Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞINA HOŞGELDİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞINA HOŞGELDİNİZ."— Sunum transkripti:

1 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞINA HOŞGELDİNİZ.
Tanıtım Brifingi

2 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI
TAKDİM PLANI Tarihçe, Görevler, Yerleşim Planı, Gemi İnşa Kabiliyeti, Mühendislik Hizmetleri ve Onarım Faaliyetleri, Kalite Güvence Faaliyetleri, İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞINI TANITICI TAKDİMİMİ YANSIDA SUNULAN BAŞLIKLAR ALTINDA “TASNİF DIŞI” GİZLİLİK DERECESİNDE 15 DAKİKA SÜRE İLE ARZ EDECEĞİM.

3 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI
TARİHÇE TARİHÇE

4 TARİHÇE Deniz Kuvvetleri Komutanlığının onarım ihtiyacının karşılanması maksadıyla sekiz işçi ile birlikte, üç atölyeden oluşan ilk lojistik tesisleri 1955 yılında İzmir’de kurulmuştur. Bu tesisler, 1963 yılında bakım/onarım kapasitesinin arttırılmasıyla İzmir Onarım Destek Komutanlığı adını almıştır. DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ ONARIM İHTİYACININ KARŞILANMASI MAKSADIYLA SEKİZ İŞÇİ İLE BİRLİKTE, ÜÇ ATÖLYEDEN OLUŞAN İLK LOJİSTİK TESİSLERİ 1955 YILINDA İZMİR’DE KURULMUŞTUR. BU TESİSLER, 1963 YILINDA BAKIM/ONARIM KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASIYLA İZMİR ONARIM DESTEK KOMUTANLIĞI ADINI ALMIŞTIR.

5 TARİHÇE Deniz Kuvvetleri Komutanlığının artan gemi inşa ve gemi onarım ihtiyaçları neticesinde, 1 Eylül 1989 tarihinden itibaren İzmir Onarım Destek Komutanlığı modern atölye ve tesislerin ilavesi ile İzmir Tersanesi Komutanlığı olarak faaliyetlerine devam etmiştir. DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ ARTAN GEMİ İNŞA VE GEMİ ONARIM İHTİYAÇLARI NETİCESİNDE, 1 EYLÜL 1989 TARİHİNDEN İTİBAREN İZMİR ONARIM DESTEK KOMUTANLIĞI MODERN ATÖLYE VE TESİSLERİN İLAVESİ İLE İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI OLARAK FAALİYETLERİNE DEVAM ETMİŞTİR.

6 TARİHÇE 1999 YILINDA TÜRKİYE GEMİ SANAYİ ALAYBEY TERSANESİ'NİN DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA TRANSFERİ İLE TERSANE KAPASİTESİ ARTTIRILMIŞ VE BİRÇOK TEKNİK/İDARİ İYİLEŞTİRMELER GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. 1999 yılında Türkiye Gemi Sanayi Alaybey Tersanesi'nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığına transferi ile tersane kapasitesi arttırılmış ve birçok teknik/idari iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir.

7 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI
GÖREVLER GÖREVLER

8 GÖREVLER Gemi/deniz araçlarının vuruş duruş gücünü her zaman azami seviyede idame ettirmek, Küçük deniz aracı inşa etmek, Bölgeye intikal eden gemilere teknik destek sağlamak, Kıyı birliklerine ait silah, elektronik, muhabere sistemlerinin bakım/ onarımlarını yapmak, Döner Sermaye kapsamında Havuz/Kızak ihtiyaçlarını karşılamak. ANA ONARIM KADEMESİ OLDUĞUMUZ GEMİ/DENİZ ARAÇLARININ ARIZA ONARIMLARI İLE PLANLI/ PLAN DIŞI HAVUZ/ KIZAK VE Seçilmiş bakım uygulamalarını YAPARAK VURUŞ DURUŞ GÜCÜNÜ HER ZAMAN AZAMİ SEVİYEDE İDAME ETTİRMEK, DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DİREKTİFLERİNE İSTİNADEN KÜÇÜK DENİZ ARACI İNŞA ETMEK, BÖLGEYE İNTİKAL EDEN DENİZ KUVVETLERİ UNSURLARI İLE DOST VE MÜTTEFİK ÜLKE GEMİLERİNE TEKNİK DESTEK SAĞLAMAK, ONARIM SORUMLULUĞUMUZDA BULUNAN KIYI BİRLİKLERİNE AİT SİLAH, ELEKTRONİK, MUHABERE SİSTEMLERİNİN BAKIM/ ONARIMLARINI YAPMAK, BÖLGEDEKİ KAMU KURULUŞLARININ DÖNER SERMAYE KAPSAMINDA HAVUZ/KIZAK ve ONARIM İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK.

9 İMKAN / KABİLİYETLER Üç adet parmak iskele, Dört adet kızak,
m2’lik bir alanda 28 adet fabrika/atölye, 2.500 ve ton kaldırma kapasitesine sahip iki adet yüzer havuz. KOMUTANLIĞIMIZ BAHSE KONU GÖREVLERİ YANSIDA SUNULAN İMKAN/KABİLİYETLERLE YÜRÜTMEKTEDİR.

10 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI
YERLEŞİM PLANI YERLEŞİM PLANI

11 26.000 M2 KAPALI ALAN TOPLAM ALAN 134.000 M2
YERLEŞİM PLANI KARŞIYAKA MEVKİİNDE M2’Sİ KAPALI ALAN OLMAK ÜZERE TOPLAM M2’LİK BİR ALANDA KONUŞLANMIŞ OLAN KOMUTANLIĞIMIZ ONARIM SORUMLULUĞUNDA BULUNAN KIYI BİRLİKLERİ İLE 76 ADET YÜZER UNSURUN PLANLI/PLAN DIŞI BAKIM ONARIM FAALİYETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR. M2 KAPALI ALAN TOPLAM ALAN M2

12 YERLEŞİM PLANI EK İDARİ BİNA HAVUZ-8 CEMAL İSKELESİ MOTOR FABRİKASI
YIKILAN BİNA YERLEŞİM PLANI EK İDARİ BİNA MOTOR FABRİKASI EK İDARİ BİNA HAVUZ-8 CEMAL İSKELESİ MOTOR FABRİKASI ELK./ELN./SLH. FABRİKASI 2,3,4 NU’LU ÇEKEK YERLERİ TEKNE FABRİKASI TRİ GÜVERTE HAVUZ-4 İKK BİNASI BURAK İSKELESİ ATÖLYELER ATÖLYELER İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞININ YERLEŞİM PLANI YANSIDA OLDUĞU GİBİDİR. KOMUTANLIK BİNASI EK HİZMET BİNASI 1 NU.LI ÇEKEK YERİ AYDIN İSKELESİ İŞCİ YEMEKHANE AŞCIHANELER ARITMA/TRAFO TES.

13 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI GEMİ İNŞA KABİLİYETLERİ

14 GEMİ İNŞA KABİLİYETLERİ
Muhtelif tip ve boyutta ahşap tekne/kik ve filika inşası, Çeşitli tipte fiber botların inşası, Kızaklama kapasitesinin 350 ton olması nedeni ile bu deplasmana kadar gemilerin tekne inşası İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI'NCA; MUHTELİF TİP VE BOYUTTA AHŞAP TEKNE/ KİK VE FİLİKA İNŞASI, KIZAKLAMA KAPASİTESİNİN 350 TON OLMASI NEDENİ İLE BU DEPLASMANA KADAR GEMİLERİN TEKNE İNŞASI YAPILABİLMEKTEDİR.

15 GEMİ İNŞA KABİLİYETLERİ KOMUTANLIĞIMIZCA İNŞA EDİLEN DENİZ VASITALARI
LCT Sınıfı Çıkarma Aracı, LCM Sınıfı Çıkarma Aracı, Deniz Temizleme Aracı, İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI'NCA BU GÜNE KADAR, LCT SINIFI ÇIKARMA ARACI, LCM SINIFI ÇIKARMA ARACI, DENİZ TEMİZLEME ARACI,

16 GEMİ İNŞA KABİLİYETLERİ KOMUTANLIĞIMIZCA İNŞA EDİLEN DENİZ VASITALARI
İtici/çekici Vasıta, Değişik tip ve ebatta pontonlar, Muhtelif Küçük Deniz Araçları, İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI'NCA BU GÜNE KADAR, İTİCİ/ÇEKİCİ VASITA, DEĞİŞİK TİP VE EBATTA PONTONLAR, MUHTELİF KÜÇÜK DENİZ ARAÇLARI,

17 GEMİ İNŞA KABİLİYETLERİ KOMUTANLIĞIMIZCA İNŞA EDİLEN DENİZ VASITALARI
VOİTH TİPİ RÖMORKÖR İNŞA EDİLMİŞTİR. (KIYI EMNİYETİ VE GEMİ KURTARMA İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN TÜRKİYE'DE BUGÜNE KADAR İNŞA EDİLEN EN YÜKSEK ÇEKME GÜCÜNE SAHİP RÖMORKÖRLERDİR.) Voith Tipi Römorkör

18 MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE ONARIM FAALİYETLERİ
İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE ONARIM FAALİYETLERİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE ONARIM FAALİYETLERİ

19 MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ
Teknik sorun çözümlemeleri, Teknik doküman ve iş talimatlarının hazırlanması, Şartname ve teknik özellik tanımlaması, Gemi dizaynı, Stabilite hesapları, Her türlü sistem tadilatı kapsamında modernizasyon projelerinin hazırlanması, CAD ortamında teknik resim çizimleri İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI, UZMAN VE TECRÜBELİ MÜHENDİS KADROSU İLE VE YÜRÜRLÜKTE BULUNAN İLGİLİ YERLİ/YABANCI STANDARTLARA UYGUN OLARAK; TEKNİK SORUN ÇÖZÜMLEMELERİ, TEKNİK DOKÜMAN VE İŞ TALİMATLARININ HAZIRLANMASI, ŞARTNAME VE TEKNİK ÖZELLİK TANIMLAMASI, GEMİ DİZAYNI, STABİLİTE HESAPLARI, HER TÜRLÜ SİSTEM TADİLATI KAPSAMINDA MODERNİZASYON PROJELERİNİN HAZIRLANMASI, CAD ORTAMINDA TEKNİK RESİM ÇİZİMLERİ YAPILABİLMEKTEDİR.

20 MAKİNE SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ
ONARIM FAALİYETLERİ MAKİNE SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ Her tipteki makinenin, Rutin saatlik ve planlı bakım sistemi kapsamındaki bakımları, Krank taşlaması, Motor bloğunun işlenmesi, Silindir honlanması, HER TİPTEKİ MAKİNENİN; RUTİN SAATLİK VE PLANLI BAKIM SİSTEMİ KAPSAMINDAKİ BAKIMLARI, KRANK TAŞLAMASI, MOTOR BLOĞUNUN İŞLENMESİ, SİLİNDİR HONLANMASI,

21 MAKİNE SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ
ONARIM FAALİYETLERİ MAKİNE SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ Motorin pompalarının ve enjektörlerin bakım/testleri, Layn ve şaft kontrolü, Makine parçalarının statik/dinamik balansları, Düz helis ve krameyar dişli ve vida imalatları, Bakır, alüminyum, bronz, pirinç, white metal ve tutya dökümü, Gemi donatım malzemeleri imalatı, MOTORİN POMPALARININ VE ENJEKTÖRLERİN BAKIM/ TESTLERİ, LAYN VE ŞAFT KONTROLÜ, MAKİNE PARÇALARININ STATİK/ DİNAMİK BALANSLARI, DÜZ HELİS VE KRAMEYAR DİŞLİ VE VİDA İMALATLARI, BAKIR ALİMİNYUM BRONZ PİRİNÇ WHİTE METAL VE TUTYA DÖKÜMÜ, GEMİ DONATIM MALZEMELERİ İMALATI YAPILABİLMEKTEDİR.

22 TEKNE ONARIM KABİLİYETLERİ
Her tür kaynak işlemleri (MIG, TAG, TIG, Oksijen Kaynağı, Elektrik Ark Kaynağı, Metal Püskürtme), Mevcut iki adet Yüzer Havuz ile maksimum 4500 ton ağırlığa, 100 metre uzunluk ile 25 metre genişliğe ve 4,5 metre drafta sahip gemilerin havuzlanması Havuzlanan gemilere ait raspa boya su jeti işlemleri ile bunlara ait şaft ve pervane onarımları gerçekleştirilebilmektedir. Her tür kaynak işlemleri (MIG, TAG, TIG, Oksijen Kaynağı, Elektrik Ark Kaynağı, Metal Püskürtme), Mevcut iki adet Yüzer Havuz ile maksimum 4500 ton ağırlığa, 100 metre uzunluk ile 25 metre genişliğe ve 4,5 metre drafta sahip gemilerin havuzlanması Havuzlanan gemilere ait raspa boya su jeti işlemleri ile bunlara ait şaft ve pervane onarımları gerçekleştirilebilmektedir.

23 ELEKTRİK SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ
ONARIM FAALİYETLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ Devre, pano ve kontrolör , Brülör, marş motoru, şarj dinamosu , Dahili haberleşme, yangın ve alarm devreleri, Transformer sarımları, AC/DC bobin ve motorları TERSANEMİZDE GEMİ VE KARA TESİSLERİNE AİT HER TÜRLÜ; DEVRE/ PANO VE KONTROLÖR, BRÜLÖR/ MARŞ MOTORU/ ŞARJ DİNAMOSU, DAHİLİ HABERLEŞME/ YANGIN VE ALARM DEVRELERİNİN, TRANSFORMER SARIMLARI, AC/DC BOBİN VE MOTORLARIN SARIM,BAKIM ONARIMLARI YAPILABİLMEKTEDİR.

24 ELEKTRİK SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ
ONARIM FAALİYETLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ ONARIM KABİLİYETLERİ AC jeneratör ve motorların, AC/DC jeneratör ve motorlar, Şalter aşırı akım roleleri, Muhtelif radar, telsiz, anten, sonar, cayro, iskandil gibi seyir ve haberleşme sistemlerinin ve bu sistemlere ait üniteleri AC JENERATÖR VE MOTORLARIN SARIM VE ONARIMLARI, AC/DC JENERATÖR VE MOTORLARIN YIKAMA/ VERNİKLEME VE FIRINLAMA İŞLERİ, ŞALTER AŞIRI AKIM ROLELERİNİN TESTLERİ, MUHTELİF RADAR/ TELSİZ/ ANTEN/ SONAR/ CAYRO/ İSKANDİL GİBİ SEYİR VE HABERLEŞME SİSTEMLERİNİN VE BU SİSTEMLERE AİT ÜNİTELERİN ARIZA ONARIMLARI YAPILABİLMEKTEDİR.

25 ONARIM FAALİYETLERİ RIHTIM KOLAYLIKLARI
Manevra işlemleri için itici/çekici yardımı, 45 Ton'a kadar mobil kreyn hizmetleri, 380 V AC - 3 Faz - 60 Hz Elektrik, 440 V AC - 3 Faz - 50 Hz Elektrik, Basınçlı Servis Havası, Tatlı su ve basınçlı deniz suyu, SAHİL KOLAYLIKLARI KAPSAMINDA; MANEVRA İŞLEMLERİ İÇİN İTİCİ/ ÇEKİCİ YARDIMI 15 TON'A KADAR MOBİL KREYN HİZMETLERİ 380 V AC - 3 FAZ - 60 HZ ELEKTRİK 440 V AC - 3 FAZ - 50 HZ ELEKTRİK BASINÇLI SERVİS HAVASI TATLI SU VE BASINÇLI DENİZ SUYU VERİLMEKTEDİR.

26 İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ

27 KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ
İzmir Tersanesi Komutanlığı Haziran 2005 ayında “AQAP-2120 Endüstriyel Kalite Güvence Sistemi” belgesi alan ilk askeri birlik olmuştur. İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI HAZİRAN 2005 AYINDA “AQAP-2120 ENDÜSTRİYEL KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ” BELGESİ ALAN İLK ASKERİ BİRLİK OLMUŞTUR.

28 KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ TAHRİBATSIZ MUAYENE (NDT)
Kaynaklı yapıların göz kontrolü (VT), Kaynak penetran testi (PT), Manyetizma testi (MT), Ultrasonik kalınlık ölçümleri (UT), Radyografi (RT) çekimleri. İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI TAHRİBATSIZ MUAYENE BİRİMİ, TÜRK DENİZ KUVVETLERİNİN VE DÖNER SERMAYE KAPSAMINDA SİVİL DENİZCİLİK ÇEVRELERİNİN GEMİ İNŞAATI VE BAKIM ONARIM İŞKOLUNUN GEREKTİRDİĞİ KALİTE GÜVENCE HİZMETLERİNİ GÜNDEN GÜNE NİTELİKSEL VE NİCELİKSEL OLARAK ARTIŞ GÖSTEREN SERTİFİKALI PERSONELİ VE MODERN DONANIMIYLA; GÜVENİLİR VE HIZLI BİR ŞEKİLDE SUNMAKTADIR. BU KAPSAMDA YANSIDA SUNULAN TEST VE ÖLÇÜMLER YAPILMAKTADIR.

29 KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ
LABORATUAR İMKANLARI Viskozite ölçümü, Alevlenme noktası tespiti, Su taraması, Viskozite indeksi hesabı, Tortu oranı tespiti FİZİK/KİMYA LABORATUARI İMKANLARI İLE; AQAP-2120, NATO ASKERİ ŞARTNAMELERİ VE ASTM STANDARTLARINA UYGUN OLARAK HER TÜRLÜ MAKİNE YAĞININ;YANSIDA SUNULAN TESTLERİ YAPILABİLMEKTEDİR.

30 KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ
MALZEME ÖLÇÜMLERİ Çelik, dövme çelik, dökme çelik, Sert dökme demir, Bakır alaşımları, Alüminyum alaşımları, Rulman malzemeleri, Çinko, kurşun ve benzeri metallerin Rockwell B ve C sertlik ölçümleri TS 141 STANDARTLARINDA YANSIDA SUNULAN MALZEME ÖLÇÜMLERİ YAPILABİLMEKTEDİR.

31 KALİTE GÜVENCE FAALİYETLERİ KALİBRASYON KABİLİYETLERİ
Analog basınç geyçlerinin, Vakum geyçlerinin, Sıcaklık geyçlerinin, Analog ve digital multimetrelerin, Panelmetre ve ampermetrelerin, Digital takometre ve termometrelerin, Meger, Tube Tester ve Güç kaynakları İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞI KALİBRASYON LABORATUARI SERTİFİKALI PERSONEL İLE NATO VE AQAP-2120 STANDARTLARINDA;YANSIDA SUNULAN KALİBRASYONLARI YAPILABİLMEKTEDİR.

32 ARZ EDERİM. Arz Ederim

33 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ
HAVUZ- 4 (Y-124) TEKNİK BİLGİLER KALDIRMA KAPASİTESİ : 2500 TON TAM BOY : 122 M. PONTON SAYISI : 1 ADET PONTON YÜKSEKLİĞİ : 2,5 M. DIŞ DUVAR YÜKSEKLİĞİ : 10,5 M. HAVUZ GENİŞLİĞİ : 21,2 M. (DIŞ YAN DUVARDAN) HAVUZ GENİŞLİĞİ : 16,2 M. (İÇ YAN DUVARDAN) YAN DUVAR GENİŞLİĞİ : 2,5 M. (KREYN GÜVERTEDEN) (PONTON GÜVERTEDEN) PONTON UZUNLUĞU : 88 M. PONTON ARASI : --- DALMA DERİNLİĞİ : 3,5 M. NOT: HERHANGİ BİR TRANK BULUNMAMAKTADIR. HAVUZ/KIZAKLARA AİT GENEL BİLGİLER YANSILARDA ARZ EDİLMİŞTİR.

34 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ
HAVUZ- 8 (Y-128) TEKNİK BİLGİLER KALDIRMA KAPASİTESİ : 4500 TON TAM BOY : 115,954 M. PONTON SAYISI : 4 ADET PONTON YÜKSEKLİĞİ : 3,5 M. DIŞ DUVAR YÜKSEKLİĞİ : 14 M. HAVUZ GENİŞLİĞİ : 37,70M. (DIŞ YAN DUVARDAN) HAVUZ GENİŞLİĞİ : 31,70 M. (İÇ YAN DUVARDAN) YAN DUVAR GENİŞLİĞİ : 3,60 M. (KREYN GÜVERTEDEN) YAN DUVAR GENİŞLİĞİ : 3,00 M. (PONTON GÜVERTEDEN) PONTON UZUNLUĞU : 100 M. PONTON ARASI : 1,25 M. DALMA DERİNLİĞİ : 9,5 M. NOT : 1 NOLU PONTONDA BURAK SINIFI GEMİLERİN SONAR ONARIM/BAKIMLARI İÇİN 7,82X8,73X1,75 M. EBATLARINDA 1 ADET TRANK BULUNMAKTADIR.

35 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ GENEL KARAKTERİSTİKLERİ
1 No’lu ÇEKEK YERİ YARI ISLAK TİP KIZAĞIN GENEL KARAKTERİSTİKLERİ L1 TAM BOY :62 M ÇEKEK YERİ EĞİMİ : %12 L2 ISLAK KIZAK BOYU :30 M L3 KURU KIZAK BOYU :32 M L4 KIZAK KAPAĞI ÖLÇÜSÜ :3 M W1 GENİŞLİK :2,4 M H1 KIZAK UCU DENİZ ÜSTÜ :2,85 M H2 KIZAK ÜSTÜ DENİZ TABANI :0,65 M H3 KIZAK UCU DENİZ SEVİYESİ :3,5 M (30 METREDE)

36 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ GENEL KARAKTERİSTİKLERİ
2 No’lu ÇEKEK YERİ YARI ISLAK TİP KIZAĞIN GENEL KARAKTERİSTİKLERİ L1 TAM BOY :100 M ÇEKEK YERİ EĞİMİ : %10 L2 ISLAK KIZAK BOYU :48 M L3 KURU KIZAK BOYU :52 M L4 KIZAK KAPAĞI ÖLÇÜSÜ :3M W1 GENİŞLİK :2,7 M H1 KIZAK UCU DENİZ ÜSTÜ :3,35 M H2 KIZAK ÜSTÜ DENİZ TABANI :0,65 M H3 KIZAK UCU DENİZ SEVİYESİ :4 M (60 METREDE)

37 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ YARI ISLAK TİP KIZAĞIN GENEL
3 No’lu ÇEKEK YERİ YARI ISLAK TİP KIZAĞIN GENEL KARAKTERİSTİKLERİ L1 TAM BOY :124 M ÇEKEK YERİ EĞİMİ : %10 L2 ISLAK KIZAK BOYU :58 M L3 KURU KIZAK BOYU :66 M L4 KIZAK KAPAĞI ÖLÇÜSÜ :3 M W1 GENİŞLİK :3,1 M H1 KIZAK UCU DENİZ ÜSTÜ :3,6 M H2 KIZAK ÜSTÜ DENİZ TABANI :0,7 M H3 KIZAK UCU DENİZ SEVİYESİ :4,3 M (60 METREDE)

38 HAVUZ/KIZAK İMKAN VE KABİLİYETLERİ GENEL KARAKTERİSTİKLERİ
4 No’lu ÇEKEK YERİ YARI ISLAK TİP KIZAĞIN GENEL KARAKTERİSTİKLERİ L1 TAM BOY :104 M ÇEKEK YERİ EĞİMİ : %10 L2 ISLAK KIZAK BOYU :65 M L3 KURU KIZAK BOYU :39 M* L4 KIZAK KAPAĞI ÖLÇÜSÜ :3 M W1 GENİŞLİK :3,1 M H1 KIZAK UCU DENİZ ÜSTÜ :3,3 M H2 KIZAK ÜSTÜ DENİZ TABANI :0,8 M H3 KIZAK UCU DENİZ SEVİYESİ :4,1 M (60 METREDE)


"İZMİR TERSANESİ KOMUTANLIĞINA HOŞGELDİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları