Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİRLİKTE YAŞAMA VE KARDEŞLİK

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİRLİKTE YAŞAMA VE KARDEŞLİK"— Sunum transkripti:

1 BİRLİKTE YAŞAMA VE KARDEŞLİK
-Dostluk ve Kardeşlik bir ihtiyaçtır. -Dostluk ve Kardeşliğin temeli sevgidir. -Dinimiz Dostça ve kardeşçe yaşamamızı ister. -İslam sevgi ve barış dinidir. -Sevmeyi başarmalı sevilmeyi hak etmeliyim.

2 Dostluk ve Kardeşlik Bir İhtiyaçtır
Dostluk sözlükte dost olma durumu ve dostça davranış olarak açıklanmıştır. Kardeşlik de kardeş olma durumu kardeş kadar sayılma birlik beraberlik anlamı içerir. Dost bilinen kimse ile yakın ve samimi ilişkiler kurabilir. Böyle bir kişi ile insan her şeyi paylaşa bilir . Ona en gizli sırlarını açabilir . Bu gibi nedenlerden dolayı dostluk ve kardeşlik gerçekten gerekli bir ihtiyaçtır.

3 Halk arasında dostluk ve kardeşlik

4 Dostluk ve Kardeşlik barışın temelidir
Dostluk ve Kardeşliğin barışın temeli olduğunu anlayabilmek için önce barışın ne olduğunu öğrenmemiz gerekir. Aralarında anlaşmazlık çatışma olan kişilerin anlaşmaya ısınmalarıdır. İnsanların birbirine kaçışını önlemek ve onları birbirlerine yaklaştırmaktır.

5 Birlikte Yaşama Kültürü
Uygarlık Başlangıcından günümüze bir arada yaşamamız çok sayıda problemi toplumların gündeminde olmuş aralıksız olarak çeşitli çözümler ileri sürülüp tartışılmıştır. İnsanlık kuşkusuz bu sorunların çözümünde yaşadıkları yüz yılın sosyapolitik koşullarıyla sınırlıdır. Bu kültürel doku onların kimlik tanımını bir parçası oluşturur . Her birey seçimi olmayan doğumuyla başlayan ait olduğu bir sosyal grubu o grubun kültürel kimliği vardır. Şimdi bu günün insanın eklediği akıl yaşam pratiği kolektif donanımlarıyla geleceğe ulaşır.

6 Herkesin birbiriyle ilişkisi vardır
Herkesin birbiriyle ilişkisi vardır . Aynı kültürlerde bir birlikte yaşama sebebidir.


"BİRLİKTE YAŞAMA VE KARDEŞLİK" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları