Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MYNET  Mynet, 26 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin ilk ve en büyük portalıdır.  Türk internet sektörüne en büyük gücü ve katkıyı vermiştir.  1998.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MYNET  Mynet, 26 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin ilk ve en büyük portalıdır.  Türk internet sektörüne en büyük gücü ve katkıyı vermiştir.  1998."— Sunum transkripti:

1

2

3 MYNET  Mynet, 26 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin ilk ve en büyük portalıdır.  Türk internet sektörüne en büyük gücü ve katkıyı vermiştir.  1998 yılında Emre Kurttepeli tarafından kurulmuştur.

4

5 Emre Kurttepeli

6  1967 Adana do ğ umludur.  Mynet Grubu’nun kurucusu ve başkanıdır.  İ pragaz’ın kurucusu ve sahibi Yücel Kurttepeli’nin o ğ ludur.  1986 Robert Lisesi Mezunu, 1990 Columbia Universitesi, New York Endüstri Mühendisli ğ i Mezunudur.

7  İ ş hayatına aile sanayi grup şirketlerinden İ pragaz A.Ş.’de çalışarak başladı ve 1996 yılında Türkiye’nin ilk kurumsal İ nternet Servis Sa ğ layıcısı olan Fornet’i kurdu ve üç yıl sonrasında bir telekom şirketine satmıştır.

8 Mynet girişimi:  Fornet, kısa sürede Türkiye’nin en büyük kurumsal ISP’si haline geldi. Fornet’in, Koç Holding şirketi olan Koçnet’e satılmasından sonra 1999 yılında Mynet’i kurdu.  Mynet şirketi, ismini bir diziden esinlenerek almıştır.  Mynet ismi ilk olarak 18 yaşında üniversiteli bir gence aittir. Emre Kurttepeli’nin büyük u ğ raşları sonucunda 50 bin dolara satın alınmıştır.

9  Ailesi, internet işiyle bu kadar yo ğ un ilgilenmesini pek onaylamıyordu. Aradan geçen onca yılın ardından küçücük bir adımla başlayan iş, 3.5 milyon email abonesi olan, 30-40 milyon dolara varan online reklam pazarından yüzde 30 ′ la en büyük payı alan bir internet şirketine dönüşür.  1990 ′ ların ikinci yarısında "Türkiye’nin ilk Türkçe içerikli web sitesi“ şirketi mynet oluşturuyor.  Ticaret Bakanlı ğ ı’nın "Türkçe tarif edin" engelini de zorlukla aştıktan sonra mynet Türkiye’nin ilk Türkçe portalı olarak 1999 sonbaharında faaliyete geçer.

10  Mynet, arama motoru, ücretsiz e-posta, e ğ lence, haber, alışveriş, web sitesi kurulumu, eleman bulma, kariyer gibi sayısız alanda ilklere imza attı.  Bunun yanında KOB İ ’lere yöneldi, web sitesi, eleman bulma vb. konularda düşük maliyetli, pratik ve kolay çözümlerle yeni bir alternatif kanal yarattı.  Mynet’i internette Türkçe içerik ihtiyacını karşılamak için kurmuştur.

11  Mynet kuruldu ğ u zaman 8 kişilik bir ekip vardı, Mynet açıldı ğ ı gün sistem çöktü ve 3 gün uyumadan çalıştılar.  1999-2001 yılları arasında girişimci rakiplerde portal üzerine büyük yatırımlar yaparak harekete geçti fakat "ileride halka açılmak" mantı ğ ı ile kuruldu ğ u için kısa sürede yok oldu.

12 Mynet başarı nedenleri:  Mynet’in internette içerik anlamında çok güçlü, hızlı, dinamik olması,  İ nternet kullanıcısını daha iyi dinleyip ona özgü servisler vermek,  Güçlü bir altyapı,  Güçlü bir da ğ ıtım a ğ ı.

13 Mynet’in gelişimi:  Kuruldu ğ u yıllarda bir KOB İ ’ydi.  7 yıl içinde gelişerek büyük bir portal olmuştur.  KOB İ ’ler için internetleşme sürecini rahatça, hatta kendi kendilerine birkaç dakikada oluşturabilecekleri kadar basit sistemler oluşturmuştur.  Amaç: firmaların internetleşebilecekleri, ürünlerini daha rahat satıp, daha rahat komünikasyon kurmalarını sa ğ layan pratik ve ulaşılır bir çözüm.

14  Emre Kurttepeli: ço ğ unlukla kendi kategorisinde lider olan e-ticaret’ten dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 20’den fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu veya yatırımcısıdır.  Şu anda Türkiye’nin en önemli melek yatırımcı a ğ ı olan Galata İ ş Melekleri (GBA) başkanlı ğ ını yapmakta olup, Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi ve TOBB Genç Girişimciler Konseyi yönetim kurulu üyesidir.

15  Global İ lişkiler Forumu (GIFGRF) ve Ashoka üyesidir.  Columbia Universitesi Istanbul Global Center kurucularındandır.  Aynı zamanda Young Presidents Organization and Endeavor üyesidir.

16 Mynet’in 2000 ′ li yıllara ait bir görünüm;

17 Mynet’in bugünkü görünümü;

18 Mynet’in vizyonu:  Vizyonumuz du ̈ nya çapında girişimcilere, ve yu ̈ ksek teknoloji girişimlere her tu ̈ rlu ̈ deste ğ i sa ğ layarak bölgenin önde gelen melek yatırımcı grubu olmaktır.

19  İ lk olarak e-posta hizmeti veren şirket, şimdiler de 40 ′ dan fazla farklı hizmet vermektedir. Sınırsız e-posta alanı hizmetiyle, büyük rakipleri Google, Microsoft ve Yahoo ile uluslararası mücadele edebilmektedir.  Oyun ve video servisleriyle gün geçtikçe büyüyen bu dev firma, 25 milyondan fazla üyesiyle Türkiye’nin gurur kayna ğ ı olmaya devam ediyor.

20 Mynet’te Mevcut Birimler

21 Mynet Oyun  Mynet Oyun mynet Tarafından Geliştirilen servistir.  Sitenin Sayfası http://oyun.mynet.com Dır Türkiye’nin en büyük oyuncu toplulu ğ una sahip oyun sitesi Çok Kişilik Oyunlar, Tek Kişilik Oyunlar MMOG, İ ndirilebilir Oyunlar Çevresinde de Çok Be ğ eni Toplayan aynı zamanda çok oyuncusu bulunan oyun sitesidir Sitenin sahibi Mynet’tir.

22 Mynet Oyun

23 Mynet E-mail  Mynet E-mail portal web sitesi mynet Tarafından Geliştirilmiştir.  Türkiyeni en çok ziyaret Edilen 3 Email Servisinden biridir Mynet Tarafından geliştirmiştir.  E-mail konusunda pazar liderli ğ ini uluslararası rekabete taşımıştır.

24 Mynet E-mail

25 Mynet Haber  Son dakika Haberleri izleyebilir, okuyabilirsiniz.  İ nternet üzerinden takip edilen ilk 3 güvenilir haber kayna ğ ından biridir.  24 saat sürekli güncellenir.

26 Mynet Haber

27 Mynet Sohbet  Türkiye'nin en eski sitelerinden birisi olan mynet, ayrıca Türkiye'de en cok tercih edilen sohbet servislerinden olan Mynet Sohbet’de de bulundu ğ u sitedir.  Mynet Sohbet, binlerce kisi tarafından ziyaret edilen bir sitedir. Mynet üzerinden istedi ğ iniz odada sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

28 Mynet Sohbet

29 Mynet Video

30 Mynet Astroloji

31 Mynet Galeri

32 Yaptı ğ ı di ğ er girişimcilikler:  Galata İ ş Melekleri'ni (GBA) girişimcilerin başarı oranlarını iyileştirmek ve ekosisteme maddi ve manevi katkıda bulunmak için kurmuştur.  GBA, melek yatırımın teşvik edilmesi ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yardımcı olabilmek için di ğ er melek kuruluşlarına destek verip, sivil toplum örgu ̈ tleri, kamu kuruluşları ve di ğ er ilgili taraflarla çalışmaktadır.

33 Galata İ ş Melekleri’nin misyonu:  Girişimcilerin başarılı olmaları için fırsatları geliştirmek çabası içinde olmak ve akıllı Tu ̈ rk melek yatırım ortamını teşvik etmektir.

34 Hazırlayanlar: Duygu HASATEŞ Raziye KORKMAZ


"MYNET  Mynet, 26 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin ilk ve en büyük portalıdır.  Türk internet sektörüne en büyük gücü ve katkıyı vermiştir.  1998." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları