Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TALYA Bilişim Ltd. Şti. MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TALYA Bilişim Ltd. Şti. MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ."— Sunum transkripti:

1 TALYA Bilişim Ltd. Şti. MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ

2 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 2 TALYA Bilişim Ltd. Şti. Medisoft Hastane Yönetim Sistemleri Talya Bilişim Ltd. Şti. tarafından üretilmektedir.

3 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 3 TALYA Bilişim Ltd. Şti.  15 yılı aşkın süredir yazılım sektöründe teknoloji geliştiren,  Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Mardin ve Almanya Leverkusen’de ofisleri, Türkiye çapında 41 bayisi olan,  SSK, Orduevleri, TCMB, TEDAŞ, TÜPRAŞ gibi Türkiye’nin en büyük kamu kurumlarına çözümler üreten,  Yazılımları aktif olarak 2000 den fazla tesiste kullanılan  Ürettiği yazılımları yurt dışına ihraç eden bir teknoloji firmasıdır.

4 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 4 TALYA Bilişim Ltd. Şti.  Yazılımlarımızın en belirgin özelliği, işletmeyi tüm birimleriyle, bir bütün olarak yönetebilmeyi sağlamasıdır.

5 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 5 MEDİSOFT Hastane Bilgi Yönetim Sistemi  Bir hastanenin MEDİKAL, FİNANSAL ve İDARİ süreçlerini planlayan, yöneten ve kontrolünü sağlayan bilgi sistemidir.

6 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 6 MEDİSOFT Sağlık İşletmesi Yönetim Yaklaşımı Medisoft Medikal Yönetim Poliklinik Branşlar Ameliyat Ve Yatış Lab. Medikal Raporlama Muhasebe Entegras. Muhasebe ve Finans Y. Genel Muhasebe Satın Alma Yönetimi İdari Süreçler Pazarlama Yönetimi Teknik Servis İK Yönetimi

7 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 7 MEDİSOFT - Modüler Yapı 1. Medikal Yönetim 2. Muhasebe ve Finans Yönetimi 3. Satın Alma Yönetimi 4. Satış ve Pazarlama Yönetimi 5. Teknik Servis ve Arıza Takibi 6. İnsan Kaynakları Yönetimi 7. İdari Yönetim ve Planlama

8 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 8 Medikal Yönetim  Hasta Kayıt  Randevu  Vezne  Doktor  Laboratuar  Müdahale ve Uygulama  Yatan Hasta  Ameliyathane  Eczane  Stok Takip  Doktor Hakediş  Kurum Anlaşmaları  Faturalama  SGK Medula Provizyon  Yabancı Hasta  Fizik Tedavi  Diyaliz  Cihaz Bağlantıları  Medikal Raporlar

9 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 9 Muhasebe ve Finans Yönetimi  Genel Muhasebe  Cari  Kasa, Banka  Çek Senet Bordro  Faturalama  Planlama Nakit Akış  Mali Tablolar  Resmi Defterler

10 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 10 Neden MEDİSOFT ? 1. Kapsamlı yapısı ile sağlık işletmesinin tüm birimlerindeki operasyonun elektronik ortamda yürümesini sağlar (7 Modül, 32 Birim). 2. Tam entegre kullanım ile zaman ve emek tasarrufu sağlar. (Verilen bir enjeksiyon işlemi aynı anda stoktan düşer, muhasebede mali tablolara yazılır, doktora hakedişi oluşturur, eczaneye talep fişi gönderir, hasta dosyasına kaydolur ve uygulamayı yapana iş emri gönderir.) 3. Güçlü yazılım kadrosuyla sektörde ve mevzuattaki değişiklikleri her zaman ilk uygulayan olmuştur.

11 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 11 Neden MEDİSOFT ? 4. Kullanımı kolay ve pratiktir. 100 kullanıcılı bir hastane için ortalama eğitim süresi 48 saattir. 5. Firmamızın geliştirdiği 3 kademeli koruma sayesinde yüksek veri güvenliğini garanti eder.  Detaylı Yetkilendirme  Kayıt İzleme (Log)  Otomatik Yedekleme 6. Medisoft un bünyesindeki raporlama araçlarıyla sınırsız sayıda rapor ve analiz yapılabilir.

12 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 12 Neden MEDİSOFT ? 7. 7x24 servis verebilen Uzman Destek Kadrosuna sahiptir. Satış sonrası servis ücretleri makul seviyelerdedir. 8. Program yapısı geliştirilebilir, yeniliklere açık ve esnek niteliktedir. 9. Hak ediş hesabı, fiyat listeleri, özel sigorta anlaşmaları gibi detay ve formül içeren hesaplamaları kolaylıkla takip etmek mümkündür. 10. Laboratuarda kullanılan barkodlu sistem sayesinde zaman ve emek tasarrufu sağlar.

13 Neden MEDİSOFT ? 11. Çok şubeli yönetim olanağı sağlar. Muhasebe, satın alma, finans, halkla ilişkiler tek merkezden yönetilebilir. 12. Kullanıcı inisiyatifini minimuma indirecek kontrol mekanizmaları içerir. 13. İstenilen bilgiler internet ortamına gönderilebilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 13

14 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 14 MEDİSOFT

15 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 15 Hasta Kayıt İşlemleri  Hasta kayıt ekranı, hasta kabul sürecindeki ilk aşamayı oluşturur ve hastanın en hızlı şekilde ilgili bölüme gitmesini sağlar.  Hasta kayıt ekranında birden çok filtreleme seçeneği ile aranan hastanın kimlik kartına ve geçmiş hesap dosya bilgilerine kolayca ulaşılabilir.  Hasta Bilgilerinin girişinde zorunlu alanlar ile eksik bilgi girişi engellenirken, hasta kayıt kabul personeli tarafından alınması istenilen zorunlu bilgilerin seçilebilir olması ile esneklik sağlanmıştır.

16 Hasta Kayıt İşlemleri MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 16

17 Hasta Kayıt İşlemleri  Mükerrer Hasta Kaydı engellenmiştir.  Hızlı Kullanım için sadece kısa yol tuşları ile, fare kullanmadan bilgi girişi yapılabilir.  Barkodlu kimlik kartı basılabilir, Digital kamera ile alınan fotoğrafla, fotoğraflı hasta kaydı yapılabilir, Poliklinik sıra numarası verilebilir.  Kara liste, VIP hasta tanımlanabilir MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 17

18 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 18 Hasta Kayıt ve Vezne İşlemleri

19 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 19 Doktor İşlemleri - Muayene  Hasta hesap dosyasına muayene işlemi girildiyse ilgili muayene işlemi ilk olarak Muayene İşlemleri formunda beklemede sekmesinin altında görülür.  Muayeneye alınmış hastalar İşlemde, işlemleri tamamlanmış hastalarsa Arşivde sekmelerinden takip edilir.  Yabancı hastalar için Seyahat bilgileri, Acentası, Tur Operatörü, Yönlendiren doktor, Sigorta ve Asistan şirket bilgileri programda tutulmaktadır.

20 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 20 Doktor İşlemleri - Muayene

21 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 21 Doktor İşlemleri - Muayene  Tedavi, Yakınma, Fiziki Bakı, Öyküsü,Tanısı v.b bilgiler Muayene ekranından girilir ve istenirse rapor olarak çıktı alınabilir.  Doktorların hasta ile göz temasını kaybetmeden sadece fare (mouse) kullanarak bilgi girişi yapılması sağlanmıştır.  Doktor bu ekranda hastanın tüm medikal özgeçmişine ulaşabilir. Tek bir tuşla tetkik sonuçlarına, anamnez raporlarına, ameliyatlarına, yatışlarına, uygulamalarına ve randevularına ulaşabilir.

22 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 22 Doktor İşlemleri - Muayene

23 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 23 Doktor İşlemleri - Muayene

24 Doktor İşlemleri- Kolaylıklar  Tasarlanabilir Doktor Branş Kartları  Doktorun branşına göre yazılımsal çözüm gerekmeden tasarlanabilir ekranlar  Sık Kullanılan ICD 10 Kod Listesi  Doktor tarafından kullanılan ICD10 Kodların en çok kullanılandan başlayarak otomatik listeleme  Doktor Hatırlatma Notları  Hastaya kaydedilmiş uyarı notunun (kronik hastalıklar, veya özel notlar) kart açıldığında görüntülenmesi MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 24

25 Doktor İşlemleri- Kolaylıklar  Tetkik istem ekranı  Branşa ve tetkik türüne göre istem ekranları gruplanabilir.Bu sayede hızlı ve hatasız tetkik istemi yapılırken hastayla göz kontağı da kopmamış olur.  Tetkik sonuçları  Onaylanmış tetkik sonuçları doktor ekranından aynı anda görülebilir, referans değeri dışındaki sonuçlarda farklı renkle uyarı verir. Radyoloji görüntüleri de aynı ekrandan takip edilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 25

26 Doktor İşlemleri MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 26

27 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 27 Doktor İşlemleri – Çocuk Branş Kartı  Çocuk doktorları için branş ekranından Çocuk tartı, Çocuk baş ve Çocuk boyun çevresi bilgileri girilebilir. Çocuğun büyüme evresi ay ay takip edilebilir.  Buradan girilen verilere göre grafik çıktısını görebilir ve yazıcıdan alınabilir.

28 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 28 Doktor İşlemleri – Çocuk Branş Kartı

29 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 29 Doktor İşlemleri – Çocuk Branş Kartı

30 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 30 Doktor İşlemleri – Göz Branş Kartı  Göz doktorları için branş ekranı bulunmaktadır. Buradan göz bilgileri girilerek gözlük reçetesi hazırlanıp çıktısı alınabilir.

31 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 31 Doktor İşlemleri – Göz Branş Kartı

32 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 32 Doktor İşlemleri – Göz Branş Kartı

33 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 33 Doktor İşlemleri – Göz Branş Kartı

34 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 34 Doktor İşlemleri – Kadın-Doğum Branş Kartı  Kadın Doğum doktorları için branş ekranı bulunmaktadır. Bu ekrandan Jinekolojik Muayene, Gebelik Takip ve Art Indiksiyon bilgileri girilebilir.

35 Doktor İşlemleri – Kadın-Doğum Branş Kartı MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 35

36 Kadın Doğum Brans Kartı – Gebelik Takip MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 36  Gebelik takip bilgileriyle birlikte vizitelerine, muayenesine, medikal öykü, tetkik ve görüntü bilgilerine de ulaşılabilir.

37 Kadın Doğum-Art İndüksiyon MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 37

38 Kardiyoloji Bran ş Kartı – Eko Formu1 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 38  EKO FORMU 1: Hasta ölçüm takibi

39 Kardiyoloji Bran ş Kartı – Eko Formu 2 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 39  Eko Formu 2: Görüntüleme sonuçları da izlenir

40 Kardiyoloji Bran ş Kartı – Eko Formu 3 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 40  Eko Formu 3: Kalp grafikleri ile ilgili olarak görsel alanlar izlenir, bu alanlara notlar eklenerek takip edilir.

41 Diş Bran ş Kartı MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 41  Ağız ve diş sağlığı hastalarının hesap dosyası, diş tedavisi ve diş tedavi planlalamasının yapılması sağlanır.  Hasta için Diagnoz türüne göre işlemler belirtilerek tedavi görecek diş seçimi yapılabilir. Böylece ilgili hastanın ne zaman hangi diş için tedavi olacağı takvimde takip edilebilir.

42 Diş Bran ş Kartı – Kalıcı Dişler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 42  Kalıcı Dişler: Tedavisi yapılacak kalıcı diş veya dişler işaretlenir

43 Diş Bran ş Kartı – Süt Dişler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 43

44 Diş Bran ş Kartı – Diş Tedavisi MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 44  Diş Tedavisi: Diş seçimleri yapıldıktan sonra hangi işlemlerin ne miktarda uygulandığı bilgileri de girilebilir.

45 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 45 Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon  Fizik Tedavi seans zamanları ayarlanarak görevli terapist ataması yapılır ve sonrasındaki işlemler hazır hale getirilir.

46 Medisoft Laboratuar Yönetimi

47 Tetkik İşlemleri  Cihaz Entegrasyonu  Cihazın teknik özelliklerine bağlı olarak Medisoft’la tek yönlü veya çift yönlü entegrasyon yapılabilir. Hali hazırda 100 e yakın cihazla çift yönlü entegrasyon yapılmış durumdadır.  Tetkik sarfları  Her tetkik için tanımlanan sarf malzemeler otomatik stoktan düşer. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 47

48 Tetkik İşlemleri  Rapor ve Şablonlar  Laboratuar tetkiklerine ilişkin rapor ve şablonlar oluşturulur, hasta dosyası ile ilişkilendirilerek arşivlenir.  Digital Radyoloji Görüntüleri hasta dosyasıyla ilişkilendirilerek arşivlenir.  Vezne Onay Kontrolü  İstenirse test çalışmasının başlaması için vezne onay zorunluluğu tanımlanabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 48

49 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 49 Tetkik İşlemleri  Uygun Değer ve Panik Değer Tanımları  Kırmızı Renk : Referans aralığı dışında,  Mavi Renk : Referans aralığı altında,  Mor Renk : Panik değerli testleri ifade eder.

50 Tetkik İşlemleri  Tetkik Süreç Takibi  Testin bekleme, çalışma ve tamamlanma adımları programdan takip edilir.  Hastaya tetkik teslim süresi tanımlanabilir.  Barkodlu Numune Takibi  Numunenin alınış zamanı  Laboratuara giriş zamanı  Çalışılma zamanı barkodlu sistemle de takip edilebilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 50

51 PACS-Dijital Görüntü Arşivleme  Dijital olarak elde edilen görüntüler arşivlenir, network üzerinden diğer doktorlarla paylaşılabilir.  Muayene ve tetkik ekranlarından radyoloji görüntülerine ulaşılır  Görüntü üzerinde işlem yapılabilir  Görüntülerin cd ye baskısı alınabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 51

52 PACS-Dijital Görüntü Arşivleme MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 52

53 PACS-Avantajlar  Film maliyetinden tasarruf sağlanır.  Filmin bozulması, arşive ulaşma gibi sorunlar ortadan kalkar.  Filmin fiziki olarak saklanması ihtiyacı olmadığından büyük depolama alanlarına ihtiyaç olmaz.  Görüntüler yurt içi-dışında başka sağlık merkezlerine de aktarılabilir.  Görüntü çok ayrıntılı olarak kaydedilip izlenebildiğinden kısa sürede sağlıklı değerlendirme olanağı sunar. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 53

54 İnternetten Tetkik Sonucu Görüntüleme - MediLAB MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 54

55 MediLAB  Hastane web sayfasına gönderilen bilgilerle ek geliştirme gerektirmeden test sonucu, rapor ve görüntülere ulaşılır.  Kimlik numarası ve şifreli giriş ile bilgilerin izinsiz 3.kişilerce görüntülenmesi engellenmiştir.  Anlaşmalı kurumlar da tetkik sonuçlarını şifreli olarak web üzerinden görüntüleyebilirler.  İstenirse tetkik sonuçlarının çıktıları hastane logolu olarak alınabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 55

56 MediLAB MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 56

57 Medisoft Ameliyathane ve Yatış Bölümleri

58 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 58 Yatış  Müşahede, Yoğun Bakım, Günübirlik yatış işlemleri ayrı ayrı takip edilebilir.  Oda yatak kapasiteleri, doluluk raporları alınabilir.  İlaç ve Malzeme Tabelası ile hastaya uygulanacak ilaç ve malzemelerin gün/saat ve uygulama bilgileri takip edilir.  Ölçüm Tabelası ile tansiyon, ateş, nabız gibi ölçüm değerlerinin gün ve saat bazında takibi yapılır.

59 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 59 Yatış

60 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 60 Yatış  Yatış için Ölçüm Tablosu oluşturulabilir. Ölçümler sekmesine hastayla ilgili gerekli ölçümler saat saat not alınabilir.

61 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 61 Yatış  Yatış Doluluk takibi yapılabilir. Grafik, Doluluk listesi ve Günlük Listelere bölüm ve istenilen tarih aralığında kolayca ulaşılabilir.

62 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 62 Polis Kimlik Bildirimi  Program üzerinden Polis Kimlik Bildirim listesi hazırlanabilir ve gönderilebilir.

63 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 63 Ameliyat

64 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 64 Ameliyat  Ameliyat Ekibi  Ameliyata girecek olan ekip programda tanımlanır  Ameliyat Kesi Türleri  Anestezi Takibi ve Notları  Hastanın anestezi muayenesi, uygulanan anestezi ve anestezi notları  Epikriz ve Ayrıntılı Ameliyat Epikriz Notları

65 Ameliyat  Ameliyat Görüntüleri  Ameliyat görüntü ve videolarının hasta dosyası ile ilişkilendirilmesi  Risk (EUROSCORE) Bilgileri  Ameliyatta kullanılan ilaç ve malzeme girişi ameliyat kartı üzerinden yapılabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 65

66 Medisoft Medikal Muhasebe

67 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 67 Doktor Hakedişleri  Hastanede yapılan işlemlerden İsteyen Doktor, Uygulayan Doktor, ameliyatlarda anestezist ve 1.yardımcı doktor bazında hak ediş hesaplatılabilir.  Kurum bazında hak ediş hesaplanabilir. Böylece aynı doktorun ABC sigorta şirketi hastasından farklı, XYZ sigorta şirketi hastasından farklı hak ediş alması sağlanabilir.  İşlem bazında hak ediş ve istisna tanımlanabilir, bazı işlemlerden hiç hak ediş verilmeyebilir.  Örnek: Kurumu SGK olan hastalar için muayene işlemleri yüzde %10 tanımlanırken, Ücretli hastalar için muayene işlemleri %20 tanımlanabilir. İstisna olarak tüm muayeneler %20 iken sadece dahiliye muayeneleri için oran %30 tanımlanabilir.

68 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 68 Doktor Hakedişleri

69 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 69 Doktor Hakedişleri

70  Hak edişin verilmesi, işlemin tamamlanmış olması ve kurumdan ve/veya hastadan ödemesinin alınmış olmasına bağlanabilir. Riskli ödemelerde(çek, senet vb) ödemenin gerçekleşme durumuna göre hak ediş tahakkuku yapılır.  İşlem iptali veya işlemde tutar değişikliği olması halinde, önceden hesaplanmış olan hak ediş tutarı sonraki döneme (–negatif) tutar olarak yansır. Böylece geçmiş hesaplar bozulmazken ödemenin doğru şekilde yapılması sağlanmış olur. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 70

71 Doktor Hakedişleri  Her işlem için ilgili masraflar düşüldükten sonra hak ediş hesaplanır  Masraf girişi 3 farklı şekilde yapılabilir: sabit tutar girilebilir, fiyatla oranlanmış bir tutar hesaplatılabilir, kullanıcı tarafından manuel hesaplanarak giriş yapılabilir.  Bir doktor için hazırlanan hak ediş kartı başka doktora kopyalanabilir. Kartın tamamı kopyalanabileceği gibi sadece istenen bilgiler seçilerek de kopyalama yapılabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 71

72 Hastane Fiyat Listesi MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 72

73 Hastane Fiyat Listesi  Bir hizmet, ilaç ya da malzeme için farklı kat sayı ve çarpan değeri ile 7 farklı fiyat tanımlanabilir.  5 farklı döviz kullanılabilir.  İlaç ve malzemelere ilişkin son alış faturasından otomatik birim maliyet hesaplanabilir.  Her hizmet, ilaç ya da malzemenin hastaya uygulanma koşulları tanımlanabilir. Hasta yaşı, cinsiyeti, uygulama sıklığı, adet, branş ve hasta kurumu bazlı kriterler tanımlanarak kullanıcının hata olasılığı ortadan kaldırılır. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 73

74 Hastane Fiyat Listesi  Otomatik İşlem Eklenebilir  Hasta dosyasına eklenen bir işlemle beraber “otomatik olarak eklenecek işlem” ve “işlem paketi” tanıtımı yapılabilir.  Uygulayan Bölüm ve Doktor Seçimi Zorunlu Tutulabilir.  İşlemi uygulayabilecek bölüm ve/veya doktorlar tanımlanabilir.  Kontrol Süreleri tanımlanabilir.  Ayaktan, yatarak ve paket işlemlerde hasta kontrol süreleri tanımlanabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 74

75 Kurum Anlaşmaları  Sınırsız tarife ve kurum anlaşması tanımlanabilir.  Hasta, sigorta şirketi ve Sosyal Güvenlik Kurumuna kendi fiyat tarifeleri üzerinden fatura düzenlenebilir.  Kurum ve hastaya uygulanacak indirim değerleri işlem ya da işlem grubu bazında ve tedavi türüne göre tanımlanabilir.  Kuruma özel tasarlanmış fatura basımı yapılabilir.  İngilizce, Kodlu veya indirimli vb. istenen formatta hazırlanmış fatura bastırılır. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 75

76 Kurum Anlaşmaları  Kurumla yapılan anlaşmanın geçerlilik tarihleri (başlangıç bitiş tarihi; hafta sonu geçerli olup olmadığı vb) tanımlanır.  Hastanenin şubelerinde uygulanacak kurum anlaşmaları ve geçerlilik tarihleri de programdan takip edilebilir.  Kuruma kesilen faturalar liste olarak alınabilir, hasta bazlı fatura kapatma yapılabilir.  Kuruma ait cari ekstre takibi yapılabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 76

77 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 77 MEDULA v3 – Hasta Kabul ve Dosya Gönderim  Medula için hastanın kabul süreci başlatılır ve işlemlerinin Medulaya kaydı gerçekleştirilir. Bu ekrandan ayrıca hastanın tedavi ve provizyon tipi değiştirilebilir. Böylece yanlışlıkla alınmış olan bir iş kazası takibinizi 45 gün sınırından etkilenmeyip takip silmeden işlemlerinize devam edebilirsiniz.  Hesap dosyasındaki işlemler Medulaya gönderilir. Gönderimi başarıyla gerçekleştirilen işlemler yeşil olarak renklendirilir.

78 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 78 MEDULA v3 – Hasta Kabul ve Dosya Gönderim

79 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 79 MEDULA v3 – Hasta Kabul ve Dosya Gönderim

80 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 80 MEDULA v3 – Sanal Fatura Kayıt  Tek tek fatura kaydı yapılabileceği gibi toplu olarak da fatura kayıt işlemi gerçekleştirilebilir.  Tek ekrandan hastanın;  Hesap dosyası,  Muayene bilgileri,  Kurum tarifeleri,  Kimlik kartı,  Medikal özgeçmişi,  Finansman bilgileri gibi verilere kolayca ulaşılabilir  Düzeltmeler tek ekrandan yapılarak MEDULA işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir.  Ayrıca Medulaya kayıt edilen faturaların hatasız olup olmadığını sanal fatura kontrol seçeneği ile kolayca gerçekleştirilebilir. Böylece Medula dan kaynaklanacak hatalar ortadan kaldırılmış olur.

81 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 81 MEDULA v3 – Sanal Fatura Kayıt

82 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 82 MEDULA v3 – Sanal Fatura Bilgileri  Sanal faturası kesilen hastanın bilgilerine ulaşılabilir.

83 Stok Takibi  Hastaya verilen tüm ilaç ve sarf malzemeleri kullanıldığı anda stoklardan düşer.  İlaçlar hastane tarafından hazırlanmış terkipler ise bunların içeriği, tanımlanan reçeteye göre stoktan düşer.  Stokların otomatik düşüm yapılacağı şube - depo ilişkisi önceden tanımlanır. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 83

84 Stok Takibi  İlaç/malzemenin otomatik olarak son kullanma tarihine göre tüketilmesi veya tüketim anında manuel olarak son kullanma tarihine göre seçim yapılması sağlanabilir.  Kutu, kutu içi adet, koli, ml, vb farklı birimlerde stok takibi yapılabilir.  Her ilaç/malzeme için hangi bölüm ve/veya şubede kullanılabileceği tanımlanabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 84

85 Stok Takibi-Tüketim MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 85

86 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 86 Stok Takibi

87 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 87 Stok Takibi – Otomatik Talep  Her depoda bulunması gereken asgari stok miktarı tanımlanır, buna göre kullanılan malzeme için otomatik talep fişi oluşturur.

88 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 88 Eczane  Hasta hesap dosyalarına girilen Bekleyen Malzeme / İlaç Bilgilerine ulaşılabilir. Bu bilgiler depo ve hasta bazında takip edebilir, istenilen miktarları değiştirebilir, ilgili depo ve kullanıcı için talep oluşturulabilir.

89 Yönetim Raporları ve İstatistikler  Tüm hastane gelirleri bölüm, doktor ve işlem bazında detaylı incelenebilir  Her bölümde kaç adet işlem yapıldığı, doktor bazında işlem miktarı ve elde edilen gelirler görülebilir.  Her işlemin ödeme durumu, faturalanıp faturalanmadığı, dosya ve hasta başına düşen gelir rakamları raporlanabilir  En yüksek gelir getiren bölüm, veya en fazla hasta bakan doktor vb. takipler kolayca yapılabilir.  Veriler değişik şekillerde ve formatta (liste veya grafik olarak) ekranda veya yazıcıdan alınabil ir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 89

90 Yönetim Raporları ve İstatistikler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 90

91 Yönetim Raporları ve İstatistikler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 91

92 Yönetim Raporları ve İstatistikler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 92

93 Yönetim Raporları ve İstatistikler MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 93

94 Maliyet Analizi  Her işlem için maliyet bilgisi ilgili kartta saklanır, böylece her işlem girişinde maliyet hesabı da otomatik oluşur.  İşlem girildiği an itibariyle kendi kartından maliyetini okur ve kendisini ilgili hasta dosyasına maliyetiyle birlikte yazar.  İstenirse maliyet bilgisi stok kartlarındaki son alış fiyatlarından da otomatik okutulabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 94

95 Maliyet Analizi MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 95

96 Maliyet Analizi - Reçetelendirme MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 96  Stoktaki hammadde veya diğer ürünlerden oluşan mamul ürün reçeteleri tanımlanabilir.  Reçetede belirtilen detayları vasıtasıyla, birim maliyet hesaplaması yapılır, satış fiyatı analizi daha kolay yapılabilir, gelir grupları tanımlanabilir.

97 Maliyet Analizi - Reçetelendirme MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 97

98 Medisoft - ETS Muhasebe ve Finans Yönetimi

99 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 99 MEDİSOFT – Muhasebe ve Finans Yönetimi

100 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 100 Muhasebe ve Finans Yönetimi  Hastanenin daha verimli ve kârlı çalışabilmesi için iyi bir hastane bilgi yönetim sisteminin yanısıra iyi bir kaynak yönetim sistemine ihtiyaç vardır.  MEDİSOFT’u alternatiflerinin önüne çıkaran en önemli unsur, yapısında çok iyi bir kaynak yönetim sisteminin (Elektra Ticari Set – ETS) bütünleşik olarak bulunmasıdır.

101 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 101 Fatura Entegrasyonu ve Takibi  MEDİSOFT tarafından kesilen tüm faturalar ETS içerisinde yer alır. Faturaların kesildiği cari hesaplara otomatik olarak borç oluşur.

102 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 102 Elektra Ticari Set - ETS  Elektra Ticari Set (ETS), bir işletmenin kaynak planlaması ve yönetimi için ihtiyaç duyulan fonksiyonları sağlayan yazılım sistemidir.  ETS temel olarak finansal hesap planlarının yönetimi, stok yönetimi, satınalma ve raporlama fonksiyonlarını içerir.  Stok,  Cari,  Kasa,  Banka,  Çek Senet,  Planlama,  Fatura POS,  EL Terminali ile entegre kullanım  Kullanımı kolay, güvenli ve oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir.

103 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 103 Elektra Ticari Set - ETS  Kapsamlıdır. Hastanenin ön muhasebe ve muhasebedeki tüm işlemlerini takip edecek bölümlere sahiptir.  Sınırsız sayıda gelir ve gider tanımlanabilir. En küçük gider kalemleri bile detaylı olarak takip edilebilir.  Muhtemel ödeme ve tahsilat bilgilerine göre istenen tarih aralığındaki olası nakit akış planını hazırlar.  Vadesi gelen ödeme ve tahsilatları otomatik olarak hatırlatır.  Hesap Ekstrelerinde Borç Alacak VADELERİNİ ve BORÇ YÜZDESİNİ gösterir.  Cari Hesaplarda Kredi Limiti Kontrol eder.  Stok sayımına göre Açık Analizi ve Depo Maliyet analizini çıkarır.  Müşteri Şikayetlerini detaylı olarak tutar.

104 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 104 ETS - Üstünlükleri  Medikal ve finansal sistem tek programla yönetilmiş olur, tekrarlanan veri girişi ortadan kalkar, zaman ve emekten tasarruf sağlanır.  Pratiktir. Bilgisayar veya Muhasebe bilgisi olmayan kişiler bile kolayca öğrenip kullanabilir.  Entegredir. Herhangi bir birimde yürütülen uygulama aynı anda ilgili tüm birimler tarafından takip edilebilir.  Veri Yapısı Sağlamdır. Bilgi girişi ne kadar artarsa artsın bilgi kaybı ya da bozulması yaşanmaz.  Güvenlidir. Sistem gün içinde otomatik olarak yedekleme yapar.  Tüm ekranlar kullanıcı bazında yetkilendirilmiştir. Ayrıca detaylı LOG sistemi sayesinde kimin, hangi bilgisayarda, hangi işlemi yaptığı izlenebilir.

105 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 105 ETS - Cari  Cari hesapların detay bilgilerini tutulabilir, stok ve finans hareketlerine kolayca ulaşılabilir. Hesaplar ticari grubuna göre sınıflandırılabilir (Alıcı, Satıcı, Personel v.b) muhasebe kodu tanımlaması yapabilir ve kolaylıkla takip edilebilir.

106 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 106 ETS - Cari  Cari hesap ekranından tüm muhasebe hereketleri gerçekleştirilebilir. Örneğin; Cari hesaptan Nakit tahsilat, Kasadan kasaya virman, Bankadan kasaya virman gibi işlemler tek bir ekran üzerinden kolaylıkla yapılabilir.

107 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 107 ETS – Kasa / Banka  İhtiyaca göre istenildiği kadar kasa tanımı yapılabilir. Örn; Medikal kasa açılarak MEDİSOFT’taki finansman verileri otomatik olarak bu kasanın hareket detaylarında gözükür.

108 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 108 ETS – Kasa / Banka  Çalışılacak tüm bankaların tanımlaması yapılabilir. İstenilen bankanın detayına ulaşılarak nakit, kredi kartı, çek v.b ödeme türlerinin toplam tutarlarının hareketleri izlenebilir.

109 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 109 ETS – Fatura Girişi  Tek bir ekran üzerinden alış, satış v.b fatura türlerine göre işlemler hızlı bir şekilde girilebilir. Fatura ekranından çıkmadan yeni cari, stok, ürün girişleri yapılarak fatura adımları hızlı şekilde tamamlanır.

110 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 110 ETS – Çek-Senet Bordro  Çek-Senet Bordlarının takibini tek bir ekran üzerinden takip ederek istenilirse uyarı mesajlarıyla vadesi gelen çek – senet için kontrol sistemi oluşturma özelliği bulunmaktadır.

111 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 111 ETS – Mali Tablolar  İşletmenin ihtiyaç duyduğu mali tablolar kolaylıkla üretilebilir.

112 ETS-Mizan MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 112

113 Medisoft Bilgi İşlem Yönetimi

114  Kullanıcı Grupları oluşturarak grup bazında Yetkilendirme yapılabilir.  Menü, Ekran ve Bilgisayar bazında Yetkilendirme yapılabilir.  Ekran ayarları kullanıcıya göre tasarlanabilir.  Sistem üzerindeki tasarlanabilir tüm ekranlarda kullanıcı kendi kullanım şekline göre değişiklik yapabilir ve bu değişikliğin sadece kendine özgü olmasını sağlayabilir. Eksik alanları ekleyebilir, istemediği alanları çıkararak kendi kullanımını kolaylaştırabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 114 Sistem Yönetimi ve Yetkilendirme

115 Sistem Yönetimi- Kullanıcı Ekran Tasarımı MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 115

116 Yetkilendirme ve Sistem Yönetimi MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 116  Ekran Bazlı: Görme, Yazma, Silme, Listeleme ve Düzeltme

117 Raporlama  Medisoft içinde hazır gelen 100 den fazla raporun yanı sıra, programdaki rapor hazırlama araçları sayesinde hastane kendi ihtiyaçları doğrultusunda kolayca rapor tasarımı yapabilir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 117

118 Raporlama MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 118

119 Medisoft Ek Modüller  Satın Alma  Pazarlama ve Halkla İlişkiler  Teknik Servis ve Arıza Takibi  İnsan Kaynakları Yönetimi  İdari Yönetim ve Planlama MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 119

120 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 120 Satın Alma Yönetimi  Sipariş Yönetimi  Elektronik Sipariş ve Onay  Fiyat Teklifleri Analiz  Farklı Döviz Cinsleriyle Satın Alma Takibi  Stok Entegrasyonu

121 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 121 Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yönetimi (CRM)  Kurum / Firma Görüşmeleri Takibi  Anlaşmalar  Müşteri İlişkileri Yönetimi  Anket Analizleri  Pazar Rekabet Analizi

122 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 122 Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yönetimi (CRM)

123 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 123 Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yönetimi (CRM)

124 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 124 Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yönetimi (CRM)

125 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 125 Teknik servis ve Arıza Takibi  Cihazların Bakım ve Servisi  Ekipmanların Bakım ve Servisi  Barkodlu Demirbaş Takibi

126 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 126 İnsan Kaynakları Yönetimi  Personel Bordro ve Sicil Takibi  Kartlı Geçiş Sistemleri Entegrasyonu  İzin Takibi  Performans Analizleri  Eğitim Planlama

127 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 127 İdari Yönetim ve Planlama  Operasyon Takip ve Kontrol Sistemi  Ajanda  İstenen kişiye görev atama  Kurum içinde acil durum haberleşme sistemi

128 MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 128 TEŞEKKÜR EDERİZ…


"TALYA Bilişim Ltd. Şti. MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları