Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

''En iyi boya filli boya''.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "''En iyi boya filli boya''."— Sunum transkripti:

1 ''En iyi boya filli boya''

2 HAKKIMIZDA 1988 yılında kurulan Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir. İsmini ‘beton’ ve ‘teknoloji’ kelimelerinin ilk hecelerinden alan ve markası ‘Filli Boya’ ile piyasadaki tanınırlığını kısa sürede artırarak büyüyen ve gelişen Betek Boya, teknolojinin yakın takipçisidir.  Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır.  En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede -ve sanayide örnek gösterilen biçimde- boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir. Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış, tüketicilerimizin kalbini fetheden Filli Boya markasını yaratmıştır. Binin üzerinde çalışanı, 3.000’e yakın satış noktası ile Betek, sektöre damga vurmuş, sadece boya sektörü değil Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir. 

3 Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.,  gelişim sürecinde 2003 yılı
önemli bir mihenk taşı niteliğindedir. Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamış, ülkemiz geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla bu sektörde liderlik görevini üstlenmiştir. Betek AŞ, Gebze’deki 152 bin m2‘lik alanda, boya ve ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana bileşenlerinin üretimini gerçekleştirdiği, 380 bin ton boya, 240 bin ton kuru harç ve 770 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretim kapasiteli ülkemizin ilk entegre tesisi ile, boya sektöründe olduğu gibi yalıtım sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu konumundadır. 

4 Türkiye’nin, üyeliğine doğru yol aldığı AB’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, bunun ilk adımını 1993 yılında atmış, AB Boya Standartları’nı dikkate almış, üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir. Rakiplerinin ve sektörünün üzerinde yakaladığı büyüme oranları ile gücünü her yıl pekiştiren Betek, Kasım 2007’de ise boya ve ısı yalıtımında gelişimimize ve sektöre büyük hizmetleri olacak RMI Bilimsel Araştırma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştir.  Yurt içerisinde yakaladığı başarıyı ülke sınırları dışına da taşımayı misyon edinen Betek, Mısır’da 11 bin m2’lik alan üzerine kurulan tesiste 26 bin ton boya üretimi gerçekleştirmektedir. Bu üretim merkezi ile sadece Mısır değil, geniş bir coğrafyaya yayılmış onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir.  Son olarak, ülkemizin yalıtım konusundaki artan bilinci ve talebine yanıt verebilmek amacıyla, 104 bin m2 açık alan üzerine kurulan Kayseri Üretim Tesisimiz’de yıllık 150 bin ton ısı yalıtım sıva, yapıştırıcı ve son kat kaplamaları, 385 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretilecektir. Betek, bu modern tesisin de vereceği güç ile ülkemizin yarınlara daha güvenle bakmasına destek olacak, enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak, Halkımız’a, İnşaat Sektörü’ne, Ülkemiz’e ve Dünya’ya hizmet etmeye devam edecektir.

5 Enerji Politikamız Boya, yalıtım malzemeleri ve yapı kimyasalları üreten Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. olarak, üretim ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken enerji kaynaklarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak temel prensibimizdir.

6 İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız
Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. olarak faaliyet ve hizmetlerimizden kaynaklanabilecek riskler için gerekli aksiyonları belirlemek ve uygulanmasını sağlamak, böylelikle ziyaretçilerimizin, tedarikçilerimizin, çevre halkımızın, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını en üst düzeyde korumak temel ilkemizdir. Sürdürülebilirlik, çevre ve en değerli varlık insan sağlığı ve korunması, yaşam anlayışımızdır.

7 Müşteri Memnuniyeti Boya, yalıtım malzemeleri ve yapı kimyasalları üreten Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.’nin en önemli stratejisi ‘Tam Müşteri Memnuniyeti’ni sağlamak ve sürdürmektir.

8 Kurumsal Sosyal Sorumluluk -Spor
Filli Boya, Türk sporuna ve sporcusuna desteğini sürdürüyor.  Filli Boya başta futbol olmak üzere, atlı spor, tenis, su sporları gibi sporun bir çok alanında kulüplerle işbirliğine gidiyor, yeni sporcuların yetişmesine katkıda bulunuyor…

9 Eğitim Filli Boya ve Akut Elele Verdi, 78 Okulu Boyadı...
Filli Boya, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından sürdürülen “Akut Anadolu’yla Elele” projesinin destekçileri arasında yerini alarak 2011 yılında 78 okulun boyanmasını sağladı. Filli Boya’nın desteğiyle gerçekleştirilen çalışmada; Gaziantep ili İslahiye ilçesinden 30 okul, Gaziantep ili Yavuzeli ilçesinden 1 okul, Malatya iliDoğanşehir ilçesinden 15 okul ve Malatya ili Battalgazi ilçesinden 32 okul boyanarak toplamda 78 okul yeni öğretim yılına sağlıklı ve modern şartlara kavuştu öğrencinin eğitim gördüğü 78 okulda metrekare alan boyandı.

10 Firmanın Ürünleri Markalar: Fiili Boya, Fawori,
Su Bazlı İç Cephe Ürün Grubu, Alpina Style Dekoratif Ürün Grubu, Su Bazlı Dış Cephe Ürün Grubu, Sentetik Ürün Grubu, Capatect Yapı Kimyasalları, Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi, Mobilya Grubu, Sanayi Boyaları Ürün Grubu, Mobilya Tutkalları, Sanayi Tutkalları, Yardımcı Ürün Grubu, Capaver Ürün Grubu, Yol Çizgi Boyası, Expert Ürün Grubu, Yeni Nesil Ahşap Ürün Grubu Markalar: Fiili Boya, Fawori, Alsecco ve Alligator markalarıyla ısı yalıtım ve boya sektöründe faaliyet göstermektedir.

11 Türkiye'de ilk defa aylık ekonomi dergisi Capital tarafından gerçekleştirilen "Capital Özel 500" araştırması sonuçları açıklandı. Betek Grubu, 2009 yılı verilerine ilişkin değerlendirmeden Türk Boya sektörü lideri konumunu güçlendirerek çıktı. Capital ekibi tarafından 2000'in üzerindeki şirket arasında, ciro (net satışlar), vergi öncesi kâr, ihracat tutarı, toplam aktif, özsermaye, çalışan sayısı gibi göstergeler ışığında yapılan değerlendirmelerde, Türk Boya sektöründe birçok ilki gerçekleştiren Betek Boya ve Kimya A.Ş'nin; Türk Boya sektöründeki lider konumu bir kez daha teyit edilmiş oldu. Geçen yıl Capital 500'de 218. sırada yer alan Betek Boya, bu yıl sıralamada 22 basamak yükselerek 196. sırada yerini aldı. Betek Boya ayrıca, geçen yıl Capital Dergisi ve global marka değerlendirme şirketi Brand Finance işbirliği ile gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Değerli Markaları” araştırmasından “Türk Boya sektörünün en değerli markası” unvanını da kazanmıştı. 1000 yakın çalışanı ile her zorlukta fırsat yaratma anlayışını benimseyen Betek'in başarıyı ve kazancı adaletli paylaşarak ülkemiz geleceğine ve gelişimine inanmak, başarısının anahtarını oluşturuyor. Bu anlayışla sektör liderliğini sürdüren Betek, 2009 yılında ise 418 milyon TL ile seneyi kapattı.

12 Filli Boya’nın kurucusu : Celal Akpınar
Yönetim Kurulu Başkanı : Gözde Akpınar Filli Boya Genel Müdürü : Tayfun Küçükoğlu Filli Boya Gen. Müd. Yrd. : Reha Tepe Filli Boya Yalıtım Grubu Gen. Müd. Yrd. : Gülay Dindoruk


"''En iyi boya filli boya''." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları