Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI"— Sunum transkripti:

1 T.C. ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI
VACİP YAVAN T.C. ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI

2 VACİP YAVAN’I TANIYALIM.
ANKARA 1958 DOĞUMLUYUM. ATLETİZM HAYATIM ORTA MESAFE KOŞUCUSU OLARAK BAŞLADI.

3 YÜKSEK ATLAMAYLA DEVAM ETTİM. 1 YILLIK BİR ÇALIŞMADAN SONRA TÜRKİYE 3
YÜKSEK ATLAMAYLA DEVAM ETTİM. 1 YILLIK BİR ÇALIŞMADAN SONRA TÜRKİYE 3. SÜ OLDUM.

4 DAHA SONRA GERÇEK BRANŞIM SIRIKLA ATLAMAYA GEÇTİM. 1
DAHA SONRA GERÇEK BRANŞIM SIRIKLA ATLAMAYA GEÇTİM. 1.YIL GENÇLER SALON TÜRKİYE REKORU KIRDIM. PEK ÇOK KEZ SALON VE AÇIKTA TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE MİLLİ SPORCU OLDUM.

5 HENÜZ 20 YAŞINDA FAAL SPORCU İKEN KARDEŞİME TÜRKİYE REKORU KIRDIRIP, MİLLİ TAKIMA SPORCU KAZANDIRAN EN GENÇ ANTRENÖR OLDUM. AYNI ZAMANDA CİMNASTİK ANTRENÖRÜYÜM. KIZIMI CİMNASTİKTE TÜRKİYE ŞAMPİYONU YAPTIM.

6 FUTBOL TEKNİK DİREKTÖRÜYDÜM. PROFESYONEL TAKIMLARDA ÇALIŞTIM
FUTBOL TEKNİK DİREKTÖRÜYDÜM. PROFESYONEL TAKIMLARDA ÇALIŞTIM. EN SON GENÇLERBİRLİĞİ PAF TAKIMINI ÇALIŞTIRDIM. TALEBELERİM ARASINDA TARIK, ÜMİT ÖZAT, ALİ EREN GİBİ SPORCULAR VARDI. KENDİ KULÜBÜMLE FUTBOLDA YILDIZLAR, GENÇLERDE NAMAĞLUP ANKARA ŞAMPİYONLUKLARI KAZANDIM.

7 EĞİTİMİME YENİMAHALLE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNDE BAŞLADIM

8 ÜNİVERSİTE HAYATIMA ÖNCE İ. D. M. M
ÜNİVERSİTE HAYATIMA ÖNCE İ.D.M.M. AKADEMİSİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNÜ KAZANARAK BAŞLADIM LERİN ORTAMINDA 1 YIL OKUYUP TEKRAR SINAVA GİRDİM. BU SEFERDE ANKARA D.M.M. AKADEMİSİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNÜ KAZANMAMA RAĞMEN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR AKADEMİSİNİ TERCİH ETTİM. 2. LİKLE KAZANDIM YILINDA 1. LİKLE BİTİRDİM YILINDA ÜLKEMİZDEN AMERİKA’YA İLK KEZ SPOR YÜKSEK EĞİTİMİ İÇİN 9 ÖĞRENCİ GÖNDERİLECEKTİ. SINAVA SADECE OKULUNU 85 İN ÜZERİNDE ORTALAMA İLE ve DİREK BİTİRENLER GİREBİLİYORDU. 3 SPOR AKADEMİSİNDEN 10 KİŞİ SINAVA GİREBİLMİŞTİK. SINAV SONUCUNU 1. OLARAK GİTMEYİ BEKLERKEN, BANA SENİN KAĞITLARIN KAYBOLMUŞ DEDİLER. O YIL SADECE 1 KİŞİYİ GÖNDERDİLER.

9 O GÜNÜN AKŞAMI SPOR ÇANTAMI TOPLAYIP, HAYATIMIN İLK OTO- STOPUNU YAPARAK AVUSTURYA VİYANA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTIM. 3 GÜN SONRA VİYANA’DAYDIM 1 AY PARKLARDA SABAHLADIKTAN SONRA İŞLERİ YOLUNA KOYUP ÜNİVERSİTEYE DOKTORA ÖĞRENCİSİ OLARAK KABUL EDİLDİM. 6 AY SONRA İSE VATAN HASRETİNE DAYANAMAYIP GERİ DÖNDÜM. 1 YIL SONRA OKULU 5 ZAYIFLA ZORLA BİTİRENLER BİLE AMERİKA’YA GÖNDERİLMİŞTİ.

10 ASKERLİĞİMİ TANK ASTEĞMEN OLARAK EDİRNE SÜLOĞLUNDA YAPTIM
ASKERLİĞİMİ TANK ASTEĞMEN OLARAK EDİRNE SÜLOĞLUNDA YAPTIM. ALAYLAR ARASI ATLETİZM MÜSABAKALARINDA HEP SONUNCU OLAN ALAYIMI TÜM BRANŞLARDA 1.Cİ OLARAK TÜMEN 1.CİSİ YAPTIM.

11

12 ALAY KOMUTANINCA ÖDÜLLENDİRİLDİM.

13 VE ÖĞRETMENLİK HAYATIM BAŞLADI
VE ÖĞRETMENLİK HAYATIM BAŞLADI. 15 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE İLK KEZ YAPILAN VE BİR DAHA YAPILAMAYAN TÜM ENGELLİLERİN KATILDIĞI SPOR ORGANİZASYONUNU ANKARA’DA YAPTIM. O ZAMANKİ VALİMİZ SAFFET ARIKAN BEDÜK TARAFINDAN TAKDİRLE ÖDÜLLENDİRİLDİM.

14 10 YIL ÖNCE KIZIMIN EĞİTİMİ İÇİN 2 YIL ALMANYA’NIN MÜNİH ŞEHRİNDE KALDIM. ÇOK BÜYÜK BİR SPOR KULÜBÜ OLAN GARHİNG SPOR KULÜBÜNÜN 1 YIL TEK SORUMLUSU OLARAK TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIM. MÜKEMMEL BİR DENEYİMDİ.

15 DÖNDÜĞÜMDE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMAK AMACIYLA 2002 YILINDA ATA SPOR KULÜBÜNÜ SOSYAL SORUNLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN KURDUM YILINDA İLK OLARAK ÇOCUKLARIN SOKAĞA DÜŞÜP ZARARLI ALIŞKANLIKLARA YAKALANMASINI ENGELLEMEK AMACIYLA VELİLERE YÖNELİK ‘ ÇOCUK AİLE İLİŞKİLERİ, OLUMSUZ DÜNYADA OLUMLU ÇOCUK YETİŞTİRME’ KONULU EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLEDİM.

16

17 SOKAK ÇOCUKLARINA SPOR YAPTIRMAYA ÇALIŞTIM
SOKAK ÇOCUKLARINA SPOR YAPTIRMAYA ÇALIŞTIM. ISLAH EVLERİNE DÜŞMÜŞ ÇOCUKLARI ÇETELERİN ELLERİNE DÜŞMEMELERİ İÇİN SPORLA HAYATA KAZANDIRMA PROJEM 2002 YILINDA ADALET BAKANLIĞINCA KABUL GÖRMEDİ. SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNÜN HABERİ OLMADAN SOSYAL HİZMETLER YURTLARINDA KALAN ÇOCUKLARI TARAYIP, TÜM SPOR MALZEMELERİNİ KARŞILAYIP ARABAMLA SAHAYA TAŞIYIP SPOR YAPTIRDIM. ANKARA’DA YAPILAN SOSYAL HİZMETLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILAN SPORCULARIM 1 OLDULAR. KULÜBÜMÜN FAHRİ BAŞKANI OLAN O ZAMANKİ VALİMİZ SAYIN YAHYA GÜR DAVETİMİ ONURLANDIRARAK ATLETİZM SAHASINA GELİP KATILAN 350 ÇOCUĞA ÖDÜL VERDİ.

18

19

20 O FAALİYAT SONRASI SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ EN UFAK TALEBİM OLMAMASINA RAĞMEN NEDENİNİ BİLEMEDİĞİM BİR ŞEKİLDE SOSYAL HİZMET ÇOCUKLARIYLA ÇALIŞMAMI ENGELLEDİ. ŞU AN YURTLARDA ÖĞRETMEN OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

21 TÜM ENGELLEMELER VE DUYARSIZLIKLAR YÜZÜNDEN KULÜBÜMÜ SPOR ALANINDA DUYURMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM. VOLEYBOLDA İLK YIL NAMAĞLUP VE SET VERMEDEN ANKARA VE 3. LİG ŞAMPİYONLUĞU KAZANDIK.

22

23 TÜM SPORCULARIMIZI SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRTTİM.

24 ATLETİZMDE BAŞLADIĞIMIZ 10 SPORCUNUN 7 TANESİNİN TESADÜFEN BABASI YOKTU. ONLARA AYNI ZAMANDA ANA-BABA OLMAYA ÇALIŞTIM. O ÇOCUKLARDAN 8 İ ÜNİVERSİTEDE OKUMAKTADIR. 4 Ü MİLLİ SPORCU OLDULAR. KULÜPLER MÜSABAKALARINDA BAŞLARINDAKİ TEK ANTRENÖR OLMAMA RAĞMEN YILDIZ, GENÇ VE BÜYÜKLERDE BAŞARILAR KAZANDIK.

25 CİMNASTİKTE RİTMİK CİMNASTİĞİN TÜRKİYE’DE KURUCULARINDAN OLAN EŞİMİN ÇALIŞMALARIYLA 6 TÜRK, 4 RUS HOCA KADROSUYLA 100 ÜN ÜZERİNDE SPORCUSUYLA KISA SÜREDE KAZANDIĞI BAŞARILARI İLE PARMAK ISIRTAN BİR KULÜP OLDUK.

26 PEK ÇOK SPORCU YETİŞTİRDİM
PEK ÇOK SPORCU YETİŞTİRDİM. HAYATIM BOYUNCA BAŞKASININ TEK SPORCUSUNU EMEK HIRSIZLIĞI DİYE ALMADIM. MİLLİ TAKIMA 8 SPORCU 4 TÜRKİYE REKORTMENİ KAZANDIRDIM. BU REKORTMENLER 35 KEZ TÜRKİYE REKORU KIRDILAR. HİÇ BİR SPORCUM BENİMLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIKTAN 2. YILINDAN SONRA GEÇİLMEDİLER. ÜSTÜME ALDIĞIM VEYA GÖREVLENDİRİLDİĞİM HİÇ BİR İŞTE MAĞLUBİYETİ KABUL ETMEYEN BİR YAPIM VAR. ÇOK ŞÜKÜR ALLAH DA UTANDIRMADI. HİÇ BİR SİYASİNİN EMRİNDE OLMADIM VE SİYASİLERDEN İSTEĞİM OLMADI. YAŞAM FELSEFEM YARDIMA İHTİYACI OLAN DİN, MEZHEP IRK DEMEDEN BAYRAĞIMA VE DİNİME SAYGILI HERKESLE ELİMDEKİLERİ PAYLAŞMAK OLDU. KENDİMİ ANLATMAK İSTEMEMİN NEDENİ HAYATIM BOYUNCA DOĞRULARINDAN, İLKELERİNDEN PRENSİPLERİNDEN ÖDÜN VERMEYEN VE TANIDIĞI, TANIMADIĞI HERKESİN YARDIMINA KOŞAN YAPIM NEDENİYLE, DOĞRUCU DAVUT KARAKTERİMDEN DOLAYI BENİ İYİ TANIMAYANLARA, İNSANLARIMA ZARAR VERENLERLE KAVGA YAPTIKLARIM TARAFINDAN DELİ OLARAK GÖSTERİLMEMDİR. ATIN İYİSİNE DURU, YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER.

27 ŞİMDİ İSE HAYATIM BOYUNCA MÜTEVAZİ OLMAYI BİR ERDEMLİLİK OLARAK GÖRÜP, YAŞAMAYA ÇALIŞTIĞIM HALDE VE ÜLKEM VE İNSANI İÇİN ELE AVUCA GELECEK BİRŞEY YAPAMADIĞIM HALDE BURADA KENDİMİ ANLATMAK ZORUNDA OLMANIN SIKINTISINI YAŞIYORUM. ŞİMDİ KONUMUZA DÖNERSEK! ATLETİZME HEPİMİZ AŞAĞI YUKARI ŞİMDİ SİZE ANLATACAĞIM DEĞERLERLE BAKIYORUZ. ATLETİZM YAPANLARA GÜÇ, KUVVET, SÜRAT, DAYANIKLILIK, BECERİ, ZORLUKLAR VE ENGELLERE KARŞI DİRENEBİLME YANİ İRADE ÖZELLİKLERİ KAZANDIRAN, SEYRİ ZEVKLİ BİR MÜCADELE SPORUDUR DESEM SANIRIM ÇOĞUMUZ BU TANIMDA HEM FİKİR OLURUZ HALA SAVAŞLARIN SÜRDÜĞÜ GÜNÜMÜZDE ÜLKELERİN BİRBİRLERİNE GÜÇ GÖSTERİSİNİ SUNDUĞU ARENA OLİMPİYATLARDIR. SİLAHSIZ ŞEKİLDE TÜM ÜLKELERİN KATILDIĞI SAVAŞ ALANIDIR. OLİMPİYATLARDAKİ MADALYA SIRALAMASIYLA ÜLKELERİN DÜNYA EKONOMİK GÜÇLERİNİ YAN YANA KOYDUĞUMUZDA BİRE BİR ÖRTÜŞÜR.

28 BİR ÜLKENİN OLİMPİYATLARDA BAŞARISI YA DA BAŞARISIZLIĞI ATLETİZM VE CİMNASTİKTEKİ BAŞARISIYLA DOĞRU ORANTILIDIR. NASILKİ ÇOCUĞUMUZUN EĞİTİMİNİN EN ÖNEMLİ KISMI İLKÖĞRETİMSE, SPORDA CİMNASTİK İLKÖĞRETİMİN 1. KADEMESİNİ, ATLETİZM DE 2. KADEMESİNİ TEMSİL EDER. EĞER DEVLET BÜYÜKLERİNİ VE YETKİLİLERİ ATLETİZMİ TÜM ÜLKE SPORUNUN ANASI OLDUĞUNA İKNA EDERSEK, Kİ SADECE SPORUN DEĞİL TOPLUMUN GELECEĞİNİN DE EN ÖNEMLİ OLAYIDIR, TOPYEKÜN BİR ATLETİZM SEFERBERLİĞİ BAŞLATMANIN ÜLKE GELECEĞİ İÇİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜKTÜR.

29 TÜM BUNLARIN IŞIĞINDA BİRDE BU CENNET ÜLKEDE YAŞAYABİLMEMİZ İÇİN IRK MEZHEP DEMEDEN HER AİLEDEN PEK ÇOK ŞEHİT VERDİĞİMİZİ UNUTMAYALIM.

30 OSMANLININ KURULUŞUNDAN, ÇANAKKALE DESTANINDAN,

31 KURTULUŞ DESTANINDAN BU GÜNE HALA DEVAM EDEN BİR SAVAŞIN İÇİNDEYİZ.

32 ŞİMDİ SİZLERİ DEĞİŞİK BİR AÇIDAN BAKMAYA DAVET EDİYORUM
ŞİMDİ SİZLERİ DEĞİŞİK BİR AÇIDAN BAKMAYA DAVET EDİYORUM. ÇOĞUNLUĞUMUZ 50 Lİ 60 LI YAŞLARDAYIZ. TÜRKİYE’DEKİ YAŞAM ORTALAMASINA BAKTIĞIMIZDA YOLUN SONUNA YAKLAŞMIŞ DURUMDAYIZ. İÇİMİZDEN BİR TEK KİŞİNİN BEN YAŞAYACAĞIMI YAŞADIM. BENDEN SONRA NE OLACAKSA OLSUN DİYECEĞİNİ SANMIYORUM. HEPİMİZİN ONUN İÇİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN CANINI VERECEĞİMİZ EVLATLARIMIZ VAR. BUNLARA BIRAKIP GİTMEK İÇİN SIRAMIZI BEKLEDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE BIRAKTIĞIMIZ MİRASLA ÖVÜNEBİLİYORMUYUZ. BİZDEN SONRA NELER OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜRKEN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KORKMUYORMUYUZ. TÜM ŞEHİTLERİMİZ VE BU ÜLKEYİ KURUP BİZE EMANET EDENLER SEYRETTİKLERİ MANZARA KARŞISINDA ÜZÜLMÜYORLARMI. BİZ DE GİTTİĞİMİZDE ÜZÜLMEYECEKMİYİZ. ASLINDA BU ÜLKE VE ÇOCUKLARIMIZ VE TORUNLARIMIZ İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZ GERÇEKTENDE BU KADARMI ŞİMDİ ATLETİZMİN NE OLDUĞUNA BİR KEZ DE FARKLI BİR AÇIDAN BAKALIM.

33 ATLETİZM İNSANA NE KAZANDIRIR
ATLETİZM İNSANA NE KAZANDIRIR. -SAĞLIK: SAĞLIKLI OLMAYAN BİR TOPLUM ÜRETİCİ, ARTI DEĞERLER KAZANDIRAN BİR TOPLULUK OLAMAZ. GERİ KALMAYA MAHKUMDUR. -ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI, KENDİYLE YARIŞMA: HİÇ BİR ATLET YARIŞMAYI KAZANABİLMEK İÇİN HAKEM AYARLAYIP KENDİNE AVANTAJ SAĞLAMAYI DÜŞÜNMEZ. ONUN İÇİN KAZANMANIN TEK YOLU ÇALIŞMAK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAKTIR. YOKSA ATLETİZM DEĞİL FUTBOL DENİRDİ. -KURALLARA UYMA VE İTİRAZ ETMEME. -KAYBETTİĞİNDE PES ETMEME, KAZANDIĞINDA ŞIMARMAMA. -BAŞARIYI HİÇ BİR ZAMAN YETERLİ GÖRMEME. -ASLINDA BAŞARININ AKITTIĞIN TER VE KATLANDIĞIN ACININ MİKTARININ BELİRLEDİĞİNİ BİLME. -İNSAN VÜCUDUNA VE TOPLUMA ZARARLI HER TÜRLÜ ŞEYE KARŞI DURMA. -KURALLARA UYMA. TOPLUMDA TÜM MESLEK GURUPLARINA BAKILDIĞINDA ATLETİZM YAPMIŞ KİŞİLERDE SUÇ İŞLEMİŞ KİŞİ YOK DENECEK KADAR AZDIR. TÜM DÜNYADA, BİLHASSA AVRUPADA ATLETLERE FARKLI BİR GÖZLE, İÇTEN BİR SAYGI VE HAYRANLIK DUYULARAK BAKILIR. BU İNSANLAR ASLINDA ÜLKELERİNİN KAHRAMANLARIDIR. BÜYÜK KATILIMLI MARATON KOŞULARI HEM HALKI BU KONUDA OYUNA SOKMAK, HEM DE O KAHRAMANLARLA YAN YANA GELEBİLMELERİNİ VE KISA SÜRE İÇİN KENDİLERİNİ O KAHRAMANLAR GİBİ HİSSEDEBİLMELERİ İÇİNDİR

34 ŞİMDİ TOPLUMUZDA ATLETİZMİN KİTLE SPORU OLARAK YAPILDIĞINI, İLKÖĞRETİM, LİSE VE ÜNİVERSİTELERDE EN ÖNEMLİ AKTİVİTE OLARAK GÖRÜLDÜĞÜNÜ, TOPLUMUMUZDAKİ HER BİREYİN, BAŞARILI ATLETLERE ÖZENEREK ATLETİZM TERBİYESİ İÇİNDE YAŞADIĞINI, TEMEL ATLETİZM EĞİTİMİ ALDIĞINDAN, YETENEKLİ OLDUKLARI DİĞER BRANŞLARDA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİĞİNİ VE ATLETİZMİN VERDİĞİ TEMEL DEĞERLERİ ALAN HERKESİN TOPLUMUN HER KADEME VE KATMANINDA YER ALDIĞINI HAYAL EDELİM. BU ÜLKENİN GELECEĞİNİN NASIL OLACAĞINI ŞİMDİ BİR KEZ DAHA DÜŞÜNELİM. GELECEĞİNDEN KAYGI DUYACAĞIMIZ, ÜZÜLECEĞİMİZ BİR ÜLKEMİ OLURDU. GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE ATLETİZM BİR ÜLKE İÇİN SADECE ATLETİZM DEĞİLDİR. ATLETİZM BİR ÜLKE İÇİN ÇOK ŞEYDİR.

35 NEDEN BAŞARISIZIZ. SİSTEMSİZ, İLKELERİ VE ADALETİ BARINDIRMAYAN VE TAMAMEN TESADÜFLERE BIRAKILMIŞ BİR FAALİYET NASIL BAŞARILI OLABİLİR. ŞİMDİKİ DURUMDA BİR KAÇ ATLETİZM SEVDALISININ SAHALARA TESADÜFEN GELMİŞ BİR KAÇ SPORCUSU İLE ANCAK BU KADAR OLUR. ANTRENÖR VE SPORCU SAYISININ EN AZ 10 KAT ARTMASI ZORUNLUDUR. BU DA İNSANLARI MOTİVE ETMEKLE OLUR. ANTRENÖR OLAN BİRİNE, YA DA BİR SPORCUYA NE VERDİKKİ MOTİVE EDELİM. PEK ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ HAKSIZLIKLAR NEDENİYLE SAHALARI TERKETTİ. MİLLİ TAKIMLARA VE KAMPLARA YAPILAN KEYFİ VE ADALETSİZ SEÇMELERLE, TÜM ATLETİZM CAMİASI AFOROZ EDİLMEKTEN KORKUP SESSİZ BİR ÇOĞUNLUK OLMUŞKEN, MÜSABAKALARA SEÇME YAPMADAN SPORCUSUNU GÖTÜRÜP REZİL DERECELERLE ÜLKEMİZİ KÜÇÜK DÜŞÜREN, YARIŞMALARIN VE SERVİSLERİN SAATİNİ YANLIŞ SÖYLEYİP SPORCULARIN SIFIR ÇEKMELERİNİ SAĞLAYAN VE MÜSABAKAYA GİTMEYİ TURİSTİK SEYAHATTEN BAŞKA BİR ŞEY GÖRMEYEN İDARECİLERLE, DAHA OLİMPİYATTA MADALYA ALAN TEK SPORCUMUZUN ELİNE BAYRAĞIMIZI VERMEYİ ORGANİZE EDEMEYİP, AFRİKANIN EN KÜÇÜK ÜLKESİNİN BİLE YAPTIĞI ORGANİZASYONU YAPAMIYORKEN, KAÇ YILDIR TEK PROJEYİ HAYATA GEÇİREMİYORKEN, KOSKOCA ÜLKEYİ NASIL ORGANİZE EDİP, SİSTEM KURACAK YETENEKTE VE BECERİDE OLACAĞIZ.

36 BU GÜNE KADAR HEPİMİZ HER ŞEYDEN ŞİKAYET EDİP DURDUK
BU GÜNE KADAR HEPİMİZ HER ŞEYDEN ŞİKAYET EDİP DURDUK. OYSA BAŞIMIZA GELEN İDARECİLERİ BİZ SEÇMEDİKMİ. BAŞARISIZLIKTA BİZİMDE SORUMLULUĞUMUZ YOKMU? BUNU UNUTMAYALIM. ARTIK ÇOCUKLARIMIZ VE ÜLKEMİZ İÇİN BİRŞEYLER YAPMANIN ZAMANI GELMEDİMİ? BUNU NE BEN NEDE BAŞKALARI TEK BAŞINA BAŞARABİLİR. BUNU İNANARAK, BİR KURTULUŞ SAVAŞINA GİRER GİBİ İÇİNE GİREREK, KAÇMADAN, İNANARAK MÜCADELE EDERSEK ANCAK HEP BERABER BAŞARABİLİRİZ. BU SALONDAKİ HERKESİN VE DIŞARDA ULAŞABİLECEĞİMİZ HERKESİN YAPABİLECEKLERİ BİR ŞEYLER VAR. EĞER BAŞARIRSAK PEK ÇOK KONUDA UMUDUNU KAYBETMİŞ VE KAYBETMEYE ALIŞTIRILMIŞ TOPLUMUMUZUN EZBERİNİ BOZAR, BAŞKA DALLAR VE KONULARDA ÇALIŞANLARA DA ÖRNEK OLARAK BİR TOPLUM SİNERJİSİ YARATABİLİRİZ

37 ATLETİZMİN TÜM KURALLARINA VE ÖĞRETİLERİNE TERS OLAN ADAM KAYIRMACILIK, KOLAY YOLDAN VE ÇALIŞMADAN KAZANMA, YÜKSELEBİLMEK İÇİN ADAM PEŞİNDE KOŞMA GİBİ TOPLUMUMUZU KANSER GİBİ SARMIŞ ZARARLI ALIŞKANLIKLARA BELKİ BİZİM NESLİMİZİN ÇOĞUNU KAYBETTİK. AMA ÇOCUKLARIMIZI, BİZ OLMAZSAK DA BİZDEN SONRA BAYRAĞI ALANLAR TORUNLARIMIZI KURTARABİLİR. TÜM BUNLARI BİRKAÇ YIL İÇİNDE BAŞARACAĞIMIZI SÖYLEMİYORUM. BOZULMA BELKİ ÇOK KOLAY OLDU. BELKİ MÜCADELE İKİ KATI ZAMAN ALACAK. AMA DENEMEMELİMİYİZ. EĞER BAŞARIRSAK SUYA DÜŞEN TAŞIN HALKALARI GİBİ TOPLUM TARAFINDAN BÜYÜYÜP KABUL EDİLMESİ SAĞLANABİLİR. BAŞARAMAYACAK OLSAK DA BİZ ATLETLERE KAÇMAK YAKIŞIRMI. BELKİ BAZILARIMIZA SÖYLEDİKLERİM BİRAZ ÇILGINCA GELEBİLİR. İÇİMİZDE ÇILGIN TÜRKLER ROMANINDA YAZDIĞI GİBİ KURTULUŞ SAVAŞINI VERDİĞİMİZ GÜNLERDE ÜLKENİN DURUMUNU BİLMEYENİMİZ YOKTUR. HER HALDE ÜLKEMİZİN ŞİMDİKİ DURUMU KURTULUŞ SAVAŞINI VERDİĞİMİZ ZAMANDAN ÇOK DAHA İYİ DURUMDA. ANILARINI DİNLEDİĞİM CEPHEYE MERMİ TAŞIYAN NİNEMİN, 1 DAKİKA SONRA ÖLECEĞİNİ BİLE BİLE ÇANAKKALEDE GÖĞSÜNÜ MEMİYE SİPER EDEN GAZİ MERHUM BÜYÜK DEDEMİN GÖZLERİNE HANGİ YÜZLE BAKACAĞIM. HANGİMİZİN AİLESİNDE HESAP VERMEK ZORUNDA OLDUĞU BİR ŞEHİDİ YOK.

38

39 BEN BAŞARABİLECEĞİMİZE BÜYÜK BİR İNANÇ DUYUYORUM. NEDENİ ÇOK BASİT
BEN BAŞARABİLECEĞİMİZE BÜYÜK BİR İNANÇ DUYUYORUM. NEDENİ ÇOK BASİT. BU MİLLET AT ÜSTÜNDE KILIÇ SALLAYARAK YANİ FİZİKSEL YETENEKLERİNİ KULLANDIĞI YILLARDA DÜNYA TARİHİNİN EN BÜYÜK İMPARATORLUĞUNU KURMUŞTU. YARISI GENÇ OLAN ÜLKEMİZDE SOKAKLAR BÜYÜK ŞAMPİYON OLDUKLARININ FARKINDA OLMAYAN BİNLERCE YETENEKLE DOLU. AMERİKAYI TEKRAR KEŞFETMEYE GEREK YOK. LİSE YILLARIMDA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜMÜZ OLAN SAYIN CELAL OLGAÇ ANKARA 1. CİSİ OLUP İHTİYACI OLANLARA YEMEK VE YATACAK YER VERMİŞTİ. EĞER TAMAMEN KENDİ İNSİYATİFİYLE BAŞLATTIĞI BU PROJE OLMASAYDI NE BEN, NE MEHMET TERZİ, NE EKREM ÖZDAMAR, NE SERMET TİMURLENK, NE DE 15 CİVARINDA SPORCU ATLETİZME DEVAM EDEMEZDİK.

40 O YARDIMI ALAN 15 SPORCUNUN TAMAMI MİLLİ VE REKORTMEN SPORCU OLDULAR
O YARDIMI ALAN 15 SPORCUNUN TAMAMI MİLLİ VE REKORTMEN SPORCU OLDULAR. HANİFİ ATMACA GİBİ DÜNYA ŞAMPİYONU, AHMET ALTUN GİBİ BÜYÜK MARATONCULAR BU SAYEDE ÇIKTI. TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINA VERİLEN İTİCİ GÜÇ PARASI GERÇEKTEN DE BİZİ İTMİŞTİ. BU GÜNKÜ İMKANLARLA BU PROJEYİ İLK VE ORTA OKULLARDA BÖLGELER BAZINDA UYGULADIĞIMIZDA SIFIRDAN BULUP YATIRIM YAPACAĞIMIZ ÇOCUKLARLA 8 YIL SONRA DÜNYAYI HAYRETLER İÇİNDE BIRAKIRIZ.

41 OLMASI GEREKENLER. FEDERASYONUN EN BÜYÜK ŞANSI ÇOK AKILLI, TECRÜBELİ VE OLAYLARIN ÇÖZÜMÜNDE YER ALAN BİR GENEL SEKRETERE SAHİP OLMASIDIR. 2 YIL ÖNCE BAŞKAN VE EKİBİYLE İLGİLİ HİÇ BİR UMUDUM KALMAMASINA RAĞMEN, ATLETİZME OLAN SEVGİM VE CAMİANIN BAŞARILI OLMASINI İSTEDİĞİMDEN, SORUNLARIN KÖKTEN ÇÖZÜLMESİ İÇİN, FİKRİMİ BAŞKANA İLETMEK ÜZERE GENEL SEKRETERİMİZE İLETTİM. DÜŞÜNCEM, KIŞIN TURİZM SEZONUNUN ÖLÜ OLDUĞU VE OTELLERİN UCUZ OLDUĞU BİR ZAMANDA TÜM CAMİANIN KATILACAĞI BİR TOPLANTI YAPMAK. TÜM MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİNİN, SPORCUSU TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA İLK 3 E GİRMİŞ ANTRENÖRLERİN, TÜM KULÜP TEMSİLCİLERİNİN VE ESKİ FEDERASYON BAŞKANLARININ DAVET EDİLECEĞİ BÜYÜK BİR KONGRE YAPMAK. OTELE 3 GÜN KAPANILACAKTI.

42 İLK GÜN HER BRANŞIN ANTRENÖRLERİ KENDİ KOORDİNATÖRLERİNİ SEÇECEKTİ
İLK GÜN HER BRANŞIN ANTRENÖRLERİ KENDİ KOORDİNATÖRLERİNİ SEÇECEKTİ. DAHA SONRA TÜM TEKLİF VE PROJELER TOPLANACAKTI. 2. GÜN HER KURUL KENDİ ÇALIŞMASINI YAPIP PROGRAMLAR BELİRLENECEKTİ. SONRA GELECEK YILIN TÜM PROGRAMINI HAZIRLAYACAKLARDI. 3.GÜNDE HERKESİN KATILACAĞI TOPLANTIDA PROGRAM TARTIŞMAYA AÇILIP OYLANACAK, KARARLAR OY ÇOĞUNLUĞUNA GÖRE ALINACAKTI. BÖYLECE KOORDİNATÖRLERİNİ KENDİLERİ SEÇTİĞİ İÇİN, KİMSE FEDERASYONU VE KOORDİNATÖRLERİ ELEŞTİREMEYECEK, AYNI TOPLANTI HER YIL YAPILACAĞINDAN ÇALIŞMAYAN BARINAMAYACAK, YA DA HERKES GELECEK YIL GARANTİSİ OLMADIĞINDAN ADAM GİBİ ÇALIŞACAKTI. CAMİA BÖYLECE KENDİ İÇ DENETİMİNİ VE KENDİ KENDİNİ İDARE ETMEYİ ÖĞRENECEKTİ. HERKESİN FİKRİ ALINARAK HERKES OLAYI SAHİPLENECEKTİ. FAKAT GÖRDÜMKİ FİKRİMİN SADECE İNSANLARI TOPLAYIP YEMEK YEME KISMINI ALMIŞLAR, GÜCÜ TOPLUMLA PAYLAŞMA İŞLERİNE GELMEMİŞ. GEÇEN YILKİ VE BUNDAN 1 AY ÖNCE YAPILAN İSTİŞARE TOPLANTILARI BÖYLECE BAŞLADI. AMA NE YAZIKKİ MİLLİ TAKIMLARDA 50 NİN ÜZERİNDE GÖREV ALMIŞ OLMAMA RAĞMEN VE TOPLANTININ FİKİR BABASI OLAMAMA RAĞMEN BU YILKİ TOPLANTIYA DAVET EDİLMEDİM.

43 ATLETİZM CAMİASININ % 90 NI ÇALIŞMALARI KARŞILIĞINDA HERHANGİ BİR ÜCRET ALMAMAKTADIR. EN FAZLA % 10 U ÜCRETLE ÇALIŞMAKTADIR. EVİNDEN, ÇOCUĞUNDAN AYIRDIĞI PARA VE ZAMANI ATLETİZME HARCAMAKTADIR. ATLETİZM HEPİMİZ İÇİN TAMAMEN ÖZVERİ VE SEVDA İŞİDİR. O YÜZDEN TÜM ATLETİZM AİLEM BENCE AKTİF OLARAK FİKRİNİN SORULMASINI VE YÖNETİME AKTİF KATILMAYI HAK EDİYOR.

44 BU SENE CİDDİ MASRAFLARA GİREREK GİTTİĞİMİZ 20 GÜNLÜK MOSKOVA KAMPI SONRASI GÖRDÜĞÜM VE ÖĞRENDİĞİM HER ŞEYİ ATLETİN SESİ DERGİSİNDE ANLATTIM. BAZILARI NİYE ZORLA ELDE ETTİĞİN BİLGİLERİ PAYLAŞIYORSUN DİYE KIZMASINA RAĞMEN ÇOK KİŞİDEN TEBRİK VE TEŞEKKÜR DUYDUM. ORADA ANTRENMAN YAPTIĞIMIZ SALONU GÖRDÜKTEN SONRA CİDDİ UMUTSUZLUĞA DÜŞTÜM.

45 DÖNDÜĞÜMDE BAŞKANA ATLAYICILARIN VE ATICILARIN ÇALIŞACAK SALONU YOK
DÖNDÜĞÜMDE BAŞKANA ATLAYICILARIN VE ATICILARIN ÇALIŞACAK SALONU YOK. SİLAHI OLMADAN SAVAŞA HAZIRLANAN ORDU GİBİYİZ. BENİM KULÜBÜMÜN CİMNASTİKÇİLERİNİN DE SALONA İHTİYACI VAR. SAYIN GENEL MÜDÜRÜMÜZLE KONUŞSANIZ, ELLERİNDE SPOR ALANI OLARAK AYRILMIŞ ÇOK ARAZİ VAR. DEMEKKİ SALON YAPACAK İMKANLARI YOK. HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM, BEN KENDİ İMKANLARIMLA SALON YAPAYIM. HEM BENİM CİMNASTİKÇİLERİM FAYDALANSIN HEMDE ATLETLER DEDİM. BANA CEVABI BU KONUYU GENEL MÜDÜRLE KONUŞAMAM OLDU. BEN ÜLKE SPORUNUN EN ÖNEMLİ FEDERASYONUN BAŞKANI OLACAĞIM, GENEL MÜDÜRÜMLE BU KONUYU KONUŞAMAYACAĞIM, YA DA RANDEVU VERMEYECEK. MÜMKÜNMÜ BÖYLE BİR ŞEY. O ZAMAN O MAKAMI NİYE İŞGAL EDEYİM Kİ. EĞER BEN ATLETİZM İÇİN İSTERDE RANDEVU ALAMAZSAM, KAPISINDA YATARIM. O DA OLMADI GEREKÇELERİNİ DE AÇIKLAYARAK 1 GÜN SONRA İSTİFA EDERİM. BİR ÜLKENİN ATLETİ VE CİMNASTİKÇİSİ OLMAZSA O ÜLKENİN SPORU DA BU DURUMDA OLUR. TÜM BU NEDENLERLE ARTIK ŞİKAYET EDECEK YERE BU İŞLERİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANDIĞIMDAN ADAY OLDUM. VE HER ARKADAŞIMIN DA EN AZ BENİM KADAR YAPABİLECEĞİNE DE YÜREKTEN İNANIYORUM

46 EN SONA BIRAK YAPMAYI TAAHÜT ETTİKLERİM ÖNCELİKLE GEÇMİŞ YILLARDA FEDERASYON BAŞKANLIĞIMIZI YAPMIŞ TÜM BÜYÜKLERİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM. ÖZERKLİĞİ YAŞAMADILAR. ŞİMDİKİ İMKANLARIN % 10 U BİLE ELLERİNDE YOKKEN HEP ONLARI ELEŞTİRDİK. MEĞER NE KADAR ÖZ VERİ İLE ÇALIŞIYORLARMIŞ. ŞİMDİ ÖNCELİKLE ADAY OLAN HAYDAR DOĞAN ARKADAŞIMA TEŞEKKÜR EDERİM. DEMEKKİ ATLETİZME HİZMET ETMEK İSTİYOR. ONDAN BİR İSTEĞİM VAR. ARTIK BİR DEĞİŞİKLİK YAPALIM. SOYUT VE HAVADA KALAN KONUŞMALAR YERİNE HER ADAY SOMUT OLARAK NELER TAAHHÜT ETTİKLERİNİ AÇIKLASINLAR. 1 YIL SONRA TEKRAR TOPLANIP SÖZ VERDİKLERİNİN NE KADARINI YAPABİLMİŞLER NELER YAPILAMAMIŞ BAKALIM. BEN İLK OLARAK EĞER GENEL KURUL TEVAZU GÖSTERİRDE BENİ SEÇERSE HER YIL OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL YAPIP, HER YIL NELERİ YAPIP NELERİN YAPILAMADIĞININ KONTROLÜNÜ VE YAPAMADIĞIM TEK BİR ŞEY OLURSA İSTİFA EDECEĞİME BURADA NAMUSUM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM.

47 EĞER GENEL KURUL 10 SÖZÜNÜN 8 İNİ YAPABİLMİŞSİN DEVAM ET DERSE DEVAM EDERİM. AKSİ OLDUĞUNDA İSE KURULUN TAKDİR ETTİĞİ DAHA İYİ YAPACAK OLAN KİŞİYE GURURLA BAŞKANLIĞI DEVREDERİM. DÜŞÜNÜN Kİ BAŞKAN SEÇİLDİM VE RUH SAĞLIĞIMI KAYBETTİM. PSİKOLOJİK SIKINTILAR YAŞADIM VE SAĞLIKLI KARARLAR ALAMIYORUM. KOSKOCA ÜLKENİN SPORUNU NASIL RİSKE ATARIM. 4 YIL BOYUNCA NASIL KRALLIK GİBİ İDARE EDERİM. BU TEKLİFİM KİM KAZANIRSA KAZANSIN ATLETİZMİ KORUMAK ADINADIR. İYİ NİYETLİ OLAN VE GERÇEKTEN ATLETİZMİ DÜŞÜNEN BU TEKLİFİMİ KABUL EDEREK SAMİMİYETİNİ İSPAT EDER. BU TEKLİFİMİ KABUL ETMEYENLER ESKİDEN OLDUĞU GİBİ KRALLIK PEŞİNDE DEMEKTİR. ARKADAŞLAR EĞER BİZ İSTEMEZSEK KİMSE BİZE KRALLIK YAPAMAZ. ŞİMDİ EĞER TEVAZU GÖSTERİR GÖREVİ BANA EMANET EDERSENİZ İLK YIL İÇİN YAPABİLECEKLERİME İNANDIKLARIMI SAYAYIM.

48 HEMEN YÖNETİM KURULUNU TOPLAYIP 1 AY İÇİNDE TÜM KULÜP İDARECİLERİ VE ANTRENÖRLERİN KATILACAĞI TOPLANTIYI YAPARAK, TEKNİK KURUL ÜYE VE BAŞKANLARINI CAMİANIN SEÇMESİNİ SAĞLAMAK. BU YILKİ PROĞRAM DEĞİŞTİRİLEBİLİYORSA BU YIL, EĞER DEĞİŞTİRİLEMİYORSA GELECEK YIL, 1. LİGTE İLK 4 SIRAYI ALAN TAKIMLA SÜPER LİG OLUŞTURULMASI VE SÜPER LİGTE TÜM BRANŞLARDA 2 ADAMLA YARIŞMA ZORUNLULUĞU GETİRMEK. SÜPER LİG, 1. LİG, 2. LİG, 3. LİG OLARAK TÜM ATLETİZM KULÜPLERİNİN YARIŞMASINI SAĞLAMAK. ATLETİZM GELECEĞİNİN ŞU ANDA 15 YAŞ ALTI VE YILDIZLAR LİGİNDEN OLACAĞI FİKRİYLE BU KATEGORİDE BAŞARILI OLACAK KULÜP VE ANTRENÖRLERE ÖDÜLLER KOYMAK. TÜM REKORLARDA SPORCU, ANTRENÖR VE KULÜPLERE PARA ÖDÜLLERİ KOYMAK.

49 TRANSFERLERDE SPORCU YILDIZSA KULÜBÜNE 5. 000YTL, GENÇSE 2
TRANSFERLERDE SPORCU YILDIZSA KULÜBÜNE 5.000YTL, GENÇSE 2.500YTL, BÜYÜKSE YTL ÖDENMESİNE. BÖYLECE SPORCU YETİŞTİRMEK İÇİN EMEK HARCAYANLARIN AZ DA OLSA EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMASINA. TÜM MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNDE, HEMEN YARIŞ SONRASI TEKNİK KURULUN TÜM ANTRENÖRLERİN KATILDIĞI TOPLANTI İLE BELİRLENMESİNE VE İLANINA. YILDIZLAR VE GENÇLERDE YURT DIŞINDAKİ MÜMKÜN OLAN TÜM MÜSABAKALARA GİDİLMESİNE VE HER SPORCUNUN ANTRENÖRÜNÜN MÜMKÜN OLDUĞU TAKDİRDE SPORCUSUYLA GİTMESİNE. EĞER YASALAR MÜMKÜNSE TÜRKLEŞTİRİLEN YABANCI SPORCULARIN KENDİ SPORCULARIMIZIN ÖNÜNÜ KESMEMESİ İÇİN MİLLİ TAKIMDA YARIŞMALARI İÇİN 3 YIL BEKLEME SÜRESİ KOYMAYA. KULÜPLERİN BAŞARI DURUMU ÖNCELİKLİ OLARAK, TÜM KULÜP İDARECİLERİNİN SIRAYLA YURT DIŞI FAALİYETLERDE İDARECİ OLARAK GÖREVLENDİRİLMELERİNE

50 KAMPLARIN NEREDE. KAÇ PARAYA
KAMPLARIN NEREDE? KAÇ PARAYA? YAPILDIĞINDAN KAMP İHALESİNE KATILAN OTELLERİN TEKLİF MEKTUPLARINA KADAR HER ŞEYİN ŞEFFAF ŞEKİLDE İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANMASINA. FEDERASYONA ALINACAK HER MALZEMENİN, TOPLU İĞNEDEN, ATACA, EŞOFMANDAN, AYAKKABIYA FİYATLARININ VE TEKLİF MEKTUPLARININ YAYINLANMASINA. BÜYÜKLERDE BARAJLARI GEÇEN VEYA ÇOK YAKLAŞAN HARİCİNDE HİÇ KİMSENİN BOŞ YERE KAMPLARA ALINMAMASINA, KAMPA ALINANLARIN HANGİ KISTASLARLA NE İÇİN KAMPA ALINDIĞININ ALENEN AÇIKLANMASINA. FEDERASYONA SADECE YILDIZ VE GENÇLERİ HABERSİZCE KONTROL EDECEK MAAŞLI, ÖZEL BİR DOPİNG KONTROL EKİBİNİN KURULARAK GELECEĞİ OLACAK SPORCULARIN KORUNMASINA. ÖZEL BİR PROFESYONEL EKİP KURULARAK BÜYÜK SPORCULARA ERGONEJİK DESTEK VE BİLGİ SAĞLANMASINA.

51 ETİK KURULUNUN KARARI DOĞRULTUSUNDA CAMİAMIZIN ADINA AHLAKSIZCA KARA ÇALAN HER KİM OLURSA OLSUN ATLETİZM SAHALARINDA BARINDIRILMAYACAĞINA. GÖREVLENDİRMEMİ FEDERASYONA YAPTIRIP OKULDAN ALDIĞIM ÜCRETLERDENDE FERAGAT EDEREK, FEDERASYON BAŞKANLIĞI ODASI HAFTADA BİR GELİNEN BİR YER DEĞİL, 365 GÜN 8 SAAT ÇALIŞILACAK VE SIKINTISI OLAN HER ARAYANIN ULAŞACAĞI BİR YER OLACAĞINA, BABAMIN OĞLU DA OLSA, HİÇ TANIMADIĞIM BİRİ DE OLSA HİÇ KİMSEYE İLTİMAS GEÇİLMEYEN HİÇ KİMSENİN HAKKININ YENMEDİĞİ VE KİMSENİN KENDİNİ ÖTEKİ HİSSETMEDİĞİ BİR FEDERASYON OLACAĞINA, SİZİN SEÇTİĞİNİZ KOORDİNATÖRLERİN ÇALIŞMALARINI TAKİP ETMENİN YANINDA EN BÜYÜK ZAMAN VE ENERJİMİ İLK OKUL, ORTA OKUL PROJESİNİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞACAK EĞİTİM KURULUNUN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞACAĞIMA, İLK, ORTA VE LİSELERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECE ALAN OKULLARIN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNE, 1. CİYE 3, 2. CİYE 2, 3. CÜYE 1 MAAŞ ÖDÜLLE DEĞERLENDİRME SAYESİNDE TÜM BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİN TÜRKİYE’NİN TAMAMININ TARAMASINI SAĞLATACAĞIMA. EĞER DIŞARIDAN GERÇEKTEN İYİ ANTRENÖRLER GETİRİLEBİLİRSE KESİNLİKLE SPORCU VERİLMEYİP, ANTRENÖRLER KAMPLARA ALINIP BİLGİ PAYLAŞIMI SADECE ANTRENÖRLERE VERİLECEĞİNE

52 YURT DIŞINDAN ANTRENÖR GETİRTİLİP ELİNE SPORCU VERİLİP, CUMHURİYET TARİHİNDE KİMSEYE VERİLMEMİŞ İMKANLAR SAĞLANARAK O ANTRENÖRÜN ALMADIĞI DİĞER SPORCULARA VE ANTRENÖRLERE HAKSIZLIK YAPILMASININ ÖNÜNE GEÇİLECEĞİNE, BÜYÜKLÜK SIRASINA GÖRE İLLERDE TÜM BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİN 1 GÜNLÜK SEMİNERLERLE MONİTORLÜK DİPLOMASI VEREREK, KADEMESİNİ DAHA SONRA YÜKSELTMEK İSTEYEN FEDERASYONUN EĞİTİM PROGRAMINA KATILACAĞINA, SPORCULARIN VE ANTRENÖRLERİN MİLLİ TAKIM GÖREVLERİNDE UTANARAK DEĞİL GURUR DUYARAK GİYECEKLERİ EN KALİTELİ EŞOFMANLARIN ALINACAĞINA SÖZ VERİRİM.

53 ÇOCUKLUĞUMDA ATLETİZM SAHASININ DUVARLARINI ESKİ YARIŞMALARIN RESİMLERİ SÜSLERDİ. TRİBÜNLERİ ÇOK ŞIK GİYİNMİŞ İNSANLAR FUTBOL MAÇI SEYREDER GİBİ DOLDURMUŞLARDI. BEN HAYATIMDA BÖYLE BİR MÜSABAKA YAŞAMA ŞANSINI BİR KERE YAŞADIM YILINDA GÜZEL BİR YAZ AKŞAMIYDI. ANKARA’DA BALKAN GENÇLER MÜSABAKASI YAPIYORDUK. 19 MAYIS STADINDADA FENER BAHÇE ANKARA GÜCÜ MAÇI VARDI. MAÇ ERKEN BİTTİ VE SAHANIN KENARINDAN GEÇEN SEYİRCİLER BİR KİŞİLİK YER BIRAKMAYACAK ŞEKİLDE TRİBÜNLERİ DOLDURDULAR. BİRİLERİNDEN İSMİMİ ÖĞRENMİŞLER HEP BİR AĞIZDAN BAĞIRIYORLARDI. ŞU ANDA SALONDA O YARIŞI YAŞAYAN ÇOK ARKADAŞIM VAR. O YARIŞMAYI HAYATIM BOYUNCA UNUTAMAM.

54 CAMİAMIZDAKİ HERKESİN KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN DEMEYİP, ÇOK BÜYÜK VE GURUR DUYACAĞIM BİR CAMİA OLSUN, DİŞLİLERİNDEN BİRİ, ÇARKLARINDAN BİRİ BEN OLAYIM DİYE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SANIYORUM. TÜM TOPLUMU ATLETİZMİN İÇİNE ÇEKMEK İÇİN BİR KOMİTE KURULMASINA, ANKARA’DA KIZILAY’DA, İSTANBUL’DA TAKSİM’DE, İZMİR’DE SAAT KULESİNDE HER HAFTA SONU BÜYÜK ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR DÜZENLENMESİNE, (SIRIKLA ATLAMA-YÜKSEK ATLAMA, GÜLLE VS) AYNI ANDA HALKIN DA KATILIMININ SAĞLANACAĞI ÖDÜLLÜ MÜSABAKALAR DÜZENLENMESİNECEK. TÜRKİYE ŞAMPİYONASI GİBİ MÜSABAKALARA SANATÇILARIN DAVET EDİLEREK VE PİYANGO SİSTEMİ İLE HALKA ÖDÜLLERİN DAĞITILACAĞI AÇIKLANIP ŞEHRİN TÜM ULAŞIM ARAÇLARINA BÜYÜK AFİŞLERLE DUYURULARININ YAPILARAK HALKIN KATILIMI SAĞLANACAK. TELEVİZYONDAKİ PROGRAMLARDA SANATÇILARLA YARIŞMALAR ORGANİZE EDEREK HALKIN İLGİSİ ÇEKİLECEK.

55 SİSTEMİ KURARKEN OLUŞTURULACAK KURULLAR
SİSTEMİ KURARKEN OLUŞTURULACAK KURULLAR. ATAMA İLE GÖREVLENDİRİLECEK KURULLAR BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER KURULU: GÖSTERİ VE ŞOVA YÖNELİK ÖDÜLLÜ MÜSABAKALAR DÜZENLEME. ATLETİZM SEYİRCİSİ OLUŞTURMAYA YÖNELİK AFİŞ, PANKART, MÜSABAKALARDA SEYİRCİLER İÇİN BÜYÜK ÖDÜLLÜ PİYANGOLAR ORGANİZE ETME VE ÖDÜLLERİ SPONSORLAR BULARAK ÇÖZME. EĞİTİM KURULU: FEDERASYONU PEK ÇOK KONUDA ELEŞTİRDİM. İYİ YAPILAN TEK ŞEY SAYIN GENEL SEKRETERİN MESAİ SAATİ GÖZETMEKSİZİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN BAŞKA EĞİTİM KURULU BAŞKANI SAYIN CAHİT YÜKSEL’İN KİŞİSEL GAYRETLERİYLE YAPTIĞI ÇALIŞMALARDIR. EĞER KAZANIRSAM CAHİT YÜKSEL KARDEŞİMİN TEKRAR EĞİTİM KURULUNUN BAŞINA YETKİLERİ ARTTIRILMIŞ OLARAK GELMESİNİ İSTERİM. EĞİTİM KURULUNUN ÇALIŞMALARI,

56 ANTRENÖRLERE YÖNELİK KURSLAR SEMİNERLER DÜZENLEMEK
ANTRENÖRLERE YÖNELİK KURSLAR SEMİNERLER DÜZENLEMEK. BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İÇİN MONİTÖRLÜK SEMİNERLERİ DÜZENLEMEK. BÖLGESEL YEMEKLİ VE YATILI ATLETİZM OKULLARININ ANTRENMAN PROGRAMLARINI HAZIRLAMAK. PERİYODİK OLARAK TESTLER VE KONTROLLER UYGULAMAK. AYLIK FEDERASYON YAYIN ORGANINI ÇIKARMAK VE DÜZENLİ EĞİTİM MAKALELERİ YAYINLAMAK. ANTRENÖRLERE EL KİTABI ÖZELLİKLERİNDE KİTAPLAR YAYINLAMAK. ATLETİZM GELİŞTİRME PROJELERİ ÜRETMEK VE UYGULAMAK. SANAL VE GERÇEK ORTAMDA ATLETİZM MÜZESİ OLUŞTURMAK. SANAL VE GERÇEK ORTAMDA ATLETİZMKÜTÜPHANESİ OLUŞTURUP ANTRENÖRLERİN HİZMETİNE SUNMAK.

57 TÜM KURULLARDA ÇALIŞMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR GÖREVLENDİRME İLE FEDERASYONDA ÇALIŞTIRILIP, ÜCRET KAYBI FEDERASYONUN GÜCÜ ORANINDA KARŞILANACAKTIR. EK ÜCRET EN AZ 500 YTL OLACAKTIR. SEÇİLEREK ANADOLUDAN GELEN ARKADAŞLARIN KİRA GİDERLERİ DE FEDERASYONCA KARŞILANACAKTIR

58 ATLETİZM CAMİASINDA YAPILACAK ETİK DEĞİŞİKLİKLER ANTRENÖR DEĞİŞTİRMEYİ ZORLAŞTIRACAK SÖZLEŞME UYGULAMASI BAŞLATILACAK. CAMİANIN DEĞER SIRASI, ATLETİN VE ANTRENÖRÜN ÇALIŞMASINI SAĞLAYAN KULÜP EN ÇOK DERECEDE, ATLETİN SPOR YAPMASINI BÜYÜK ÖZ VERİLERLE SAĞLAYAN ANTRENÖR İKİNCİ DERECEDE, EN SONA DA SPORCU SIRALANACAKTIR. ATLETİZM KESİNLİKLE SPORCU MERKEZLİ DEĞİL, KULÜP VE ANTRENÖR MERKEZLİ OLACAKTIR. SPORCU DÜNYA ŞAMPİYONU DA OLSA ONU YETİŞTİREN KULÜP VE ANTRENÖR MUHATAP ALINACAK SPORCU İLE MUHATAP OLUNMAYACAKTIR. KULÜP VEYA ANTRENÖR DEĞİŞTİRECEK SPORCU KULÜBÜNDEN OLDUĞU GİBİ ANTRENÖRÜNDEN DE MUVAFAKATNAME ALMAK ZORUNDA OLACAKTIR. İZİN ALAMAYAN SPORCU ANTRENÖR İSTEDİĞİ TAKDİRDE CEZA KURULUNA VERİLEBİLECEKTİR. KESİNLİKLE HİÇ BİR ÜST MAKAMA YALAN VE HAYALLERLE DOLU UMUTLAR VERİLMEYECEK, SADECE GERÇEKLER DİLE GETİRİLECEK. BUNUN SONUCUNDADA ATLETİZM GÖNÜLLÜLERİ OLAN BİZLER BAŞARISIZLIKLA SUÇLANIP ZAN ALTINDA BIRAKILMAYACAĞIZ.

59 BAŞKANDA OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM ÖZELLİKLER SİSTEM ADAMI OLMAK
BAŞKANDA OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM ÖZELLİKLER SİSTEM ADAMI OLMAK. SİSTEM KURUP UYGULATMAK. SÖZÜNE GÜVENİLİR OLUP, HİÇ YALANI DOLANI OLMAMAK. EKİBİ TOPLUM GÖZÜNDE GÜVENİLİR OLMAK. BAŞKANLIK YAPMASINI ENGELLEYECEK ÖZEL İŞLERİ OLMAMAK. DEVAMLI MAKAMDA VE MERKEZDE OLMAK. VİZYONU VE MİSYONU OLMAK. ATLETİZMİ BASIN ÖNÜNDE İYİ TEMSİL ETMEK. ÜZERİNE DÜŞENLERİ YAPMAK İÇİN İNANCI, HIRSI VE İNATÇILIĞI OLMAK. HAK VE ADALETİ SAĞLAMA GÜCÜ VE İRADESİ OLMAK. OY ALMAK İÇİN YETKİ SÖZÜ VERDİĞİ YA DA MAKAM SAHİBİ KİŞİLERİN DEĞİL TOPLUMUNUN EMRİNDE OLMAK. SPORCUSUNU ÇAMURUN İÇİNDEN ÇIKARMIŞ, ZAMANINI, PARASINI VERMİŞ ANTRENÖRÜ KAPININ ARKASINDA BIRAKMAYIP, ANTRENÖRE HAKETTİĞİ SAYGIYI GÖSTERMEK. DERDİ OLANIN DERMANI, DERT ÇIKARANIN CEZASINI VERECEK GÜCÜ OLMAK. HAYALLERİ OLMAK

60 ARKADAŞLAR. NEREYE GİDECEĞİMİZİ BİLMİYORSAK FAZLA İLERİ GİDEMEYİZ
ARKADAŞLAR. NEREYE GİDECEĞİMİZİ BİLMİYORSAK FAZLA İLERİ GİDEMEYİZ. ÇÖZÜMDE YER ALMAZSAK PROBLEMİN PARÇASI OLMAYA DEVAM EDERİZ. RÜYALARIMIZIN GERÇEKLEŞMESİNİ İSTİYORSAK, ÖNCE UYKUDAN UYANMALIYIZ. HAYATTA DÖRT ŞEY GERİ GELMEZ. SÖYLENEN SÖZ. GEÇEN ZAMAN. ÖLEN İNSAN. KAÇAN FIRSAT. ARADIĞINI BULDUYSAN EĞER, İKİ ELLE SARIL. FIRSAT ADAMIN KAPISINI İKİ KERE ÇALMAZ. KAYBETMEK KOLAY. KAZANMAK ZORDUR. HERKESTEN KORKMA. BİR KİŞİ HARİÇ. UMUDUNU YİTİRMİŞ İNSANDAN KORK. BU YAŞIMIZA KADAR HİÇ ADAM SATMADIK. ADAM OLMAYANLARA TAÇ TAKTIK. İŞTE BİZ SADECE BURADA HATA YAPTIK. BAZILARI İZ BIRAKIR, BAZILARI DA İZ TAKİB EDER. HAYAT DEMEK MÜCADELE DEMEKTİR. BİRİ SİZİ BİR KEZ ALDATIRSA SUÇ ONUNDUR. BİRİ SİZİ İKİ KEZ ALDATIRSA SUÇ SİZİNDİR. GEMİLERİN KARADA DA GİDECEĞİNİ BİLMEK MEHMETLERDEN BİRİNİ FATİH YAPAR. HİÇ BİR ŞEY AYAĞIMIZA GELMEZ. EN AZINDAN İYİ BİR ŞEY. GİDİP ALMAMIZ GEREKİR. HAKKIMIZ OLANI ALMALIYIZ.

61 NEDEN ADAYIM? YILLAR ÖNCE BİR GENÇ KIZIN BELEDİYE OTOBÜSÜNDE YAŞADIĞI TACİZ OLAYINDA OTOBÜSTEKİLERİN DUYARSIZ KALMALARINA DAYANAMAYIP TACİZCİYİ YAKA PAÇA DÖVEREK OTOBÜSTEN ATMIŞTIM. BENZER BİR TACİZ OLAYINI ATLETİZM MİLLİ TAKIM KAMPINDA GÖRÜP YETKİLİLERİ UYARDIM. BİRŞEYLER YAPMAYA GÜCÜ OLMAYAN YETKİLİLER OLAYI ÖRTBAS ETME YOLUNU SEÇTİLER. MİLLİ TAKIM KAMPLARININ DENETİMSİZLİĞİNDEN DOLAYI MADDE BAĞIMLISI OLAN BAZI SPORCULARIN TEMİZ ÇOCUKLARIDA ZEHİRLEMESİNE VE SKANDALIN ORTAYA ÇIKMASI SONUCUNDA ATLETİZM CAMİASINI TÜM TOPLUMUN ÖNÜNDE KÜÇÜK DÜŞME RİSKİNİ DÜŞÜNEMEYEN FEDERASYON YETKİLİLERİ, HİÇ BİRŞEY YAPMADIKLARI GİBİ, SUÇLULARI ÖDÜLLENDİRİP, KENDİLERİNCE BENİ CEZALANDIRMAYA ÇALIŞTILAR. YÖNETİMİN KAYIRMACI VE YANLI TUTUMU BENİ ATLETİZMDEN SOĞUTARAK 30 YILLIK ATLETİZM HAYATIMI BİTİRME NOKTASINA GETİRDİ. GÖRDÜĞÜM BU ÇİRKİNLİKLER OLMASAYDI NE BAŞKANLIĞA ADAY OLMA NEDE SEÇİMLERE KATILMA DÜŞÜNCEM VARDI.

62 ÇORBANIN KAYMAK TABAKASI HARİÇ BENİM BAŞIMA GELENİN BİNLERCESİ CAMİAMIZIN % 90 NI NIN BAŞINA GELDİ. BU DÜZENİN BİTMESİ İÇİN HAKSIZLIĞA UĞRAYAN PİYONLARDAN BİRİNİN BAŞKALDIRMASI GEREKİYORDU. O DA İÇİNİZDEN BİRİ OLARAK BEN OLDUM. UNUTMAMAK GEREKİR Kİ OYUN BİTİNCE PİYONLARLA ŞAHLARI AYNI KUTUYA KOYARLAR. ÖNEMLİ OLAN ARKANDA İYİ ŞEYLER SÖYLENECEK HİZMETLER YAPMIŞ OLMAK. ARTIK BU CAMİAYI DAHA UYANIK, DAHA CİN, ÜÇ KAĞITLARI BİLMEYİ DAHA AKILLILIK SANANLARDAN KURTARMANIN ZAMANI GELDİ. KİŞİLERE HİZMET İÇİN YERİNDE PATİNAJ YAPMAKTAN ARTIK BIKMADIKMI? KÜÇÜCÜK DÜNYAMIZDA YAŞAMAKTANSA, ÖNCE TÜRKİYE’YE SONRADA DÜNYAYA AÇILMAYI HAK ETMİYORMUYUZ? YILLARCA YAPILAN PEK ÇOK HATAYI ELEŞTİRİP DURDUK. DÜŞÜNDÜM Kİ İDEALLERİ İÇİN BİRŞEY YAPMAYANLARIN ŞİKAYET ETMEYE DE HAKLARI YOK. BU YÜZDEN HAYATIM BOYUNCA YAŞAMIMA ANLAM KATAN VE EN İYİ YAPTIĞIMA İNANDIĞIM VE İÇİNDE OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUM, ATLETİZM CAMİASI İÇİN, SİZLER İÇİN ADAY OLMAYA KARAR VERDİM.

63 SEÇİMLERE FEDERASYON BAŞKANLIĞINA ADAY OLAN ARKADAŞLAR GİBİ İL, İL DOLAŞARAK HAZIRLANMADIM. BELKİ OLMASI GEREKEN BUYDU. BABAMIN FUTBOL TAKIMI TUTAR GİBİ YAPMAYACAĞINIZI, SAĞDUYULU DAVRANIP OYUNUZU KENDİNİZ İÇİN KULLANACAĞINIZI BİLİYORUM. TÜM ARKADAŞLARIMIN AKLİ SELİM DAVRANIP DOĞRU KARAR VERECEĞİNİ BİLDİĞİMDEN KİMSEYİ ARAMADIM. EMİNİMKİ ONURUNUZ OLAN OYUNUZU BOL KESEDEN VAAT VEREREK SATIN ALINACAĞINI DÜŞÜNENLERİN ATLETİZMİ NEREYE GETİRDİĞİNİ BİLDİĞİNİZDEN CEVABINIZI OYUNUZU KULLANIRKEN VERECEKSİNİZ. TEK KORKUM BİZ MİLLET OLARAK SÖZ VERDİĞİMİZ ZAMAN YANLIŞ OLDUĞUNU BİLSEKTE SÖZÜMÜZÜ TUTARIZ. AYAĞINIZA GELEN ADAYLARA SÖZ VERDİYSENİZ SÖZÜNÜZÜN CAMİAMIZIN 4 YILLIK GELECEĞİNİ BAĞLIYACAĞINI UNUTMAYINIZ. YA DA BU BİZİM ARKADAŞIMIZ, SÖZÜMÜZÜ DİNLER DÜŞÜNCESİNDEYSENİZ HEDEFİNİZİN MERKEZİNE KENDİNİZİ DEĞİL ATLETİZMİN GELECEĞİNİ KOYUNUZ.

64 BİR KEŞKEYE DAHA YER OLMASIN GELECEĞİMİZDE
BİR KEŞKEYE DAHA YER OLMASIN GELECEĞİMİZDE. HAYATI KEŞKELERLE YAŞAMAKTANSA BELKİLERLE YAŞAYALIM. YAPTIĞIMIZ HATALARIN MAALESEF GERİ DÖNÜŞÜ YOK. HAYAT YA KOSKOCA BİR SERÜVEN YA DA KOSKOCA BİR HİÇTİR. BİR HİÇ OLMAMAK İÇİN BENİMLE BU SERÜVENDE YOL ALMALISINIZ. KİMİ SEÇERSENİZ SEÇİN BU BENİM CAMİAMIN SEÇİMİ OLACAĞINDAN SAYGI DUYARIM. TOPLUMLAR LAYIK OLDUKLARI KİŞİLERCE YÖNETİLİR. HAYAT İNSANI İSTEDİĞİ GİBİ YÖNLENDİRMEZ. İNSAN HAYATINI İSTEDİĞİ GİBİ YÖNLENDİRİR. BEN ARKADAŞLARIMIN AKILLARINA VE HİSLERİNE GÜVENİYORUM. BEN HİÇ BİR KULÜBÜN, HİÇ BİR DELEGENİN, HİÇ BİR SPORCUNUN ADAMI DEĞİLİM. HİÇ KİMSEYE BİR VAATTE BULUNMUYORUM. GERÇEK ATLETİZM SEVERLERİN BENİM GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLİYORUM. BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER SİSTEMİN DIŞINDA KALMAKTADIR. BU YÜZDEN ATLETİZM 1 ARPA YOL İLERLEMEMEKTEDİR. BURADA FEDERASYON ADAYI OLMAMIN NEDENİ BENİM GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLARIN SESİ OLMAKTIR.

65 BUNCA YILLIK ATLETİZM HAYATIMDA BİLHASSA SON 7 YILDA KENDİLERİNİ İHMAL ETMEME, BÜYÜK ÖZ VERİ GÖSTEREREK KENDİLERİNE AYIRMAM GEREKEN ZAMAN VE PARAYI ATLETİZME AYIRMAMA SES ÇIKARMAYAN EŞİM VE YILDA 1 AY TÜRKİYE’YE GELEBİLDİĞİ HALDE YARIŞLAR YÜZÜNDEN SADECE 1 HAFTA BİRLİKTE TATİL YAPMAMIZA SES ÇIKARMAYAN KIZIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. VE HEPİNİZİN BAŞKALARI GİBİ PARA GETİREN SPORLARI SEÇMEYİP, YILLARCA BU ÜLKE ATLETİZMİ İÇİN PARA, ZAMAN VE ÖMRÜNÜZÜ ATLETİZME ADADIĞINIZ İÇİN SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM VE HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. ATLETİZME PARA VE ZAMAN HARCAMANIZA İZİN VEREN EŞLERİNİZE VE ÇOCUKLARINIZA SADECE TEŞEKKÜR ETMEK DE YETMEZ. AYRICA GÖSTERDİKLERİ ÖZVERİ VE ANLAYIŞTAN DOLAYI HEPSİNE SONSUZ SAYGILARIMI SUNARIM. LÜTFEN İLETİNİZ.

66 ARKADAŞLAR. 30 YILLIK ANTRENÖRLÜK HAYATIM BOYUNCA PEK ÇOK ENGELLE KARŞILAŞTIM. AMA HAYALİNİ KURDUĞUM HER ŞEYİ BAŞARDIM. GÖRDÜM Kİ BEN BİR KATIR GİBİ HEP BAŞKALARINA HİZMET ETTİM. NE TİLKİ, NE KURT, NE DE KARINCA GİBİ KENDİME ÇALIŞTIM. SİZİN DE HAYALİNİZDE ATLETİZM İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK VARSA, HAYALLERİMİZ ORTAKSA, BENİM ELİMDE ERİMEK ÜZERE OLAN BİR KARTOPU VAR. BEN BİLİYORUM Kİ HEPİNİZİN ELİNDE BENİMKİNDEN DE BÜYÜK KARTOPLARI VAR. ELİMİZDEKİ KARTOPLARINI BİRLEŞTİRİP KOCAMAN BİR ÇIĞ BAŞLATABİLİRİZ. BENİM BUNA BÜYÜK BİR İNANCIM VAR. İNANÇ GÖREMEDİKLERİ- NE İNANMAKTIR. İNANCIN ÖDÜLÜ İSE İNANDIKLARINI GÖRMEKTİR.

67 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.


"T.C. ATLETİZM FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları