Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2008 BİLGİLENDİRME OTURUMUNA -öğrenci- HOŞ GELDİNİZ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2008 BİLGİLENDİRME OTURUMUNA -öğrenci- HOŞ GELDİNİZ"— Sunum transkripti:

1 2008 BİLGİLENDİRME OTURUMUNA -öğrenci- HOŞ GELDİNİZ
Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ PDR Uzmanı

2 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS
2 yıldır uygulamada olan sistemle “sınavla öğrenci alan okullar için” bir nevi seçme sınavı gerçekleştirilmektedir eğitim-öğretim yılında başlatılması planlanmış olmasına rağmen, ilk uygulama de yapılabilmiştir.

3 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS
6. ve 7. sınıflar SBS, 8. sınıflarımız ise sonkez gerçekleştirilen OKS na iştirak etmişlerdir. 6.Sınıflarımızın ortalaması 449, 7.Sınıflarımızın ortalaması 448 olmuştur.

4 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS
Alınan bu sonuçları şöyle bir değerlendirecek olursak; Isparta il ortalamasının 125 puan üzeri, Türkiye ortalamasının 130 puan üzeri bir başarıdan söz edebiliriz.

5 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS Peki bu sonuç yeterli mi? EVET……… HAYIR……..
EH İŞTE…..

6 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS Kesinlikle yetinemeyiz!!!
Bu rakamlar bizim gerçek performansımızı göstermez! GÖSTERİYOR OLMAMALI DA! Ama bir öngörü geliştirebilmemiz için de çıkış noktası..

7 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SBS Peki; NE YAPACAĞIZ?
SİZDEN ÖNCEKİLERİN NELER YAPTIKLARINI şöyle bir gözden geçirelim mi?

8 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ 2006 : 17 - 12 DİLARA CAN SD FEN LİSESİ
: DİLARA CAN SD FEN LİSESİ GÜLİN ÖZUYAR SD FEN LİSESİ K.CAN MUTLU ISP. ANADOLU LİSESİ B.HEBUN BARAN “ “ MUSTAFA TOKER “ “ MERVE İBRİŞİM “ “ K.CEM KESENER “ “ İLKER AK ISP. GÜLKENT ANADOLU LİSESİ SÜLEYMAN URSAVAŞ ISP. EĞİRDİR ANADOLU LİSESİ NİHAT ÖZBALCI AYDIN ADNAN MENDERES ANADOLU LİSESİ İSMAİL ALPTEKİN ISP. ANADOLU İLETİŞİM MESLEK LİSESİ H.OĞUZ ÇETİN “ “ SAİT KÖKSAL ISP. TEK. LİS. BİLGİSAYAR AYDAN E KIZILKAYA DİYARBAKIR ÖZEL LİSESİ ECE E BİRSEL İSTANBUL ÖZEL LİSESİ OZAN ZABİN ISP. GÜRKAN LİSESİ GÜRKAN KAYTANLOĞLU bilinmiyor

9 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ 2007 : 16 - 13
: SEÇKİN GÜLEŞ ISP. M.E ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ HARUN ÇELİK ANK. POLATLI TED KOLEJİ YASİN SÜLEK “ “ ALİ DİKBAŞ ISP. GÖNEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ TAHSİ GÜRSÖZLÜ ISP. ANADOLU LİSESİ FAHRETTİN KESKİN DENİZLİ ÖZEL FEN LİSESİ YİĞİT ÖZGÜL ISP. MİLLİ PİYANGO ANADOLU LİSESİ F.SEÇKİN SEZGİN “ “ SELİN ACAR İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ MERT SÖNMEZER ISP. M.KAÇIKOÇ ANADOLU LİSESİ A.SELCEN KAYA ISP. ŞAİK ANADOLU LİSESİ M.NAZ ÜNAL ISP. ANADOLU İLETİŞİM MESLEK LİSESİ SELİN KÖKLÜ İSTANBUL ANADOLU …. LİSESİ ALİ EKREM AŞIK ISP. GÜRKAN LİSESİ KAAN GÜMÜŞ ISP. ÖZEL LİSE K.MERT DEMİRALAY bilinmiyor

10 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ 2008 : 16 - 14
: Ç. İLKSEN KÖRÜK BURDUR BUCAK FEN LİSESİ BERİL MALGIR ISP. M.E ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ F.NUR AKYOL “ “ EGEHAN TOLUNAY ISP. GÖNEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ BERKAN ÖZYURT ISP. ANADOLU LİSESİ H.CAN KAHRAMAN “ “ TUĞÇE BUDAK ISP. M.GÜRKAN ANADOLU LİSESİ TUVANA YÜKSEL “ “ AYBÜKE ERTOKUŞ “ “ T.CEM ŞANİ ISP. ŞAİK LİSESİ KEMAL SAPSIZ ISP. M.KAÇIKOÇ ANADOLU LİSESİ ŞAHİKA ÖNAL ISP. EĞİRDİR ANADOLU LİSESİ MÜGE DİLMEN ISP. ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ ECEM EREN “ “ M.OĞUZHAN NURCAN ISP. TKN LİSE BİLGİSAYAR BİLGE KAŞIKARA HALIKENT LİSESİ

11 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ BU SONUÇLAR SİZİ MUTLU ETTİ Mİ? EVET………
HAYIR…….. BİRAZ……... Ne düşünürseniz düşünün; bence onlar gerçek performanslarını gösteremediler. NEDEN Mİ?

12 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SON 3 YILIN İSTATİSTİĞİNE GÖRE;
En çok geçen yıl öğrenci yerleştirdik %88, Ama en çok başarıyı da geçen yıl ki mezunlarımızdan bekledik. ZİRA ONLAR UZUN ZAMANDIR OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİYDİLER.. TIPKI SİZLER GİBİ.

13 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Dileğimiz o’dur ki;
SBS ile madem o yılın soruları muhatabımız, BİZ HER YIL DAHA İYİ ÖĞRENEREK Daha da iyiyi yakalayabiliriz. Her yıl puan standardımızı daha üst seviyeye taşıyabiliriz.

14 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ 6= %25 7= %35 8= %40 genel puanlama esası
Bu yıl ki 8’lerimiz için; 7= %40 8= %60

15 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Tabii ki; *davranış notu,
*ağırlıklı İÖBP da değerlendirmeye katılarak ulaşılacak puan, tercihlerinizi de yönlendirmiş olacak.

16 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Bu yıl ki SBS ve OKS gösterdi ki;
*başarmak için bilmek yetmiyor, *dikkat gerekiyor, *muhakeme gücü gerekiyor, *konsantrasyon gerekiyor, *kazanma istekliliği gerekiyor, *verimli ve planlı çalışma gerekiyor. TABİİ Kİ YÜKSEK NOT ORTALAMASI DA!

17 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ PEKİ BÜTÜN BUNLAR İÇİN YETERİNCE ZAMAN VAR MI?
EVET…….. HAYIR….… SANIRIM….

18 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ DOĞRU CEVABI BULAMADIYSANIZ;
Beni hiç dinlememişsiniz demektir! Okuyacaksınız, yorumlayacaksınız, çözeceksiniz, kodlayacaksınız. Takıldığınız her konumda SORACAKSINIZ!

19 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ KİME diye sormayın sakın!!!
TABİİ Kİ BU OKULUN ÖĞRETMENLERİNE. Hepimiz bunun için buradayız.. Tek hedefimiz; Sizi hayatta başarılı ve mutlu kılmak..

20 VAR! HEPİMİZİN ORTAK DERDİ SİZLERDE BU GÜÇ, BU AZİM VE BU AKIL
İŞ, SINAV DENİLEN GERÇEKLE YÜZLEŞEBİLMEKTE. BİLEN İNSAN KORKMAZ. KAYGI, EKSİK VE YETERSİZ BİLGİDEN HAYAT BULUR.

21 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Bugün size ön bilgileri aktarmak için hazırlandım. Önümüzdeki günlerde SBS alt bilgileriyle birlikte olacağız. Sınav takvimi belli olunca yapacaklarınızı ayrıca belirleyeceğiz.

22 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ ŞİMDİ; Hepinizden öncelikle
*okul saatleri dışındaki zamanı kullanımınızı, *destek alıp-almadığınızı, *ek kaynak kullanıp-kullanmadığınızı, *eksik konu-ünite belirleyip/belirlemediğinizi BENİMLE VE SINIF REHBER ÖĞRETMENLERİNİZLE paylaşmanızı istiyorum.

23 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Bu bilgileri derleyerek;
1.Okul sonrası zamanı doğru değerlendirme, 2.Derslere ait etüd planlamalarını yapma adına ek bir çalışma daha gerçekleştireceğim.

24 HEPİMİZİN ORTAK DERDİ Böylelikle; *siz eksiklerinizi tamamlayabilme,
*siz ek çalışmalarınızı planlayabilme, *siz günlük yaşantınızı yeniden düzenleyebilme alışkanlığı kazanmış olacaksınız.

25 GELELİM KULÜP İSTEKLERİNİZE..
ŞİMDİ.. GELELİM KULÜP İSTEKLERİNİZE.. Geçen yıllardan devam eden kulüplerimiz var. Bu yıl bizden sizin istediğiniz özel bir kulüp çalışması var mı?

26 ANLAŞILDI Ben gerekli notlarımı aldım. Konuyu Okulumuz Müdürü ile görüşeceğim. Tabii ki son karar oradan çıkacak. Bizler de uygulayacağız. Ancak bilmenizi istediğim bir husus var!

27 ??? Geçen yıllardan devam eden kulüpler için bu yıl; kulübün ağırlıklı yükünü çekecek öğrenci belirlemesini sınıf öğretmenlerine değil, o kulüpten sorumlu öğretmenlerimize devrettik. Yani; onların belirlemelerine ek olarak sınıf veya sınıf rehber öğretmenleri listelere belirlemelerini aktaracaklar.

28 SON SÖZ: Biz başarı istiyorsak; size olan güvenimizdendir.
Biz gayret istiyorsak; emeğinizin karşılığını alırken sürpriz yaşamamanız içindir. Biz çalışmanızı istiyorsak; eksiklerinizi bir an önce tamamlayabilmeniz içindir.

29 BİZ,SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ!
ÖĞRETMENİNİZ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ. Bu okul; hem öğreten, hem öğrenen bir okuldur. YAŞATTIĞINIZ HER GÜZELLİK İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

30 BAŞARI HAKKINIZDIR AMA MUTLU OLMAYI DA UNUTMAYIN!
Katılımınız için teşekkür ederim. Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ -tüm öğretmenler adına-


"2008 BİLGİLENDİRME OTURUMUNA -öğrenci- HOŞ GELDİNİZ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları