Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.safmarine.com Rezervasyon /Booking. Ana sayfamızdaki Book Now bölümünden Container Booking bölümüne tıklayınız.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.safmarine.com Rezervasyon /Booking. Ana sayfamızdaki Book Now bölümünden Container Booking bölümüne tıklayınız."— Sunum transkripti:

1 www.safmarine.com Rezervasyon /Booking

2 Ana sayfamızdaki Book Now bölümünden Container Booking bölümüne tıklayınız.

3 Ayrıca bu sayfada daha once yaptıgınız booking listesini gorebilirsiniz, Action bölümündeki fonksiyonlarından da yaralanabilirsiniz. Örnegin; REUSE yaparak daha once yapılan bookinglerinizi tekrar kullanabilirsiniz. Yeni rezervasyon gecebilmek icin”new booking” (yeni rezervasyon) seçeneğini işaretleyiniz.

4 Türkiyede metric sistem kullanıldığı için bu kısımda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek yoktur. Bu yüklemeyi daha sonra hatırlamanız için size ait bir referans girilebilir. Zorunlu alan değildir. Firmanız yükleyici ise YES, forwarder ise NO seçilmelidir. Yüklemeye taraf firmaların booking aşamasında belirtilmesi gerekmektedir. ( shipper, consignee, notify vs) Satış temsilciniz veya alıcınız tarafından bildirilmiş olan (FOB yüklemelerde) kontrat numarası girilmelidir. Yükleme fiyatı firmanıza verilmişse YES; alıcınıza ait ise NO işaretlenmelidir.

5 Sarkaç (aşağı ok) menuyu kullanarak mal cinsini seçebilirsiniz. Yükleyeceğiniz mal cinsi categoriler içinde yoksa Commodity kısmına mal cinsini girip “look up “ ı tıklayarak mal cinsini seçebilirsiniz. Reefer (soğutmalı ) yüklemelerinde bu kısmın işaretlenmesi gerekmektedir. Tehlikeli madde yüklemelerinde (IMO) bu kısmın işaretlenmesi gerekmektedir. Konteyner adedi Konteyner tipi Konteyner başına brüt ağırlık Sadece taşmalı konteyner yüklemesinde işaretlenmelidir Reefer yüklemelerinde sıcaklık bilgileri “temperature details” kısmına girilmelidir IMO detayları ve SD taşımalarda yükleme detayları “haulage and dangerous details” kısmına girilmelidir

6 Kapı teslim yüklerde “store door” seçeneği seçilmelidir Yükleme limanı / Kapı teslim yüklerde dolum yeri Yükleme ve varış yerleri girildikten sonra “look up” butonu tıklanarak doğruluğu teyit edilmelidir. Varış yeri Konteynere yükleme yapılacağı tarih girilmelidir. Operasyonel detaylar “note to carrier “ bölümünde bildirilmelidir. Örn: Liman dolum detayları, depodan alınacağı tarih. Türkçe kullanılabilir Hazırladığınız bookingi göndermek için complete (tamamla) butonuna tıklayınız!! Booking girişi tamamlandıktan ve “complete” butonuna basıldıktan sonra açılan sayfada OK butonunu tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra size sistem tarafından booking numarası verilecektir.

7 the reason we believe e-business should be as personal as it is convenient one click one smile Safmarine Web servislerini kullandığınız için Teşekkür ederiz kullandığınız için Teşekkür ederiz.


"Www.safmarine.com Rezervasyon /Booking. Ana sayfamızdaki Book Now bölümünden Container Booking bölümüne tıklayınız." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları