Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARAC İĞ ER İ N İ SEV İ YOR MUSUN? Nasıl seveceksin ki? Beni tanımıyorsun!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARAC İĞ ER İ N İ SEV İ YOR MUSUN? Nasıl seveceksin ki? Beni tanımıyorsun!"— Sunum transkripti:

1 KARAC İĞ ER İ N İ SEV İ YOR MUSUN? Nasıl seveceksin ki? Beni tanımıyorsun!

2 Selam! Ben senin karaciğerinim! ve seni 9 ayrı şekilde seviyorum:

3 1. Bir kere ben senin ihtiyacın olan demiri, vitamini ve diğer mineralleri stoklarım. Ben olmasam hayatını sürdürme gücün olmazdı! Ben olmasam hayatını sürdürme gücün olmazdı!

4 2. Besinlerini hazmettirecek olan Öd’ü ben üretiyorum!!!! Ben olmasam, dışkılama işlevin de olmazdı… Ben olmasam, dışkılama işlevin de olmazdı…

5 3. Bana verdiğin zehirli kimyasalları, yani reçeteli - reçetesiz ilaç, kimyevi madde, alkol, bira, şarap gibi maddeleri arındırıyorum. yani reçeteli - reçetesiz ilaç, kimyevi madde, alkol, bira, şarap gibi maddeleri arındırıyorum. Ben olmasam, bu kötü alışkanlıkların seni öldürürdü… Ben olmasam, bu kötü alışkanlıkların seni öldürürdü…

6 4. Aynen bir pil gibi, şeker, karbonhidrat, glükoz ve yağ gibi enerjileri, ihtiyacın oluncaya kadar senin için saklıyorum. Ben olmasam, kanındaki şeker seviyesi fazla derecelerde düşer ve komaya girersin. Ben olmasam, kanındaki şeker seviyesi fazla derecelerde düşer ve komaya girersin.

7 5. Sen doğmadan önce bile, sisteminin doğru çalışmasını sağlayan kanı ben yaparım! kanı ben yaparım! Bensiz bu dünyada olamazdın! Bensiz bu dünyada olamazdın!

8 6. Sağlıklı kalmanı ve büyümende etken yeni proteinleri ben yaparım. 6. Sağlıklı kalmanı ve büyümende etken yeni proteinleri ben yaparım. Ben olmasam, gerektiği şekilde büyüyemezsin!

9 7. Havadan soluyarak aldığın egzoz, duman, ve muhtelif kimyasallar gibi zehirleri ben temizlerim. Ben olmasam, Ben olmasam, zehirlenirsin! zehirlenirsin!

10 8. Kazara kendini yaraladığında, kanamanı durduracak pıhtılaştırıcı maddeleri ben yaparım. Ben olmasam, kanamadan ölürsün! Ben olmasam, kanamadan ölürsün!

11 9. Vücüdüna giren yabancı organizmaların imhasını sağlarım. Grip, soğuk algınlığı gibi virüs ve mikropları öldürür veya zayıflatırım. Ben olmasam, insanlığın tüm enfeksyonlarına karşı gelemezdin!

12 İşte ben seni bu kadar seviyorum! Peki, ya sen beni seviyor musun??

13 Dur sana beni sevmenin basit birkaç yolunu göstereyim!

14  Beni bira, alkol ya da şarapla boğma!  Bazı insanlar bir kadehe bile hassastır!  Beni yaralama lütfen!!

15 Kolayca yara alırım. Çoğu "cirrhosis" denilen bu yaralar kalıcıdır. Kolayca yara alırım. Çoğu "cirrhosis" denilen bu yaralar kalıcıdır. Bazan ilaç bize gereken bir şeydir. Ama, lüzumlu – lüzumsuz ilaç alımı, kötü bir alışkanlıktır. Bazan ilaç bize gereken bir şeydir. Ama, lüzumlu – lüzumsuz ilaç alımı, kötü bir alışkanlıktır. Tüm bu kimyasallar beni kötü yaralayabilir. Tüm bu kimyasallar beni kötü yaralayabilir. İlaçlara dikkat et!!! Bütün ilaçlar kimyasaldır. Sen, doktor tavsiyesi olmadan ilaçları alıp içinde karıştırırsan, zehirli bir madde üretebilirler. Bana çok kötü zarar verebilirsin. İlaçlara dikkat et!!! Bütün ilaçlar kimyasaldır. Sen, doktor tavsiyesi olmadan ilaçları alıp içinde karıştırırsan, zehirli bir madde üretebilirler. Bana çok kötü zarar verebilirsin.

16  Aerosol sprey’ lere dikkat et!!  Düşün ki, ben, nefes alırken bile içine aldığın zehirleri de ayıklamakla görevliyim. O halde aerosol temizleyiciler veya ilaçlamaları uygularken, maske giymeyi veya havadar bir odada çalışmayı unutma!!  Özellikle spray boya, böcek ilaçlamaları ve sair kimyasal spraylerde önlemlerini iki katına çıkar!!

17 Cildine temas edenlere dikkat et!!! Ağaçlara, çalılara uyguladığın insektisitler sadece böcekleri öldürmekle kalmıyor, cildinin arasından bana kadar ulaşarak benim hücrelerimi de imha ediyor. Unutma ki, bunların hepsi kimyasal zehirdir. İnsektisit uygulamalarında, cildini uzun kollular, eldiven, şapka, maske ile örtmelisin!

18  Çok fazla yağlı yeme !! Vücuduna lazım olan kolesterolü ben zaten yapıyorum ve doğru miktarlarda yapmaya da çok dikkat ederim.  Bırak da nefes alayım! İyi ve dengeli beslen. Sen beni rahatlatırsan, ben de seni rahatlatırım!

19 DİKKAT: Ne yazıktır ki, son dakikaya gelene kadar, kendimin ve senin için başımızın dertte olduğu işaretini veremem!. İlaç, alkol, kimyasal yüklemeleri beni yok edebilir! Unutma ki ben, şikayetçi, mız - mız bir organ değilim! Bu da, aldığın son ihtar olabilir!!

20 Tavsiyelerime kulak ver! Doktoruna beni muayene ettir!. Doktoruna beni muayene ettir!. Kan tahlillerin bazı sorunlara işaret ediyor olabilir!. Kan tahlillerin bazı sorunlara işaret ediyor olabilir!. Yumuşak ve düzgünsem, herşey yolunda! Ama, sert ve yamru- yumruysam, sorun var demektir. Yumuşak ve düzgünsem, herşey yolunda! Ama, sert ve yamru- yumruysam, sorun var demektir. Doktorun bir sorun tesbit ettiğinde, ularason ve bilgisayarlı tomografi ile içime bakabilir. Doktorun bir sorun tesbit ettiğinde, ularason ve bilgisayarlı tomografi ile içime bakabilir. İkimizin de hayatı bana karşı doğru davranışlarına bağlı ! İkimizin de hayatı bana karşı doğru davranışlarına bağlı !

21 Sana nasıl baktığımı biliyorsun artık!!. Ne olur, sen de bana sevgi ve itina ile yaklaş. Seni her zaman seven sessiz dostun, Seni her zaman seven sessiz dostun, -Karaci ğ erin-


"KARAC İĞ ER İ N İ SEV İ YOR MUSUN? Nasıl seveceksin ki? Beni tanımıyorsun!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları