Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI"— Sunum transkripti:

1 PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI
4/3/2017 9:41 PM PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI © 2007 Microsoft Corporation. All rights reserved. Microsoft, Windows, Windows Vista and other product names are or may be registered trademarks and/or trademarks in the U.S. and/or other countries. The information herein is for informational purposes only and represents the current view of Microsoft Corporation as of the date of this presentation. Because Microsoft must respond to changing market conditions, it should not be interpreted to be a commitment on the part of Microsoft, and Microsoft cannot guarantee the accuracy of any information provided after the date of this presentation. MICROSOFT MAKES NO WARRANTIES, EXPRESS, IMPLIED OR STATUTORY, AS TO THE INFORMATION IN THIS PRESENTATION.

2 4/3/2017 9:41 PM Nedir? Bir dalgıç, basınca dayanıklı ve su geçirmez bir kap içinde, cep telefonunu dalış bilgisayarı olarak kullanır. Elektronik modül tabanlı bir dizi dış mikrokontrolör kombinizasyonu © 2007 Microsoft Corporation. All rights reserved. Microsoft, Windows, Windows Vista and other product names are or may be registered trademarks and/or trademarks in the U.S. and/or other countries. The information herein is for informational purposes only and represents the current view of Microsoft Corporation as of the date of this presentation. Because Microsoft must respond to changing market conditions, it should not be interpreted to be a commitment on the part of Microsoft, and Microsoft cannot guarantee the accuracy of any information provided after the date of this presentation. MICROSOFT MAKES NO WARRANTIES, EXPRESS, IMPLIED OR STATUTORY, AS TO THE INFORMATION IN THIS PRESENTATION.

3 Patentli buluş: Elektronik modüllü dış mikroişlemci: Basınç, Sıcaklık,
ppO2, çevre ve fizyolojik değişkenleri ölçebilir.

4 4/3/2017 9:41 PM Tarihçe Dekompresyon hastalığından sakınmak için ilk yaklaşım “Dalış tablosu” formunda “güvenli” dekompresyon profilleri çizelgesi şeklinde idi. Boycott AE, Damant GCC and Haldane JS. J Hyg 8: , 1908. © 2007 Microsoft Corporation. All rights reserved. Microsoft, Windows, Windows Vista and other product names are or may be registered trademarks and/or trademarks in the U.S. and/or other countries. The information herein is for informational purposes only and represents the current view of Microsoft Corporation as of the date of this presentation. Because Microsoft must respond to changing market conditions, it should not be interpreted to be a commitment on the part of Microsoft, and Microsoft cannot guarantee the accuracy of any information provided after the date of this presentation. MICROSOFT MAKES NO WARRANTIES, EXPRESS, IMPLIED OR STATUTORY, AS TO THE INFORMATION IN THIS PRESENTATION.

5 Tarihçe Dalış tablolarının yerini ilk olarak, her bir dalışta asal gaz değişim hesaplamalarını yapan ve dip zamanından fazlasını sunan analog bilgisayarlar aldı.

6 Tarihçe Kısa bir süre sonra analog bilgisayarları dijital bilgisayarlar, masa üstü ve kişisel dijital yardımcı (PDE) bilgisayarlar gibi araçlar takip etti.

7 Tarihçe Tüm bu bilgisayarlar embedded sistemlerdir.
Kullanıcının işletim sistemine erişimi yoktur. Bazı dalış parametreleri dışında kısıtlı programlama seçenekleri vardır.

8 Özellikler Divephone (patentli) sistemi, bir mikrokontrolör ve bir cep telefonundan oluşan sualtı cihazıdır. PDA PDA Wireless Haberleşmesi Dış Modül Wireless Haberleşmesi Dış Modül Devresi Basınç Sensörü

9 Özellikler Cep telefonu, dış modülü sayesinde wireless haberleşme imkanı da sunan şeffaf polikarbon housing ile taşınır. Dış modülde iki modülü vardır: Spor ve teknik. Spor modülü sadece ıslak temas ile aktive olur, sadece basınç ve sıcaklık ölçer ve wireless vasıtasıyla verileri cep telefonuna iletir.

10 Özellikler Teknik modülün, O2, CO2, nem sensörleri ve selenoid erişim düzeneği gibi dış aygıtlardan aldığı girdi ve çıktıları düzenleyen iki tane piezo anahtarı ve ayrıca ıslak konektörü vardır. PDA PDA Wireless Haberleşmesi Dış Modül Wireles Haberleşmesi Dış Modül Devresi Basınç Sensörü Piezo Anahtarı O2 Sensör Konektörü

11 Özellikler Teknik modül ayrıca, Kapalı Devre Rebreather (SUBMATIX) için entegre edilmiştir.

12 Özellikler Programlanan beş farklı dekompresyon modelinden oluşur: US Navy, Bühlmann, VPM, Sürekli bölme ve fizyolojik model. Ayrıca, tüm bu modellerde gaz karışım seçimi, irtifa ve gaz geçişi seçenekleri mevcuttur.

13 Özellikler Divephone menülerinin kullanımı çok basittir ve PDA'ların grafik ve hafıza kapasitelerinden faydalanıldığı için menü geçişleri yapmak da kolaydır. Settings Personal Set. Dive Set. Alarms Mod Time / Date Plan No deco Surface Int. + No d deco Time Max. Depth Gauge Air Deco Model Vval18 ContinuousTissue Liberal Conservative Normal Pers. Adj Buhlmann Pysio Unit %O2 Nitrox Max ppo2 VPM Deep Stop ON/OFF DIVEPHONE SPORT MENU 1/2

14 Özellikler Kullanıcı dostu olarak tasarlanan bu menüler dalgıçların Divephone'un bütün özelliklerini kolayca kullanmalarını sağlar. DIVEPHONE SPORT MENU 2/2 Sim / Log Simulation Logbook Dives Memory Stat. Maxima Totals Applications Emergency SMS Support DAN GPS Module Bottom Time Depth Coolest Warmest Associate Photo

15 Testler Modüller ve cep telefonu arasındaki wireless haberleşme ve test edilerek InfraRed (IR) ve Bluetooth protekolleri için hiç bir kayıp olmadan veri aktarılabildiği kanıtlandı Divephone, piyasadaki en iyi 7 dalış bilgisayarı ile karşılaştırmalı değerlendirmeler yapılarak açık suda 42 m ve karada basınç odasında test edilmiştir.

16 Üstünlükleri Hızlı model uygulama ve dağıtımı
Çoklu model dekompresyon prosedürlerini çalıştırabilme

17 Üstünlükleri Harici SD kartlar kullanılarak çok geniş veri kayıt kapasitesi “skins” uygulaması ile kullanıcıya özel ekran düzeni

18 Üstünlükleri Mükemmel GPS entegreli Logbook özelliği
Unique GPS integrated logbook feature Mükemmel GPS entegreli Logbook özelliği

19 Üstünlükleri All the advantages of mobile phones including sending post dive SMS messages in case of preset rules for emergencies Dalış kayırlarının, araştırma merkezlerine internet ve/veya dalış merkezleri yönetim servislerinden otomatik olarak wireless yoluyla transferi.

20 Organizatör Divephone eşsiz dalış organizatör masa üstü yazılımına eşlik eder.

21 Organizatör Dalış organizatörü ile yapabilecekleriniz:
Dalış kayıtlarınız PDA’dan masa üstünüze alabilirsiniz.

22 Organizatör Dalış profilinizdeki sualtı fotoğraflarınızı organize
edebilirsiniz. Eşsiz GPS entegreli modül ile dalış bölgelerinizi etiketleyebilirsiniz.

23 Organizatör Dalış eşinizin iletişim bilgilerini ekleyebilirsiniz.
Dive organiser is a unique, living and growing personal dive management sofware

24 The Divephone will be avaible soon
by

25


"PATENTLİ ÇOKLU ALGORİTMA PDA TABANLI DALIŞ BİLGİSAYARI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları