Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI."— Sunum transkripti:

1 PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI

2 Nedir?Nedir? Bir dalgıç, basınca dayanıklı ve su geçirmez bir kap içinde, cep telefonunu dalış bilgisayarı olarak kullanır. Elektronik modül tabanlı bir dizi dış mikrokontrolör kombinizasyonu

3 Basınç, Sıcaklık, ppO2, çevre ve fizyolojik değişkenleri ölçebilir. Basınç, Sıcaklık, ppO2, çevre ve fizyolojik değişkenleri ölçebilir. Elektronik modüllü dış mikroişlemci: Patentli buluş:

4 TarihçeTarihçe Dekompresyon hastalığından sakınmak için ilk yaklaşım “Dalış tablosu” formunda “güvenli” dekompresyon profilleri çizelgesi şeklinde idi. Boycott AE, Damant GCC and Haldane JS. J Hyg 8: 342-443, 1908.

5 TarihçeTarihçe Dalış tablolarının yerini ilk olarak, her bir dalışta asal gaz değişim hesaplamalarını yapan ve dip zamanından fazlasını sunan analog bilgisayarlar aldı.

6 TarihçeTarihçe Kısa bir süre sonra analog bilgisayarları dijital bilgisayarlar, masa üstü ve kişisel dijital yardımcı (PDE) bilgisayarlar gibi araçlar takip etti.

7 TarihçeTarihçe Tüm bu bilgisayarlar embedded sistemlerdir. Kullanıcının işletim sistemine erişimi yoktur. Bazı dalış parametreleri dışında kısıtlı programlama seçenekleri vardır.

8 ÖzelliklerÖzellikler Divephone (patentli) sistemi, bir mikrokontrolör ve bir cep telefonundan oluşan sualtı cihazıdır. PDA PDA Wireless Haberleşmesi Dış Modül Wireless Haberleşmesi Dış Modül Devresi Basınç Sensörü

9 ÖzelliklerÖzellikler Cep telefonu, dış modülü sayesinde wireless haberleşme imkanı da sunan şeffaf polikarbon housing ile taşınır. Dış modülde iki modülü vardır: Spor ve teknik. Spor modülü sadece ıslak temas ile aktive olur, sadece basınç ve sıcaklık ölçer ve wireless vasıtasıyla verileri cep telefonuna iletir.

10 ÖzelliklerÖzellikler Teknik modülün, O2, CO2, nem sensörleri ve selenoid erişim düzeneği gibi dış aygıtlardan aldığı girdi ve çıktıları düzenleyen iki tane piezo anahtarı ve ayrıca ıslak konektörü vardır. PDA PDA Wireless Haberleşmesi Dış Modül Wireles Haberleşmesi Dış Modül Devresi Basınç Sensörü Piezo Anahtarı O 2 Sensör Konektörü

11 ÖzelliklerÖzellikler Teknik modül ayrıca, Kapalı Devre Rebreather (SUBMATIX) için entegre edilmiştir.

12 ÖzelliklerÖzellikler Programlanan beş farklı dekompresyon modelinden oluşur: US Navy, Bühlmann, VPM, Sürekli bölme ve fizyolojik model. Ayrıca, tüm bu modellerde gaz karışım seçimi, irtifa ve gaz geçişi seçenekleri mevcuttur.

13 ÖzelliklerÖzellikler Settings Personal Set. Dive Set. Alarms Mod Time / Date Plan No deco Surface Int. + No d deco Time Max. Depth Gauge Air Deco Model Vval18 ContinuousTissue Liberal Conservative Normal Pers. Adj Buhlman n Pysio Unit %O2 Nitrox Max ppo2 VPM Deep Stop ON/OFF Divephone menülerinin kullanımı çok basittir ve PDA'ların grafik ve hafıza kapasitelerinden faydalanıldığı için menü geçişleri yapmak da kolaydır. DIVEPHONE SPORT MENU 1/2

14 ÖzelliklerÖzellikler Kullanıcı dostu olarak tasarlanan bu menüler dalgıçların Divephone'un bütün özelliklerini kolayca kullanmalarını sağlar. Sim / Log Simulation Logbook Dives Memory Stat. Maxima Totals Applications Emergency SMS Support DAN GPS Module Bottom Time Depth Coolest Warmest Associate Photo DIVEPHONE SPORT MENU 2/2

15 TestlerTestler Modüller ve cep telefonu arasındaki wireless haberleşme ve test edilerek InfraRed (IR) ve Bluetooth protekolleri için hiç bir kayıp olmadan veri aktarılabildiği kanıtlandı Divephone, piyasadaki en iyi 7 dalış bilgisayarı ile karşılaştırmalı değerlendirmeler yapılarak açık suda 42 m ve karada basınç odasında test edilmiştir.

16 ÜstünlükleriÜstünlükleri Hızlı model uygulama ve dağıtımı Çoklu model dekompresyon prosedürlerini çalıştırabilme

17 ÜstünlükleriÜstünlükleri “skins” uygulaması ile kullanıcıya özel ekran düzeni Harici SD kartlar kullanılarak çok geniş veri kayıt kapasitesi

18 ÜstünlükleriÜstünlükleri Unique GPS integrated logbook feature Mükemmel GPS entegreli Logbook özelliği

19 ÜstünlükleriÜstünlükleri All the advantages of mobile phones including sending post dive SMS messages in case of preset rules for emergencies Dalış kayırlarının, araştırma merkezlerine internet ve/veya dalış merkezleri yönetim servislerinden otomatik olarak wireless yoluyla transferi.

20 OrganizatörOrganizatör Divephone eşsiz dalış organizatör masa üstü yazılımına eşlik eder.

21 OrganizatörOrganizatör Dalış organizatörü ile yapabilecekleriniz: Dalış kayıtlarınız PDA’dan masa üstünüze alabilirsiniz.

22 OrganizatörOrganizatör Dalış profilinizdeki sualtı fotoğraflarınızı organize edebilirsiniz. Dalış profilinizdeki sualtı fotoğraflarınızı organize edebilirsiniz. Eşsiz GPS entegreli modül ile dalış bölgelerinizi etiketleyebilirsiniz.

23 OrganizatörOrganizatör Dalış eşinizin iletişim bilgilerini ekleyebilirsiniz. Dive organiser is a unique, living and growing personal dive management sofware

24 www.intova.net The Divephone will be avaible soon by

25


"PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları