Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Şehir Algısı İstanbul Naz Almaç 11038030.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Şehir Algısı İstanbul Naz Almaç 11038030."— Sunum transkripti:

1 Şehir Algısı İstanbul Naz Almaç

2 4.Levent Moda Cihangir Beykoz Suadiye Besiktas

3 İstanbul'da iki senedir yaşıyorum, ilk oturduğum yer 4. Levent
İstanbul'da iki senedir yaşıyorum, ilk oturduğum yer 4.Levent. Levent semtinin kuzeye doğru genişleyen kısmı Yeni Levent ve çevresi sanayi mah.sine oldukça yakın ve izole bir yer. İzole ile demek istediğim oradaki hayat şehirdekinden çok daha farklı. Toki mantığı ile uyuşuyor bir yerde bana göre. Bir sene kalmadan taşındım 4.Leventten.

4

5 Ankaralı olmamdan dolayı, kalabalık, trafik gibi terimlere şehir kapsamında alışkın değildim. En basitinden dolmuş için sıra beklemek benim için oldukça yabancıydı.

6 Kendimi en rahat hissettiğim yer Modadır
Kendimi en rahat hissettiğim yer Modadır. Şu zamana kadar gezdiğim, gördüğüm yerler arasında İstanbul'da gerçekten yaşamak istediğim yerdir Moda. Yaklaşık iki ay sonra Moda'dan da taşındım, okula olan mesafesi beni korkuttu.

7

8 Geçici bir süre için cihangirde rezidans aradım ve kendime uygun bir yer buldum.Cihangiri ne kadar sevsemde kendimi güvende hissetmedim. Karmasaya her zamanki dayanamadığım için cihangirde bana göre değildi. İstanbul'da yaşarken karmaşadan nasıl uzak kalabilirim? Yinede kendim için optimum yeri arıyordum.

9 Ev aramaya devam ederken bu sırada Beykoz ve Suadiyede kaldım
Ev aramaya devam ederken bu sırada Beykoz ve Suadiyede kaldım. Beykoz tamamen izole ve sessizliği beni rahatsız etti. Buna karşın Suadiye Moda gibi yaşamak istediğim bir yer olarak görüyorum ancak gitmek zorunda olduğum yollar beni yine korkuttu

10

11

12 Şimdilik ev arayışlarım sona erdi ve Abbasağa mah
Şimdilik ev arayışlarım sona erdi ve Abbasağa mah.ne Beşiktaşa taşındım sanırım şimdilik benim için en iyi yer burası.

13


"Şehir Algısı İstanbul Naz Almaç 11038030." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları