR SPOR -SAĞLIKLI GELİŞİM VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YEREL YÖNETİMLER FAALİYETE GEÇİRİLMELİ,YENİ İMAR PLANLARI BU ÇERÇEVEDE YAPILMALI -SAĞLIKLI GELİŞİM VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YEREL YÖNETİMLER FAALİYETE GEÇİRİLMELİ,YENİ İMAR PLANLARI BU ÇERÇEVEDE YAPILMALI

108 KADIN KADIN -GELECEĞİMİZ ANALARA BAĞLIDIR,ANALAR BİLİNÇLENDİRİLMELİ,HAYATIN HER ALANINDA FAALİYET İMKANLARI SAĞLANMALI VE TÜM ANALAR VE ANA ADAYLARI EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTİLMELİDİR. -GELECEĞİMİZ ANALARA BAĞLIDIR,ANALAR BİLİNÇLENDİRİLMELİ,HAYATIN HER ALANINDA FAALİYET İMKANLARI SAĞLANMALI VE TÜM ANALAR VE ANA ADAYLARI EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTİLMELİDİR. GELECEK ANALARIMIZA KADINLARIMAZA VE KIZLARIMIZA BAĞLIDIR. GELECEK ANALARIMIZA KADINLARIMAZA VE KIZLARIMIZA BAĞLIDIR.

109 ÇALIŞMA HAYATI ÇALIŞMA HAYATI -İLO STANDARTLARINDA ÇALIŞMA ORTAMLARI SAĞLANMALIDIR -İLO STANDARTLARINDA ÇALIŞMA ORTAMLARI SAĞLANMALIDIR SENDİKA VE GREV HAKLARI TÜM ÇALIŞANLARA VERİLMELİDİR. SENDİKA VE GREV HAKLARI TÜM ÇALIŞANLARA VERİLMELİDİR.

110 ÇEVRE VE DOĞAL HAYAT ÇEVRE VE DOĞAL HAYAT -YAŞANACAK BİR ÇEVRE VE DOĞAL HAYAT -YAŞANACAK BİR ÇEVRE VE DOĞAL HAYAT

111 KENTLEŞME VE KONUT KENTLEŞME VE KONUT - YEREL YÖNETİMLER KANUNU GÖZDEN GEÇİRİLECEK,ÇARPIK KENTLEŞME,VAROŞLARIN OLUŞMASI,KAÇAK YAPILAŞMA,MAFYALAŞMA VE GÜVENLİKSİZ BÖLGELERİN OLUŞUMUNA MANİ OLUNACAK,KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARI RANTSAL DÖNÜŞÜM ALANLARI OLMAKTAN ÇIKARILACAK,ÇAĞA VE YAŞAMAYA UYGUN KENTLER VE KONUTLARIN YAPILMASI SAĞLANACAK,ALT KESİM VE ORTA KESİM GRUBUNA KONUT YAPIMI TOKİ TARAFINDAN YENİ DÜZENLEMELERLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK - YEREL YÖNETİMLER KANUNU GÖZDEN GEÇİRİLECEK,ÇARPIK KENTLEŞME,VAROŞLARIN OLUŞMASI,KAÇAK YAPILAŞMA,MAFYALAŞMA VE GÜVENLİKSİZ BÖLGELERİN OLUŞUMUNA MANİ OLUNACAK,KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARI RANTSAL DÖNÜŞÜM ALANLARI OLMAKTAN ÇIKARILACAK,ÇAĞA VE YAŞAMAYA UYGUN KENTLER VE KONUTLARIN YAPILMASI SAĞLANACAK,ALT KESİM VE ORTA KESİM GRUBUNA KONUT YAPIMI TOKİ TARAFINDAN YENİ DÜZENLEMELERLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

112 BASIN BASIN -DOĞRU VE TARAFSIZ HABER VERECEK,HERHANGİ BİR GÖRÜŞÜ DESTEKLEMEYECEK,TARAFSIZ OLUP,ÜLKE ALEYHİNE,BÖLÜCÜLÜK,YIKICILIK İÇEREN KONULARA DEĞİNMEYECEK,ÜLKE VE BİRLİK BERABERLİK KONUSUNDA DUYARLI OLACAK,VATANDAŞLARIN BİLGİLENDİRİLMESİ VE EĞİTİLMESİNE KATKIDA BULUNACAK. -DOĞRU VE TARAFSIZ HABER VERECEK,HERHANGİ BİR GÖRÜŞÜ DESTEKLEMEYECEK,TARAFSIZ OLUP,ÜLKE ALEYHİNE,BÖLÜCÜLÜK,YIKICILIK İÇEREN KONULARA DEĞİNMEYECEK,ÜLKE VE BİRLİK BERABERLİK KONUSUNDA DUYARLI OLACAK,VATANDAŞLARIN BİLGİLENDİRİLMESİ VE EĞİTİLMESİNE KATKIDA BULUNACAK.

113 TRAFİK TRAFİK -KAZALARIN VE ÖLÜMLERİN AZALTILMASI İÇİN TÜM TEDBİRLER BİRİNCİ ÖNCELİKLİ OLARAK ALINACAKTIR. -KAZALARIN VE ÖLÜMLERİN AZALTILMASI İÇİN TÜM TEDBİRLER BİRİNCİ ÖNCELİKLİ OLARAK ALINACAKTIR. ÇÖZÜM:SÜRÜCÜ BELGELERİNİN VERİLMESİ ETKİN DENETLENECEK ÇÖZÜM:SÜRÜCÜ BELGELERİNİN VERİLMESİ ETKİN DENETLENECEK ARAÇLARIN TRAFİĞE UYGUNLUĞU ETKİN TESPİT EDİLECEK ARAÇLARIN TRAFİĞE UYGUNLUĞU ETKİN TESPİT EDİLECEK KAZA VE ÖLÜM NOKTALARINDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK KAZA VE ÖLÜM NOKTALARINDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK KANUNSUZ VE UYGUNSUZ TÜM ARAÇ KULLANIMIYLA ETKİN MÜCADELE EDİLECEK.CEZALAR ETKİN KONUMA GETİRİLECEK KANUNSUZ VE UYGUNSUZ TÜM ARAÇ KULLANIMIYLA ETKİN MÜCADELE EDİLECEK.CEZALAR ETKİN KONUMA GETİRİLECEK

114 HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAK VE ÖZGÜRLÜKLER -ULUSLAR ARASI HAK VE ÖZGÜRLÜKLERLE İLGİLİ SÖZLEŞME VE BEYANNAMELERE SADIK KALINACAK -ULUSLAR ARASI HAK VE ÖZGÜRLÜKLERLE İLGİLİ SÖZLEŞME VE BEYANNAMELERE SADIK KALINACAK HAK VE ÖZGÜRLÜK BAĞLAMINDA ÜLKENİN SUÇ CENNETİ OLMASI ENGELLENECEK HAK VE ÖZGÜRLÜK BAĞLAMINDA ÜLKENİN SUÇ CENNETİ OLMASI ENGELLENECEK HALKÇILIK İLKESİ AYNEN UYGULANACAK HALKÇILIK İLKESİ AYNEN UYGULANACAK İNSANIN EN TEMEL HAKKI OLAN YAŞAMA HAKKI İÇİN HERTÜRLÜ TEDBİR ALINACAK. İNSANIN EN TEMEL HAKKI OLAN YAŞAMA HAKKI İÇİN HERTÜRLÜ TEDBİR ALINACAK. HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN SINIRI NET OLARAK BELİRLENECEK HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN SINIRI NET OLARAK BELİRLENECEK

115 SİYASİ YAPILANMA SİYASİ YAPILANMA -GERÇEK DEMOKRASİ OTURTULACAK,CUMHURİYETCİLİK İLKESİ AYNEN UYGULANACAK -GERÇEK DEMOKRASİ OTURTULACAK,CUMHURİYETCİLİK İLKESİ AYNEN UYGULANACAK GERÇEKTEN HALK KENDİSİ TARAFINDAN SEÇİLİNLERCE YÖNETİLECEK GERÇEKTEN HALK KENDİSİ TARAFINDAN SEÇİLİNLERCE YÖNETİLECEK SİYASET RANT ARACI OLMAKTAN ÇIKARILACAK,HALKA HİZMET HAKKA HİZMET PRENSİBİNDEN HAREKET EDİLECEK. SİYASET RANT ARACI OLMAKTAN ÇIKARILACAK,HALKA HİZMET HAKKA HİZMET PRENSİBİNDEN HAREKET EDİLECEK.

116 HUKUK VE ADALET HUKUK VE ADALET -SİSTEM KOMPLE GÖZDEN GEÇİRİLEREK,YORUMA DAYANMAYAN HIZLI,İSABETLİ,MÜSBET DELİL ESASLI,TEKNOLOJİNİN EN ÜST DÜZEYDE KULLANILDIĞI,SİSTEME UYGUN YETİŞMİŞ HUKUK İNSANLARIYLA,VİCDANİ KANAATİNİ ETKİN VE İSABETLİ KULLANACAK,GÜNLÜK ONLARCA,YÜZLERCE DOSYA İLE UĞRAŞMAYACAK,YETERLİ SAYIDA YETİŞMİŞ PERSONELLE SAĞLANACAK,DEVLETİ DEVLET YAPAN BİRİNCİ NOKTA OLARAK SİSTEMLEŞTİRİLECEK. -SİSTEM KOMPLE GÖZDEN GEÇİRİLEREK,YORUMA DAYANMAYAN HIZLI,İSABETLİ,MÜSBET DELİL ESASLI,TEKNOLOJİNİN EN ÜST DÜZEYDE KULLANILDIĞI,SİSTEME UYGUN YETİŞMİŞ HUKUK İNSANLARIYLA,VİCDANİ KANAATİNİ ETKİN VE İSABETLİ KULLANACAK,GÜNLÜK ONLARCA,YÜZLERCE DOSYA İLE UĞRAŞMAYACAK,YETERLİ SAYIDA YETİŞMİŞ PERSONELLE SAĞLANACAK,DEVLETİ DEVLET YAPAN BİRİNCİ NOKTA OLARAK SİSTEMLEŞTİRİLECEK.

117 STÖ STÖ -STÖ LER BİR NEVİ OMBUSMANLIK GÖREVİ İCRA EDECEK ŞEKİLDE,ÜLKENİN BİRLİK BERABERLİĞİ VE KALKINMASI YÖNÜNDE,PROJELER ÜRETEN AR- GE ÇALIŞMALARI YAPAN,DEVLET TARAFINDAN YAPILAMAYAN YA DA YAPILMASINDA SORUN OLAN İŞLERİN YAPILMASI YURTİÇİ VE ULUSLAR ARASI ALANDA FAALİYET GÖSTERECEK ŞEKİLDE YÖNLENDİRİLECEK VE DESTEKLENECEK,DÖRDÜNCÜ GÜÇ KONUMUNA GETİRİLECEKTİR. -STÖ LER BİR NEVİ OMBUSMANLIK GÖREVİ İCRA EDECEK ŞEKİLDE,ÜLKENİN BİRLİK BERABERLİĞİ VE KALKINMASI YÖNÜNDE,PROJELER ÜRETEN AR- GE ÇALIŞMALARI YAPAN,DEVLET TARAFINDAN YAPILAMAYAN YA DA YAPILMASINDA SORUN OLAN İŞLERİN YAPILMASI YURTİÇİ VE ULUSLAR ARASI ALANDA FAALİYET GÖSTERECEK ŞEKİLDE YÖNLENDİRİLECEK VE DESTEKLENECEK,DÖRDÜNCÜ GÜÇ KONUMUNA GETİRİLECEKTİR.

118 TERÖR TERÖR -ÖNCELİKLE TERÖR SORUNU,DOĞU VE GÜNEYDOĞU SORUNU OLARAK ANILMAYACAKTIR,TERÖR SORUNU SALT TERORİST SORUNU OLARAK GÖRÜLMEYECEK, -ÖNCELİKLE TERÖR SORUNU,DOĞU VE GÜNEYDOĞU SORUNU OLARAK ANILMAYACAKTIR,TERÖR SORUNU SALT TERORİST SORUNU OLARAK GÖRÜLMEYECEK,

119 TERÖR ÖRGÜTLERİYLE SONUÇA YÖNELİK MÜCADELE EDİLİRKEN,TERÖRÜ MEYDANA GETİREN SORUNLARLA MÜCADELE EDİLECEK,ÜLKEYİ YIKMAK,BÖLMEK İSTEYEN BİR GRUBUN SÖYLEMLERİ BÖLGE HALKI SÖYLEMİ OLARAK GÖRÜLMEYECEK, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE SONUÇA YÖNELİK MÜCADELE EDİLİRKEN,TERÖRÜ MEYDANA GETİREN SORUNLARLA MÜCADELE EDİLECEK,ÜLKEYİ YIKMAK,BÖLMEK İSTEYEN BİR GRUBUN SÖYLEMLERİ BÖLGE HALKI SÖYLEMİ OLARAK GÖRÜLMEYECEK,

120 BİRLİK BERABERLİK VE BÖLGESEL KALKINMA KONUSUNDA TOPYEKÜN HALK ÖNDERLERİ İLE BERABER HAREKET EDİLECEK,DUYARLI HALK ÖNDERLERİ İLE ANALAR MERKEZ NOKTA OLARAK GÖRÜLECEK,YÖRE HALKININ KAZANILMASI İÇİN YAPILMASI GEREKEN NE VARSA TESPİT EDİLİP YAPILACAKTIR. BİRLİK BERABERLİK VE BÖLGESEL KALKINMA KONUSUNDA TOPYEKÜN HALK ÖNDERLERİ İLE BERABER HAREKET EDİLECEK,DUYARLI HALK ÖNDERLERİ İLE ANALAR MERKEZ NOKTA OLARAK GÖRÜLECEK,YÖRE HALKININ KAZANILMASI İÇİN YAPILMASI GEREKEN NE VARSA TESPİT EDİLİP YAPILACAKTIR.

121 GÜVENLİK GÜVENLİK -VATANDAŞLAR EVİNDE,İŞYERİNDE,DIŞARIDA VE HER TÜRLÜ FAALİYETİNDE KENDİSİNİ,HER ALANDA HER YERDE GÜVENDE HİSSETMELİ, GÜVENLİĞİN SAĞLANMASINDA GÜVENLİK GÜÇLERİ İLE BİRLİKTE ÖZEL GÜVENLİK BİRİMLERİ ETKİNLEŞTİRİLMELİ VE HALK DA GÜVENLİK FAALİYETLERİNİN İÇİNDE YER ALMALI, -VATANDAŞLAR EVİNDE,İŞYERİNDE,DIŞARIDA VE HER TÜRLÜ FAALİYETİNDE KENDİSİNİ,HER ALANDA HER YERDE GÜVENDE HİSSETMELİ, GÜVENLİĞİN SAĞLANMASINDA GÜVENLİK GÜÇLERİ İLE BİRLİKTE ÖZEL GÜVENLİK BİRİMLERİ ETKİNLEŞTİRİLMELİ VE HALK DA GÜVENLİK FAALİYETLERİNİN İÇİNDE YER ALMALI,

122 DEVLET OLARAK ÖNCE VATANDAŞIN KARNINI DOYURUP ARKASINDAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAMIZ GEREKİR,ASAYİŞ OLAYLARININ ENGELLENMESİNDE TEMEL ESAS SUÇA SEBEP OLAN SORUNLARIN ORTADAN KALDIRILMASIYLA BERABER EŞ ZAMANLI OLAR ÖNLEYİCİ KOLLUK HİZMETLERİNİN ZAMANINDA YERİNE GETİRİLMESİDİR. DEVLET OLARAK ÖNCE VATANDAŞIN KARNINI DOYURUP ARKASINDAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAMIZ GEREKİR,ASAYİŞ OLAYLARININ ENGELLENMESİNDE TEMEL ESAS SUÇA SEBEP OLAN SORUNLARIN ORTADAN KALDIRILMASIYLA BERABER EŞ ZAMANLI OLAR ÖNLEYİCİ KOLLUK HİZMETLERİNİN ZAMANINDA YERİNE GETİRİLMESİDİR.

123 KAMU YÖNETİMİ KAMU YÖNETİMİ -KAMU HALKIN EMRİNDE VE HİZMETİNDEDİR,KAMU PERSONELİ ; -KAMU HALKIN EMRİNDE VE HİZMETİNDEDİR,KAMU PERSONELİ ; KENDİ YAKININA,ANASINA,BABASINA,AKRABASINA HİZMET ETME BİLİNÇİYLE GÖREV YAPMALI,KAMU PERSONELİNDE EMPATİ YETENEĞİ GELİŞTİRİLMELİ,KAMU MAKAMLARININ HALKA HİZMET MAKAMLARI OLDUĞU UNUTULMAMALI, KENDİ YAKININA,ANASINA,BABASINA,AKRABASINA HİZMET ETME BİLİNÇİYLE GÖREV YAPMALI,KAMU PERSONELİNDE EMPATİ YETENEĞİ GELİŞTİRİLMELİ,KAMU MAKAMLARININ HALKA HİZMET MAKAMLARI OLDUĞU UNUTULMAMALI,

124 KENDİSİNDEN HİZMET BEKLEYENLERE HOŞGÖRÜ,İYİ NİYET,HALKA HİZMETİN HAKKA HİZMET BİLİNÇİYLE GÖREV YAPMASI GEREKİR.VATANDAŞ ARACISIZ KENDİNE ULAŞMALI,HER VATANDAŞIN,AMİRİ TARAFINDAN KENDİSİNE GÖNDERİLDİĞİ BİLİNCİYLE HAREKET EDEREK,HALKIN DEVLETİNE GÜVENİNİ SAĞLAMALIDIR. KENDİSİNDEN HİZMET BEKLEYENLERE HOŞGÖRÜ,İYİ NİYET,HALKA HİZMETİN HAKKA HİZMET BİLİNÇİYLE GÖREV YAPMASI GEREKİR.VATANDAŞ ARACISIZ KENDİNE ULAŞMALI,HER VATANDAŞIN,AMİRİ TARAFINDAN KENDİSİNE GÖNDERİLDİĞİ BİLİNCİYLE HAREKET EDEREK,HALKIN DEVLETİNE GÜVENİNİ SAĞLAMALIDIR. KAMU ALANLARINDA SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİDİR. KAMU ALANLARINDA SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİDİR.

125 YEREL YÖNETİMLER YEREL YÖNETİMLER -YEREL YÖNETİMLER YASASI GÖZDEN GEÇİRİLEREK,MÜLKİ İDARE YETKİLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ MÜLKİ İDARE DENETİMİ ALTINDA KALMAK KAYDIYLA YEREL YÖNETİMLERE DEVREDİLMELİDİR. -YEREL YÖNETİMLER YASASI GÖZDEN GEÇİRİLEREK,MÜLKİ İDARE YETKİLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ MÜLKİ İDARE DENETİMİ ALTINDA KALMAK KAYDIYLA YEREL YÖNETİMLERE DEVREDİLMELİDİR. YEREL YÖNETİMLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ GİBİ ETKİN HALE GETİRİLMELİ, YEREL YÖNETİMLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ GİBİ ETKİN HALE GETİRİLMELİ,

126 ÜRETİM,YATIRIM,İSTİHDAM FAALİYETLERİ İLE İLGİLENMELİ ÜRETİM,YATIRIM,İSTİHDAM FAALİYETLERİ İLE İLGİLENMELİ ÖZEL KOLLUK VE TRAFİK KOLLUKLARINI KURMALI,SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA FONLARINA BENZER FONLAR OLUŞTURULMALI,BU FONLARA DEVLET KATKISI SAĞLANMALI,SAĞLIK,ÖZEL EĞİTİM,SOSYAL KURUMLAR GİBİ KURUM AÇMA YETKİLERİ MÜLKİ YÖNETİM DENETİMİNDE YEREL İDARELERE DEVREDİLMELİDİR. ÖZEL KOLLUK VE TRAFİK KOLLUKLARINI KURMALI,SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA FONLARINA BENZER FONLAR OLUŞTURULMALI,BU FONLARA DEVLET KATKISI SAĞLANMALI,SAĞLIK,ÖZEL EĞİTİM,SOSYAL KURUMLAR GİBİ KURUM AÇMA YETKİLERİ MÜLKİ YÖNETİM DENETİMİNDE YEREL İDARELERE DEVREDİLMELİDİR.

127 MERKEZİ YÖNETİM MERKEZİ YÖNETİM -ORGANİZATÖRLÜK GÖREVİ ÜSTLENMELİ,BAZI YETKİLERİNİ TAŞRA TEŞKİLATINA DEVRETMELİDİR.DENETİM GÖREVİNİ YERİNE GETİRMELİDİR. -ORGANİZATÖRLÜK GÖREVİ ÜSTLENMELİ,BAZI YETKİLERİNİ TAŞRA TEŞKİLATINA DEVRETMELİDİR.DENETİM GÖREVİNİ YERİNE GETİRMELİDİR.

128 FİNANSAL HİZMETLER FİNANSAL HİZMETLER -ÖZELLİKLE BANKALAR YURTDIŞI BANKALARIN ARACI TEFECİ ROLÜNÜ BIRAKIP,YATIRIM KREDİLERİNE YÖNELMELİ,KOBİLERİ DESTEKLEMELİ -ÖZELLİKLE BANKALAR YURTDIŞI BANKALARIN ARACI TEFECİ ROLÜNÜ BIRAKIP,YATIRIM KREDİLERİNE YÖNELMELİ,KOBİLERİ DESTEKLEMELİ

129 TARIM, HAYVANCILIK VE ORMANCILIK TARIM, HAYVANCILIK VE ORMANCILIK TARIMI,DESTEKLEME YARDIMI ADI ALTINDA BİTİRİLEN ADETA KÖSTEKLENEN,HAYVANCILIĞI YOK EDİLEN BİR ZAMANLAR YURT DIŞINA HAYVAN İHRAÇ EDEN ÜLKE KONUMUNDAYKEN İTHAL EDEN KONUMUNA DÖNEN, TARIMI,DESTEKLEME YARDIMI ADI ALTINDA BİTİRİLEN ADETA KÖSTEKLENEN,HAYVANCILIĞI YOK EDİLEN BİR ZAMANLAR YURT DIŞINA HAYVAN İHRAÇ EDEN ÜLKE KONUMUNDAYKEN İTHAL EDEN KONUMUNA DÖNEN,

130 HAYVANSAL ÜRÜNLERİ YURTİÇİNDE RAĞBET GÖRMEYEN,ORMANLARI RANT İÇİN YOK EDİLEN HERGEÇEN GÜN ÇÖLLEŞEN ÜLKEMİZİN,ARTIK TARM VE HAYVANCILIK ÜLKESİ HALİNE GETİRİLMESİ VE ÇÖLLEŞMENİN DURDURULMASI İÇİN,HER TÜRLÜ YATIRIM,DESTEK VE İSTİHDAM SAĞLANMALIDIR. HAYVANSAL ÜRÜNLERİ YURTİÇİNDE RAĞBET GÖRMEYEN,ORMANLARI RANT İÇİN YOK EDİLEN HERGEÇEN GÜN ÇÖLLEŞEN ÜLKEMİZİN,ARTIK TARM VE HAYVANCILIK ÜLKESİ HALİNE GETİRİLMESİ VE ÇÖLLEŞMENİN DURDURULMASI İÇİN,HER TÜRLÜ YATIRIM,DESTEK VE İSTİHDAM SAĞLANMALIDIR.

131 EKONOMİ EKONOMİ -DERHAL TÜKETİM VE LÜKS EKONOMİSİNDEN,ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇİLMESİ,İTHALAT-İHRAÇAT ORANININ DENGELENMESİ,BÜTÇENİN BELLİ BİR SÜRE DENK BÜTÇE OLARAK UYGULANMASI,BELLİ ÜRETİM ALANLARINDA YOĞUNLAŞARAK,BU ALANLARIN DESTEKLENMESİ -DERHAL TÜKETİM VE LÜKS EKONOMİSİNDEN,ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇİLMESİ,İTHALAT-İHRAÇAT ORANININ DENGELENMESİ,BÜTÇENİN BELLİ BİR SÜRE DENK BÜTÇE OLARAK UYGULANMASI,BELLİ ÜRETİM ALANLARINDA YOĞUNLAŞARAK,BU ALANLARIN DESTEKLENMESİ

132 EKONOMİSİNİN YATIRIM VE ÜRETİM EKONOMİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ EKONOMİSİNİN YATIRIM VE ÜRETİM EKONOMİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ YABANCI SERMAYENİN YATIRIM VE ÜRETİM MAKSATLI KULLANILMASI YABANCI SERMAYENİN YATIRIM VE ÜRETİM MAKSATLI KULLANILMASI BANKALAR VE HOLDİNGLERİN DESTEKLENMESİNDEN ZİYADE,KOBİLERİN,TARIM HAYVANCILIK VE SANAYİİ ÜRETİMİNİN DESTEKLENMESİ BANKALAR VE HOLDİNGLERİN DESTEKLENMESİNDEN ZİYADE,KOBİLERİN,TARIM HAYVANCILIK VE SANAYİİ ÜRETİMİNİN DESTEKLENMESİ

133 BOR MADENİ GİBİ KIYMETLİ MADENLERİN İŞLENMESİ İÇİN TESİSLER KURULMASI BOR MADENİ GİBİ KIYMETLİ MADENLERİN İŞLENMESİ İÇİN TESİSLER KURULMASI MADENLERİN YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNİN ÖNLENEREK YUTİÇİ MÜTEŞEBBİSLERİN DESTEKLENMESİ MADENLERİN YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNİN ÖNLENEREK YUTİÇİ MÜTEŞEBBİSLERİN DESTEKLENMESİ ALTERNATİF ENERJİ ARAŞTIRMALARININ YAPILMASI,ENERJİDE BAĞIMLILIĞIN ENGELLENMESİ ALTERNATİF ENERJİ ARAŞTIRMALARININ YAPILMASI,ENERJİDE BAĞIMLILIĞIN ENGELLENMESİ TÜRKİ CUMHURİYETLERİ,ORTADOĞU VE ASYA ÜLKELERİ İLE DERHAL İŞBİRLİKLERİNE GİRİLMESİ TÜRKİ CUMHURİYETLERİ,ORTADOĞU VE ASYA ÜLKELERİ İLE DERHAL İŞBİRLİKLERİNE GİRİLMESİ

134 ENERJİ BAKANLIĞI,TPAO VE MADEN TETKİK ARAMA KURUMLARININ ÜST DÜZEYDE ETKİN ÇALIŞTIRILMASI ENERJİ BAKANLIĞI,TPAO VE MADEN TETKİK ARAMA KURUMLARININ ÜST DÜZEYDE ETKİN ÇALIŞTIRILMASI TURİZM İLE İLGİLİ FAALİYETLERİN ETKİN YÜRÜTÜLMESİ TURİZM İLE İLGİLİ FAALİYETLERİN ETKİN YÜRÜTÜLMESİ BÖLGESEL ÜRETİM ÇEŞİTLİLİĞİ ARAŞTIRMALARI VE PAZAR ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLMESİ BÖLGESEL ÜRETİM ÇEŞİTLİLİĞİ ARAŞTIRMALARI VE PAZAR ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLMESİ ÖZELLEŞTİRMENİN MANTIKLI VE STRATEJİK DURUMLAR GÖZÖNÜNE ALINARAK YAPILMASI ÖZELLEŞTİRMENİN MANTIKLI VE STRATEJİK DURUMLAR GÖZÖNÜNE ALINARAK YAPILMASI

135 ARAP ÜLKELERİNDEKİ YATIRIMCILARIN ÜLKEYE ÇEKİLMESİ ARAP ÜLKELERİNDEKİ YATIRIMCILARIN ÜLKEYE ÇEKİLMESİ YATIRIM VE İSTİHDAMA YÖNELİK ALANLARDA VERGİ MUAFİYETİ İLE BİRLİKTE,DESTEK SAĞLANMASI YATIRIM VE İSTİHDAMA YÖNELİK ALANLARDA VERGİ MUAFİYETİ İLE BİRLİKTE,DESTEK SAĞLANMASI MÜTEŞEBBİSLERİN BÜROKRATİK ENGELLERDEN VE VERGİ YÜKLERİNDEN ARINDIRILMASI MÜTEŞEBBİSLERİN BÜROKRATİK ENGELLERDEN VE VERGİ YÜKLERİNDEN ARINDIRILMASI

136

137

138


"" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları