Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İŞ BAŞI EĞİTİM PROSEDÜRÜ. 1- BÖLÜM SEKRETERLİĞİ VE DANIŞMAN ONAYI  Bölüm sekreterliğinden “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” ile “Beyan ve Taahhütname Formu”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İŞ BAŞI EĞİTİM PROSEDÜRÜ. 1- BÖLÜM SEKRETERLİĞİ VE DANIŞMAN ONAYI  Bölüm sekreterliğinden “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” ile “Beyan ve Taahhütname Formu”"— Sunum transkripti:

1 İŞ BAŞI EĞİTİM PROSEDÜRÜ

2 1- BÖLÜM SEKRETERLİĞİ VE DANIŞMAN ONAYI  Bölüm sekreterliğinden “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” ile “Beyan ve Taahhütname Formu” alınır.  İşbaşı Eğitim Kabul Formu ve transkript ile beraber öğrenci danışmanı ile görüşür, transkripti incelenen öğrenci iş başı eğitime başlayabilecek durumda ise “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” danışman tarafından paraflanır.

3 2-BÖLÜM BAŞKANLIĞI  Danışman tarafından staja uygun görülen öğrenci, “İşbaşı Eğitim Kabul Formu" nu bölüm başkanına onaylatır.

4 3-STAJ YAPILACAK İŞLETME  Öğrenci, “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” ile işbaşı eğitim yapacağı işletmeye başvurusunu yapar. İlgili işletmeden işbaşı eğitimi başvurusunun kabulüne ilişkin “İşbaşı Eğitim Formu" nun ilgili alanlarını eksiksiz doldurtmak suretiyle onay alır.

5 4-BÖLÜM BAŞKANLIĞI  Öğrenci, İşletme tarafından ilgili kısımları doldurulan “İşbaşı Eğitim Kabul Formu ”nu, bölüm başkanlığına uygundur diye onaylatır.

6 5- BÖLÜM SEKRETERLİĞİ  Öğrenci, bölüm başkanlığı ve işletme tarafından onaylanan “İşbaşı Eğitim Kabul Formu”ile beraber, okulun iş kazası ve meslek hastalıkları ile ilgili sigorta primini yatırabilmesi için gerekli evrakı, işbaşı eğitiminin başlangıcından en az on (10) gün öncesinde bölüm sekreterliğine teslim eder.

7 6- GEREKLİ EVRAK  4 Adet fotoğraf  Nüfus cüzdanı ve öğrenci kimlik fotokopisi,  Sabıka kaydı,  İkamet ve iletişim bilgileri,  Beyan ve Taahhütname formu (bölüm sekreterliğinden alınır)  Evrakını teslim eden öğrenci daha önce sigorta kaydı olup olmadığını, varsa sigorta numarasını ve istenen kişisel bazı bilgileri bölüm sekreterliğine bildirmek zorundadır.

8 7- DERS KAYITLARI  İşbaşı Eğitimi için gerekli evraklar teslim edildikten sonra öğrenci, derse yazılma formunu doldurup, derse kayıt haftası içinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na vermesi gerekir.

9 DUYURU  2012-2013 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında iş başı eğitimi yapacak olan öğrencilerin, gerekli evrakları en geç 02.01.2014 günü mesai bitimine kadar Bölüm Sekreterliği’ne vermesi gerekir.

10 DUYURU  Evrakları eksiksiz teslim eden ve Bölüm Sınav Komisyonu tarafından onay alan öğrenci, belirtilen tarihte işbaşı eğitimine başlar.  İşbaşı eğitimi başlama tarihi her ayın 15’i veya 30’u olacak şekilde İşbaşı Eğitim Komisyonu tarafından belirlenir.  Farklı başlama tarihleri, ancak Fakülte Yönetim Kurulu’nun onayı ile kabul edilecektir.

11 DUYURU  Başlama tarihinden itibaren 15 gün içinde işbaşı eğitimine gitmeyen öğrenci, geçerli dönem için dersten çekilmiş sayılacaktır.


"İŞ BAŞI EĞİTİM PROSEDÜRÜ. 1- BÖLÜM SEKRETERLİĞİ VE DANIŞMAN ONAYI  Bölüm sekreterliğinden “İşbaşı Eğitim Kabul Formu” ile “Beyan ve Taahhütname Formu”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları